Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Hát nem igazán vagyok meggyőzve. Itt megint az van hogy attól függ ki mit lát a jelenetből. Még arra is gondoltam hogy azért inti Bobát Vader mert a fejvadásznak az a hírneve hogy nagyrészt szétlőve szállítja a delikvenst. Tehát lehet ez még az első ügyük. Sőt Vader még a nevét sem tudhatja, hisz azt mondja ."Adják át Solo kapitányt a fejvadásznak". Nem nevet említ.

Annyira hírhedt fejvadász lenne, hogy külön kiemelve meg kell dorgálni, mert köztudottan holtan szállítja le a zsákmányt, de Vader mégse tudná a nevét? Ez igencsak valószínűtlen. Amúgy meg ha Boba nimbuszát nem akarjuk lerombolni, akkor érdemes lenne elfelejteni azt, hogy több esetben is csak maradványokat visz a célpontokból. Egy fejvadász küldetéséhez az is hozzátartozhat, hogy élve kapja el a delikvenseket. Ha következetesen nem tud ennek eleget tenni, akkor rosszul végzi a munkáját és messze nem akkora név a szakmájában.

 

Ami a Dzséjt és pb69 közötti ellentétet illeti ,mindkettővel egyetértek. Az eredettörténet szerintem is az hogy honnan jön kik a szülei, milyen a gyerekkori neveltetése stb. Ugyanakkor Dzséjtnek is igaza van abban hogy be lehetne mutatni a gyerekből profi fejvadásszá válást.

Csak hogy tisztázzuk: többször írtam is, hogy szerintem is lehetne értelme egy Boba-filmnek és meg lehetne valósítani Dzséjt elképzeléseit. Még ha nem is feltétlenül örülnék neki. Én csak azt vitatom, hogy ezt rendes eredetfilmként lehetne tálalni. Igazából különösebb jelentősége nincs ennek a témának, szóval mindegy.

 

Szerintem azzal, hogy nem nevezi nevén csupán a magasabbrendűségét illetve lenézését fejezi ki a szakma képviselői iránt vagy lehet, hogy nem kívánja megosztani egy katonával, hogy Boba Fett az a fejvadász akivel dolgozik, egy fejvadász számára a névtelenség sokat érhet, mert lehet, hogy sokan halottak már a nagy Boba Fett-ről, de csak kevesen látták, hogy utána sokáig életben is maradtak. Így a nevet és a kinézetet nem tudják összepárosítani :)

Akár ez is lehet. Vader sokszor az admirálisokat se nevezi nevükön, nem hinném, hogy ebből ki lehetne indulni. Szinte 100%, hogy tudta ki az a Boba Fett és az is nagyon valószínű, hogy volt már megbízása a számára, alighanem egy. A képregény nem tudom kánon-e, így ilyen értelemben mennyire releváns.

 

Na ugye, hogy jó lenne egy ilyen film, mert akkor esetleg fény derülne ilyen dolgokra is, mert ugye eléggé különböző szimt, hogy egy bünöző fogdmegje az ember vagy a Galaxis második leghatalmasabb emberének probléma megoldója :)

Miért lenne Vader fejvadásza? Ha az lenne, akkor nem szedett volna össze több alvilági figurát is, vagy mind az ő embere lenne? Nem hiszem. Jó, ez még magyarázható, hogy versenyezteti őket, meg próbatétel meg biztosra megy stb.. De ha Boba Vader fogdmegje lenne, akkor jó pár küldetésének lenni kellett. A kis intelme meg arra utalna, hogy a fejvadász rendszeresen hullákat szállít le, ami nem túl reális. Egyrészt Boba csak nem olyan amatőr, másrészt pár ilyen hiba után aligha lenne még életben, pláne nem ragaszkodna hozzá Vader. Jabba-ra ez amúgy is jobban illik, elvégre Han-nal is elég sokat várt, mire végül megunta a balhéit és elfogatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Akár ez is lehet. Vader sokszor az admirálisokat se nevezi nevükön, nem hinném, hogy ebből ki lehetne indulni. Szinte 100%, hogy tudta ki az a Boba Fett és az is nagyon valószínű, hogy volt már megbízása a számára, alighanem egy. A képregény nem tudom kánon-e, így ilyen értelemben mennyire releváns.

A Darth Vader képregény része a hivatalos kánonnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár ez is lehet. Vader sokszor az admirálisokat se nevezi nevükön, nem hinném, hogy ebből ki lehetne indulni. Szinte 100%, hogy tudta ki az a Boba Fett és az is nagyon valószínű, hogy volt már megbízása a számára, alighanem egy. A képregény nem tudom kánon-e, így ilyen értelemben mennyire releváns.

 

 

Miért lenne Vader fejvadásza? Ha az lenne, akkor nem szedett volna össze több alvilági figurát is, vagy mind az ő embere lenne? Nem hiszem. Jó, ez még magyarázható, hogy versenyezteti őket, meg próbatétel meg biztosra megy stb.. De ha Boba Vader fogdmegje lenne, akkor jó pár küldetésének lenni kellett. A kis intelme meg arra utalna, hogy a fejvadász rendszeresen hullákat szállít le, ami nem túl reális. Egyrészt Boba csak nem olyan amatőr, másrészt pár ilyen hiba után aligha lenne még életben, pláne nem ragaszkodna hozzá Vader. Jabba-ra ez amúgy is jobban illik, elvégre Han-nal is elég sokat várt, mire végül megunta a balhéit és elfogatta.

 

Kánon. Amúgy itt nem arra gondoltam, hogy Vader nem tudja ki ő, de a többi katona nem feltétlen és Vader nem reklámozza Boba kilkétét.

 

Ez is mellé. Nem úgy értettemk, hogy valakinek külön bejáratú embere lenne, sőt valószínüleg szabaduszó, de az meghatározná a nívóját, hogy Vader vele szoikott e dolgoztatni vagy sem illetve, hogy Jabának csak hébe-hóba vállal munkát vagy folyamatosan őt szolgálja. Az, hogy több fejvadász volt a rombolón csak azt bizonyítja, hogy az ügy kiemelt fontosságú. Vader intelme nem feltétlen azt jelenti, hogy Boba folyamatosan hullákat visz neki csak az utolsót cseszte el, de ez megerősiti, hogy Vader már többször is dolgozott vele és akkor jól dolgozott mivel a baki után is életben hagyta. Jabba sokat várt? Han EPV 5. percében mondja, hogy lépnie kell, mert vérdíj van a fején valószínűleg a vérdíj akkor rákerült mikor kirepült Mos Eisley-ből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Boba Fett film azért is lehetne érdekes, mert a jellemfejlődés szempontjából nehéz megfogni, hogy milyen utat is kéne bejárnia, tekintve, hogy a classic alapján nem sokat tudunk róla. Sokkal jobban ismerjük a fiatal Bobát, mint azt az alakot, aki kultkarakter lett. Ebből a szempontból lehetne érdekes, hogy itt rengeteg opció felmerül lehetőségként, amerre el lehetne vinni ezt a filmet. A klónokkal való kapcsolatától kezdve, az apja hagyatékán át az alvilág bemutatásáig. Továbbá egy megfelelően eltalált karakterábrázolással még lehet nálam is be tudna kerülni abba a badass kult státuszba, amelyben a SW rajongók nagy része szerint már most is bent van (erre "bizonyíték" lehet a TiM szavazások) pusztán a karakter iránt táplált feltételezések alapján, amelyik itt a gyakorlatban realizálódhatnának is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira hírhedt fejvadász lenne, hogy külön kiemelve meg kell dorgálni, mert köztudottan holtan szállítja le a zsákmányt, de Vader mégse tudná a nevét? Ez igencsak valószínűtlen. Amúgy meg ha Boba nimbuszát nem akarjuk lerombolni, akkor érdemes lenne elfelejteni azt, hogy több esetben is csak maradványokat visz a célpontokból. Egy fejvadász küldetéséhez az is hozzátartozhat, hogy élve kapja el a delikvenseket. Ha következetesen nem tud ennek eleget tenni, akkor rosszul végzi a munkáját és messze nem akkora név a szakmájában.

 

Ebben van valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Szinte 100 százalék, hogy kamu kép. Tegnap kiderült, hogy mi lesz az ep.8 és az ep.9 közötti SW film (Han Solo), plusz ez picit sem tűnik konferenciának (tök üres székek), az pedig, hogy a Kenobi filmnek már van alcíme (The Balance of the Force), míg a korábban bejelentett Solo filmnek nincs, sőt míg a Rogue One és a Solo film megkapta az Anthology aláírást, addig a Kenobi film nem... hát minimum gyanúsak.

 

A széksor valszeg erről a képről van buherálva:

 

cAjju5W.jpg?1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan kamu. Bomarr fotója és az alcím hiánya magáért beszél, és egyébként is: aki részt vesz a Lucasfilmnél egy ilyen szűk körű értekezleten, az biztos nem szivárogtat, pláne nem fotót. Egyrészt nem azzal foglalkozik, hogy így feleljen meg a rajongóknak, másrészt a titoktartásuk nyilván igen szigorú, és elég könnyű lenne visszafejteni, kitől jött az infó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Én alapjáraton örülök mindennek ami SW, de jobban örülnék, ha olyan sztorikat filmesítenének meg ami homályos. Pl egy Sifo-Dyas filmnek vagy akár az Old Republicból is csinálhatnának mert hisz a Disney kikukázta. Nekem van egy olyan érzésem, hogy Han Solo filmet csak kárpótlásul kapunk a Boba meg nem tudom. Nem tartottam soha egy központi karakternek.

Mondjuk én azt sem tudom, hogy Sifo-Dyas-ról mit lehet tudni, ami kánon és mit ami csak legends.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alapjáraton örülök mindennek ami SW, de jobban örülnék, ha olyan sztorikat filmesítenének meg ami homályos. Pl egy Sifo-Dyas filmnek vagy akár az Old Republicból is csinálhatnának mert hisz a Disney kikukázta.

 

Sifo-Dyas fimre én is nagyon befizetnék. Ráadásul az egy tök jól megfilmesíthető téma.

 

Old Republic-ra is de abból már inkább trilógiát néznék meg. Egy film kevés lenne. :)

 

Plusz én nagyon szeretnék látni egy olyan filmet, ami az első rész előtti időkben játszódik, de csak kicsivel. Látni ahogy elkezdenek gyülekezni a baljós árnyak. Bár igazából bárminek örülnék ami a PT idején játszódik és nem Clone Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sifo-Dyas fimre én is nagyon befizetnék. Ráadásul az egy tök jól megfilmesíthető téma.

Nem tudom, én nem látok túl nagy potenciált ebben.

 

Old Republic-ra is de abból már inkább trilógiát néznék meg. Egy film kevés lenne. :)

Igen, ebben már hatalmas lehetőségek rejlenek. Akár abban, hogy a Régi Köztársaságot bemutassák, de jóval a PT előtt, amikor még minden virágzott és jól működött. Mondjuk itt necces, hogy milyen jó konfliktust hozzanak be, hisz tudjuk, hogy sithek nem voltak előtérben, a rendszer tök jól működött, szóval ez merőben eltérne az eddigi SW filmektől, de meg lehetne csinálni jól.

Akár abban, hogy még visszább nyúljanak és bemutassák mondjuk a sithek által uralt galaxist vagy a mandalore-háborúkat. Na ott aztán el lehetne engedni a gyeplőt, aztán annyi sith meg jedi kaszabolhatná egymást, amennyit nem szégyellnek. :D Persze csak ésszel és kidolgozottan. De egyetértek azzal, hogy ez több filmért kiáltó téma, egy teljesen új SW-vonulat, egy újabb Saga szólhatna erről.

 

Plusz én nagyon szeretnék látni egy olyan filmet, ami az első rész előtti időkben játszódik, de csak kicsivel. Látni ahogy elkezdenek gyülekezni a baljós árnyak. Bár igazából bárminek örülnék ami a PT idején játszódik és nem Clone Wars.

Erre nem látok túl sok esélyt. Amit leírtál, abból úgy tűnik, mintha az Ep.1 előzményeit szeretnéd látni, ami így igencsak kötődne a Saga-hoz, lényegében ahhoz lenne egy 0. epizód. Ebben önmagában ugyan lenne potenciál, de nem hiszem, hogy a Saga-t akarnák már bővíteni. A másik topikban is írtam, hogy lesz 9 film, 2 animációs sorozat és a Rogue One is eléggé a Saga-ba passzol, a témája alapján legalábbis mindenképp. Én azt is nehezen képzelném el, hogy folytassák és legyen mondjuk Ep.10, azt meg pláne, hogy közvetlenül az Ep.1 elé készítsenek filmet.

Azt is bele kell kalkulálni, hogy mi a helyzet a színészekkel. Ha kicsivel megyünk az Ep.1 elé, akkor ott van Obi-Wan, Qui-Gon, Sidious és a többiek. Őket már nem tudják azok a színészek megformálni, akik anno, újakat behozni meg kétséges. Nyilván meg is lehet kerülni a szerepeltetésüket, de az egy furcsa film lenne, pláne nem a baljós árnyak gyülekezését mutatná be. Főképp, hogy abban az időszakban szerintem pont a karakterek lennének érdekesek, kevésbé az események. Engem legalábbis annyira nem izgatnak Palpatine tisztán korrupciós és politikai játszmái vagy a jedik diplomáciai küldetései. Komolyabb fegyveres konfliktus meg elvileg nem volt, a naboo-i balhéval indult be a buli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ebben már hatalmas lehetőségek rejlenek. Akár abban, hogy a Régi Köztársaságot bemutassák, de jóval a PT előtt, amikor még minden virágzott és jól működött. Mondjuk itt necces, hogy milyen jó konfliktust hozzanak be, hisz tudjuk, hogy sithek nem voltak előtérben, a rendszer tök jól működött, szóval ez merőben eltérne az eddigi SW filmektől, de meg lehetne csinálni jól.

Akár abban, hogy még visszább nyúljanak és bemutassák mondjuk a sithek által uralt galaxist vagy a mandalore-háborúkat. Na ott aztán el lehetne engedni a gyeplőt, aztán annyi sith meg jedi kaszabolhatná egymást, amennyit nem szégyellnek. :D Persze csak ésszel és kidolgozottan. De egyetértek azzal, hogy ez több filmért kiáltó téma, egy teljesen új SW-vonulat, egy újabb Saga szólhatna erről.

Istenem... ez annyira jól hangzik, hogy ha 1 napig forgatnák és holnap lenne, már akkor is beülnék rá. :yes: Remélem, még az én életemben megvalósul. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem legalábbis annyira nem izgatnak Palpatine tisztán korrupciós és politikai játszmái vagy a jedik diplomáciai küldetései. Komolyabb fegyveres konfliktus meg elvileg nem volt, a naboo-i balhéval indult be a buli.

Pedig ebből egy nagyon jó politikai thriller lehetne. Persze, nyilván ilyen film tényleg nem fog születni, de azért az ember élete végéig reménykedik. :D Addig meg ott vannak James Luceno regényei, amelyek nagyjából ezt az időszakot fedik le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, persze, több film kellene. :) Azért a Sifo-Dyasban is lenne potenciál. Bele lehetne tenni hogy egészen pontosan hogyan lettek "megrendelve" a klónok a Köztársaságnak a Birodalomnak. A TCW-ből nem sok derül ki. Jar-Jar én egy ilyen PT előtti filmre lennék kíváncsi. Ez bele férne egy filmbe.

Az Old Republicos sztoriba persze több film kellene. Egy trilógia is kevés lenne. :D Ha már itt tartunk akkor a Plaguesi-ből is lehetne filmet csinálni. Sőt, az összes képregényből, könyvből, játékokból ami csak létezik vigyük vászonra. ;) Mindent ami kánon és azt is ami legends. Sőt, találjunk ki új sztorikat is. Pl. Yoda fiatalkora. Azt hiszem Legends, hogy Yoda fiatalon lezuhant a Dagobah-ra és ott kezdte tanítani N'kata del gormo. Bár fura lenne Yodát padawanként látni.

Sőt, én ettől sokkal messzebre mennék. Mikor a fénykardok csak kezdetlegesek voltak, övre csatolható akksikkal. Sőt, teljesen a kezdetekhez. Mikor az első jedik jelentek meg. Mikor legelőször váltak Jedik Sithé. stb. Egy Ahsoka filmre is kíváncsi lennék, bár ez nem volna logikus. Ahsokás topicban boncolgattátok, hogy az átlag mozi néző azt sem tudja ki ő, újra meg kellene szerettetni, stb. Ez így jó, hogy átigazolt a Rebelsbe ennyi elég.

Persze minden sztoriból nem lehet filmet csinálni. Kb soha nem lenne vége, amiért azért lennék szomorú, mert ha 2093-ban kijön egy új Star Wars film de én már 2092-ben meghalok az szívás. :D Az biztos, hogy a Disney nem véletlenül kukázott ki nagyon sok mindent.

Szóval vannak fontos dolgok, amiket Donát meg fogunk élni, mert egyikünk sem öreg. :D

Aminek nagyon örülnék ha vásznon lenne:

-A legrégebbi idők a Jedik "keletkezésének" ideje Trilógia (1 film kevés) Ebbe nincs potenciál, hülyén hangzik és esélytelen és unalmas is lenne (bár lehetne jó sztorit csinálni belőle) (Ez így úgy hangzik, mint a Matrix: kezdetek. :D sőt, lesz Star Wars: az eljövendő múlt napja :D)

-"Övre csatolható akksik fénykardok" gyakorlatilag egy filmbe be lehetne sűríteni Ez annyira nem hangzik hülyén, csak ez is esélytelen, bár itt már lehete valami komolyabbat összehozni de végülis majdnem lényegtelen

-Mandalore (mandalorei háborúk, stb) ez már inkább trilógia, ez már potenciális, ebből lehetne jót csinálni és talán esélye is van

-Old Republic trilógia ez is potenciális és már jó esélyekkel indul

-Plagueis egy filmbe belefér, lenne benne potenciál, de nagy esélyt nem látok rá

-Syfo-Dyas egy filmbe belefér, potenciális és talán jobban esélyes, mint a Plagueis

-Ahsoka egy film, jó lenne, de logikátlan, esélytelen

-Force Unleashead passz hány film kellene. :D (Ezt kikukázta a Disney, vagy kánon? Mondjuk ha kánon, akkor is filmre vele. :D) potenciális, esélyes

-Ep. VI-VII közé trilógia (Jedi Academy, Outcast) Jó lenne, van benne potenciál, de sok esélyt nem látok rá

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a régi köztársaság idejéről valóban egy új saga születhetne. Én leginkább a kotor játékok idejéről néznék meg pár filmet, de lehet találni más izgalmas részeket is.

 

Erre nem látok túl sok esélyt. Amit leírtál, abból úgy tűnik, mintha az Ep.1 előzményeit szeretnéd látni, ami így igencsak kötődne a Saga-hoz, lényegében ahhoz lenne egy 0. epizód. Ebben önmagában ugyan lenne potenciál, de nem hiszem, hogy a Saga-t akarnák már bővíteni. A másik topikban is írtam, hogy lesz 9 film, 2 animációs sorozat és a Rogue One is eléggé a Saga-ba passzol, a témája alapján legalábbis mindenképp. Én azt is nehezen képzelném el, hogy folytassák és legyen mondjuk Ep.10, azt meg pláne, hogy közvetlenül az Ep.1 elé készítsenek filmet.

Azt is bele kell kalkulálni, hogy mi a helyzet a színészekkel. Ha kicsivel megyünk az Ep.1 elé, akkor ott van Obi-Wan, Qui-Gon, Sidious és a többiek. Őket már nem tudják azok a színészek megformálni, akik anno, újakat behozni meg kétséges. Nyilván meg is lehet kerülni a szerepeltetésüket, de az egy furcsa film lenne, pláne nem a baljós árnyak gyülekezését mutatná be. Főképp, hogy abban az időszakban szerintem pont a karakterek lennének érdekesek, kevésbé az események. Engem legalábbis annyira nem izgatnak Palpatine tisztán korrupciós és politikai játszmái vagy a jedik diplomáciai küldetései. Komolyabb fegyveres konfliktus meg elvileg nem volt, a naboo-i balhéval indult be a buli.

 

Én némiképp másra gondoltam, bár abban hogy 0. rész lenne tulajdonképpen egyetértek. Például mikor Qui-Gon még fiatal volt, és Dookuval együtt járta a galaxist. Nagyon érdekelne hogy vajon milyen is lehetett az ő viszonyuk, és hogy vajon miért sodródtak ennyire távol egymástól. Egész biztos vagyok benne hogy Dooku nagyszerű mester lehetett, még ha jediként meg is bukott. Biztos sok közös kalandjuk volt, mert Qui-Gon elég gyakorlatias és sokat látott emberré vált. Megmutathatná milyen is volt a jeditanács működése, (a PT-nek hála valamennyit láttunk ebből, de főként csak azt hogy ülnek) meg úgy eleve, milyen volt a jedi rend az utolsó két évtizede előtt kicsivel. Megmutathatná hogyan élt a galaxis a válság , és a CW előtt. Plusz Palpatine első lépései is kb ekkor lehetek. Szóval téma lehetne bőven ebben az időben, és egy filmet megérne. (szerintem)

 

 

 

Amiket én konkréten szeretnék látni valamilyen formában:

- A fentebb említett Dooku, Qui-Gon film pár évtizeddel az Ep1 előtt

- Sifo-Dyas film. Hogyan miként keresi fel Kamino-t, + miért pont Jango Fett, meg arról hogy ki volt ő... tudom a TCW már érintette ezt a témát, de én szeretném ha lenne egy film ami összegzi, és egybegyúrja a róla szóló történeteket. (és ennek szerintem még van is esélye)

- Arról hogy pontosan hány Bothan felderítő is halt meg a 2. Halálcsillag terveiért..... :)

- Egy Ep1-Ep2 közti filmet, ami valami ismeretlen / kevésbé ismert jedi szemszögéből mutatja be azt az igen fontos, ám meglehetősen kevéssé ismert tíz évet.

- Aayla Secura filmet. Sőt! Lehetne kérni egy külön trilógiát neki? (benne lehetne Quinlan Vos is)

- Mandalore-háborúk film.(talán egyszer...)

- Régi köztársaság. Azon belül

1) Sith-Jedi háború - minimum egy trilógia

2) amit pb69 is írt, mikor még jól működött a rendszer.

 

+ jó lenne egy sorozat ami a 6-7 részeket köti össze bemutatva a filmből kimaradt politikai, és társadalmi hátteret. (ha az Ep8-ban ezek benne lesznek, akkor ez nem szükséges)

 

++ bármit ami megmutatja mi lett Jar Jar sorsa az Ep3 után!!!!!

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy csak én érzem tök feleslegesnek a Boba Fett filmet? Mit tett le Boba az asztalra, amiért ekkora kultusza van? :hmm: mert hogy engem teljesen hidegen hagy, az hót ziher

"I only need five lines cause i look fucking great ."

-Boba Fett

 

Lényegébe ennyit tett le az asztalra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.