Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A nyelvtanulás az egyetlen, amire nem szabad sajnálni a pénzt és időt, mert ez a tudás nem évül el (ha felejtődik is gyakorlás hiányában, de ha egyszer jól megtanultad, akkor a tudás feléleszthető) és univerzálisan hasznosítható, munkában és magánéletben egyaránt. Lehet, hogy ezt már írtam párszor, de ezt nem lehet eleget hangsúlyozni. :roll:

 

 

Karrdénak igaza van. Lehet, hogy nem egy nyugdíjas állás, de azért előnye van: nem kell sokat dolgozni, és gyakorlatnak azért megteszi.

Sajnos ezt én is tudom, és nagyon is egyetértek vele. Csak én még mindig ott tartok, hogy lét- meg házfenntartás, utána már nem igazán marad másra, csak félévente egy könyv, meg némi kiruccanás, de abból is minimális. Tegnap pl. elmentünk a Múzeumos csavargásra. Az időt nem sajnálom, viszont a másik hozzátevővel hadilábon állok :) Pedig a szándék megvan.

 

Sok felől hallom, hogy nem kell sokat dolgozni, stb. Viszont a húgi olyan helyen van, ahol ezer a meló, és azért van elkeseredve, hogy azt a felelősségteljes és sok munkát kevesebb pénzért csinálja, mit amit eladóként kapna. Egyébként közterületi engedélyeket ad ki, ami hagyján, de a beruházások, pályázatok és közbeszerzések adminisztrációja a dolga. Ha jön egy pályázát, ami egy hét múlva beadandó, akkor aztán nyomni kell, és sajnos máskor sincs pihi.

Szegénynek elég szerencsétlenül jött össze a meló, de biztatom, hogy gondolkodjon másban.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyelvtudás tényleg fontos.Csak az a baj vele, hogy akinek nincs nyelvérzéke, az képtelen megtanulni egy nyelvet.Így hiába kiváló szakember, mehet polcot feltölteni a Tesco-ba.

Szerencsére a nyelvérzékkel nem állok hadilábon :) Azzal tényleg nincs is baj, ami adottság kérdése, a többivel már igen, de ez van. Majd kitalálok valamit valahogy :)

 

Nyelvet gyakori, hogy olyan helyen is elvárnak ahol nem is kell idegen nyelven beszélni. :S

Igen, mert megtehetik, hogy így is válogassanak. Elhiszem, hogy nagyon fontos, de sok helyen meg nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit el vagyok kenődve, holnap utazik repülőgéppel a húgom új életet kezdvén az Egyesült Államokba a férjével, talán ha évente egyszer látni fogom... :):) Sajnos úgy alakult itt kell hagyniuk ezt az országot, remélhetőleg ott boldog és rendes életük lesz, és jól fognak élni.

Olyan mintha most elveszteném a testvérem, persze mégse, de ez azért rossz érzés. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit el vagyok kenődve, holnap utazik repülőgéppel a húgom új életet kezdvén az Egyesült Államokba a férjével, talán ha évente egyszer látni fogom... :):) Sajnos úgy alakult itt kell hagyniuk ezt az országot, remélhetőleg ott boldog és rendes életük lesz, és jól fognak élni.

Olyan mintha most elveszteném a testvérem, persze mégse, de ez azért rossz érzés. :|

 

Inkább örülj neki.Innen szerintem sokan menekülnének.Ott sokkal jobb élet vár rájuk.Bár megértelek, mert húgomék is amikor kimentek szintén USA-ba kicsit én is szomorkás lettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyelvet gyakori, hogy olyan helyen is elvárnak ahol nem is kell idegen nyelven beszélni. :S

Ez pedig nagy hülyeség tőlük, mert akit nyelvtudással vesznek fel egy olyan helyre, ahol az nem kell, az nagyobb eséllyel fog hamarosan elpályázni onnan egy olyan munkahelyre, ahol tényleg kell, így ott hajlandóak azért többet fizetni. Így kezdhetik majd előlről a pályáztatást, ami ugye idő és költség...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább örülj neki.Innen szerintem sokan menekülnének.Ott sokkal jobb élet vár rájuk.Bár megértelek, mert húgomék is amikor kimentek szintén USA-ba kicsit én is szomorkás lettem.

Egyre több helyről hallom, hogy valaki a tengerentúlon próbál szerencsét. Furcsa, és egyben szomorú is, hogy ilyen messzire kell ehhez menni.

A mi családunkban és az ismerettségi körünkben is vannak emberek, akik kimentek, és többségükben megtalálták a számításaikat. De a családnak, barátoknak hiányoznak. Még jó, hogy van MSN, és webkamera. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ismerek, csak év eltérés van, egy napos differenciával is, ott az év stimmel, szóval valódi egy nap van csak :) És a suliban ismertem egy lányt, aki egy napon egy helyen született az öcsémmel, aztán össze ismertettem őket "ismét" :| Tegyük hozzá, hogy aznap front volt abban a kórházban, sokan születtek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1, Kudar, Oldie, MissKarrde, Donát, Bomarr, Ody, Dzséjt, Kolmilan, Nobopolesszar, Pildi, Darth Füge, Rog, köszi szépen! :)

 

Oldie: Vénség?! Ezt kikérem magamnak Krande nevében! :P Ő azért koránt sem vénség... :)

 

Ody: Hát csak annyit (max), mint Krande... :| Ugyan van még fél lityi borom a tavalyi szülinapomról, de kételkedem a minőségében... :D :D

 

Pildi: Nem csak hogy egy napon van a szülinapunk, de amikor fórumozni kezdtem, Krande volt az első, aki válaszolt a Jedi Rend fórumán... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ismerek, csak év eltérés van, egy napos differenciával is, ott az év stimmel, szóval valódi egy nap van csak :) És a suliban ismertem egy lányt, aki egy napon egy helyen született az öcsémmel, aztán össze ismertettem őket "ismét" :| Tegyük hozzá, hogy aznap front volt abban a kórházban, sokan születtek :)

Nálunk meg a különleges szülinapok a divatosak: unokatestvérem április 1-jén, húgom január 1-jén, én péntek 13-án, illetve egy haverom február 29-én született. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.