Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Itt van pár kép a Vác-Sződ-Göd-Kutyakeszi-Újpest kerékpárútvonalról, illetve persze a tájakról. Diavetítésként érdemes végignézni :lol:

De azért majd csinálok én is képeket :)

Az a váci ártéri erdő marha szép :)

 

http://picasaweb.google.com/hajnalpor2/20070629VCBpBringVal#

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a mostani időjárási viszonyok között minden eső aranyat ér, bármelyik hónapban is esik :o
Ez igaz, a gyep is akkor a legszebb, ha rendszeresen esővíz locsolja, mert azt locsolással nehéz pótolni. Nekem csak az az egy kívánságom van ezzel kapcsolatban, hogy essen rendszeresen, de ne napokig egyszerre. :cool: Ez lenne az ideális, de persze ez nem kívánságműsor. :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Betartva a szigorú óvintézkedéseket a 39,5-ös izomláz sérülésmentes kezeléséhez.....khm....khm... ma újra nekivágtam a Kutyakeszi-Göd-Sződ-Vác távnak. :o

Ellőttem pár fotót is, bár még elég csupasz a táj, viszont madárcsicsergés már volt ezerrel, kár, hogy ez a képekről nem jön le. ( Vajon miért is? :D ) Amúgy kissé elszámoltam magam a múltkor, ma lemértem a pontos távot amit össz-vissz bejártam és 32 kilométer jött ki.

 

 

A Kutyakeszi-i bringaút kezdő pontja:

 

DSC00002.JPG

 

 

Mely a Rév után még a Duna mellett halad olyan kétszáz métert, aztán elfordul jobbra. ( Duna felé elég merész lenne :o ):

 

DSC00003.JPG

 

 

Imho a kanyar után. De nyugi, némi hullámvasút szerű utcában azért párhuzamosan fog futni a folyóval.

 

DSC00006.JPG

 

DSC00007.JPG

 

DSC00008.JPG

 

 

Menet közben aki esetleg némi bázisugrás után áhítozna. Olyan százhúsz méter magas magasfeszültség. Kilátónak se rossz. Igazi bizsergető élményt nyújt :P

 

DSC00005.JPG

 

 

Parabolika. Monza Raceway után szabadon:

 

DSC00010.JPG

 

 

Gödi határ. Innen fel sem tűnik, hogy milyen meredek valójában. Visszafelé naná, hogy toltam a biciklit. Alja veszélyesen poros volt, szóval nem, nem erőtlenségből, hanem óvatosságból szálltam le a nyeregből. :P :

 

DSC00011.JPG

 

 

Gödi Feneketlen tó. Ötven méterre a Dunától. Itt a városban haladt a kerékpárút, de gondolom utcaképet bárki láthat nap mint nap, szóval ezeket hanyagoltam :cool: :

 

DSC00013.JPG

 

 

Innen már igazi kuriózum. Töltésen folytatódik a tekerés, olyan 1,7 kilométeren keresztül, míg elérjük Felső-Gödöt:

 

DSC00014.JPG

 

 

Remek látvány nyílik, mind a Vác fölött lévő Naszályra, mind pedig a Szentendrei sziget túloldalán lévő budai hegyekre:

 

DSC00016.JPG

 

DSC00017.JPG

 

 

Némi újabb városi kanyargós útszakasz után újra egy töltésen kötünk ki, méghozzá immár Felső-Gödöt elhagyva, Sződ felé véve az irányt:

 

DSC00018.JPG

 

 

Sződ körüli Természetvédelmi körzetbe téved a bicikliút ( megjegyzem, on board felvétel :D) :

 

DSC00019.JPG

 

 

Az út innen remek volt a végpontig. Sima, egyenletes, csak olykor volt egy-egy hupli. Simán magasabb fokozatba lehetett tenni a bringát.

 

DSC00020.JPG

 

DSC00021.JPG

 

DSC00026.JPG

 

DSC00032.JPG

 

 

EU komfort. Itt még a csigáknak, békáknak is elsőbbségük van :o

 

DSC00029.JPG

 

 

First Person Shoo.....Ride felvétel :o

 

DSC00031.JPG

 

 

Végállomás, a váci halastó, illetve az a körüli ártéri erdőség, ahol remekül megpihenhet a magamfajta öregharcos :D

 

DSC00033.JPG

 

DSC00034.JPG

 

DSC00036.JPG

 

DSC00038.JPG

 

Bicikli is megpihen :D

 

DSC00035.JPG

 

 

A végére pedig egy kakukktojás :o Sződön áll egy hatalmas udvarban. Eddig még nem néztem utána, hogy hogy és miért került oda, de majd kiderítem. :D Lehet, hogy UFok vitték oda :D

 

DSC00041.JPG

 

 

DON Oldfighter Corleone Capone turist ™

Minden jog fenntartva!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért már kicsit durva lenne. :o Körbe van az olyan 180 km. Mondjuk én ezt a távot két óra alatt jártam meg, olyan tíz perc pihenőt engedélyezve magamnak. :cool: Szép, öregharcos tempót diktáltam, tatár nem kergetett, szép kerek fenekű nő se ment előttem. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Upsz. Korrigálás következik. Sződ helyet Sződligetről van szó. Nincs messze a kettő egymástól ugyan, de a pontosítás megköveteli a helyesbítést :o

A villamosok amúgy egy szabadidős park részét képezik, turisztikai célokból :cool: Ennyit találtam róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm mindenkinek különösen eme szülinapi köszöntést

 

Boldog születésnapot innen is Szisznek :D Látom ő is már egy vén tyúk :P :P :D

 

Lassan valóban kezdek megérni és már „tojtam” is :) vagyis ennek emberi megfelelője

 

Már évek óta ezt a szülinapom vártam, hogy úgy mondhassam ki e sorokat, hogy igaz: :D

Harminckét éves lettem én -

meglepetés e költemény

csecse

becse:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.