Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Jövőre megnyílik a magyar amazon :clap::rock:

http://index.hu/tech/2012/12/01/jovore_megnyilik_a_magyar_amazon/

 

Műszaki, és könyvkereskedelemi piac jelentősen át fog rendeződni.

Attól félek én. :)

 

No, tegnap megtartottuk a könyvbemutatóval egybekötött dedikálást. Alá nem sokat kellett írni, de marha jól kibeszéltük az MU világot, közölté, hogy jó lenne, ha februárig elkészülne a regényem, végül pedig elvonultunk megünnepelni a sikerünket. Nos... Éééérdekeees este volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából az egyharmada kész van. Három hónap alatt meg lehet írni egy regényt, általában ez a legminimálisabb idő, ami alatt kényelmesen el lehet készíteni.

 

A Tuan könyvesboltban. Most voltam ott először, de marha jó hely. Sci-fi és fantasy könyvek padlótól a padlásig. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szalagavatónk valami eszméletlen jól sikeredett! Egyértelműen a mi osztályunk osztálytánca volt a legsikeresebb (Indiait táncoltunk + az elején mi, fiúk balettoztunk tütüben meg harisnyában :D ) . Nem tudom, mikor éreztem magam ilyen jól utoljára (pedig az est folyamán össz-vissz egy pohár bort ittam). Az after mondjuk kicsit csalódás volt (a hely rohadt drága volt, ebből kifolyólag alig fogyasztottam valamit), dehát a jóból is megárt a sok, ugye :) .

 

A fordítást most kezdem, olyan 5-6 óra tájékán számítsatok rá.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szalagavatóra annak is kötelező menni aki nem táncol? :D Mert nekem nincs szándékomban + 2 órát szobrozni Fehérváron februárban busz miatt.

Szerintem bűn lenne kihagyni. :) Amúgy azt hiszem kötelező, elvégre te is fogsz szalagot kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem szükséges elfogadható módon megtenni, mert mindenki számára relatív, hogy mi az elfogadható és mi nem. Ha elolvasol egy kritikát, és nem tetszik a stílusa, még mindig dönthetsz úgy, hogy nem foglalkozol vele és tovább lépsz.

 

Szerintem viszont Riddicknek annyiban mindenképpen igaza van, hogy manapság sikk lett ez a megmondó stílus a bloggolásban, az online újságírásban, és ez irtó gáz. Egy bécsi vásárról szóló riportot nem lehet úgy elolvasni, hogy az ember ne futna bele valami kategorikusan kijelentett ("Fogalmunk sincs, hogy az unalmas mézeskalács szív mikor megy már ki a divatból?!"), a saját véleményét egyetlen és megcáfolhatatlan igazságként beállított bicskanyitogató mondatba... A példánál maradva: ki mondta, hogy a mézeskalács szív unalmas?! Attól, mert a szerző jobban bukik másra, mások számára még értéket közvetít. Írja le azt, hogy neki unalmas, jó lenne már mást látni, de ne úgy állítsa már be a véleményét, mint valami egyetemes közvéleményt.

 

Egy kritika, egy beszámoló, egy vélemény nem attól lesz jó, hogy a szerzője mindenki más véleményét ignorálja, annulálja, vagy lenézi, hanem attól, hogy a saját álláspontját normális érvekkel alátámasztva, szalonképes stílusban képes megfogalmazni, az ellenvéleményeket pedig ugyanígy megcáfolni, ha az szükséges, mert nem épp a szubjektivitás témakörét érinti.

 

Elég baj az, hogy minden jel arra mutat, hogy a többség a gyűlölködő, megmondó hangvételű írásokat kedveli jobban; ellenkező esetben nem ez törne előre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem semmi baj nincs a vélemény-újságírással egyszerüen csak a helyén kell kezelni és meg kell találni azokat a "megmondóembereket" akiknek a véleménye egybecseng nagyrészt a minékkel és őket olvasni... máris sokkal jobban lehet szórakozni mint bármelyik szuper-objektiv riporton. Én például a Bede Márton írásait imádom nagyon. Most éppen Dél-Amerikából osztja a tuti a blogján, szerintem kiválóan. A kulcs itt szerintem az, hogy az ember felismerje: azért mert a neten nagyon sok oldal van nem kell feltétlenül baromi sok site-ot látogatni. Én például egyáltalán nem futok bele antipatikus, bicskanyitogató irásokba mert nem megyek olyan helyre, ahol ez a veszély fenyeget. Persze kényelmes a leglátogatottabb oldalakra menni állandóan de tessék kicsit felfedezni, válogatni és akkor kevesebb lesz az idegeskedés is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem semmi baj nincs a vélemény-újságírással egyszerüen csak a helyén kell kezelni és meg kell találni azokat a "megmondóembereket" akiknek a véleménye egybecseng nagyrészt a minékkel és őket olvasni... máris sokkal jobban lehet szórakozni mint bármelyik szuper-objektiv riporton. Én például a Bede Márton írásait imádom nagyon. Most éppen Dél-Amerikából osztja a tuti a blogján, szerintem kiválóan. A kulcs itt szerintem az, hogy az ember felismerje: azért mert a neten nagyon sok oldal van nem kell feltétlenül baromi sok site-ot látogatni. Én például egyáltalán nem futok bele antipatikus, bicskanyitogató irásokba mert nem megyek olyan helyre, ahol ez a veszély fenyeget. Persze kényelmes a leglátogatottabb oldalakra menni állandóan de tessék kicsit felfedezni, válogatni és akkor kevesebb lesz az idegeskedés is.

Én még ezzel is vitatkoznék, mert amire jártam eddig blog oldalra ahol eddig tényleg színvonalas írások voltak most felkerült egy olyan hangvételű Skyfall kritika ami kb az indexre menne el, szóval változnak a dolgok, és ami jó volt az is elsz-ródik. Lassan már csak az ilyen trágár beszéddel és folyton negatív írásokkal lehet eladni bármit. Én legalábbis így veszem észre. És nem látogatom direkt az ilyen oldalakat, hogy felhúzzam magam, de ez a tendencia...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.