Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Gratulálok Donát. Jó lett a kép is.

 

Annak meg örülök hogy sikerült túllépni a tegnapon. Szerintem szabályzatot nem sértettem ,nem írtam trágár szavakat sem. Csak a véleményemet írtam le. Gyökeresen máshogy látjuk ezt a kérdést, persze ez nem gond. Kár is volt felhozni. Akik meg régebben ismernek tudják hogyan gondolkodom erről így nem is lehetett ez annyira meglepő tegnap.

 

pb: te meg majd megismersz.

 

Még valami. Dzséjtnek már megírtam, hogy nem kell azzal foglalkozni amiket leírok. Azzal kell amit teszek. A neten többen írnak le olyanokat amiket nem tesznek meg.

 

Délután 3-kor meg nem szokásom részeg lenni, kivéve ha kerti party vagyok, és akkor sem mindig. Azért annyit feltételezzünk már a másikról hogy ha munkát keres akkor napközben nem iszogat hisz ittasan megjelenni a cégnél nem éppen a siker kapuja. Este meg azért nem merthogy a pénz véges és ki kell tartania sokáig. Tegnap este itt vot 3 barátom beszélgettünk, iszogattunk, tanácsokat kértem tőlük. Köszönöm.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Délután 3-kor meg nem szokásom részeg lenni, kivéve ha kerti party vagyok, és akkor sem mindig. Azért annyit feltételezzünk már a másikról hogy ha munkát keres akkor napközben nem iszogat hisz ittasan megjelenni a cégnél nem éppen a siker kapuja.

Talán nem kéne olyan baromságokat beírni, amik alapján felmerül a részegség gyanúja. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom a korsó még tele. :D Vagy ez már a sokadik kör? :P (ja és persze gratulálok, szép eredmény!)

Ez aznap még az első korsó volt. Olyan frissen felszolgálva, hogy még csöpögött a csap a csapolón. :D

 

Még valami. Dzséjtnek már megírtam, hogy nem kell azzal foglalkozni amiket leírok. Azzal kell amit teszek. A neten többen írnak le olyanokat amiket nem tesznek meg.

Csak tudod van pár probléma a szavakkal:

1) Azok jobban is bánthatnak, mint a tett. Egy jól megválasztott szó felér ezer pofonnal.

2) A szavak mögött lapulhatnak tettek, vagy követheti tett.

3) A fórumon jellege miatt csak a szó van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik meg régebben ismernek tudják hogyan gondolkodom erről így nem is lehetett ez annyira meglepő tegnap.

 

pb: te meg majd megismersz.

Mondjuk azért nem csak engem leptél meg szerintem, hanem olyanokat is, akik régebb óta ismernek vmilyen szinten. No de mindegy, mindig tanul vmit az ember. ;)

 

Még valami. Dzséjtnek már megírtam, hogy nem kell azzal foglalkozni amiket leírok. Azzal kell amit teszek. A neten többen írnak le olyanokat amiket nem tesznek meg.

Csak azzal tudunk foglalkozni, amit leírsz. Azzal viszont foglalkozunk is, ha már leírod ide, hisz ez egy fórum, aminek ez a lényege.

Azzal meg nem tudunk foglalkozni, amit teszel, mert nem tudjuk mit teszel. Csak reménykedni tudunk benne, hogy semmi olyat, amit nem kellene. ;)

 

 

Donátnak pedig természetesen én is gratulálok! ;)

Nute! Akkor most már bízzunk a legjobbakban. ;) Sajnos a listening tipikusan egy lutri. Sok ismerősöm azon vérzett el, kifejezetten aljas feladatokat tudnak adni. Én anno viszonylag jót fogtam ki, de még így is kevesebbet hoztam rajta a vártnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, érzelmi kérdésről nem is lehet értelmesen beszélni. Mindenki hisz valamit és azt fújja.

 

Frenkie, ha ez vígasztal komám...2 napja engem örökre banoltak az LFG fórumáról, mert egy nőt elküldtem a p..csába, de nem is akárhogy, a többség szerint tahó vagyok, saját szempontomból őszinte. Úgy látszik, nem csak nekem volt rossz a kedvem. Még a címemet is kitették...eeeh. Nehezen tűröm, ha valaki beszól, vagyunk ezzel így páran...nem hiszem, hogy Ody ezért bárkit is elküld a fenébe, mindenkinek van xar napja. A banolást hülyeségnek tartom egy összeszokott társaság esetében, azzal némileg egyetértek, hogy engem 12 hozzászólás után kidobtak az LFG-ről, mert ha nem teszik meg, még durvább lettem volna az engem kritizáló nőcivel. Örülök, hogy itt még meg vagyok tűrve Ody által, szóval nyugi haver, semmi baj nincs itt senkivel. A politikai hozzáállás meg olyan dolog, hogy addig szeretek egy nációt, amíg annak tagjai nem bántják a családomat, utána elmúlik a nagy szerelem. Így van ezzel mindenki...bízd ide koma! Még a jedik is írtják a sitheket, pedig elvben Ők az élet védelmezői is.

 

Ody még engem sem banolt, amikor sok éve összevesztünk egy lényeges dolgon ( :lol: ), hogy a magyar bankrendszer kapott e a bankmentő csomagból feltőkésítést. Akkor úgy kivertem a balhét, hogy Ody megtiltott minden politikai megnyilvánulást a fórumon, én meg száműzetésbe vonultam. Megírtam neki, hogy csak akkor jövök vissza, ha bocsánatot kér és elismeri, hogy a bankok kaptak pénzt! :lol:

Még én sem lettem kitiltva és itt is voltam végig, csak 1,5 évig nem szóltam hozzá...ez volt az én önkéntes száműzetésem, hiába no, magam is makacs ember vagyok, kicsit művész, de Ody nem törölte az accountomat és amikor ismét hozzászóltam, Ő üdvözölt először. Nyilván mert több mint 10 éve, hogy haverok vagyunk, de meg mert ez nem egy hagyományos fórum, ez itt már élő szappanopera.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, ha ez vígasztal komám...2 napja engem örökre banoltak az LFG fórumáról, mert egy nőt elküldtem a p..csába, de nem is akárhogy, a többség szerint tahó vagyok, saját szempontomból őszinte. Úgy látszik, nem csak nekem volt rossz a kedvem. Még a címemet is kitették...eeeh. Nehezen tűröm, ha valaki beszól, vagyunk ezzel így páran...nem hiszem, hogy Ody ezért bárkit is elküld a fenébe, mindenkinek van xar napja. A banolást hülyeségnek tartom egy összeszokott társaság esetében, azzal némileg egyetértek, hogy engem 12 hozzászólás után kidobtak az LFG-ről, mert ha nem teszik meg, még durvább lettem volna az engem kritizáló nőcivel. Örülök, hogy itt még meg vagyok tűrve Ody által, szóval nyugi haver, semmi baj nincs itt senkivel. A politikai hozzáállás meg olyan dolog, hogy addig szeretek egy nációt, amíg annak tagjai nem bántják a családomat, utána elmúlik a nagy szerelem. Így van ezzel mindenki...bízd ide koma! Még a jedik is írtják a sitheket, pedig elvben Ők az élet védelmezői is.

 

Ody még engem sem banolt, amikor sok éve összevesztünk egy lényeges dolgon ( :lol: ), hogy a magyar bankrendszer kapott e a bankmentő csomagból feltőkésítést. Akkor úgy kivertem a balhét, hogy Ody megtiltott minden politikai megnyilvánulást a fórumon, én meg száműzetésbe vonultam. Megírtam neki, hogy csak akkor jövök vissza, ha bocsánatot kér és elismeri, hogy a bankok kaptak pénzt! :lol:

Még én sem lettem kitiltva és itt is voltam végig, csak 1,5 évig nem szóltam hozzá...ez volt az én önkéntes száműzetésem, hiába no, magam is makacs ember vagyok, kicsit művész, de Ody nem törölte az accountomat és amikor ismét hozzászóltam, Ő üdvözölt először. Nyilván mert több mint 10 éve, hogy haverok vagyunk, de meg mert ez nem egy hagyományos fórum, ez itt már élő szappanopera.

 

Mi vagyunk a meg nem értett zsenik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éreztétek a földrengést? Itt nagyon para volt. A bútorok mozogtak, a poharak csörömpöltek. Majdnem 10 mp-ig tartott, szóval rövidnek sem mondanám...

 

Én is éreztem...0:28- környékén. Nálunk is remegett mindent. (17-ker és Ecser határa.) Pont egy emailt írtam haveromnak, hogy milyen rossz most minden, az időjárás is kifordult magából és a kocsim küszöbjére felvitt festék sem száradt meg rendese, és miközben ezt írtam, jött a hullám.

 

Frenkie: Nem meg nem értett művészek vagyunk, hanem tele a zrityónk és nem alakoskodunk. Környezet, társadalmi viszony és egyebek befolyásolják ezt. Az egyik percben elküldöm a nőcit az LFG fórumán a fenébe, akkor én vagyok a tahó paraszt a nép szemében, a másik pillanatban felsegítem a nénit a buszon, akkor én vagyok a hős. Ezt kell egy fórumon is megérteni, hogy az ember sokféle és sok szempont alapján lehet ítéletet hozni felette, de inkább nem kell, mert amit a neten írunk, az a személyiségünknek csak egy kis része, ráadásul pedig pillanatnyi hangulatunk kivetülése, de messze nem képezi le az egész személyiségünket. Nem olvastam végig a lenti vitát, nem rám tartozik....de bele-bele kukkantottam. Az a fórum a legunalmasabb, ahol mindenki egyetért. Na persze ha egy SW fórumon valaki olyan topikot szeretne létre hozni, hogy "miért utáljuk a Star Warst", az vigye a problémáit a farmon túlra. Ezen túl pedig én kifejezetten nem komálom, ha valaki beír valamit és mondjuk arra annyi a válasz; ezt az embert azonnal banoljuk ki. Én azt szeretem, ha ilyenkor a másik felveszi a kesztyűt és ami a csövön kifér. Tudom, hogy ezt Ody sem engedheti, elvinné a fórumot, de attól én még ezt szeretem. ;) A másik része a dolognak a kit szeretünk, kit nem szeretünk, melyik pártra szavazunk, melyikre nem, kik a rosszak, kik a jók. Ezek a vitarobbantó témák és ezekből sosem lehet vér nélkül kikeveredni, hiszen egy erős személyiséggel bíró fórumozó nyilván nem ad egy dekát sem a vélt igazából és válaszra választ halmozva feszíti a húrt, míg végül megsérti azt, aki nem ért vele egyet. Én meg vagyok győződve róla, hogy jól látom a dolgokat, a másik meg van győződve róla, hogy nem látom jól. Ezt a két nézőpontot maximum finomítani lehet, de már döntetlenre kihozni is nagyon nehéz...jobb is, hogy itt nincs politika. A sokadik része a dolognak pedig az érvelési technika. A szavak mágiájának hatalmas az ereje és aki jól tud írni, annak az írott gondolatai szinte vonzák az érdeklődő és egyetértő olvasókat. Viszont vannak, akik a gondolataikat nehezebben tudják megfogalmazni, ott a leírt szavak nyersen hatnak és ezért a többség tahó bélyeggel látja el ezeket a személyeket, pedig jót akart írni, csak nem a megfelelő végén fogta meg a gyeplőt. Ez velem is előfordult már, pedig én híresen sokat írok és bőven kifejtem a gondolataimat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éreztétek a földrengést? Itt nagyon para volt. A bútorok mozogtak, a poharak csörömpöltek. Majdnem 10 mp-ig tartott, szóval rövidnek sem mondanám...

 

Úgy éreztem magam, mint egy Roland Emmerich filmben. Kész katasztrófa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beindult a Google Street View szolgáltatás végre Magyarszágon is, faluban városban egyaránt lehet "leskelődni".

Ti már megtaláltátok a saját házatokat, lakásotokat? :):P

 

Pestet is be lehet most már rendesen barangolni. Szuper.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen túl pedig én kifejezetten nem komálom, ha valaki beír valamit és mondjuk arra annyi a válasz; ezt az embert azonnal banoljuk ki.

Valahogy nem volt kedvem bővebben kifejteni, hogy mi is a baj az ilyen fasiszta/náci szerű gondolatokkal

 

Egyébként király ez a street view, le is kapta a szomszédot :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem hinném, hogy egy amúgy remekül működő és viszonylag kis létszámú fórumközösség esetében indokolt megoldás lenne a tiltás/ban.

 

Inkább olyan helyeken van ennek jelentősége, ahova szabadon lehet regisztrálni és sok ezer, akár millió felhasználói bázis van. Ott ugyanis nem igazán ismerik egymást az emberek, a moderátoroknak nincs lehetőségük az üzeneteket részletesen vizsgálgatni, ill. rendet tenni. Az IP alapú (és egyéb erőteljesebb) tiltás is indokolt lehet, hisz vannak olyan ügyeletes trollok, akiknek másból sem áll az életük, mint tucatnyi "fiktív" névvel regelni és ontani magukból a fost.

 

Ez a fórum tipikusan szűkebb, kontrollálhatóbb és barátibb közeg. Ha esetleg vki tényleg kicsit túllépi a határokat vagy feszegeti azokat, akkor úgyis többen megpróbálják kicsit visszafogni, ill. a moderátoroktól is nyilván kap 1-2 privát üzenetet az esetleges problémákról. A kritikus üzenetek törlésre kerülhetnek és keményebb "fenyegetéseket" is kaphat az illető. Ha mindezek nem hoznak eredményt, akkor érdemes a drasztikusabb eszközökhöz nyúlni (pl. ban).

 

De szerintem Ody-ék tökéletesen tisztában vannak az ilyen ügyek intézésével. A legjobb ha mindenki rá, rájuk bízza ezeket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem hinném, hogy egy amúgy remekül működő és viszonylag kis létszámú fórumközösség esetében indokolt megoldás lenne a tiltás/ban.

Pedig volt már rá itt szükség és nagyon jót tett a fórumnak. Frenkie múltkori bejegyzései persze nem ez a kategória, de nem is az örökös ban ötlete lett bedobva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis ideiglenes ban már múltkor is hasznos volt. Ad időt az egyénnek, hogy magába nézzen és átgondolja, hogy milyen stílusú megnyilvánulásaiból is kellene visszafognia, esetleg még át is értékelheti a dolgokat.

Természetesen, ha az egyéb figyelmeztetések/segítségek nem hatnak. De szerintem csak akkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy nem volt kedvem bővebben kifejteni, hogy mi is a baj az ilyen fasiszta/náci szerű gondolatokkal

 

Egyébként király ez a street view, le is kapta a szomszédot :D

 

Én nem olvastam el ezt a párharcot, szóval nem tudom, ki mit írt, csak Frenkie nagyobb hozzászólását futottam át, szóval ezt most általánosságban írtam. A fasisztoid dolog meg, valójában értékelhetetlen kijelentés, mert szoktam volt mondani, hogy civilizált ember addig civilizált, míg a lányát az utcán a valakik meg nem erőszakolják. Onnantól jogosan szakad el a cérna és kerül elő a zsebből az AK47-es. Az embernek van véleménye a pénzvilág vezetőiről, a szociálisan sebezhető társadalmi rétegek bűnözési hajlandóságáról, a vallási fanatizmusról stb. stb. Az, hogy ezt elkezdték cimkézni, rasszista, homofób, gyűlölködő stb. jelzőkkel ellátni, azzal gyakorlatilag a párbeszédet vágták ketté. MErt amíg egyesek azt mondják, nácikkal nem beszélünk, addig megint mások kinyomják az idős mamóka szemét, a lábát levágják és sikerként könyvelik el, hogy el tudtak lopni 3000 Ft-ot a nyugdíjából ezért, én magam különösen nem szeretem ezt a náci, nem náci minősítést. Egyszerűen arról van szó, hogy az ember jellemét a megtapasztalás alakítja és inkább okoljuk a megtapasztalást azért, ha valaki megnácul, mint a személy lelki gyengeségét, mert ha csak a személyt okoljuk, azzal még a probléma nem lett megoldva. Egy ilyen zárt közösségben banolni azzal, hogy majd az illető elgondolkodik a beírásain azért is hülyeség, mert az ember a véleményét csak erőteljes ellenhatásra fogja megváltoztatni és a banolás nem az. Például ellopták a gördeszkámat 1999-ben. Akárki is tette, a k. anyját. Namost ha valaki azért engem kibanol, mert mert a tolvaj anyjáról ezt gondolom, attól még nem fog a véleményem megváltozni, maximum azon gondolkodom el, hogy a többiek szerint miért nem a k. anyját annak, aki ellopta a deszkámat és a végén talán eszembe jut, hogy ezt nem az SWsaga fórumán kellett volna leírnom....de a véleményem marad változatlan. :)

 

Királyság a StreetView! A mi házunk még napos időben lett fényképezve, kettőt megyek előre vagy kettőt vissza és esős az idő, vizes az út. :D

 

Bomarr "Pedig azt hinné az ember, hogy Zééé az alakoskodás-elleni front élharcosaként kifejezetten rajongója az ilyen öszinte "ez annyira vállalhatatlan volt hogy most inkább pihentetned kéne a fórumozást" jellegű reakcióknak."

Ez rendben is volt teljesen...tulajdon képpen azt jelenti, hogy húzzon a ..csába. :D Megfelelően szofisztikált, szóval én is ezt szeretem, igen! ;) Szerintem Frenkie jó srác, de szerintem itt mindenki az (már akinek kukija van), mert akinek nincs, az max jó nő...! Viccet félre téve, olyan régi ez a közösség és annyira egybe lett gyúrva, hogy banolgatni teljesen felesleges. A másik része a dolognak, hogy például én a fórumokon engedem el magam, míg a valóságban szende kisember (mondjuk inkább, visszafogottabb) vagyok, tehát a fórum egy olyan terület, ahol az ember picit megszabadul a kötöttségeitől és néha az ember itt vezeti le a feszültséget, ami nem jó dolog, de csak egy pár beírás alapján azért nem kell pálcát törni senki felet, mert a személyiség összetett dolog, egy élet kevés, hogy önmagunkat vagy barátainkat teljesen megismerjük.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fasisztoid dolog meg, valójában értékelhetetlen kijelentés, mert szoktam volt mondani, hogy civilizált ember addig civilizált, míg a lányát az utcán a valakik meg nem erőszakolják. Onnantól jogosan szakad el a cérna és kerül elő a zsebből az AK47-es.

A civilizált ember zsebéből lehet, hogy előkerül az AK és szét is lövi vele az erőszaktevőt. Szerencsére nem voltam még csak hasonló helyzetben sem, így nem tudok reálisan megítélni egy ilyen esetet (pl. elítélni azt, aki így tett). Simán lehet, hogy én is ezt tenném, ahogy sokan mások is. Amúgy a jog definiálja a jogos önvédelem fogalmát, ami tudtommal bizonyos esetekben nem csak saját életünkre vonatkozik. Ez egyfajta támpont lehet.

Azt viszont nem tartom civilizált embernek, aki az említett eset után elindul az AK-val és minden egyes útjába eső, hosszú szőke hajú embert lemészárol, mert az előbbi tettes is ilyen jegyeket viselt.

A lényeg szerintem átviláglik ezekből a példákból.

 

Az embernek van véleménye a pénzvilág vezetőiről, a szociálisan sebezhető társadalmi rétegek bűnözési hajlandóságáról, a vallási fanatizmusról stb. stb. Az, hogy ezt elkezdték cimkézni, rasszista, homofób, gyűlölködő stb. jelzőkkel ellátni, azzal gyakorlatilag a párbeszédet vágták ketté. MErt amíg egyesek azt mondják, nácikkal nem beszélünk, addig megint mások kinyomják az idős mamóka szemét, a lábát levágják és sikerként könyvelik el, hogy el tudtak lopni 3000 Ft-ot a nyugdíjából ezért, én magam különösen nem szeretem ezt a náci, nem náci minősítést.

Ebben igazat adok. Attól, hogy bizonyos társadalmi jelenségekről nem veszünk tudomást, a homokba dugjuk a fejünk, attól nem fog megoldódni. Ahogyan attól sem, ha ugyan észrevesszük, de a megoldás keresése helyett inkább megpróbáljuk elnyomni az egészet.

Halkan jegyezném meg, hogy a rasszisták kirekesztése is negatív diszkrimináció. Még az sem biztos, hogy az illető tehet arról, hogy ellenérzései vannak bizonyos "típusú" emberekkel kapcsolatban. Tehát olyanért nézik ki, amiről nem tehet. De ha csak egy tudatos sorozatgyilkost veszünk, aki direkt öl (tehát ő választotta ezt az utat), azt is negatívan diszkriminálja a társadalom, de aligha fordul meg bárki fejében is az, hogy ez rossz dolog lenne.

 

Egy ilyen zárt közösségben banolni azzal, hogy majd az illető elgondolkodik a beírásain azért is hülyeség, mert az ember a véleményét csak erőteljes ellenhatásra fogja megváltoztatni és a banolás nem az.

Ezért bármilyen közösségben hülyeség. Minden fórumra vonatkozik, amit leírtál.

De a ban nem is azért lett kitalálva, hogy átformálja a gondolkodásodat egy adott témáról. Hanem azért, hogy abban formáljon át, hogy ezeket a gondolatokat mikor, hova és hogyan illik/nem illik beszúrni.

Azt viszont továbbra is fenntartom, hogy egy ilyen fórumon a tagok 99%-a sokkal visszafogottabb utalásokból és figyelmeztetésekből is levonja a szükséges konzekvenciákat.

 

(Ezeket általánosságban írtam, nincs már közvetlen közük a Frenkie által írtakhoz.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éreztétek a földrengést? Itt nagyon para volt. A bútorok mozogtak, a poharak csörömpöltek. Majdnem 10 mp-ig tartott, szóval rövidnek sem mondanám...

Hihetetlen volt! Épp elszundítottam, amikor egyszer csak elkezdett mozogni az ágy alattam, meg a csillár csilingelni a mozgástól! Úgy ugrottam ki az ágyból mint annak a rendje, azt hittem össze akar dőlni a lakás. Egyből földrengésre gondoltam, de félálomban ez eléggé félelmetes volt. Mindenesetre örülök, hogy megéltem, érdekes volt. Utána még egy órán tartott amíg megnyugodtam. Reggel kíváncsian vártam a híreket, és nem kellett csalódnom. :D

 

Én sem hinném, hogy egy amúgy remekül működő és viszonylag kis létszámú fórumközösség esetében indokolt megoldás lenne a tiltás/ban.

Pedig akár hiszed akár nem, még Frenkie is volt bannolva egy rövid ideig. Ami pedig a fórumozást illeti, az adott reakciók általában a saját magunk állapotától függ. Jó kedvünk vagy vagy rossz, ittunk-e vagy sem, stb. Sokszor ezeket az állapotokat látjuk bele mások írásába és már megy is a vitriolos riposzt. Aki ezt nem hiszi, az nézze meg milyen egy élő beszélgetés vagy vita...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Namost a földrengésről annyit mondanék:

 

"Mintha milliók kiáltottak volne fel puszta rémületükben, aztán néma csend lett....valami borzalmas dolog történt."

 

- Hát ezt éreztük mindannyian!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az index hozott le képeket, ha még nem láttátok, erre tessék.

 

Földrengés

 

Az egyik képen a kémény valami hihetetlen szögben áll. A többi kár is nyilván sajnálatos, remélem, hogy a biztosítók tejelnek.

 

Néhány éve volt a nagy szilveszteri földrengés, annak az epicentruma közel volt a 17. kerülethez. Na az brutális "élmény" volt. Az ágyamban feküdtem, amikor délután környékén jött a robajlás, majd az ágy és vele a bútorok szépen arréb mentek. Az ágyam elemelkedett a földtől, de anyagi kár nem keletkezett....legalábbis nálunk nem.

 

Az jutott eszembe, hogy a szülés talán nem is a stressztől indul meg ilyenkor némely várandós anyukánál, hanem talán az izmok a rezgéstől hirtelen elernyednek....persze lehet, ez baromság.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

fasisztoid dolog meg, valójában értékelhetetlen kijelentés, mert szoktam volt mondani, hogy civilizált ember addig civilizált, míg a lányát az utcán a valakik meg nem erőszakolják.

Persze kiborulhat a bili, hisz emberből vagyunk, de addig ne fajuljanak a dolgok, hogy az elkövető nemzetéből (? csecsen≠orosz) random lövöldözzük az embereket a főtéren

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is éreztem tegnap este a rengést. Ültem a székben ami elkezdett "hullámzani". Egyből tudtam hogy földrengés, már volt ilyen pár éve itt.

 

 

A másik ügyről Zééé és Ody nagyjából mindent leírt. De látom nem értik sokan ezt a főtéren akasztást. Hogy miért írtam. Azt hozzá kell tennem először is hogy nem én kezdtem a robbantásról ide beírni, sőt itt tudtam meg hogy mi történt. Szerintem ezeket úgyis tudja az ember, nem kell ide beírni. Persze ez nem mentség, de én csak reagáltam. De mire is? Hát arra hogy a rendőrt megölték. Semmi szükség nem volt rá csak megölték. Ha valaki esetleg nem tudná rólam nálam a mások érzéseibe való beleérzőképesség magasan fejlett. De ez csak a tisztességesen dolgozó, becsületes, jószívű emberekre vonatkozik. Akik adni is tudnak. Ez azt jelenti a konkrét esetben hogy belegondoltam hogy ha a rendőrnek van anyja, apja, gyereke felesége és most mit érezhetnek? Mi lenne ha az én apámat ölnék így meg? És innen jön Zééé nagyon jó véleménye hogy mi van akkor ha a te családtagoddal történik? Na én képes vagyok úgy érezni hogy nem az én családtagom ugyan de át tudom érezni mintha az enyém lenne.

Ezért van az hogy én teljesen beleélem magam a sorozatokba, filmekbe és azonosítóm azzal az egészet mintha velem történne. Akik nézik a Walking Dead-et és olvasták a véleményeimet a részekről tudják miről beszélek.

Namost én valahogy azt olvastam hogy a szökött bűnözőket az ottani csecsen lakosság bújtatja. Ezért írtam ezt a drasztikus megoldást mert akkor ki fogják őket adni. De szerintem félreolvastam valamit.

Még annyit hozzátennék hogy ezen elemi erejű felháborodásaim max 2 napig tartanak, ma már nem is érdekel. Én így vezetem le a feszültséget egy ilyen történet után.

Jó példa erre mikor volt az olaszliszkai lincselés ,akkor a kollégám szidta a kisebbséget, aztán kérdezték tőle hogy miért általánosít. Azt mondta hogy most 2 hétig hadd legyen már rasszista. Szerintem kell egyfajta verbális levezetés az ilyen felháborodásoknak. Ezek csak szavak, amik szörnyen hangzanak, de nincs mögötte valódi gyilkos szándék. Nálam biztosan nem. Remélem te is érted Dzséjt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazat megvallva én nem igazán tudom magam más nemzet tagjainak a helyébe képzelni, tehát jelen robbantásnál is az elborzadás mellett inkább annak örültem, hogy nem itt történt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.