Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Locsolkodás. A magam részéről utálom. Jó néhány éve nem is űzöm... pulyka koromban ez másképp volt, akkor jártam, de szeretni akkor sem szerettem. Holnap sem mennék sehová, ha keresztanyám nem sértődne meg azon, ha nem megyek el meglocsolni őt... így hozzá mindig elmegyek húsvét hétfőn, de ezzel le is van tudva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk már évek óta nem járt locsoló(max 1-2 családtag), erre a család még mindig képes nagy csinaddatrát csinálni a dologból (szendvicsgyártás, tojásfestés, nagytakarítás, stb), mert várják, hogy azért hátha mégis lesz valami/valaki...

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon gyönyörű lett. :) És tényleg szépen ki van válogatva minden jelentős esemény az 1100 évből. Egyébként én először a videót ebben a változatban láttam:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SkTXpV5IgGI

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont animált Rákóczi és Mátyás király helyett a valóságot javaslom:

 

http://www.fortepan.hu/

 

Válasszatok ki egy évet, és voilá! Elképesztően érdekes, mikben jártak, miket csináltak régen az emberek, már egy órája lapozgatok az 1943-as fotók között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincsen jogdíja, kereskedelmi forgalomba kerülhetnek, bárki felhasználhatja ingyen (könyvekbe, prezentációkba, vagy akár Wikipedian) és származékos műveket is létre lehet hozni belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekelne a ti véleményetek is!

 

Nekem 3 megoldás jött ki, szóval vagy nincs egyértelmű megoldás, vagy rossz a feladat, vagy én vagyok zizi. :)

 

A és B nem tudja C születésnapját. C ad egy listát 10 lehetséges dátumról.

május 15, május 16, május 19,

június 17, június 18,

július 14, július 16,

aug. 14, aug. 15, aug. 17

Majd C külön-külön elmondja A-nak csak a hónapot és B-nek csak a napot, hogy mikor született.

Ezután A és B ezt mondja egymásnak:

A: -Nem tudom, mikor van C születésnapja, de tudom, hogy B sem tudja.

B: -Eddig nem tudtam, hogy mikor van C szülinapja, de most már tudom.

A: -Most már én is tudom, mikor van C születésnapja.

És a nagy kérdés: A fentiek alapján mikor van C születésnapja?

 

Nálam a 3 megoldás:

 

 

július 16 vagy augusztus 15, vagy augusztus 17

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem van. :)

 

 

Méghozzá aug.17.

 

A szerint B nem tudja, ezért a máj.19. és jún.18. kizárva, hisz akkor a napból tuti lenne B-nek. Jún.17 is kiesik, mert akkor A már tudná ezt, hisz abból a hónapból már kizárta a másikat. B ebből már megtudja, tehát elég volt neki az, hogy ezek ki lettek ütve. 15-e nem lehet, mert akkor B nem tudna dönteni, ugyanígy 16 se és 14 se. Marad az aug.17.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg a...

 

Július 16.

Ugye a május és június első lépésnél kilőve (mert, ha azok lennének, akkor A nem mondhatná biztosra, hogy B nem tudja). Következőnél a két 14-e kilőve, a megmaradt 3-ból meg A csak akkor tud biztosra mondani 1 dátumot, ha annak van valami eltérő része a többitől, ami jelen esetben a július (+ha július a hónap, akkor a júli 14-e kizárásával egyértelmű a júli 16 marad csak, amíg ha augusztus a hónap, akkor a maradék kettő közül nem lehet egyértelműen választani, de mi tudjuk, ez történt)

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabonak igaza van! Íme kifejtve:

 

 

A kap egy hónapot, B kap egy számot.

 

A azt mondja, hogy ami hónapot ő lát, az alapján B csak olyan számot kaphatott, amiből nem tudja pontosan megmondani a valóságot.

Ez azt jelenti, hogy A információként csak júliust vagy augusztus kaphatta, ez tuti. Ezzel azt üzeni B-nek, hogy május és június kilőve.

 

Ekkor mit tud B? A saját napját (ami ekkor még lehetne 14, 15, 16 vagy 17) és azt, hogy nem május és június. Ez alapján mondja meg, hogy biztosan tudja. Ez kizárja 14-et (hiszen akkor nem tudhatná biztosra, hogy július vagy augusztus). Ekkor még a feladvány megoldása lehetne július 16, augusztus 15 vagy augusztus 17, de mivel erre A azt mondja, hogy most már ő is tudja (aki ugye tudja a hónapot), marad a július verzió, hiszen ha augusztust kapta volna hónap információként A, akkor most nem tudna dönteni 15 és 17 között.

 

Ez alapján marad július 16, Nabonak jár a keksz. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A kap egy hónapot, ami május és június tuti nem lehet, azaz ezt a hónapot nem hallhatta C-től, hiszen akkor tényleg nem állíthatná biztosan, hogy B se tudja. Azaz A-nak vagy júliust vagy augusztust mondott C. Ez alapján A tudja, hogy csak a 14, 15, 16, 17 jöhet szóba napnak, tehát C nem mondhatott mást B-nek. Emiatt A eleve tudja, hogy B nem kaphatott se 18-at, se 19-et és nem tudja kizárni a teljes májust.

 

Szerintem akkor lenne jogos, amit Nabo ír, ha A nem kapna az elején hónapot. Hol a hiba? :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Május azért teljesen kizárható, mert ha C azt mondja A-nak, hogy május, akkor A nem állíthatná teljes bizonyossággal, hogy "B sem tudja", hisz ha május 19-e, akkor B már a napból is tudja, hogy mikor van a születésnap. Ergo biztos nem május a hónap (ugyanez vonatkozik a júniusra, hisz ott is va egy "egyedi nap"), mert akkor megvan az esély, hogy B tudja, de mint tudjuk, ez nem áll fent

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis feladvány volt :)

 

(Csak bennem van késztetés ezt a feladványt átírni valami olyasmire, hogy SW rajongó közösségben D kedvenc filmjét kell kitalálniuk? A tudja, hogy a film bemutatójának napja négyzetszám, B meg tudja hogy prequel rajongóval van dolguk.... na jó, ez így túl könnyű.

Akkor mondjuk... E azt mondja meg, hogy a bemutató éve prímszám. Tegye föl a kezét, aki ebből utánakeresés nélkül tudná! )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.