Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

@Darth Revan9 Olyanról is hallani, olvasni, látni, hogy valakit elüt a kocsi. Akkor mostantól nem mész át az úton? Persze, történhet ilyen is, de ez azért nem gyakori eset. Vége is lenne egy biztosító társaságnak, ha folyamatosan b*szna fizetni. Csak ebbe gondolj bele önfentartó, józan paraszti ésszel: ha nincs biztosításod, biztosan nem kapsz egy k*rva vasat sem, ha beüt a krach. Ha van biztosításod, nagyon-nagyon nagy esélyed van rá, hogy komoly kárnál biztosan fizet a biztosító. Nem olyan kárnál, amit egy kis glett megold - őszintén szólva, én ennyiért még nem rohantam volna a biztosítóhoz -, hanem mondjuk lerohad a mosógéped és az egész lakást eláztatja, vagy leég a konyha, stb. Mit csinálsz, ha, ne adj isten, ilyen történik és nincs biztosításod? Zsebből veszel új konyhát? Új bútorokat? A józan eszedre hallgass, ne a tévére és az internetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is lett időközben egy káros-biztosítós sztorim. Abból is az jön le hogy kell a biztosító. Nálunk múlt hónap tizedikén és tizenegyedikén volt a nagy műsor. Történt ugyanis hogy tizedikén este szétment a vízvezetékünk pince beli részére szerelt vízszűrő ami egy hengeres formájú franckarika és a belőle kitörő víz az egész házunk alatt elterülő pincénket lábszárközépig elárasztotta. Azért addig mert azt a nyavalyás dolgot másnap reggel nyolc körül vettem észre és akkor lett elzárva a víz. Jöttek is a tűzoltók hogy a nagyja vizet kiszivattyúzzák. Addigra az ott levő régi fagyasztóládának, nemrég megjavított régi fagyasztós hűtőnek és hegesztőtrafónak már betett a víz. A hűtő még javítható, a trafóval meg még nem tudjuk mi van. Azóta talán kiszáradt már. Ha a fater akarja majd megnézi. Műszerész a szakmája, szóval van esély arra hogy lecsekkolja.

Akkor még nem volt elég a jóból mert szivattyúzás közben előredőlt az a szekrény amiben tizenegy szerszámgép volt. Volt mert már nincsenek mivel az a régi szekrény úgy szétesett hogy meg is váltunk tőle. A szerszámgépek még megvannak, csak épp tízről még nem tudjuk hogy a vízbe kerülés miatt lett-e valami bajuk. A sövényvágó tegnap reggel jól működött.

A K&H-s biztosítónktól a kárfelmérő hapsi két hete jött és meg is ítélt valamennyi kártérítést amit a biztosító a múlt héten utalt át. Azt nem tudjuk hogy az az összeg mennyire igazságos de azt igen hogy jó hogy a pincére is van biztosításunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az se volt egy leányálom. De a mi esetünk ahhoz képest hogy rengeteg embernek az árvizek miatt a házába megy egy csomó víz vagy majdnem az egész házát ellepi a víz nem olyan vészes. Eléggé kellemetlen de mégis jobban kibírhatóbb.

Az az egyik mázlink hogy a pincében levő csap csöveit nem érintette a víztelenítés ami miatt gond nélkül vihettünk vizet a házba addig a két napig amíg az a szűrős gubanc jelen volt. A másik meg az hogy le lehetett rendezni a vízművel azt hogy nem kell az elfolyt víz után fizetnünk mivel az nem elhasználás miatt ment el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajnali négykor nálunk olyan villámshow volt, amilyet szerintem még sosem láttam. Ráadsául az egyik valahol nagyon a közelünkbe vághatott be, mert akkorát dörrent, mint egy robbanás, miután bevilágította a lakást. Nem vicc, az egész lakás egy pillanatig fényárban úszott. Szóval biztos, hogy baromi közel volt.

A tévém egy pár pillanatra el is sötétült (szívbajt hozva rám, hiszen nem régi), a szüleim, meg az egész környék felébredt (rengeteg lakásban felgyúltak a lámpák, húgom, aki egy utcával arrébb lakik, is mondta, hogy felébredtek), a kutya és a két ifjú macsek is rettenetesen megijedt - főleg a tarka macsekom, ő fél órán át elő sem mert jönni az asztal alól, ma meg egész nap az én szobámban, mellettem héderel. Közben meg ömlött az eső, de az a villámshow egyszerre volt lenyűgöző és félelmetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Borzasztónak azért nem nevezném, legalábbis nem a lakásból nézve. A szabadban azért már más lett volna a helyzet. Igazából engem inkább az a gondolat borzasztott el, hogy ilyen vihar ma már lehetséges Magyarországon, ami nyilván a globális felmelegedés hatása. Mert persze, voltak régen is nagy viharok, meg villámlások, de ez olyan volt, mintha egy Roland Emerich filmből ugrott volna elő. Kicsit apokaliptikus hatása volt. Azért azokkal a döntéshozókkal, akik még mindig telibe sz*rják ezt az egészet, szívesen végignézetnék egy ilyet, de úgy, hogy a szabadban állnak, egy fémoszlophoz szíjazva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még találkoztam olyannal, aki azt mondta, hogy az egész globális felmelegedés azért hülyeség, mert ha igaz lenne, akkor télen is 30 fok lenne.

Csak abba nem gondolt bele, hogy ha ez így lenne, akkor valószínűleg a Szahakárhoz hasonló sivatagban élnénk, és április-október között állandóan 40-50 fok fölött lenne a hőmérséklet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én még találkoztam olyannal, aki azt mondta, hogy az egész globális felmelegedés azért hülyeség, mert ha igaz lenne, akkor télen is 30 fok lenne.

Akkor emlékezzen vissza mennyi hó volt 15 évvel ezelőtt egy átlagos télen Magyarországon, és mennyi van most

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.