Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nem eszek halászlét :P:D

Akkor zacskóslevest eszel inkább, vagy egy jó kis zsírtól fröcsögő nagyon guszta (na de annyira, hogy kicsöppen... a szádból a nyál :yes: ) levest eszel inkább? :lol: Ami igazi csirkéből készült Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy a zacskósleves mellé csak nagy ritkán lehet a csirke lábát is elszopogatni, megenni ... :lol:

 

(rossz gombra kattintottam)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbulást, Obi.

Jobbulást Obi1! :)

Mindenkinek jobbulást, és Kellemes ünnepeket is! :)

Mindegy, ez hosszú történet.l

Köszi. :)

 

A legjobb az egészben hogy két napja csak forró kakaót ihatok. :D

 

Nekünk igazi fa van, de volt hogy évekig csak mű volt. Szerintem hangulatosabb egy valódi, így hogy az egész lakásban érződik az illata. Meg ez cserepes is, ellehet ültetni a kertben. :) Majd jövőre kiássuk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ez cserepes is, ellehet ültetni a kertben. :) Majd jövőre kiássuk. :D

Na ez is egy tök jó dolog. Se nem mű, se nem környezetkárosító, az arany középút.

Na Oldie, ehhez mit szólsz? Még mindig a mű mellett kardoskodsz? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez is egy tök jó dolog. Se nem mű, se nem környezetkárosító, az arany középút.

Na Oldie, ehhez mit szólsz? Még mindig a mű mellett kardoskodsz? :P

Alapvetően mint maga a karácsonyi fadíszítés tök hidegen hagy, mint maga ez az ostoba ünnep. De másrészről használhatóbb megoldásnak tartom a cserepes variációt. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően mint maga a karácsonyi fadíszítés tök hidegen hagy, mint maga ez az ostoba ünnep.

:oops: Pedig ez az "ostoba ünnep" a második legszebb, legboldogabb ünnep az évben...

Mikor a család összejön, nem gyakran látott rokonokat meg lehet ilyenkor látogatni, meg hasonlók...

Méghogy ostoba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:oops: Pedig ez az "ostoba ünnep" a második legszebb, legboldogabb ünnep az évben...

Mikor a család összejön, nem gyakran látott rokonokat meg lehet ilyenkor látogatni, meg hasonlók...

Méghogy ostoba...

Hát bocs, de ilyen tevékenységekhez nehogymá' egy ünnepnap kelljen ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát bocs, de ilyen tevékenységekhez nehogymá' egy ünnepnap kelljen ;)

Ünnepnapokon az emberek rendszerint nem dolgoznak, nincs semmi dolguk.

A Karácsony pedig egy olyan alkalom, mikor 2(-3) nap nem kell dolgozni egyfolytában. Tehát ez az egyetlen alkalom, mikor is szabadon összegyűlhet a család, mikor meghittség van, nem kell sehova rohanni, nem kell stresszelni, hogy mennyi dolga van az embernek, mert a legtöbb munkahelyen a 2 ünnep közt se kell munkába menni, így végre kipihenheti az ember az egész évi munkáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég lehangoló, hogy nem a karácsonyfán van a szaloncukor, hanem egy tálkán.

A műfenyő pedig még annál is lehangolóbb :roll:

Keresztfiam szüleinél van műfenyő és annyira nem ünnepi, hiába van feldíszítve... Nem természetes, nincs fenyőillat, pedig az a Karácsonyhoz tartozik...

Én sosem vennék műfenyőt....

Mindenben egyet tudok érteni. Úgy is, hogy rühellek szaloncukrot és habkarikát kötözgetni. :) A Földet meg valahogy szerintem jobban zavarja az őserdők kiirtása, mint az erre a célra tenyésztett, és ennél fogva azonnal pótlásra is kerülő fenyőfák megölése. Egy műfenyő mellett meg sok szép családi hagyományunkról kéne lemondani, pl. az apámmal való favásárlás komoly és felelősségteljes rituáléjáról :D Arról nem beszélve, hány meg hány olyan lehetőség van már, hogy a fa visszakerül a helyére. Na nem a miénk, még ha ilyen fát is vennénk, a macskák gondoskodnának róla, hogy megpistuljpon szegény. Apropó, már csak ezért sem lesz műfenyőm soha az életbe, mert azt is évenként kéne cserélnem. Az sem macskakompatibilis.Sőt, még annál sem macskakompatibilisebb, mert a valódi fenyő jobban bírja a strapát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ünnepnapokon az emberek rendszerint nem dolgoznak, nincs semmi dolguk.

Sajnos már ahol :( Jómagam tegnapelőtt láttam utoljára apámat és holnap délután fogom legközelebb. Az egész karácsonyt végig kell melóznia, de a húgom is dolgozott még tegnap. Szóval sajnos ott járunk, hogy már a karácsony alkalmával sem tud az ember időt szakítani arra, hogy elmenjen a rokonokhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szeretek készülődni a Karácsonyra, szeretek kimenni és fenyőfát válogatni, mikor még kicsik a kertben lévőek (nem mindig veszünk, mert van a kertben 5-6 darab, de idő kell ahhoz, hogy felnőjenek :D ).

Szeretek szaloncukrot, csokikat felfűzni és feltenni a fára, mert egyrészt jó dolog, másrészt ilyenkor bekerül egy Karácsonyi készülődés zenei CD amit már 8 éve írtam meg, és az évben egyetlen egy nap hallgatom meg, 24-én a készülődés közben.

Annyira jó, hogy ilyenkor feljönnek az évek alatti emlékek, amik ehhez a naphoz köthetőek a zene által. Meg a zenéket is jó egyszer egy évben meghallgatni újra. :D

Valamint ilyenkor segítkezni apumnak halászlevet főzni, amihez a halat November elején nagyszülőktől hazajőve veszünk meg a kedvenc Tisza mellett lévő halárusítónktól :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos már ahol :(

Huh, sajnálom szegényeket :(

Éppen ezért írtam, hogy rendszerint nem dolgoznak. Egyik barátom is a közeli benzinkúton dolgozott tegnap és volt egy elhajtásuk is, ami azt jelenti, hogy az a 3x-os pénz amit kapott volna azért, mert dolgozott ünnepnapon, arról nagyrészt lemondhat, mert a főnök levonja a fizetéséből a mocsokfajzat autós miatt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Phobosszal. Gyönyörü ünnep a karácsony. Igaz mióta elköltöztem annyira én sem vagyok oda érte, de ez csak felfüggesztett állapot. Ha egyszer lesz családom akkor tuti hogy nincs műfenyő és megy a díszités stb. Láttam tegnap unokaöcsémen mennyire örül az ajándékoknak.

De mondhatom azt is hogy nnagyon karácsonyi hangulatban vagyok szól itthon a karácsonyi cd-m és eszem ágában sincs megnézni semmilyen filmet.

Gyermekkorom karácsonyai meg fantasztikusak voltak. Hatalmas terített asztal minden jóval, csengetés majd megszólalt a Csendes éj egy piros gömbböl ami a fán lógott. Utána ajándékátvétel stb.

De nézhetjük azt is, hogy már az ünnep elött az emberek teljesen mások ilyenkor, ünnepi hangulatban vannak. Én imádom a decembert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk is mű fenyő van. Régen még igazi volt, de már jó pár éve áttértünk a műre. Környezetbarát és gazdaságosabb is. Melóztatni hivatalos ünnepnapon meg szimplán törvénytelen. Maximum a tulaj dolgozhatna, de ő nem dolgoztathat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Phobosékkal, ne legyél már Oldie ekkora egy Grincs.

Csak sajnálni tudom ha hidegen hagy téged a szeretet ünnepe.

E' van. :)

 

Más. Húgom lízingeli a hétvégére a következő önjáró harci DÖG-öt. :P Vadiúj, jóformán nullkilométeres, keveset fogyaszt és automatikus célkövetővel is rendelkezik.

 

DSC00001.JPG

 

Fénykép0189.jpg

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég lehangoló, hogy nem a karácsonyfán van a szaloncukor, hanem egy tálkán.

Szerintem meg semmi lehangoló nincs benne, a fáról sem hiányzik, hiszen vannak helyette díszek, és nem mellesleg egy feladattal kevesebb olyan időben, amikor egyébként is rengeteg munkám van abban, hogy minden rendben legyen az ünnepek alatt. :P

 

Amúgy nagyon karácsony párti vagyok, gyerekkel vagy anélkül is. :) Szép hagyomány, és szerintem nagy szerepe van az igazi családi kötelékek fenntartásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van némi kampány az ügyben, de részemről és apámról ellenállásba ütközik az ügy. Kutya nem lakásba való. Pont.

Csak kár, hogy zabálnivaló :P

 

 

Holnap este szerintem már kutyatulajdonos leszel. :D :D Majd együtt nézitek az Expendablest. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég lehangoló, hogy nem a karácsonyfán van a szaloncukor, hanem egy tálkán.

Szerintem nincs benne semmi lehangoló, csak más szokás. Vannak karácsonykor ilyen apró külsőségeknél sokkal lehangolóbb dolgok is.

Örülök, hogy nálatok ilyen jó a karácsony (meg még pár embernél, ahogy írjátok), de vannak, akiknek nagyon rossz emlékeim kötődnek hozzá. Ha nehéz is megérteni, hogy egyeseknek nem az az összeborulós ünnep, nem kell erőltetni, hogy csak azért is milyen hiperszuper ;)

 

Na túléltük a tegnapot, bár ilyen karácsonyt azért nem kívánok magamnak.

Remélem, később egy kicsit jobb lesz, ha nem is tökéletes.

 

Meg ez cserepes is, ellehet ültetni a kertben. :) Majd jövőre kiássuk. :D

Tavaly nálunk is cserepes volt, de idén elég bajos lett volna kiásni, lévén, hogy úgy fagyott, ahogy :) Nem is akartuk, kár minden évben bolygatni szegény fákat. Újabbat meg azért nem veszünk, mivel nincs elég helyünk, ahova elültethetnénk évi egy fát.

 

Melóztatni hivatalos ünnepnapon meg szimplán törvénytelen.

Kivéve a folyamatos munkarendben működő helyeket. Pl. a kórház is ilyen :P De a benzinkút is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs benne semmi lehangoló, csak más szokás. Vannak karácsonykor ilyen apró külsőségeknél sokkal lehangolóbb dolgok is.

Örülök, hogy nálatok ilyen jó a karácsony (meg még pár embernél, ahogy írjátok), de vannak, akiknek nagyon rossz emlékeim kötődnek hozzá. Ha nehéz is megérteni, hogy egyeseknek nem az az összeborulós ünnep, nem kell erőltetni, hogy csak azért is milyen hiperszuper ;)

A karácsonynak sajnos az jellemzője, hogy mindent felerősít, akár jó, akár rossz. Ha hiányzik valami vagy valaki, az nagyon hiányzik olyankor. :(

Egyébként ha jókat is írunk, hogy milyen szuper, azért az nem úgy értendő, hogy 100%-ig csoda és boldogság a világ, legfeljebb a dolgok többsége, ami a karácsonyhoz köthető, pozitív élményt jelent, ami kompenzálja a kevésbé jó vagy egyenesen szörnyű dolgokat, amelyekből viszont szintén jut. Kevés az olyan család, ahol ez nem így van. Az arány persze nem mindegy.

 

Gyerekkoromban nálunk is voltak "érdekes" karácsonyok, ahol többet sírtunk, mint nevettünk, és amikor saját családom lett, igyekeztem azoktól a dolgoktól megszabadulni, vagy másként csinálni, amelyek anno a legtöbb konfliktusforrást jelentették. Pl. hogy mikor kell díszíteni a fát, mi lehet a karácsonyi menű, és hogy kinek mi a dolga otthon. Ez néhány családtag ellenkezését ki is váltotta, mondván, nem ez volt a szokás nálunk/náluk, de ez szimplán nem érdekel. Ez a mi karácsonyunk most már, és én nem hagyom, hogy ál-fontos dolgokkal elrontsák.

 

És az egész tényleg nem arról szól, hogy milyen a fenyőfa, vagy hogy hol van a szaloncukor. Arról szól, hogy amink van, annak örüljünk, mert lehet, hogy az is csak múlandó. Aztán ha már nem lesz, késő bánat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap este szerintem már kutyatulajdonos leszel. :D :D Majd együtt nézitek az Expendablest. :D

Nem, nem. Totális szigor van. Nincs apelláta.

 

Lehet, hogy ma nem tudok beágyazni? Ez a kis r*hadt DÖG totál kisajátította az ágyamat, miután a húgom reggel behozta ágymelegítőnek. :evil: Ehhhh..... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nehéz is megérteni, hogy egyeseknek nem az az összeborulós ünnep, nem kell erőltetni, hogy csak azért is milyen hiperszuper ;)

De az ellenkezőjét sem kéne olyan nagyon sulykolni ;) Megjegyzem, nekem sem volt évek óta egy jó karácsonyom sem. Az idei is nagyon távol állt a boldog, békés karácsonytól. Boldog lettem volna, ha az lett volna a legnagyobb problémám, hogy milyen a fa, vagy hová kerüljön a szaloncukor. De sajnos ez fel sem merült. De azért szeretek hinni abban, hogy egyszer a távoli jövőben még lehet majd összeborulós karácsonyom. Ennél fogva sokkal szívesebben olvasom azt, hogy milyen szép is lehet a karácsony, mint az olyan kijelentéseket, hogy az egész ünnepség ostobaság. Az előbbi élteti a reményem, az utóbbi elveszi.

 

Akkor ha Dzséjt faterja kórházban vagy benzinkúton dolgozik, nem szóltam. :P

Egyik sem, biztonsági őr. Ráadásul, robbanó dolgokat gyártó gyárakat őrzővédő cégnél dolgozik, amiket még ünnepnap sem lehet őrizetlenül hagyni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.