Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Gratulálok Karrde :)

Te is holnap vizsgázol? :) Majd akkor szoríthatunk egymásért :D

Köszi :) A hétvégén volt 3, a következő 3 pedig január 7-8-án lesz, szóval holnap nem lesz :) De szorítok Neked holnapra (meg a többire is), biztosan remekül fog az is sikerülni :) Hogy állsz a nyelvvizsgával?

 

Frenkie, Revan köszi :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen nehéz?

Nagyon izgulok szóbelin, az írásbeli (A) megvan, de a szóbeli nem sikerül soha :(

Ha ki is tudok nyögni egy angol mondatot az is ovodás szintű.

 

Sajnos nem csak angolnál van ez így, amikor szóban kell felelnem, vizsgáznom (nem kell, beugróim mindig 5-ösök, így csak azt kell megírni) akkor elkezdek szédülni, dadogni. Érettségin majdnem elájultam, és 3x kellett kimennem a mosdóba is annyira nem bírtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Siralmasan :D

Még 1x elmegyek, aztán felkeresek valami hamisító bandát :lol:

Fenébe, pedig reméltem, hogy azóta valahogy sikerült átmenni a szóbelin. Nincs valami jó tanári kapcsolatod, aki esetleg valahogy tudna segíteni, hogy átengedjenek? Nem lehet, hogy egy ilyen jófejű matekos ezen akadjon el :hmm:

 

MissKarrde: én is gratulálok. :)

Köszi szépen :)

 

Aki nem megy át a vizsgákon azt szívlapáttal várom :D

Vajon miért sikerül ilyen invitálásnak könnyen ellenállnom? :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fenébe, pedig reméltem, hogy azóta valahogy sikerült átmenni a szóbelin. Nincs valami jó tanári kapcsolatod, aki esetleg valahogy tudna segíteni, hogy átengedjenek? Nem lehet, hogy egy ilyen jófejű matekos ezen akadjon el :hmm:

Nincs semmi ilyesmi. Voltam már az Euronál, ECL-nél, Origonál, egyik sem jött be :(

Vagy marad a Trinity ( :lol: ) vagy a hamisítás. Bár nem valószínű, hogy a Trinity-t elfogadnák :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon izgulok szóbelin, az írásbeli (A) megvan, de a szóbeli nem sikerül soha :(

Ha ki is tudok nyögni egy angol mondatot az is ovodás szintű.

 

Sajnos nem csak angolnál van ez így, amikor szóban kell felelnem, vizsgáznom (nem kell, beugróim mindig 5-ösök, így csak azt kell megírni) akkor elkezdek szédülni, dadogni. Érettségin majdnem elájultam, és 3x kellett kimennem a mosdóba is annyira nem bírtam.

Phobos, biztos hülyének fogsz nézni, hogy ezt mondom, de az ilyen fóbiát csak úgy lehet levetkőzni, ha valahogy hozzászoksz a szóbeli szerepléshez. Ez szerintem nagyon fontos később az életben, bármely területen, kezdve rögtön az állásinterjúkkal, de a magándolgoknál, kapcsolatoknál is.

Szóval muszáj lenne a kutyaharapást szőrével gyógyítani ebben az esetben. Keresd a lehetőséget a szóbeliségre, még akkor is, ha baromi kellemetlen, mert hidd el, hogy majd llesz egy pont, amin ha túljutsz, már nem jelent majd gondot. Tapasztalatból beszélek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, biztos hülyének fogsz nézni, hogy ezt mondom, de az ilyen fóbiát csak úgy lehet levetkőzni, ha valahogy hozzászoksz a szóbeli szerepléshez.

Na igen, de hol lehetne ehhez hozzászokni? Ha éles helyzetben vagyok, akkor tudom mi függ rajta és befeszülök.

Ha nem vagyok éles helyzetben, akkor tudom, hogy nem múlik rajta semmi, így nyugodt tudok maradni.

Voltam már ezzel dokinál, elküldött egy ilyen csoportba, ott teljesen el voltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, de hol lehetne ehhez hozzászokni? Ha éles helyzetben vagyok, akkor tudom mi függ rajta és befeszülök.

Ha nem vagyok éles helyzetben, akkor tudom, hogy nem múlik rajta semmi, így nyugodt tudok maradni.

Voltam már ezzel dokinál, elküldött egy ilyen csoportba, ott teljesen el voltam.

Keresd az éles helyzeteket. Nem a vizsgára gondoltam (azt nem kell keresni, az jön úgyis), hanem pl. vállalj olyan melót, aminél beszélni kell, sokat. És ettől függ, hogy sikeres lesz-e az egész.

 

Nekem pl. telefonálási fóbiám volt, plusz én is hasonlóan nem mertem angolul beszélni. Erre az első munkahelyemen rengeteget kellett külföldre telefonálnom. :D Ritka keserves dolog volt az elején, megérteni a másikat, értelmesen válaszolni a kérdésekre, ezért állandóan előre leírt panelekkel próbálkoztam, aztán valahogy belejöttem. Máig áldom a jó sorsomat, hogy ezt anno bevállaltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Keresd az éles helyzeteket. Nem a vizsgára gondoltam (azt nem kell keresni, az jön úgyis), hanem pl. vállalj olyan melót, aminél beszélni kell, sokat. És ettől függ, hogy sikeres lesz-e az egész.

Igen ez tök jó lenne, de pénteken és szombaton szakmai gyakorlatom van, szünetekben meg az antikváriumban vagyok.:(

Régebben volt telefonos marketinges melóm, de ott se izgultam. Pedig mind a telefonosnál, mind a boltban sokat kell beszélnem, de ott megy.

A gyakorlati melóban pedig egy osztrák és angol srác is van velem és igaz, hogy nem Shakepeare szinten de el tudok velük beszélgetni angolul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Páran mondták, hogy igyak előtte, de az szerintem nem megoldás, meg ha megérzik rajtam, akkor is bukta az egész.

Valamint eddigi tapasztalataim szerint már 3 deci bortól nagyon beállok, szóval középút sincs (vasárnap is úgy fájt a fejem a szombati forralt bortól, hogy csillagokat láttam, az pedig 3 deci volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alkohol nem megoldás, így igaz, max. baráti társaságban lehet ezzel élni, akkor is nagyon mértékkel. Inkább önbizalmi kérdés ez az egész. :) Hogy az ember ne úgy lássa saját magát, hogy miben rosszabb, mint mások, hanem sokkal inkább úgy, hogy miben jobb. Az erényekre büszkének kell lenni, a gyengeségeket pedig meg kell bocsátani magunknak. Ha az ember nagyjából jóban van önmagával, az már fél siker kifelé is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de az biztos, hogy minden fejben dől el, ezt neked kell megoldanod.

Igen, de a kérdés, hogy hogyan. Zene az csak átmeneti állapot, nem tud annyira lecsillapítani, jogát még nem próbáltam, de nem valószínű, hogy lenne rá időm :(

 

Az meg hogy szívjak be? Hát... Egyik régi osztálytársamat láttam már füvezni, ami után vigyorgott, mint a vadalma és mindenkit puszilgatot meg ölelt. Ilyenre nem vágyok :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: Még egy ötlet. Tükör elött gyakorlás. Különben ilyen régen nekem is volt bár nem enynire súlyosan. Érettségin az irodalomnál rendesen pánikba estem és emiatt szinte mindent elfelejtettem.

Na meg anno a hölgyeknél. Egyszerűen képtelen voltam odamenni egy csajhoz, már a haverjaim mondták hogy le kell győzni, de én mégsem mentem oda. Fogalmam nem volt mit mondjak, meg azzal nyugtatgattam magam hogy úgyis nemet mondana ,hisz vannak nálam ezerszer jobb csávók is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: Még egy ötlet. Tükör elött gyakorlás.

A tükör előtt is tudom, hogy akkor ott nem múlik semmi azon, hogy mit csinálok, így nem parázok be.

Lányokat sosem szólítottam így le élesben, mindig csak kialakul közöttünk, de szerintem ott is ennyire parás lennék.

 

Amúgy köszi a tanácsokat srácok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó napom volt ma, pedig alig kezdődött el :)

8-ra bemegyek vizsgázni, meglát a tanár és azt mondja, menjek haza, megadja a jegyet, készüljek a Karácsonyra, pihenjek :D

Amúgy a tanár a gyakorlati munkahelyemen a főnököm meg a konzulensem és ő pontosan tudja, hogy tudom az anyagot :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: Még egy ötlet. Tükör elött gyakorlás.

A kis Frenkie valamikor a nyolcvanas évek utolsó harmadában.....Pár perccel a Rambo 1 megnézése után, kezében az iskolai vonalzójával, homlokán pedig egy széttépett rongyfoszlánycsíkkal.....

Helyszín: Fürdőszoba.

Pontosabban: a Fürdőszobai tükör előtt.

 

-Beszóltál?

-Mi?! Nekem beszélsz?

-Valami nem tetszik?

-Hogy mondtad?

-Velem akarsz kikezdeni?

-Öreg, tudod ki vagyok én?

(A Kis Frenkiben ekkor tudatosul, hogy be lehet bizony tárazni azt a vonalzót.)

-Te utolsó @##@@, ##&@@!!!!!!!

(És ekkor elszabadult a pokol. Sörétek millió tépték fel a tükörképet, a csempéket, a falakat, a szomszéd helyiségben tartózkodókat....)

 

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.