Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ha már kutyák...

 

1022 szót használ a Border collie

 

A kutyatulajdonosok többsége biztos benne, hogy kedvencük érti, amit mondanak neki, de amerikai tudósok most be is bizonyították igazukat. Kísérletük kimutatta, hogy Chaser, a border collie több mint ezer szót képes megkülönböztetni, ami egy hároméves gyermek fejlettségi szintjének felel meg.

 

Alliston Reid és John Pilley, két amerikai pszichiáter hosszú évekig dolgozott a hatéves állattal, hogy bebizonyítsák: a kutya nemcsak a szavakhoz kötődő parancsokat, hanem a különböző tárgyak neveit is meg tudja különböztetni. Ehhez 1022 játékot – frizbiket, labdákat és plüssállatokat – neveztek el, és arra a következtetésre jutottak, hogy Chaser mindegyiknek képes volt megtanulni a nevét. Sőt, az eb még csoportba is tudta őket rendezni alak, vagy használati funkció szerint. Ezt a gyermekek három éves koruk körül tanulják meg.

 

A kísérletben mindig 20 tárgyat választottak ki véletlenszerűen, amelyeket a kutyának a nevük alapján oda kellett vinnie. Három év alatt 838 ilyen tesztet végeztek el vele és a húszból legalább 18-at mindig eltalált – írta a New Scientist magazinban megjelent tanulmány.

Video:

http://bcove.me/e4ckmas9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az ellenkezőjét sem kéne olyan nagyon sulykolni ;)

Eddig egy szót sem írtam, csak kezdett túlsúlyba esni annak sulykolása, hogy milyen szuper a karácsony (egyébiránt jó olvasni a pozitív élményeket, azzal semmi gond), és ment az értetlenkedés (ez az, amit meg nem jó olvasni), hogy másnak meg nem az. Mindazt én is tudom, amit leírtatok lentebb, tekintve, hogy értelmes embernek tartom magam, csak a mennyiség ugyebár nem mindegy. Biztosan kevesebb lett volna annak leírása is, hogy nem jó ünnep, ha más meg nem erőszakoskodik, hogy de pedig az. Részemről ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A karácsonynak sajnos az jellemzője, hogy mindent felerősít, akár jó, akár rossz. Ha hiányzik valami vagy valaki, az nagyon hiányzik olyankor. :(

Egyébként ha jókat is írunk, hogy milyen szuper, azért az nem úgy értendő, hogy 100%-ig csoda és boldogság a világ, legfeljebb a dolgok többsége, ami a karácsonyhoz köthető, pozitív élményt jelent, ami kompenzálja a kevésbé jó vagy egyenesen szörnyű dolgokat, amelyekből viszont szintén jut. Kevés az olyan család, ahol ez nem így van. Az arány persze nem mindegy.

 

Gyerekkoromban nálunk is voltak "érdekes" karácsonyok, ahol többet sírtunk, mint nevettünk, és amikor saját családom lett, igyekeztem azoktól a dolgoktól megszabadulni, vagy másként csinálni, amelyek anno a legtöbb konfliktusforrást jelentették. Pl. hogy mikor kell díszíteni a fát, mi lehet a karácsonyi menű, és hogy kinek mi a dolga otthon. Ez néhány családtag ellenkezését ki is váltotta, mondván, nem ez volt a szokás nálunk/náluk, de ez szimplán nem érdekel. Ez a mi karácsonyunk most már, és én nem hagyom, hogy ál-fontos dolgokkal elrontsák.

 

És az egész tényleg nem arról szól, hogy milyen a fenyőfa, vagy hogy hol van a szaloncukor. Arról szól, hogy amink van, annak örüljünk, mert lehet, hogy az is csak múlandó. Aztán ha már nem lesz, késő bánat...

Ez szóról szóra így van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még hogy válság van... :roll:

 

A vásárlók nagy része az utolsó hétre időzítette az ajándékvásárlást, és továbbra is úgy tűnik, 2010. utolsó hónapjában 4-5%-kal több pénzt költöttek a vásárlók, mint egy évvel korábban - írja közleményében az Országos Kereskedelmi Szövetség.

http://index.hu/belfold/2010/12/26/holnap_kezdodhet_az_ajandekok_csereje/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a karácsony olyan amilyenné magunk tesszük. Persze vannak külső körülmények melyek befolyásolják(mint idén nálam), de nagyrészt rajtunk múlik. Én már hallottam olyat hogy valakinek azért volt rossz a karácsonya mert azon veszett össze a feleségével, hogy egy díszt felrakjanak vagy ne. Mintha nem lenne mindegy. Nekem is voltak rossz karácsonyaim, persze nem sok, de az nem a karácsony hibája. Én nagyon szeretem a karácsonyi amcsi filmeket is, mert van bennük valami őszinte öröm. Mikor egy nagy házban összegyúlik a népes család, napközben szánkózás a hölgyek főznek este jó kis beszélgetések és kint az a mély csend. Egyszerűen imádom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még hogy válság van... :roll:

 

A vásárlók nagy része az utolsó hétre időzítette az ajándékvásárlást, és továbbra is úgy tűnik, 2010. utolsó hónapjában 4-5%-kal több pénzt költöttek a vásárlók, mint egy évvel korábban - írja közleményében az Országos Kereskedelmi Szövetség.

http://index.hu/belfold/2010/12/26/holnap_kezdodhet_az_ajandekok_csereje/

 

Nem attól lesz válság, hogy kevesebbet költ egy átlag fogyasztó karácsonykor, mint egy évvel azelőtt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olivér vajon ki meri majd hívni Lacit? :o:hmm:

Szerintem nem őt fogja kihívni. Neki nagy falat és azt ő is tudja. Szerintem Kristófot fogja, ha van egy kis esze.

Akkor őt kint hagyja és akkor szabad a pálya Alekosz spannak :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos megint lehet kukkolni a valovilag.hu-n a VV-t :rock:

Jerzey az előbb hányt, mert megevett egy csomó disznózsírt. :evil:

Béci panaszkodott , hogy pálinkán kÍvül ma még nem ivott semmit :pfff:

Alekosz kivan feküdve a díványon tök részegen :lol:

 

Zajlik az élet :yes: :yes: :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elkezdtem szervezni hogy nálam legyen, de eddig csak 2 ember mondta biztosra. Az a baj hogy az embereket sok helyre hívják, valakinek meg dolgozni is kell, sőt az egyik haveromnál az van hogy a barátnője 16 éves fia hol akar szilveszterezni, mert attól fúggően mennek. Ez is holnap derül ki.

Ha nem lesz senki akkor 3-an megoldjuk de ha így nincs kedvük akkor a nyakamba veszem a várost mondjuk Nyugati aztán bulizok ott. Én még egyszer nem maradok itthon szilveszterkor, nagyon rossz volt 2 éve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elkezdtem szervezni hogy nálam legyen, de eddig csak 2 ember mondta biztosra. Az a baj hogy az embereket sok helyre hívják, valakinek meg dolgozni is kell, sőt az egyik haveromnál az van hogy a barátnője 16 éves fia hol akar szilveszterezni, mert attól fúggően mennek. Ez is holnap derül ki.

Ha nem lesz senki akkor 3-an megoldjuk de ha így nincs kedvük akkor a nyakamba veszem a várost mondjuk Nyugati aztán bulizok ott. Én még egyszer nem maradok itthon szilveszterkor, nagyon rossz volt 2 éve.

Szilveszteri fórumtali. :D Mekkora lenne már. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátnőmékkel készülünk szilveszterezni valahol Budapesten, de ha semmi nem jön össze, akkor csak szimplán nála :) Idén inkább kihagyjuk a szabadtéri programot időjárásra való tekintettel. Tavaly éjszaka is kb. 5 fok volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.