Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Just now, Darth Revan9 said:

Igen, benne van az is, hogy ilyen kicsi országba, ilyen gazdasági körülmények közé nem kell ilyen sok kiadvány.

Megnézzük, majd a következő kiadó hogy csinálja - már ha lesz. Ha nagyobb hangsúlyt fektet az offline terjesztésre, akkor értelemszerűen jóval kevesebb könyvet tud kihozni. Évente 3-4 regényre tippelnék.

Még az is jobb, mint a semmi. Szerintem sokan megelégedtek volna azzal, ha a Szukits inkább visszavágja a kiadványokat, de hát ezt a döntést hozták. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

A gaming magazinok igazából azért jobbak csak, mint mondjuk a Telex vagy a többi ilyen, mert oda biztosan geekek járnak, akik még olvasnak vagy legalábbis érdekelheti őket egy adott műhöz kötődő anyag (például a Háborús sebek a Jedi: Survivor okán). De persze másfajta magazinokat is meg lehetett volna célozni, legalább megkérdezni. Nem biztos, hogy a profiljuk miatt bevállalják, de ártani nem árthat. És azért magyar honban nincs olyan sok olyan magazin, aminek recessziós példányt kéne küldeni. Ha azt mondom, tíz, lehet már sokat mondtam. Azért ennyibe még nem rokkant volna bele a költségvetésük.

És olyankor mi a helyzet, ha recenzióba megy ki a könyv, de a recenzió írásával megbízott személy olyan gyengének találja, hogy nem tud róla pozitívan nyilatkozni? Ahogy láttam az olvasók többsége finoman szólva sincs oda a Háborús sebekért. A molyon 52%-on áll épp most. Ilyen gyengének tartott SW könyvet utoljára a 90-es években adtak ki.

 

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Még az is jobb, mint a semmi. Szerintem sokan megelégedtek volna azzal, ha a Szukits inkább visszavágja a kiadványokat, de hát ezt a döntést hozták. 

Az, amit én se tudok ezzel kapcsolatban: nem biztos, hogy az ő döntésük volt. Ahogy említettem a Disney-nek vannak elvárásai. Mind kiadványok megjelenésében, mind példányszámokban, vagy jogdíjakban. Könnyen meglehet, hogy a Disney támasztott olyan feltételeket, amelyek mellett nem tudták folytatni. Röviden: ez nem biztos, hogy kizárólag kiadói döntés.

 

Igen, egyébként még az is jobb lett volna, ha csak évente 4, esetleg nagyon jó esetben 6 könyv jött volna ki. Persze, akkor meg mások a miatt morognak, hogy miért marad ki ez, meg az, hol késik már....

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, Darth Revan9 said:

És olyankor mi a helyzet, ha recenzióba megy ki a könyv, de a recenzió írásával megbízott személy olyan gyengének találja, hogy nem tud róla pozitívan nyilatkozni? Ahogy láttam az olvasók többsége finoman szólva sincs oda a Háborús sebekért. A molyon 52%-on áll épp most. Ilyen gyengének tartott SW könyvet utoljára a 90-es években adtak ki.

 

Nálunk is jelent már meg reciben lehúzó kritika egyes könyvekről, vagy képregényekről. Ebben benne van annak a lehetősége is, hogy a recenzáló szerzőnek nem fog tetszeni az adott könyv, vagy képregény. De erre is van megoldás a nagyobb lapoknál, úgy hívják, hogy PR cikk. Csak ugye ennek anyagi vonzata van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És olyankor mi a helyzet, ha recenzióba megy ki a könyv, de a recenzió írásával megbízott személy olyan gyengének találja, hogy nem tud róla pozitívan nyilatkozni?

Ezt a kockázatot vállalni kell. Ez mindenhol így van. A videójátékok, amiket kaptunk, távolról sem voltak mindig kiválóak, és elég sokról nem nyilatkoztunk pozitívan. A filmeknél és sorozatoknál sincs mindig mindenről jó kritika, mégis léteznek sajtóvetítések. De ezért kell több médiának leadni a művet, hogy az olvasó több különböző véleményt olvashasson. Ha csak egy ember ír róla negatívan, akkor megeshet, hogy csak neki nem tetszett. Ha 10, akkor már sanszos, hogy nem jó könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ezt a kockázatot vállalni kell. Ez mindenhol így van. A videójátékok, amiket kaptunk, távolról sem voltak mindig kiválóak, és elég sokról nem nyilatkoztunk pozitívan. A filmeknél és sorozatoknál sincs mindig mindenről jó kritika, mégis léteznek sajtóvetítések. De ezért kell több médiának leadni a művet, hogy az olvasó több különböző véleményt olvashasson. Ha csak egy ember ír róla negatívan, akkor megeshet, hogy csak neki nem tetszett. Ha 10, akkor már sanszos, hogy nem jó könyv.

Értem, tehát ha negatív a vélemény, akkor is megírja a cikket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 minutes ago, Darth Revan9 said:

Értem, tehát ha negatív a vélemény, akkor is megírja a cikket.

Persze, ez nálunk elvárás is, hogy a reci példányról írni kell, mert azzal fizetjük ki. Nem kellett sohasem egy vagy két héten belül, de azért hónapokat sem lehetett vele várni. Nekem például most is lesz kettő recenziós képregényem a most futó Darth Vader sorozatból, az ötös meg a hatos kötet. De még nem kaptam meg őket. Addig egyéb, de képregényes témájú cikkeken dolgozom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Értem, tehát ha negatív a vélemény, akkor is megírja a cikket.

 Persze, azt mindenképpen muszáj prezentálni, ráadásul záros határidőn belül, szóval nem üldögélhetsz semmin hetekig. Ha nem teszi meg, azzal a magazinnak árt (meg önmagának is, mert a szerkesztő nyilván hátsón billenti). Hiszen ez egy kölcsönös dolog. Te kapsz ingyen egy terméket, cserébe írsz arról egy cikket, és akkor a jövőben is kaphatsz ingyen terméket, amikről termeszetesen szintén írnod kell. És ezen cikkeket a magazin szerkesztőjének le is kell jelentenie a kiadó felé. Az megeshet, hogy a kiadó kérésére eltávolításra kerül a cikk, de 11 éves karrierem során csak egyszer volt arra precedens, hogy valaki ilyennel ért. Egy kis magyar játékfejlesztő volt, aminek a játékáról negatív tesztet írtam, és kérték az eltávolítását (de mindenhonnan, eltűntették a negatív teszteket a többi gamer magazinról is). Igazából egy ilyen kérés nagyon druva presztízsveszteséget von maga után, szóval senki sem él vele.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én éppen emiatt a kötelezettség miatt fogtam vissza a reciket, mert úgy már nem volt olyan élvezetes olvasni egy képregényt, vagy könyvet, hogy arról muszáj voltam írni. Jót is tett az, hogy most hónapokig nem dömpingeltem a cikkeket. Volt egy hírem a Mandalorian és Groguról, de ennyi. Most a szönetben jobban van időm írni, és haladok is minden bevállalt cikkel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Arról nem a hazai kiadó tehet, hogy odaát a kánon regényekben az elmúlt években tömegével jöttek ki olyan könyvek, mint  A végső dobás, A sors keze, Fekete Torony, Az Erő nyomában, A királynő árnyéka, Alphabet osztag....stb.

 

De most miért is csinálunk úgy, mintha csak a Kánonban lennének középszerű történetek? Mintha a Legendákban csak kiemelkedőek lennének, ugyan már! Borotvaélen vagy épp a Halálosztag? Azok olyan mesterművek? Nehogy már a Legendák legjobbjaival állítsuk szembe a gyengébb Kánon regényeket. De pl a fenti megnevezettekkel nem tud vetekedni egy Végső dobás vagy egy Erő nyomában? (Utóbbi nekem kifejezetten tetszett, full fanservice volt az egész). Dehogynem. De egy Plagueis-szel nyilván nem állíthatóak össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, kdani20 írta:

De most miért is csinálunk úgy, mintha csak a Kánonban lennének középszerű történetek? Mintha a Legendákban csak kiemelkedőek lennének, ugyan már! Borotvaélen vagy épp a Halálosztag? Azok olyan mesterművek? Nehogy már a Legendák legjobbjaival állítsuk szembe a gyengébb Kánon regényeket. De pl a fenti megnevezettekkel nem tud vetekedni egy Végső dobás vagy egy Erő nyomában? (Utóbbi nekem kifejezetten tetszett, full fanservice volt az egész). Dehogynem. De egy Plagueis-szel nyilván nem állíthatóak össze.

Persze, hogy vannak a Legendákban is középszerű művek. Viszont azt is látni kell, hogy mikor jelentek meg ezek. Halálosztag. Amikor megjelent, még híre hamva se volt annak, hogy a Disney-é lesz a Star Wars. A Pengeélen akkor került be egy megjelenési tervezetbe, amikor még nagyon kevés kánon regény volt, amit ki lehetett volna adni, és valamit választani kellett a Legendák csomagba.

Egyébként a Halálosztag Amerikában bekerült az Essential Legends Collection-be. Tehát az amerikai szerkesztők nem értenek veled egyet. Esetleg velük is vitasd meg ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyébként a Halálosztag Amerikában bekerült az Essential Legends Collection-be. Tehát az amerikai szerkesztők nem értenek veled egyet. Esetleg velük is vitasd meg ezt.

Igen, és ahogy láttam, a külföldi fórumokon is értetlenül áll mindenki a döntés előtt, de akkor legyen a Halálvilág. Ugyanaz a két regény, de ez nem szerepel a LLT-ben. 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi Thrawn-trilógiát én se szeretem annyira. Azt én is untam sokszor, hogy mennyire ajnározzák, a tökéletes folytatás, meg, hogy azt kellett volna megcsinálni filmben.

Ennek ellenére látható, hogy az egyik legnépszerűbb cím. Ha nem a legnépszerűbb. Számtalan új kiadást megélt világszerte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A régi Thrawn-trilógiát én se szeretem annyira. Azt én is untam sokszor, hogy mennyire ajnározzák, a tökéletes folytatás, meg, hogy azt kellett volna megcsinálni filmben.

Ennek ellenére látható, hogy az egyik legnépszerűbb cím. Ha nem a legnépszerűbb. Számtalan új kiadást megélt világszerte.

És nincs is ezzel baj. Én se szerettem, de elfogadom, hogy a mai napig nagyon megy. De egy kiadónál nem lehet elvárás, hogy egy gyengébbnek érződő regény is úgy fogyjon. Ez nonszensz. Nyilván könyvkiadói tapasztalatom nincs, de reálisan nem lehet elvárni egy Sors kezétől, hogy minimum úgy menjen, mint egy Plagueis. Más üzletágban legalábbis mi számolunk ilyen változókkal. Egy Trabant nem fog olyan számokat produkálni, mint egy BMW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, kdani20 írta:

És nincs is ezzel baj. Én se szerettem, de elfogadom, hogy a mai napig nagyon megy. De egy kiadónál nem lehet elvárás, hogy egy gyengébbnek érződő regény is úgy fogyjon. Ez nonszensz. Nyilván könyvkiadói tapasztalatom nincs, de reálisan nem lehet elvárni egy Sors kezétől, hogy minimum úgy menjen, mint egy Plagueis. Más üzletágban legalábbis mi számolunk ilyen változókkal. Egy Trabant nem fog olyan számokat produkálni, mint egy BMW.

A sors keze kánon könyv volt, a Young Adult property része, tehát azt ki kellett adni, függetlenül attól, mit akar a kiadó, mivel vállalták a YA. regényeket, és nem voltak olyan pozícióban, hogy lemondhassák.

És nem is elvárás, hogy minden regény egyformán fogyjon. De van, amikor kvótákat kell teljesíteni a franchise könyvek kiadásánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy is nézem, bármi is történt, azért mégis csak 17 év alatt 200-nál is több regény és képregény jelent meg. Ez azért óriási szám, és legalább ezrét hálásak lehetünk, hogy ez a hatalmas mennyiség megjelenhetett. 2005 előtt nem volt ilyen. És valószínűleg már nem is lesz ilyen, bárki is vegye át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen az érdemeket is el kell ismerni, mert volt választék bőven és lényegében minden fontos mű kijött. Csak amíg ezt írom és benéztem a kosaramba, pár ezressel drágábbak lettek a könyvek amiket oda beraktam. Sajnos meg kellett várnom a fizetést, így jól meg is szívtam mert árat emeltek. így már 20 ezer körül van a pakk, de köszönöm így már nem kell. Majd ha olcsóbb lesz újra megpróbálom. Ha nem, akkor ott marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005 és 2008 között volt 3 év.

2009-ben szünet volt a ProBook miatt.

2010-ben indultak újra a Darth Bane-nel. 2010 és 2024 között 14 év telt el. 14+3 az 17. Vagy mondhatjuk úgy is, hogy 2010 év vége és 2024 nyár eleje között csak 13 és fél év telt el, akkor meg összesen 16 és fél év.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem amikor megjelent A gonosz útvesztője, mint teljesen új könyv, az valami eszméletlen jó élmény volt. Én csak hálás lehetek a Szukitsnak, pár év alatt tetemes lemaradást hozott be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a kánon regények jó része is relatíve gyorsan jelent meg az égiszük alatt. Sok közülük pár hónappal, fél évvel, vagy egy évvel az eredeti megjelenést követően már itt volt. Nem egyszer még az előrehaladott és elég nagy német piacot is beelőztük. Nem hittem volna, még 10 évvel ezelőtt is, hogy ez lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, kdani20 írta:

Honnan tudod?

Most is itt van, lent láthatod Attila néven.

 

@Iqvi semmi trükk nincs, bárki láthatja ki van itt online. Amúgy igen, regisztrált felhasználó. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.