Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Azért nagyon furcsa lesz. A Szukits nekem egyenlő volt a Star Wars-szal, nagyon szurkoltam a kiadónak. Majdnem 20 év így is nagy idő, és az eddig SW kiadásokat illetően egyértelműen ez a kiadó volt a legprofibb és legalázatosabb hozzáállású. Emlékszem, amikor 2007 körül a legrégebbi honlapjuk felületén ajánlottam kiadásra Luceno könyveit, a kiadó válaszra méltatott, ami azért elég szokatlan volt akkoriban.

 

Én tényleg csak megköszönni tudom a Szukits tevékenységét és az utolsó pár év egyes disszonanciáival együtt is elképesztő ütemet diktálva hozta le a magyar kiadások évtizedes lemaradását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzátok hasonlóan engem is ledöbbentett a hír. Még mindig emésztem... egy közel két évtizedes korszak zárul le ezzel. A kiadó döntése mögött meghúzódó okokba nem szeretnék belemenni, amúgy sincs rálátásom. Külső szemmel nézve, nyilván voltak problémák az üzletpolitikájukban, amiket ti is ecseteltetek, ez pedig kisebb-nagyobb mértékben hozzájárulhatott az út végéhez. Elsősorban én mégis inkább köszönettel tartozom a Szukitsnak, hogy évről évre biztosították a regények, képregények áradatát. Anno, 2006-ban, az Új Rend c. regénnyel kezdtem meg a Star Wars könyvgyűjteményem gyarapítását, ami kétségtelen, hogy nem lenne ilyen gazdag a Szukits nélkül. Mivel az eltelt évek során kissé már természetesnek vettem, hogy érkeznek a minőségi magyar kiadványok, olyan szürreálisnak hatott annak a gondolata, hogy egyszer bizony véget érhet mindez. Pedig bíztam benne, hogy nem jutunk idáig és legfeljebb a mennyiség csappan majd meg. Számomra A Köztársaság Fénykora 3. fázisa a legfájóbb járulékos veszteség, hiszen így pont az éra legérdekesebbnek ígérkező fázisa marad kiadatlan nálunk. :( 

 

Remélem, egy másik kiadó minél előbb betölti az így keletkező űrt, és visszamenőleg pótlásra kerülnek majd az addigra felgyülemlő, kiadatlan kötetek. Leginkább a regények. Mert képregény fronton jobb híján meg tudjuk oldani "házilag" a magyar verziókat, bár azt sem olyan irdatlan iramban, mint ahogy érkeznek. Plusz, nem is vagyunk sokan rá...

 

Összességében nagyon sajnálom, hogy vége, ugyanakkor köszönettel tartozom az utóbbi majd' két évtizedért. A jövőre nézve, bízom a legjobbakban.

 

(Kissé ironikus, hogy nemrég még azon gondolkoztam, hogy a Kánon könyves szekrény megteltével, hová fogom tenni az újabb kiadványokat. Hát, ez a kérdés egyelőre tárgytalan.)

 

CWGXfbq.jpeg

  • Nagyon tetszik 4
  • Meglepő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most én is összedobtan 17 könyvet, amik meg akartam a közeljövőben venni (bár nem ennyire közeli jövőben és nem ilyen nagy csomagban). Van pár képregény is, ami érdekelne, de kizárt, hogy arra lenne anyagi kapacitásom (így is 60 ezres nagyságrendről van szó, ami kábé az egy év alatti könyvre fordított költségvetésem - hát most gyorsan letudom :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz új kiadó, és eljutnak odáig, hogy tényleg adjanak is ki könyveket, talán az az egy szerencsénk, hogy a utóbbi években azért a külföldi megjelenések sem éppen özönlenek (két nem THR regény jön idén úgy tűnik). A már angolul kapható felnőtt és YA regényeknél sem nagy még a lemaradás. Ha nem húzódik évekig a hiátus, talán nem lesz az a helyzet, mint az Aquila korszak végén, amikor akkora lemaradás lett, hogy a teljes New Jedi Order és után lévő sorozatok kiadása is értelmetlenné vált itthon, amikor újra indult a kiadás. Amúgy az elmúlt pár napban sokszor eszembe is jutott az a pár év, hogy milyen volt, amikor teljesen halott volt a SW könyvkiadás itthon... hát nem esne jól megint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is a könyvkiadási része a dolognak az, ahol nagy lenne a lemaradás, hanem a képregényes része. Egyrészt azok sokkal gyakrabban jönnek, egy hónapban akár négy füzet is megjelenik, de a magyar kaidáshoz meg kell várni amíg az adott képregényt kiadják trade paperback formátumban, és még ezután rá kell számolni a kötelező fél éves várakozási időt. Ebben akár már egy két év alatt is nagyobb lemaradást sikerül felhalmzoni mint könyvek tekintetében. Most is vagy húsz füzettel le van maradva a magyar kiadás az amerikaihoz képest, ha nem többel. De remélem ezt is folytatni fogják azért valamikor. Én azt se bánnám, ha a kemény helyett az amcsi puhafedeles formában jelentetné meg a jövőben egy kiadó a Star Wars képregényeket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, reaper írta:

Ha lesz új kiadó, és eljutnak odáig, hogy tényleg adjanak is ki könyveket, talán az az egy szerencsénk, hogy a utóbbi években azért a külföldi megjelenések sem éppen özönlenek (két nem THR regény jön idén úgy tűnik). A már angolul kapható felnőtt és YA regényeknél sem nagy még a lemaradás. Ha nem húzódik évekig a hiátus, talán nem lesz az a helyzet, mint az Aquila korszak végén, amikor akkora lemaradás lett, hogy a teljes New Jedi Order és után lévő sorozatok kiadása is értelmetlenné vált itthon, amikor újra indult a kiadás. Amúgy az elmúlt pár napban sokszor eszembe is jutott az a pár év, hogy milyen volt, amikor teljesen halott volt a SW könyvkiadás itthon... hát nem esne jól megint.

Igen, ezért is jobb állapotban van a SW könyvkiadás, mint 20 évvel ezelőtt. Jó, hogy így, ilyen gyorsan tudták tartania tempót. Ha nem is fog minden megjelenni a jövőben más kiadónál, akkor is nem lesz olyan irdatlan elmaradásunk, mint a legendák esetében volt anno.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mik vannak a pakkban ha nem titok? HR regények?

Nem titok. Nem HR regények. Azokba most épp ugyanúgy nincs kapacitásom belevágni, mint a képregényekbe. Sajnos kábé fél misi kéne ahhoz, hogy minden lemaradásomat pótoljam. :( 

Főleg olyan regények, amiket kölcsön kaptam és olvastam, tetszett, s emiatt meg akartam venni ezeket, csak hallogattam, mert mindig volt valami új könyv vagy más újdonság (pl. Elveszett csillagok, Tarkin). Egy másik része meg olyan könyv, amit még nem olvastam, de nagyon szeretnék, és azt is, hogy a polcomon legyen (Inkvizítor - A vörös penge felemlkedése, Testvériség). Illetve akad még egy-két olyan, amit kölcsön kapva már olvastam, nem különösebben tetszett, de mivel korábbi részük már megvan, így szeretném, ha teljes lenne a sorozat (Battlefront II - Inferno osztag, Utóhatás 2-3, a maradék négy filmregény, ami még nincs meg -> ep8-9, Solo, Rogue One).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Valahogy én is így tippelek, de benne van a pakliban, hogy tovább is elhúzódik a hiátus. Én csak attól félek, hogy ha esetleg a Libri veszi meg a kiadási jogot, akkor fennáll a cenzúra veszélye, az MCC tulajdon miatt. 

 

Mit cenzúráznának?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney soha nem menne abba bele, hogy cenzúrázzák a könyveit. Azért az a botrány nagyot szólna. Jobban örülnék ha egy olyan kiadó venné át a jogokat, amelynek profiljába vág a SW. Mondjuk a Maxim vagy a Gabo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A törvények mások kezét is megköthetik. Persze én úgy gondolom, hogy a jövőbeni kiadó nem merné kockáztatni a csörtét a Disney-vel, ezért nem cenzúrázna, inkább mindent fóliáznának. Illetve ha a törvény nagyon megszigorodik, tehát, ha mondjuk minden könyv árusítását tiltanák, amiben a kormány szerint "meleg propaganda" van, akkor az új partner e miatt elállhat az offline terjesztéstől. Csak online lesz elérhető. Persze, ha kiadják más webáruházaknak, akkor lesz nagyobb terjesztés, de fizikailag nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, még évekkel ezelőtt kezdték el ezt az Essential Colleciton sorozatot. Sokak akkor azt mondták, hogy csak évig fog menni, mert a Lucafilm alakulásának valamilyen jubileumát ünneplik vele. Azóta viszont szép számmal felduzzasztották ezt a gyűjteményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.