Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Plusz kórkép is. Azért nem minden nap esik meg, hogy egy könyvkiadó egy ilyen nagy, szerteágazó és népszerű csomagtól kénytelen megválni anyagi okokból. Jól jellemzi, hogy ma milyen a könyvpiaci helyzet Magyarországon, ha egy ilyen "aranytojást tojó tyúkról" kell lemondani. Mert lehet, hogy költségesebb a Star Wars licenc, mint mondjuk az Alien, de elég biztos vagyok benne, hogy több is fogy belőle. És egy normális piacon (ahol az átlagember pénztárcájához van méretezve egy könyv/kiszállítás ára) minden költségével együtt megérné fenntartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam ezt a hírt. Biztos vagyok benne, hogy a Szukits bénázása vastagon benne van a sztoriban. Csak a hozzászólásokból szemezgetve: béna weboldal, offline limitált reprezentáció, irreálisan magas postaköltség ráadásul a verseny hiányával megkoronázva (MPL), nem megfelelő célközönség azonosítás (képregények), túlságosan is széles választék (különben nem az egészet szanálnák most, hanem pár éve limitálták volna a kapacitást) mind-mind összeadódnak. Aki ma egy Star Wars húzónevet nem tud sikerre vinni itthon, az szerintem nem is csinálja túl jól a dolgát. Remélhetőleg jön egy profibb kiadó, aki lát fantáziát a franchise-ban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Donát írta:

Most láttam ezt a hírt. Biztos vagyok benne, hogy a Szukits bénázása vastagon benne van a sztoriban. Csak a hozzászólásokból szemezgetve: béna weboldal, offline limitált reprezentáció, irreálisan magas postaköltség ráadásul a verseny hiányával megkoronázva (MPL), nem megfelelő célközönség azonosítás (képregények), túlságosan is széles választék (különben nem az egészet szanálnák most, hanem pár éve limitálták volna a kapacitást) mind-mind összeadódnak. Aki ma egy Star Wars húzónevet nem tud sikerre vinni itthon, az szerintem nem is csinálja túl jól a dolgát. Remélhetőleg jön egy profibb kiadó, aki lát fantáziát a franchise-ban. 

Lehet, hogy előbb a marketingest kellett volna elküldeni és nem szanálni az egész SW-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, Ody Mandrell said:

Lehet, hogy előbb a marketingest kellett volna elküldeni és nem szanálni az egész SW-t.

Igen, vagy úgy az egész üzleti stratégiát korábban kellett volna felülvizsgálni. Valszeg előbb utóbb úgyis lett volna olyan válság amit nem tudtak volna túlélni, de az, hogy valamilyen formában a Star Wars kiadás tovább tudott volna folytatódni Magyarországon - még ha csak a könyvek is - az szerintem biztos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek, a kiadó sokat bénázott.
Nem tudom mennyibe került az új weboldaluk, de az utolsó ráköltött forint is felesleges pénzkidobás volt.
Az Essential Legends Collection kiadását is elrontották.
Már készleten lévő könyveket kezdtek el kiadni keményfedeles formában, amivel csak foglalták a helyet a kiadtatlan könyvek elől. 
Nagyon jó ez az Essential Legends Collection,mert megnyílt az út a legendák előtt. De ebből csak azt szabadott volna kiadni, ami nálunk nem kapható, ez pedig az X-szárnyúak.
Ennek semmi értelme, hogy a Thrawn trilógiát meg vehetem két féle formában is, az X-szárnyúak meg megint félbemaradt.
Most is az utolsó két megjelenő legendák könyvük a Kirajzás meg A tűlélők keresése, ami most is ugyanúgy kapható.

Ehelyett jöhetett volna két x-szárnyúak vagy két kánon könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így utólag visszanézve már-már bámulatos a Szukits inkompetenciája. Kitalálják, hogy nem csak hogy semmilyen könyv-eseményre nem mennek ki, de az SW rajongói rendezvényeket is messzire kerülik, mert hát miért is akarnák a fanok figyelmét felhívni a kiadványaikra? 

Aztán kivonulnak az offline értékesítésből, vagyis maguktól búcsút intenek a vásárlók túlnyomó részének. Mert miért is akarnák megszólítani azt a réteget aki esetleg nézelődés közben figyelne fel az SW-re? Vagy azokat a fanokat, akik szeretnek boltban vásárolni? Nem, nekik csak az a vevő kell, aki célzottan az ő online áruházukban akar vásárolni. És miután ezt kifundálták létrehozzák minden idők egyik legpocsékabb online áruházát, amin már kiigazodni is kész művészet és hogy teljes legyen a kép megfejelik mindezt olyan szállítási költségekkel, amitől az átlag vevőnek az életkedve is elmegy. Gyakorlatilag elüldözték azokat akik egy-egy könyvet akartak volna vásárolni. Hisz a szállítási költség olyan magas hogy egy-egy könyvet venni majdnem értelmetlen. 

Külön szép hogy nagy rendelésnél se jár kedvezmény. Eddig szinte bármelyik magyar online áruházban vásároltam egy adott szint felett már nem volt szállitási költség. Itt meg? Hiába vettem több mint egy tucat kiadványt ráraktak majdnem négyezer szállítási díjat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Most láttam ezt a hírt. Biztos vagyok benne, hogy a Szukits bénázása vastagon benne van a sztoriban. Csak a hozzászólásokból szemezgetve: béna weboldal, offline limitált reprezentáció, irreálisan magas postaköltség ráadásul a verseny hiányával megkoronázva (MPL), nem megfelelő célközönség azonosítás (képregények), túlságosan is széles választék (különben nem az egészet szanálnák most, hanem pár éve limitálták volna a kapacitást) mind-mind összeadódnak. Aki ma egy Star Wars húzónevet nem tud sikerre vinni itthon, az szerintem nem is csinálja túl jól a dolgát. Remélhetőleg jön egy profibb kiadó, aki lát fantáziát a franchise-ban. 

Mindehhez tegyük hozzá, hogy a Szukits a zászkóshajójaként kezelte a Star Wars-t, hiszen ez az egyetlen sorozat, ami az oldalukon külön menüpontot kapott. Nem tudom, mennyit nyer vagy veszít a kiadó ezen könyvek kiadásával, de nem lepődnék meg, ha hosszú távon tényleg megéreznék azt, hogy az egészről lemondanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 minutes ago, Bomarr said:

Így utólag visszanézve már-már bámulatos a Szukits inkompetenciája. Kitalálják, hogy nem csak hogy semmilyen könyv-eseményre nem mennek ki, de az SW rajongói rendezvényeket is messzire kerülik, mert hát miért is akarnák a fanok figyelmét felhívni a kiadványaikra? 

Aztán kivonulnak az offline értékesítésből, vagyis maguktól búcsút intenek a vásárlók túlnyomó részének. Mert miért is akarnák megszólítani azt a réteget aki esetleg nézelődés közben figyelne fel az SW-re? Vagy azokat a fanokat, akik szeretnek boltban vásárolni? Nem, nekik csak az a vevő kell, aki célzottan az ő online áruházukban akar vásárolni. És miután ezt kifundálták létrehozzák minden idők egyik legpocsékabb online áruházát, amin már kiigazodni is kész művészet és hogy teljes legyen a kép megfejelik mindezt olyan szállítási költségekkel, amitől az átlag vevőnek az életkedve is elmegy. Gyakorlatilag elüldözték azokat akik egy-egy könyvet akartak volna vásárolni. Hisz a szállítási költség olyan magas hogy egy-egy könyvet venni majdnem értelmetlen. 

Külön szép hogy nagy rendelésnél se jár kedvezmény. Eddig szinte bármelyik magyar online áruházban vásároltam egy adott szint felett már nem volt szállitási költség. Itt meg? Hiába vettem több mint egy tucat kiadványt ráraktak majdnem négyezer szállítási díjat. 

Hát igen. Se egy Családi Napra nem mentek ki, se egy Mondocon, vagy egyéb conok, expók. De amúgy a teljes offline értékesítésből való kivonulás helyett még azzal is jobban jártak volna, ha csak részlegesen vonulnak ki. Már ha ezt meg lehetett volna oldani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pesszimista vagyok a jövőt illetően. Nem vagyok róla meggyőződve, a piac helyzetét elnézve, hogy lenne itt ebben az országban olyan kiadó, mely sokkal jobban csinálná. Lehet, hogy pár dolgot jobban csinálnának, de minden biztosan nem lenne jobb.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én pesszimista vagyok a jövőt illetően. Nem vagyok róla meggyőződve, a piac helyzetét elnézve, hogy lenne itt ebben az országban olyan kiadó, mely sokkal jobban csinálná. Lehet, hogy pár dolgot jobban csinálnának, de minden biztosan nem lenne jobb.

 

 

Pedig egy jó üzleti modell csodákra képes, hidd el. A munkám során rengeteg céggel volt már dolgom, és tény, hogy bármilyen piacon meg lehet élni, és ugyanazon a piacon egyik cég fejlődik, a másik meg vegetál vagy akár tönkre is megy. Kompetencia és kreativitás kérdése, persze a tőke mellett, de tőkében a Szukits kimondottan jó volt. Évekig remek profittal működtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én pesszimista vagyok a jövőt illetően. Nem vagyok róla meggyőződve, a piac helyzetét elnézve, hogy lenne itt ebben az országban olyan kiadó, mely sokkal jobban csinálná. Lehet, hogy pár dolgot jobban csinálnának, de minden biztosan nem lenne jobb.

Ha valaki csak néhány dologban csinál valamit jobban, mint az elődje, és semmit sem csinál rosszabbúl, abban alapból benne van, hogy egészében véve jobban végzi a dolgát, mint az elődje. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha valaki csak néhány dologban csinál valamit jobban, mint az elődje, és semmit sem csinál rosszabbúl, abban alapból benne van, hogy egészében véve jobban végzi a dolgát, mint az elődje. :) 

Ez igaz.

 

6 perccel korábban, Pildi írta:

Pedig egy jó üzleti modell csodákra képes, hidd el. A munkám során rengeteg céggel volt már dolgom, és tény, hogy bármilyen piacon meg lehet élni, és ugyanazon a piacon egyik cég fejlődik, a másik meg vegetál vagy akár tönkre is megy. Kompetencia és kreativitás kérdése, persze a tőke mellett, de tőkében a Szukits kimondottan jó volt. Évekig remek profittal működtek.

Hátha sikerül valakinek....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örültem, hogy bekerült a Sötét Tanítvány, de azért elég egyoldalú, hogy emellett csak legends könyveket sorolt fel a szerző. Kiegyensúlyozottabb lett volna, ha top10 és fele fele, vagy két cikk, egyik a jó kánon a második a jó legends könyveket sorolja fel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars könyvek, képregények vásárlóinak elsöprő többsége Magyarországon azokból áll, akik a 90-es évektől, a 2000-es évektől, vagy a 2010-es évek elejétől váltak aktív fogyasztóvá. Nem csoda, hogy ilyen listák születnek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Star Wars könyvek, képregények vásárlóinak elsöprő többsége Magyarországon azokból áll, akik a 90-es évektől, a 2000-es évektől, vagy a 2010-es évek elejétől váltak aktív fogyasztóvá. Nem csoda, hogy ilyen listák születnek.

Nem akarom felmelegíteni a legends vs. kánon vitát, de akiknek ezek a könyvek a non-plus ultrák azok inkább nosztalgiából olvasnak és nem azért mert szeretnének releváns történeteket látni a mostani SW háza tájáról. Amivel nincs semmi baj hisz ők is fizetnek, de a jövőt ez a hozzáállás nem nagyon építi. Ráadásul ezek a történetek véges számúak, amikből több már nem fog születni, hisz egy letűnt korszak művei. Nem kicsit behatároltak tehát a legends-ben rejlő lehetőségek, így aki arra építene bármilyen modellt is, az hosszútávon halálra van ítélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most csak egy szubjektív lista volt a cikkszerző részéről. Mondjuk ha a kánont nézzük, nálam továbbra is a Vérvonal a non plus ultra, de a többi könyv inkább "csak" side quest / eredettörténet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem akarom felmelegíteni a legends vs. kánon vitát, de akiknek ezek a könyvek a non-plus ultrák azok inkább nosztalgiából olvasnak és nem azért mert szeretnének releváns történeteket látni a mostani SW háza tájáról. Amivel nincs semmi baj hisz ők is fizetnek, de a jövőt ez a hozzáállás nem nagyon építi. Ráadásul ezek a történetek véges számúak, amikből több már nem fog születni, hisz egy letűnt korszak művei. Nem kicsit behatároltak tehát a legends-ben rejlő lehetőségek, így aki arra építene bármilyen modellt is, az hosszútávon halálra van ítélve.

Az utóbbi pár év egyik nagy problémája volt az, hogy a kánon könyveket vásárlók iszonyatosan lemorzsolódtak. A Legendák könyveknél nem volt ilyen nagy visszaesés. Így fordulhatott elő olyan anomália, hogy pl. a harmadik kiadású Darth Maul: A vadászó árnyékra nagyobb volt a kereslet, mint az új megjelenésű A Sithek árnyékára. Ami engem is megdöbbentett.

Kánon esetében mire volt nagy kereslet: Thrawn, Darth Vader. Sithek és egyéb sötét oldali dolgok. Meg A mandalori adaptáció. És ennyi. Az egyéb újdonságok elsöprő többségére sokan nemet mondtak. Nem igazán magyarázza a magas kiszállítás azt, hogy pl. A vérvörös Birodalmat, vagy Hagyatékot miért vették többen, mint mondjuk az alap Star Warst, vagy bármelyik másik képregényt a Darth Vader, a Thrawn és A Manadalori adaptációkon kívül.

A Köztársaság Fénykora nagyon jól indult,de aztán ott is bezuhant az érdeklődés.

 

Nem tudom, hogy egy másik kiadó tudna-e ezen változtatni. Egyelőre úgy néz ki, hogy a könyveket, képregényeket fogyasztók egy elég jelentős része hátat fordított nagyon sok kánon könyv és képregény tartalomnak. Ha ez a jelenség tartós marad, vagy még tovább romlik, akkor a jövőbeni kiadónak az új filmek, sorozatok adaptációin kívül nem sok mindent kell majd kiadnia.

 

Abban bízom, hogy a szünet majd hoz egyfajta viselkedés változást a fogyasztásban. Hátha bekövetkezik az, hogy a hosszabb szünet miatt megnő az érdeklődés a legújabbak iránt.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.