Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Kolibrit kevésbé követtem. Mikor volt utoljára olyan aktív időszak, amikor adtak ki Star Warst? Mikor ritkult meg náluk a SW kiadás? 2019? 2020?

Volt ilyen időszak?

2015-ben jött 6,

2016-ban máris csak 1.

2017-20 között nem adtak ki említésre méltó regényt.

2021-ben jött 1,

2022-ben 2 regény

2023-ban meg megint 2.

 

Az ilyen színezőket, meg referencia könyveket nem számolom. A képes útmutatókat mondjuk kihozták az új filmekhez éppen aktuálisan, de azokon kívül nem sok minden jött. Volt még néhány karakter enciklopédia, de ennyi.

Szerintem ezekre nem mondható, hogy aktív időszak.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Augusztus 6-án jön egy újabb Star Wars regény, a The Glass Abyss, ami egy Windus történet lesz a TPM után. Írója Steven Barnes lesz, aki egy visszatérő író még a régi EU-ból.

 

Egyelőre a 2024-es könyvek listája:

- Escape from Valo (High Republic) január 30.

- Defy the Storm (HR) március 12.

- The Living Force (előzmény) április 9.

- Temptation of the Force (HR) június 11.

- Beware the Nameless (HR) július 23.

- The Glass Abyss (előzmény) augusztus 6.

- Tears of the Nameless (HR) szeptember 3.

 

Úgy néz ki, hogy nagy Előzmény/Köztársaság fénykora évünk lesz jövőre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na erre nem számítottam, de nagyon tetszik, hogy Windut is egy kicsit előtérbe helyezik. Már az is jó volt, amikor kijött az első képregény róla, most pedig ha minden jól megy kapni fog mégegy 5 részes képregény sorozatot meg ezt a regényt is. :D Szép. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy kicsit kezd sok lenni, hogy itt mindenben Qui-Gon van benne, mint mozgatórugó. 

A Living Force-ban is miatta indul el a Tanács, most Windu is miatta indul útra. Kicsit el lehetne szakadni ettől, és önállóságot adhatnának a Tanácsnak.

 

Másfelől viszont örülök, hogy jön új regény előzmények időszakában. 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jelenleg ez még egyáltalán nem probléma. Legyünk ugyanis magunkkal őszinték, eddig csak két regényben jelent meg ez a toposz. Kicsit olyan is, mint ha a kánonban úgy próbálnák meg pozicionálni Qui-gont, mint a prequel korabeli Jedi Tanács lelkiismerete. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Vaderből van sok, akkor azért Qui-gon történetekből is lehet túl sokat írni. De én most személy szerint örülök, hogy most kicsit nagyobb hangsúlyt kapank az előzmény történetek. Jó lenne tényleg kicsit több Qui-gon könyvet, képregényt kapni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 minutes ago, Darth Revan9 said:

https://ew.com/the-best-star-wars-books-ever-8410166

Az Entertainment Weekly legjobb Star Wars könyvlistája.

Érdekes lista, viszont szerintem jó lenne, ha külön külön is lenne egy lista a kánon és a legendák legjobb könyveiről. Plusz én az első helyre nem feltétlenül a Birodalom örököseit tenném, akármilyen fontos is történetileg. Szívem szerint inkább látnám ott valamelyik THR könyvet, vagy a Chiss Birodalom trilógiát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ettől függetlenül nem hagynám ki Zahnt, már csak éppen a fentebb általam említett Chiss Birodalom könyvek miatt. Azokban olyan univerzum bővítés és világépítés van az Ismeretlen Régiókkal kapcsolatban, hogy szerintem megérdemelte volna, hogy felkerüljön a top10-re. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen listák mindig személyesek persze, szerintem így van ezzel az EW listája is. Viszont az nagyon jó, hogy az új Delilah S. Dawson regény, az Inkvizítor bekerült.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nem tudom, hogy ér-e topicot, vagy, hogy hol lenne a helye, de a fa alatt volt nekem egy könyv, Az erő titkai Edward Gross és Mark A. Altman műve, rajongói anekdota gyűjteménynek tűnik, de informatív is lesz mert a szerzők sok bennfentes beszélgetést is ígérnek, "mindenkivel is" folytattak diskurzusokat. 

Rögtön az elején megfogott egy mondat, hogy mit jelent rajongónak lenni:

"...nem szűnök meg abban reménykedni, hogy a következő kaland lesz a legnagyobb." 

Ez engem nagyon jellemez, megérintett! 

(szóval ha jó helyen van itt maradthat, ha van vagy kellene neki topic, akkor uzsgyi, köszi szépen!) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Január 9-én kaptam egy levelet a Szukits-tól, amiben azt írták, hogy tavasszal (pontosabban április 1-jétől) újra megemelik a könyvek árait. A képregényekről egyelőre nincs szó (bár nem lennék meglepődve, ha azt is megemelnék...). Más is kapott ilyet? Ahogy látom már most 5000 körül mozognak a könyvek (kedvezményekkel 4000 körül).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Facebookra is ezt írták január 8-án:

 

Kedves Olvasóink!
Az elmúlt évben tapasztalt infláció és gazdasági változások hatására sajnos elkerülhetetlenné vált, hogy idén is egy árkorrekcióval éljünk és emelkedjenek a könyveink árai. Számos könyvet rendszeresen újranyomunk, az ehhez kapcsolódó költségek pedig folyamatosan nőnek. Az áremelés április 1-től lép életbe és 2023-ig bezáródóan, a legtöbb kiadványunkat érinteni fogja.
Március 31-ig lehetőségetek van beszerezni a hiányzó köteteket, a jelenlegi még jelentősen alacsonyabb áron, a készlet erejéig. https://szukits.com/star-wars-aremeles-2024
Bár a változások kellemetlenek, hisz az olvasás öröme mindannyiunk számára fontos, ez a kényszerű döntés elkerülhetetlen, ha hosszabb távon szeretnénk fenntartani a lehető legjobb minőségű, új könyvek megjelenését.
Köszönjük a megértéseteket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért, de ha tényleg eddig felviszik a könyvek árait, akkor én már nem vásárolok tőlük. Még a 4-4500 oké volt, bár ha 2-3 könyvet vett az ember, máris 10k fölött vagyunk és azért az életben vannak fontosabb dolgok is, mint hogy egy SW könyvet vegyek majd meg közel 7000 forintért. A HR könyveket így is angolul olvastam el, ezután is maradok ennél.

 

szerk.: mondjuk aláírom, utoljára a szukitstól valamikor 2020-ban vettem valamit (talán a Mester és tanítványát?), azóta hébe-hóba a Mammutba betérve a Libriben vásároltam. De már ott se vettem könyvet lassan 2 éve.

Szerkesztve: - Bence1997
  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért mondom, de mások is jelenősen emelnek. A Tuantól a Warhammer fantasy-ket veszem csak. Ott is már tavaly  a legújabbak 6290-be kerültek. Azt hiszem idén még drágábbak lesznek, mennek a 6490 felé. Az Álomgyártól vettem Budai Lotti regényeket. Ott is már a puha 6.000 körül van.

A Delta Vision fantasy-jei szintán 5990-ért jönnek ki, vagy ha nagyon terjedelmes a kötet, akkor 6990 is volt már. És ők is emelni fognak.

Nyáry Krisztián már tavaly nyilatkozott olyat, hogy véget ér az olcsó könyvek kora, most már a kiadók nem bírják tartani az 5.000 körüli árakat, Jelentős emelések lesznek szép lassan mindenhol.

Persze ezek a borítóárak, amikről beszélünk, nem a kedvezményesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.