Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Emlékszem még jó régen a Comic Conon mindig olyan sok SW regény címet bejelentettek. Néha 2 évre előre is. Most meg nagyjából fél évre, háromnegyed évre előre látunk csak.

Én nem emlékszem 2 évre, általában inkább 1 évre elmondják a bejelentéseket. De most úgy néz ki, hogy jövő májusig High Republic lesz, azon túl nem tudunk semmit. Talán NYCC, ami októberben lesz, ott számítok infókra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én nem emlékszem 2 évre, általában inkább 1 évre elmondják a bejelentéseket. De most úgy néz ki, hogy jövő májusig High Republic lesz, azon túl nem tudunk semmit. Talán NYCC, ami októberben lesz, ott számítok infókra.

Én még igen. Persze ez a 2014 előtti korszak volt. Olyankor többször is 2 évvel későbbi címeket is bejelentettek. Főleg a Fate of the Jedi-hez hasonló hosszú sorozatoknál volt ez így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én még igen. Persze ez a 2014 előtti korszak volt. Olyankor többször is 2 évvel későbbi címeket is bejelentettek. Főleg a Fate of the Jedi-hez hasonló hosszú sorozatoknál volt ez így.

Ja persze, de akkor főleg könyvek és képregények voltak a főirány, de azóta ugye fordult a kocka.

 

Szerintem októberben fogjuk megtudni a jövőévi felhozatalt. Lehet megint egy random napon bejelentenek vagy 5-6 könyvet. Pl. egy ROTJ FACPOV, szinte garantált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Darth Revan9 said:

Emlékszem még jó régen a Comic Conon mindig olyan sok SW regény címet bejelentettek. Néha 2 évre előre is. Most meg nagyjából fél évre, háromnegyed évre előre látunk csak.

De akkor nem voltak ott a live action sorozatok, szerintem most ezek, és THR miatt nem fognak annyi regényt bejelenteni. Egyszerűen rengeteg tartalom van minden frontos az SW-ből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ja persze, de akkor főleg könyvek és képregények voltak a főirány, de azóta ugye fordult a kocka.

 

Szerintem októberben fogjuk megtudni a jövőévi felhozatalt. Lehet megint egy random napon bejelentenek vagy 5-6 könyvet. Pl. egy ROTJ FACPOV, szinte garantált.

Most nincs előttem, mi ez a FACPOV rövidítés.

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

De akkor nem voltak ott a live action sorozatok, szerintem most ezek, és THR miatt nem fognak annyi regényt bejelenteni. Egyszerűen rengeteg tartalom van minden frontos az SW-ből. 

Így van. Sajnos a könyveknek mostanában kevés a mozgásterük. A Köztársaság Fénykorát kivéve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Most nincs előttem, mi ez a FACPOV rövidítés.

Bizonyos szemszögből. (From A Certain Point Of View) A 4. és az 5. epizódhoz ugye kaptunk ilyeneket, szinte garantált, hogy a Jedi is kapjon egyet.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Bence1997 írta:

Bizonyos szemszögből. (From A Certain Point Of View) A 4. és az 5. epizódhoz ugye kaptunk ilyeneket, szinte garantált, hogy a Jedi is kapjon egyet.

Ja, így már értem. Igen, arra én is számítok, hogy A Jedihez is kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Az árdrágulás elkerülhetetlen. Készüljetek lélekben, hogy A Sithek árnyéka és a Padavan jövőre már 5990 körül lesz. Jobb esetben. Ugyanez érvényes a további megjelenésekre is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
  • Nem értek egyet 1
  • Szomorú 3
  • Meglepő 1
  • Vicces 1
  • Köszönöm 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez azért már kezd nevetséges lenni. :lol2: :facepalm: :angry:

 

Máshol miért nincs ekkora emelés? A múltkor direkt végigjártam a könyvesboltot, és tényleg vannak emelések, de azért más kiadónál nem nagyon tapasztaltam egy mezei puhafedelesért 6000-ot kérni. Keményfedeles akadt néhány, de azok oldalszámban is combosabb kötetek voltak, nem átlag 350 oldal...

A többi kiadónál nagyjából egy ezrest ugrottak az árak egész évben, itt meg már harmadik emelésről beszélünk 1 éven belül. 

 

Jó volna tudni, mi a különbség a szegedi székhelyű Szukits és mondjuk a szegedi székhelyű Könyvmolyképző között, hogy az egyik 6000Ft-ot, a másik meg nagyon durva esetben 3000 Ft-ot kér egy könyvért, miközben 2 rendelés mellé még ajándék ingyenes könyv is befér...

 

Lassan elérjük a lélektani határt, ami után már én se fogom megvenni a könyveket. Hát azért a... annak is van egy vége. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Hát ez azért már kezd nevetséges lenni. :lol2: :facepalm: :angry:

 

Máshol miért nincs ekkora emelés? A múltkor direkt végigjártam a könyvesboltot, és tényleg vannak emelések, de azért más kiadónál nem nagyon tapasztaltam egy mezei puhafedelesért 6000-ot kérni. Keményfedeles akadt néhány, de azok oldalszámban is combosabb kötetek voltak, nem átlag 350 oldal...

A többi kiadónál nagyjából egy ezrest ugrottak az árak egész évben, itt meg már harmadik emelésről beszélünk 1 éven belül. 

 

Jó volna tudni, mi a különbség a szegedi székhelyű Szukits és mondjuk a szegedi székhelyű Könyvmolyképző között, hogy az egyik 6000Ft-ot, a másik meg nagyon durva esetben 3000 Ft-ot kér egy könyvért, miközben 2 rendelés mellé még ajándék ingyenes könyv is befér...

 

Lassan elérjük a lélektani határt, ami után már én se fogom megvenni a könyveket. Hát azért a... annak is van egy vége. 

Ó, azért ne aggódj, a többi kiadó is szépen emelni fog. A másik az, hogy elfelejted, a Star Wars az egyik legdrágább franchise a világon.. Ott a jogdíjak nagyon magasak és nagyon gyorsan kell fizetni őket. Én megdöbbentem, milyen sokba kerül egy SW könyv jogdíja. A magas árak mögött tehát nem csak a papírárak vannak, hanem a baromi magas jogdíjak is. Csak nem gondoltad, hogy egy Star Wars könyv jogdíja ugyanannyiba kerül, mint egy Könyvmolyképzős könyv jogdíja? A papírárka meg igenis kilőttek az egekbe. Van, aki még ideiglenesen tartja a régi árakat, akkor is, ha vesztesége van belőle, de egy idő után mindenki emelésre fog kényszerülni, hogy elkerülje, vagy minimalizálja a veszteségeket.

Nézd meg, hogy mennyi mindent kiadott régen a Szukits. Szakácskönyvek, történelmi forráskönyvek, sok egyéb szerzőtől sok minden más is megjelent. El kellett engedni a Dűnét, Asimovot. Nem viccből tették ezt. Laikusként is megállapítható, hogy minden bizonnyal nagy áldozatokat hoznak azért, hogy az olvasó beszerezhesse náluk a 3-4 éve megjelent SW-t is.

Az árdrágulásra visszatérve, ez általános tendencia lesz. Mindenhol 5.000 fölé fog menni a puhafedeles ára. Sok helyen már a fölött van. A Tuannál most jelent meg a két legújabb Felix és Gotrek regény. Nem tudom az új  pontos árakat, de ha a kedvezményes ára 5.000 körül van, akkor az alapár 6.000 körül lehet. A Delta Vision is már 5.500 és 6.500 környékén adja ki a puha fedeles kiadványait. Van, ami 6.000 fölött van a terjedelem miatt. Szóval itt nem lehúzásról van szó, hanem arról, hogy a kiadók meg akarnak élni. Nekik se tetszik, hogy árakat kell emelni, ők is félnek attól, hogy vásárlókat veszítenek. Csak hát, egy idő után eljön az a pont, amikor már nem tudják megoldani drágítás nélkül, mert másképp nem tudnának működni.

 

Szerk. Utólag megtudtam két Warhammer fantasy árát a Tuannál 5690.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A februárban érkező Star Wars: Timelines az összes eddigi történetet fogja keretbe foglalni, legyen szó filmekről, sorozatokról, animációról vagy könyvekről és játékokról. Egy betekintő az Új Köztársaság békéjébe, néhány új infóval, pl. hogy Luke és Ben mikor is találkozott a Ren lovagjaival:

 

star-wars-timelines-new-republic-1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A februárban érkező Star Wars: Timelines az összes eddigi történetet fogja keretbe foglalni, legyen szó filmekről, sorozatokról, animációról vagy könyvekről és játékokról. Egy betekintő az Új Köztársaság békéjébe, néhány új infóval, pl. hogy Luke és Ben mikor is találkozott a Ren lovagjaival:

 

star-wars-timelines-new-republic-1.jpg

Ez akár jön magyarul, akár nem, tuti vétel lesz nálam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Szerintem vagy a The Princess and the Scoundrel vagy inkább az Obi-Wan fiatal éveiben játszódó Padawan. Az a Testvériséggel együtt lett bejelentve anno 2021-ben, míg a másikat csak idén februárban leplezték le. Persze volt már rá példa, hogy a magyar megjelenési sorrend nem követte az eredetit, de én mégis inkább arra voksolok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.