Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Mindegyik könyvet meg szoktam rendelni, legutóbb egy-két régebbit is, ami még nem volt meg, így kaptam több mint 2000 VIP-pontot, ami ezzel egyentértékű forintot jelent, a heti rendelésemnél felhasználtam, és a postaköltségnél is több kedvezményt kaptam. És a heti rendelés után is kaptam több mint 600 VIP-pontot, amit legközelebb fel tudok használni. Persze alacsonyabb postaköltség mellett a könyv árából kapnánk több kedvezményt ugyanannyi pont mellett, de akkor a könyvért adott összeg valószínűleg annyira lecsökkenne, hogy nem érné meg a kiadónak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, akartam is kérdezni, hogy a VIP rendszer nem lendített a dolgon? Mert ezek szerint ad valami pluszt, ami korábban nem volt.

 

Egyébként érdemes a kiszállítással, költségekkel kapcsolatos dolgokat a kiadónak is jelezni, minél többször. Annak is lehet hatása idővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos csak akkor van kedvezményed általában ha sokat rendelsz. A régi kedvezményes kuponok is csak egy bizonyos összeg felett voltak beválthatók. Mostanában RIXON kódot szoktam használni, és ad pár száz forint kedvezményt, ami aztán duplán elmegy a postaköltségen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Tényleg, akartam is kérdezni, hogy a VIP rendszer nem lendített a dolgon? Mert ezek szerint ad valami pluszt, ami korábban nem volt.

 

Persze, jó, hogy bejött ez a VIP-rendszer. Csak néhány hónapja indult, nem? Általában 2-3 könyvet összevárok, akkor rendelek, hogy osztódjon a postaköltség a könyvek között, és a pontokkal együtt nem rosszabb, mint akár egy éve volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

@Darth Revan9
Revan, tudni valamit a The Princess and the Scoundrel regény mikor fog megjelenni? Megjelenik egyáltalán? :D 

Éppen böngésztem a Szukits oldalát, hogy megrendeltem-e mindent, ami jönni fog, és akkor jutott eszembe ez a regény.

Egy Lando-Luke regény után szívesen olvasnék egy Han-Leia regényt is :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
25 perccel korábban, Bence1997 írta:

Úgy néz ki nem volt semmilyen bejelentés. Charles és Clayton valami titkos projekten dolgozik külön-külön, de ezen kívül nem mondtak semmi újdonságot.

Clayton? Nem ugrik be, hogy mely könyveket írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok, lesz harmadik új Thrawn trilógia, mely az eredeti trilógia idejében, esetleg A Jedi visszatér után játszódna, elmesélve mi történt Thrawn-nal, Ezrával? 2024-ben elindulhat? Vagy Thrawn a Mando sorozatok fő gonosza lesz és amíg le nem zárják az ő sorsát a sorozatokban és filmben, addig Zahn nem írhat újabb Thrawn könyvet?

A Köztársaság Fénykorán kívül milyen regényekkel lehetne számolni? Valószínű, hogy 23-ban több regény nem fog már megjelenni, de 2024-re elég kevés regény van előre jelezve, azok is Köztársaság Fénykorások. Számíthatunk kísérő regényre az Ahsokához, Skeleton Crew-hoz, Rossz osztaghoz...stb?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Számíthatunk kísérő regényre az Ahsokához, Skeleton Crew-hoz, Rossz osztaghoz...stb?

Eddig se jött semmilyen kisérő regény a Mandós sorozatokhoz, szerintem ezekhez se fog jönni. Az animációs sorozatokhoz pedig már évek óta nem jön ki semmilyen írott tartalom.

 

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mit gondoltok, lesz harmadik új Thrawn trilógia, mely az eredeti trilógia idejében, esetleg A Jedi visszatér után játszódna, elmesélve mi történt Thrawn-nal, Ezrával? 2024-ben elindulhat? Vagy Thrawn a Mando sorozatok fő gonosza lesz és amíg le nem zárják az ő sorsát a sorozatokban és filmben, addig Zahn nem írhat újabb Thrawn könyvet?

Filoni még mindig konzultál vele. Eltudom képzelni, hogy bejelentenek egy könyvet a nyári Comic-conon.

 

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Köztársaság Fénykorán kívül milyen regényekkel lehetne számolni? Valószínű, hogy 23-ban több regény nem fog már megjelenni, de 2024-re elég kevés regény van előre jelezve, azok is Köztársaság Fénykorások.

Szerintem a nyári Comic-con lesz majd az, ahol a jövőbeni könyvekről lesz szó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg úgy néz ki, hogy semmire. Random lesznek elszórt könyvek, mint pl. az inkvizítoros könyv, amit senki se várt, de kellemes meglepetés volt, vagy a hamarjában bejelentett, megjelentetett Háborús sebek, (jelentsék már be végre a Satine+Obi-Wan regényt!! :D ) de a Publishing most erősen a Köztársaság Fénykorára koncentrál.

 

A Mando vagy inkább Filoniverzumhoz jobb is, ha nem jönnek kísérő holmik, ki tudja Filoni nem írja-e azonnal át egy új ötlet behozásával. Szerintem pont ezért "tiltott terület" ez az időszak most. Ezért halasztották el beláthatatlan ideig a Képes útmutatót is szerintem. Pablo kitalálhat egy csomó dolgot hozzá, de Filoni nem fog egy referencia könyvhöz alkalmazkodni. Sokkal magasabb prioritású tartalmakhoz sem teszi (Ahsoka, Kanan). Várják csak meg, amíg vége lesz a most bejelentett filmmel, aztán akkor lehet nekiveselkedni, Ahsoka meg mehet a New Jedi Order korszakba, mint az új Yoda, (mint idős, bölcs, nagy tapasztalattal rendelkező Jedi-mester).

 

Thrawn trilógia szerintem már nem lesz több, de azt pl. el tudnám képzelni, hogy kap lehetőséget 1-1 könyv erejéig. Pl. az öreg adaptálhatja a Kirajzást vagy a Túlélők keresését a kánonhoz igazítva (más címmel). Esetleg egy könyv a Rebels és Mando között, de ez attól is függ, mennyire járják körbe ezt a témát a sorozatok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
2023. 03. 06. - 14:49, ByRoT írta:

@Darth Revan9
Revan, tudni valamit a The Princess and the Scoundrel regény mikor fog megjelenni? Megjelenik egyáltalán? :D 

Éppen böngésztem a Szukits oldalát, hogy megrendeltem-e mindent, ami jönni fog, és akkor jutott eszembe ez a regény.

Egy Lando-Luke regény után szívesen olvasnék egy Han-Leia regényt is :) 

Most rákérdeztem a Szukitsnál így, hogy megint nem ezt jelentették be, hanem megint egy Fénykora regény. De nem túl biztató a dolog. A válasz:

"Han & Leia regény parkolópályán van, csak akkor jön, ha nem lesz más. Egy előjegyzést lehet kiteszünk rá, hogy felmérjük egyáltalán mekkora az igény, de nem kapjuk tömegével a kérdéseket, hogy mikor érkezik. :) "

Illetve, miutan megjegyeztem, hogy talán eddig azért nem kérdezte senki, mert evidens volt, hogy jön, ez a válasz jött:

 

"Igen, viszont a kiadói kapacitás véges, így priorizálni kell a címek között. Azon címeket soroljuk előre, amik iránt nagyobb érdeklődés van, aktuálisak. (Ezért is érkezik a Háborús sebek ilyen gyorsan.) 

The Princess and the Scoundrel eleve kicsit elszigetelt eset, ez egy love story szóval kérdéses, hogy hány rajongót érdekel, fontos szerepe lesz az előjegyzésnek. Ha alacsony lesz, akkor könnyen lehet, hogy ez kimarad, hiszen sajnos úgy nem tudjuk kiadni, hogy egy maroknyi elkötelezett olvasó megveszi, aztán a maradék 90% hegyekben áll a raktárban. :/

(Beth Revis másik könyve hasonló pályát futott be.)"

 

Úgyhogy ismételten nagyon hálás vagyok a Legendák újrakiadásának. Ennyit arról, hogy nem köt le erőforrást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Most rákérdeztem a Szukitsnál így, hogy megint nem ezt jelentették be, hanem megint egy Fénykora regény. De nem túl biztató a dolog. A válasz:

"Han & Leia regény parkolópályán van, csak akkor jön, ha nem lesz más. Egy előjegyzést lehet kiteszünk rá, hogy felmérjük egyáltalán mekkora az igény, de nem kapjuk tömegével a kérdéseket, hogy mikor érkezik. :) "

Illetve, miutan megjegyeztem, hogy talán eddig azért nem kérdezte senki, mert evidens volt, hogy jön, ez a válasz jött:

 

"Igen, viszont a kiadói kapacitás véges, így priorizálni kell a címek között. Azon címeket soroljuk előre, amik iránt nagyobb érdeklődés van, aktuálisak. (Ezért is érkezik a Háborús sebek ilyen gyorsan.) 

The Princess and the Scoundrel eleve kicsit elszigetelt eset, ez egy love story szóval kérdéses, hogy hány rajongót érdekel, fontos szerepe lesz az előjegyzésnek. Ha alacsony lesz, akkor könnyen lehet, hogy ez kimarad, hiszen sajnos úgy nem tudjuk kiadni, hogy egy maroknyi elkötelezett olvasó megveszi, aztán a maradék 90% hegyekben áll a raktárban. :/

(Beth Revis másik könyve hasonló pályát futott be.)"

 

Úgyhogy ismételten nagyon hálás vagyok a Legendák újrakiadásának. Ennyit arról, hogy nem köt le erőforrást. 

Ne is mondd, pont most láttam Facen amit beidéztél, írtam is hozzá, pedig aztán én nem szoktam kommentelni de ezek az érvek annyira felhúztak, hogy csak na. Mert üzletileg én megértek mindent, de ezek az érvek, hogy nem érkezett elég komment rá meg ilyenek.... mert gondolom a most megjelent Padavanra óriási komment áradat érkezett (hát én nem láttam) és mégis itt van a polcomon.... pedig valljuk be, elolvastam a regényt, és ez most nem volt valami nagy eresztés. Meg hogy love story majd biztos nem érdekli a fanokat. Akkor a Sors kezét minek adták ki annó? Mert annak a regénynek olyan sok köze a SW-hoz sincsen... Itt az utolsó mondat lesz a bibi szerintem a részükről, hogy a Rebel Rising Jyn-es könyv nem produkált jól, ezért ezt nem akarják kiadni. Legalább a Jedi Könyvtáras csopiba raktak volna ki egy posztot, hogy hé rajongók, van ez a regény, az író általi előző mű nem fogyott jól, mennyire lenne igény erre? Mert nagyon megy a hallgatás róla, szóval eltudom képzelni, hogy ez már el van döntve, hogy nem jön. És ez nem tudom mennyire jó jel a jövőre nézve, hogy ha egyes szerzők könyvei nem fogynak majd jól, akkor a többi könyv amit ír majd nem jön ki ez miatt, legyen bármi is a téma, amit a regény feldolgoz. Tudom, ilyen a piac, de na, örülni még nem fogok neki. Mindenesetre ha legalább egy előjegyzésig eljut, akkor mindenképp nyomjon rá előjegyzést az, aki meg akarja venni, mert ahogy nézem, ezen fog múlni....

Szerkesztve: - ByRoT
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.