Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

A genetic standcast kifejezés szerepelt valahol könyvekben magyarul? Ugyebár Snoke, valamint Palpatine fia is ilyen teremtmény. Viszont se én, se a fordítók, szerkesztők nem találkoztunk még vele így ebben a formában.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A genetic standcast kifejezés szerepelt valahol könyvekben magyarul? Ugyebár Snoke, valamint Palpatine fia is ilyen teremtmény. Viszont se én, se a fordítók, szerkesztők nem találkoztunk még vele így ebben a formában.

The Mandalorianben 1x07 The Reckoning szinkronjában és magyar feliratában a strand-castet úgy fordították, hogy "konstruált", de ebben a genetic szó nem volt hozzátéve az angol változatban sem. Ennél közelebbit nem találtam. Sajnos, amelyik enciklopédiában említik, azok nem lettek magyarul kiadva.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

The Mandalorianben 1x07 The Reckoning szinkronjában és magyar feliratában a strand-castet úgy fordították, hogy "konstruált", de ebben a genetic szó nem volt hozzátéve az angol változatban sem. Ennél közelebbit nem találtam. Sajnos, amelyik enciklopédiában említik, azok nem lettek magyarul kiadva.

Hú, kösz. A wookiepediás listát végignéztem, de nem nem tudom miért, nem vettem észre én h*lye vak, azt az epizódot., Pedig mindig az Appearence-st nézem először ilyenkor. Lehet, hogy azért volt, mert így az utolsó körben több, mint egy tucat dolog maradt még a Shadow of the Sith-ben és megkértek nézzek utána, mivel a fordító nem boldogult velük, így az utolsó körben, miközben nemrég fejeztem be a Halászárny című Warcraft regény javításait, amiben döbbenetesen sok javítanivaló volt. Tizenvalahány dolog simán ment egy kis kutakodással is. A strand-castnél meg a sisakleírásnál akadtam meg.

Hú, még egyszer kösz. Már nagyon rég láttam az első évad 7. részét. Ez biztos nem jutott volna eszembe. Akkor konstruáltnak kell lennie, nem lehet más, mivel igazodni kell a magyar szinkronhoz. És ráadásul ebben az epizódban határozták meg ezt először strand-castként.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elméletileg nem mondhatom meg, hogy mely könyvek jönnek idén, de végig lehet nézni a wookiepedia alapján a megjelenéseket.

Kezdjük is.

Adam Christopher: A Sithek árnyéka. Ez februárban jön. Már előrendelhető. Remélhetőleg nem csúszik.

Kiersten White: Padawan. Ez tavaly július 26-án jelent meg Amerikában. Nálunk idén tavaszra saccolnám. Nem lennék meglepődve, ha hamarosan előjegyezhető lenne.

https://starwars.fandom.com/wiki/Padawan_(novel)

Beth Revis: Princess and the Scouncrell. Amerikában augusztus 16-án jött ki. Nálunk szerintem ez tavasz vége lesz.

https://starwars.fandom.com/wiki/The_Princess_and_the_Scoundrel

Tessa Gratton és Justina Ireland: Path of Deceit. Amerikában október 4-én jött. Nálunk szerintem ez nyár eleje, nyár közepe lesz.

https://starwars.fandom.com/wiki/The_High_Republic:_Path_of_Deceit

Zoraida Córdova: Convergence. Amerikában november 22-én jött. Nálunk szerintem nyár közepe, nyár második fele folyamán jön.

https://starwars.fandom.com/wiki/The_High_Republic:_Convergence

George Mann: The Battle of Jedha szövegkönyv Amerikában február 14-én jön. Nálunk szerintem ez olyan ősz közepén jöhet.

https://starwars.fandom.com/wiki/The_High_Republic:_The_Battle_of_Jedha_(script)

Sam Maggs: Jedi: Battle Scars. Amerikában 2023. március 7-én jön. Szerintem ez ősz vége-tél eleje lehet nálunk. Remélem, hogy legkésőbb karácsonyra ki tud jönni.

https://starwars.fandom.com/wiki/Jedi:_Battle_Scars

Plusz elméletileg idén várható a Darth Plagueis és a Darth Bane trilógia keményfedelesben.

Most per pillanat ennyit tartok reálisnak erre az évre. Aztán meglátjuk, így lesz-e és bejönnek-e e tippjeim.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 01. - 14:43, Ody Mandrell írta:

Nálam idén magasan a Luke könyv a legjobban várós! Számolom vissza a napokat, mikor jelenik meg.

Nekem is. Kicsit le vagyok maradva a könyvekkel (a Testvériséget és az Éjféli Horizontot sem olvastam, bár mindkettő megvan már), de a Luke könyv nálam egyértelmű prioritást fog élvezni, amint megjön.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
2023. 02. 14. - 16:01, Ody Mandrell írta:

Revan kartárs vészmadárkodása után kellemes meglepetés, hogy ez a könyv 10%-al olcsóbb, mint a legutóbbi HR kiadás. :) 

Azonban jött a fekete leves, mert a postaköltség +50%-ot rádob a könyv árára! :angry: :fuckoff: El tudná valaki mondani, hogy miért 2200 forint ennek a díja? Én amúgy örülnék ha a szukitstól átkerülne a kiadás valami értelmesebb céghez, mert amit ezek művelnek lehúzás címén az botrány! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amióta csak rendelni lehet a könyveket, boltban megvenni nem, alig vettem tőlük. Nagyon drága a kiszállítás, és nem mindig lehet összevárni több könyvet, pláne ha megjelenés után már olvasni szeretnénk. Visszasírom a Libris múltat, amikor bementem, belelapoztam és megvettem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Pildi írta:

Amióta csak rendelni lehet a könyveket, boltban megvenni nem, alig vettem tőlük. Nagyon drága a kiszállítás, és nem mindig lehet összevárni több könyvet, pláne ha megjelenés után már olvasni szeretnénk. Visszasírom a Libris múltat, amikor bementem, belelapoztam és megvettem.

 

Nekem is megérné inkább átmenni Kecskemétre a Libribe, mint postával megrendelni. De még ha Pestre megyek az is olcsóbb. Ezen az árszabáson most nagyon kiakadtam. Egyáltalán hogy jött ez ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem is megérné inkább átmenni Kecskemétre a Libribe, mint postával megrendelni. De még ha Pestre megyek az is olcsóbb. Ezen az árszabáson most nagyon kiakadtam. Egyáltalán hogy jött ez ki?

Elvileg a kiszállítás független a cégtől, a futárcég szabja meg. DE bevezethetnék a csomagautomatába szállítást, az max. 700 Ft volt eddig az én tapasztalatom szerint, ma már mjndenhol vannak ilyenek.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

MPL-el szállítanak, ami elvileg bármelyik futár cégnél olcsóbb. A liránál 1190 forint az MPL postaköltség a szukitsnál meg 1990 forint ugyanaz. 

A Posta cége, lehetne itt is választani csomagautomatát, mert az is van egyre több helyen. Nem lenne 1000 Ft sem a szállitási költség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez marha jó, hogy  nem lehet máshol venni. Én is ugyanezt csináltam eddig, elballagtam a Libribe és megvettem ott. Ha csak egy könyv kell, akkor nem szeretnék még kiadni +2200-at mikor már amúgyis 6000 egy könyv, és elb*sztam egy nagybevásárlás árát, mert az aktuális 1 db Star Wars könyvet elakartam olvasni magyarul. Megértem, hogy mindennek fent az ára stb, de na...

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor se olcsóbb ha postpontra vagy postán maradó csomagot választasz. Sőt, még a postán maradó csomagnál 210 forintot rátesz. :lol: Így jön ki a 2210 forintos postaköltség. 

 

Konkrét példa:

 

Star Wars Szereplők Nagykönyve

 

Líra: 5949+899 MPL.

Szukits: 5949+1590 MPL.

 

De tovább megyek! Van a Tuan kiadónak az oldala, ahol a szukits regényeit SOKKAL olcsóbban lehet megvenni. Pár példa.

 

Star Wars: A Köztársaság Fénykora - A Fergeteghajtó 

Szukits: 5490.-

Tuan: 3843.-

 

Fejvadászok Háborúja

Szukits: 5790.-

Tuan: 4053.-

 

És még lehetne folytatni a sort.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg rossz, hogy ilyen drága lett a kiszállítás. Ha erre kényszerülnek, az nem jelent túl sok jót.

Egyébként ha más kiadóhoz átkerülne, akkor a napjainkban kiadott Star Wars regény és képregény mennyiség a jelenlegihez képest jóval kevesebb lenne. Örülhetnénk, ha 2-3 regény, és 3-4 képregény megjelenne egy évben. Sőt, a jelenlegi gazdasági helyzetben könnyen meglehet, hogy más kiadó a képregényeket egyből kaszálná. És az is meglepő lenne, ha lenne kiadó, amely ki tudná fizetni a Disney horrorisztikus jogdíjait.

A Kolibri sem kapkod, ha Star Wars kiadványokról van szó, ők a nagy Libri csoport tagja, tehát ott elméletileg bőven van tőke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem szeretném ha a Szukitstól átkerülne egy más céghez a kiadás. Egyrészt lehet változna a mért, kevesebb lenne a kiadás ahogy Revan írta, és az átmeneti időben csak nőne a ki nem adott könyvek száma ami tovább növeli a lemaradást. Én amúgy képregények terén már a másodkézből való vásárláson gondolkodom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se, de ez a csomagautomatázás nem lenne rossz. 

Jelenleg én csak azt utálom, de nagyon, hogy előrendelek mindent (kiveve az új Legendáksorozatot) de azon kívül mindent. Aztán kiválasztom, hogy mi hozza meg hová, majd kiválaszthatom, hogy fizetek még 200 Ft-ot arra, hogy utánvéttel fizethessek. De előrendelhető könyveknél nincs is másra lehetőség. 

Ez a 200 Ft biztosan nem fair, mert ott nincs semmilyen választási lehetőség. A kiadó belekényszerít az utánvétbe, meg még ki is fizetteti. 

És persze ez a 200 Ft semmi, mikor egy-egy csomag 13-15 között alakul, de ezen bármikor emelhetnek. 

 

A kiadást tekintve többnyire elégedett vagyok, az biztosan dicséretes, hogy a lehető legteljesebben megkaptuk nekik köszönhetően a Köztársaság Fénykorát. Pl.

Szóval azt én se támogatnám teljes mellszélességgel, hogy a kiadás kerüljön át máshová. Mert az azért elég sz@r lenne, ha az évi 10 könyvből hirtelen csak 2-3 lenne. 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a könyvek drágák, az elfogadható valamilyen szinten, és valóban, inkább legyen drága, de legyen kiadva minnél több SW kiadvány.

De a kiadónak, akitől csak futárral lehet rendelni, kutya kötelessége lenne a futárköltségeket minél alacsonyabban tartania, s választást adni, hogy a vásárló házhoz, csomagautomatába vagy átvevőpontra kéri, s ebben az automatának kellene a legolcsóbbnak lennie, mert az a legkedvezőbb a futárnak is. Én mindig így kérem, hacsak nem nagyon nagy és nehéz a csomag.

 

Szóval lehet, hogy érdemes lenne jelezni a kiadónak ezt az igényt, mert ez akár még az eladásokat is fellendíthetné, sokkal vonzóbb volna csak egy könyvet megrendelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.