Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

 

 

38 perccel korábban, csoli1138 írta:

Hogy a könyvnek mi a címe. Azt nem tudom. Azt tudom hogy nem tudjuk meddig tart a Mando. 

Asszem az is képes enciklopédia lesz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 1/5/2022 at 12:45 AM , Nute Gunray said:

Star Wars: The Mandalorian: The Ultimate Visual Guide lesz a címe.

 

Remélem, tényleg megjelenik, jó pár karakter, helyszín stb. kaphatna már nevet. 

Valószínű hogy kiadják. Csak nem akarnak kronológiai bakikba esni. Szerintem is jobb, egy enciklopédia ami felöleli a teljes sorozatot, vagy trilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2022. 01. 06. - 7:42, Iqvi írta:

Valószínű hogy kiadják. Csak nem akarnak kronológiai bakikba esni. Szerintem is jobb, egy enciklopédia ami felöleli a teljes sorozatot, vagy trilógiát.

Főleg, mióta tudjuk, hogy mennyire fontosak ezek a kánon szempontjából. Jobb, ha megvárják a dolgokat, és úgy adják ki. Kevesebb lesz benne az elem, amit később teljesen átírnak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy fontos kérdés jutott eszembe, és érdekelne a véleményetek, mivel elég komoly munkára készülök (újfent :D )

Korábban elkezdtem már a The Vow of Silver Dawn (kínai web-novel) fordítását. Egy idő után (főleg a történet érdektelensége miatt) elmaradtam vele, de állítólag, eléggé felpörgött a sztori, és így felmerült bennem, hogy a keletkezett lemaradást be kellene hozni. (Jelenleg kb. 73 oldal elérhető az angol fordításból, én nagyjából 25 oldallal vagyok lemaradva.) Az lenne a kérdésem, hogy mennyire érdekelne titeket ez a helyenként elég SW idegen alkotás? Vagy inkább vegyek előre valami más, a kánon szempontjából talán konzekvensebb alkotást, amit drága Kolibrink nem szállított nekünk? (Test of Courage vagy Guardians of the Whills, esetleg Spark of the Resistance)


Fontos leszögezni, hogy ezek a projektek nem két nap alatt készülnek el, a Kobalt századon anno majdnem egy teljes évig dolgoztam. Sőt, könnyen lehet, hogy menet közben belefáradok az adott műbe, és félreteszem, szóval nem biztos, hogy lesz látszata a közeljövőben. A TVoSD esetében további nehezítés, hogy nem tudok kínaiul, így csak az angol rajongói fordítást tudom alapul venni, viszont azért ennek a megfogalmazását helyenként elég nehézkes megérteni.

 

Megint sokat írok... szóval lenne igény erre a különálló kínai regényre, vagy valami konzekvensebb művön kezdjek dolgozni a novellák mellett (azok továbbra is priók, főleg a THR)? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, Ody Mandrell said:

A kínai cucc engem biztos nem érdekel, nem is kánon szerintem. A többi jöhetne! 

De kánon ha jól tudom, csak semmihez nem kapcsolódik igazából. 

 

29 minutes ago, kdani20 said:

Megint sokat írok... szóval lenne igény erre a különálló kínai regényre, vagy valami konzekvensebb művön kezdjek dolgozni a novellák mellett (azok továbbra is priók, főleg a THR)? :D

Szerintem nyugodtan előreveheted a novellákat, jó ha a regény később készül el. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, félreértettétek: A novellák biztosan jönnek, csak bevallom, kicsit unom a Myths & Fables szintű in-universe mese megközelítés fordítását. Egyéb novella most nem nagyon van, mert a fennmaradó 3-4 THR-hez el kellene olvasni a Lopakodó árnyakat (az előtt nem akarom elővenni, nehogy egy novella spoilerezzen el bármit is a regényekből :) ), meg van egy Fekete Torony regény után játszódó novella is, de ahhoz is előbb el kéne olvasni a Phasma és a Fekete Torony könyveket. Minden más novella elkészült már. Csak idő, míg kikerülnek :D

És ezért gondoltam, hogy kicsit félreteszem a Myths & Fables-t, és belefognék valami másba. Ez a más lenne a kérdés. A kínai cuccnak álljak neki, vagy valamelyik másik MG regénynek?
 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heló Dani, amúgy ez a kínai regény befejeződött már? Wookie szerint 2021 szeptember 21.én a 324. fejezet vagy szám óta nem nem jött ki új :D

Én is a MG regényekre voksolnék inkább, főleg a THR MG-ekre :D

Mellékesen ez a kínai ugyebár a nyelv miatt cinkes, kell hozzá az angol rajongói, és kérdéses hogy az végig lesz-e fordítva. Mert ha elfogy a szusz a kintiektől, akkor sose lesz befejezve, és akkor felesleges energiát fektetni ebbe, legalábbis az én véleményem szerint.

Hajrá, és köszi a munkád! :)
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 14. - 12:26, ByRoT írta:

Heló Dani, amúgy ez a kínai regény befejeződött már? Wookie szerint 2021 szeptember 21.én a 324. fejezet vagy szám óta nem nem jött ki új :D

Én is a MG regényekre voksolnék inkább, főleg a THR MG-ekre :D

Mellékesen ez a kínai ugyebár a nyelv miatt cinkes, kell hozzá az angol rajongói, és kérdéses hogy az végig lesz-e fordítva. Mert ha elfogy a szusz a kintiektől, akkor sose lesz befejezve, és akkor felesleges energiát fektetni ebbe, legalábbis az én véleményem szerint.

Hajrá, és köszi a munkád! :)
 

Valóban benne van a pakliban ez is. Egyébként befejeződött. Legalábbis a fejezetcímek elég beszédesek. :)

csak a másik részről, ez egy exxxxxtra hosszú regény. Nem hiszem, hogy egyedül menni fog a fordítása, ha ilyen irdatlan mennyiségű szövegnek kell majd nekiesni, akkor mikor már látszik a vége is angol rajongói fordításnál.

 

De azt hiszem, THR lesz. A Kolibri nem hiszem, hogy kiadja bármelyiket is. (Update: Úgy tűnik, tévedtem :D:D )

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ja, és a jelek szerint új novellák is lesznek, amik kifejezetten ehhez a kötethez készülnek. 

"A book of fully illustrated Star Wars stories collected from the pages of Star Wars Insider and including stories exclusive to this collection!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 minutes ago, kdani20 said:

Ja, és a jelek szerint új novellák is lesznek, amik kifejezetten ehhez a kötethez készülnek. 

"A book of fully illustrated Star Wars stories collected from the pages of Star Wars Insider and including stories exclusive to this collection!"

Na, ez meglepett. Kíváncsi vagyok, hogy ezek is csak a hétköznapi életre fognak koncentrálni, vagy esetleg betekintést nyerünk majd a nagyobb eseményekbe is? Én például szívesen olvasnék egy olyan novellát, ami a drengirek kirajzását mutatja be. Azt szerintem elhanyagolta a projekt, eléggé nagy vonalakban rendezte le. Jó volna ha a Dark Horse képregényei ilyen történeteket mesélnének el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képregények mellett kaptunk egy MG regény bejelentést is. (Vagyis korábban is tudtuk, hogy jön majd egy, csak ezen túl semmit sem tudtunk róla :D )
A regény a SW: Hunters c. játékhoz fog kijönni.

 

Fülszöveg: 

"Egy izgalmas új regény érkezik a SW: Hunters játékhoz. A Vespaara bolygón áll az Aréna, összecsapások helyszíne, ahol a Vadászok néven ismert harcosok csapatokba rendeződve mérkőznek meg egymással a morajló tömegek előtt. A Vadászok legfiatalabb tagja, Rieve, egy Erő-érzékeny árva a Koréliáról, akinek olyan képességei vannak, amelyeket alig tud uralni, emellett pedig a múltját is szeretné maga mögött hagyni. Rieve azonban önbizalomhiánnyal küszködik mind az Arénában, mind Vadász-társai mellett. Amikor egy titokzatos idegen környékezi meg az Arénát, Rieve attól tart, múltja újra utoléri…"

Star-Wars-Hunters-Cover-Battle-for-the-Arena-328jwso9.jpg

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Akkor ez is a Kolibri asztala lesz, vagy legalábbis lenne...

Lenne. Szerintem ez esélytelen tőlük.

 

20 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Rieve a vörös fénykardos lány lenne a borítóról?

Szerintem igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Ilyenkor csak a kódnevet teszik közzé? 

A hivatalos bejelentésig igen. Szóval szerintem a hónap végéig megtudhatjuk a címét. Most hirtelen egy Andorhoz köthető regényt jósolok, ha már az Obi-wanhoz két regény is társul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Bence1997 said:

A hivatalos bejelentésig igen. Szóval szerintem a hónap végéig megtudhatjuk a címét. Most hirtelen egy Andorhoz köthető regényt jósolok, ha már az Obi-wanhoz két regény is társul.

Logikus. Ha már a Kenobi ekkora felvezetést kapott, akkor már az Andor is megérdemli. Én több felvezető regényt is el tudnék képzelni az Andor sorozathoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
7 minutes ago, kdani20 said:

Új Del Rey könyv a láthatáron.

received_684436452738699.jpeg

Wrddign?:o Akkor ez lehet hogy már egy post-endor regény lesz? Mindenesetre érdekes a témája, csak legyen jól megvalósítva, ne úgy mint a legendsben. Ott ez valami ifjúsági könysorozatban szerepelt és elég gagyi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, kdani20 írta:

Új Del Rey könyv a láthatáron.

 

Ahogy olvasom, a történet annyi lesz, hogy Han és Leia az Endori csatát követően megházasodik és nászútra mennek a Halcyon fedélzetére. A Birodalom az utolsókat rúgja, valószínűleg a Halcyonon lesz valami kalamajka, amit majd Han és Leia kettősének meg kell állítania. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, Bence1997 said:

Ahogy olvasom, a történet annyi lesz, hogy Han és Leia az Endori csatát követően megházasodik és nászútra mennek a Halcyon fedélzetére. A Birodalom az utolsókat rúgja, valószínűleg a Halcyonon lesz valami kalamajka, amit majd Han és Leia kettősének meg kell állítania. :)

Nos, így már másabb, de még mindig lehet egy jó regény. Akkor gondolom ez is a hotelt fogja népszerűsíteni.

 

Szerk: most láttam, hogy a Jyn Erso életét bemutató Lázadás Hajnala című könyv írónője, Beth Revis írja majd a regényt.:o

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.