Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Whill írta:

Igen, csak a régebbi EU könyvek magyar fordításában Syndic Mitth'raw'nuruodo-ként utaltak rá.

Ebben az esetben a syndic szónak a Mitth'raw'nuruodo után kéne, hogy következzen. Kár, hogy nem tudták annak idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ebben az esetben a syndic szónak a Mitth'raw'nuruodo után kéne, hogy következzen. Kár, hogy nem tudták annak idején.

Igazából le is kellett volna fordítani. Érdekes, hogy a Legendsben Thrawn Szindikátor volt, most meg a lehető legtávolabb helyezkedik a politikától. Ami érthető, figyelembe véve az új gyengeségét, amit kapott és ami még nem volt a Legendsben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Nute Gunray írta:

Nekem ez a canon-beli Thrawn sokkal jobban tetszik, szerintem egy jóval komplexebb és érdekesebb egyéniség, mint a korábbi Legends-karakter.

Egyetértek. Azokat a tulajdonságait, amelyekért szerettük (taktikai zsenialitás, művészet iránti rajongása) megtartották, emellett sokkal árnyaltabbá tették. Itt végre rendes motivációja van, van gyenge oldala (a politika), és láthatunk karakterfejlődést, ami remélhetőleg majd az Ahsoka sorozatban beteljesedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig igazából minden EU-ból átvett karakter jobb és komplexebb lett, mint egykor. Remélem ezt a tendenciát megtartják :D

 

Más téma:

Most olvastam, egy fórumon (aztán pedig 2 poszttal később a Gamestar-on), hogy gond lesz a papírral, emiatt csúszhatnak regények/képregények, illetve brutál áremelkedés jöhet (A GS cikkben a Fumax is szerepelt ezzel kapcsolatban). A fórumon azt is írták, hogy a Queen's Hope megjelenésének csúszása már emiatt van. 

Már előre rettegek, hogy ez mit fog okozni a hazai SW kiadást tekintve. @Darth Revan9, lehet tudni erről bármit? Tényleg van baj? Érinthet ez minket? Köszi.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 hours ago, Whill said:

Hát akkor úgy néz ki, hogy egyre közeleg a lufidurranás, amitől mindenki félt. Én se nagyon fogok 5-6 ezreket kiadni 1-1 könyvért.

Annyit már én se biztosan, sőt ezek még csak a regények. Gondoljunk bele, hogy a képregények ára hova fog felkúszni.:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Eddig igazából minden EU-ból átvett karakter jobb és komplexebb lett, mint egykor. Remélem ezt a tendenciát megtartják :D

 

Más téma:

Most olvastam, egy fórumon (aztán pedig 2 poszttal később a Gamestar-on), hogy gond lesz a papírral, emiatt csúszhatnak regények/képregények, illetve brutál áremelkedés jöhet (A GS cikkben a Fumax is szerepelt ezzel kapcsolatban). A fórumon azt is írták, hogy a Queen's Hope megjelenésének csúszása már emiatt van. 

Már előre rettegek, hogy ez mit fog okozni a hazai SW kiadást tekintve. @Darth Revan9, lehet tudni erről bármit? Tényleg van baj? Érinthet ez minket? Köszi.

Csak most kezdtem el utánaolvasni, hogy te is leírtad. Nos, ez egy nagyon rossz helyzet. Olyan helyzet, amikor sokan fognak káromkodni. A puha fantasy és sci-fi könyvek ára 4.500-5.000 között mozog. Ez kb. 500-1.000 forinttal fog megnőni. Szóval készülhetünk arra, hogy 2022-ben a Star Wars regények ára rossz esetben 5.500 és 6.000 közé emelkedhet. A képregényekkel így nem tudom mi lesz. Az 50%-os emelés, amit a Kingpin említ brutális. Ez azt jelentené, hogy a mostani keményfedeles Star Wars képregények ára a mostani 5.000-5.500 közötti ársávból át fog menni a 7.000-7.500 közötti sávba. Kemény döntések jönnek a kiadóknál. Mik lehetnek ezek? Kevesebb kiadvány jelenik meg. Búcsút lehet inteni a kemény fedeles formátumnak. Szerintem sokan ezt próbálják majd meglépni. De még puhában is szutyok drága lesz a képregény Magyarországon. Attól tartok ki fog pukkanni a nagy képregény lufi, ami a 10-es évek közepe óta dagad. Féltem, hogy be fog következni. Ez a papír válság ezt fel fogja gyorsítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ha puhafedelesben jönnének már ki az új SW kötetek, akkor kb mennyi lenne az árváltozás?

Ezt sajnos most még nem tudni. A regényeknél biztos vagyok, hogy az alapár 5.000 fölé fog menni valamennyivel.

A képregényeknél ez kiszámíthatatlan. Ha bekövetkezik az a drágulás, amitől tartanak, akkor nem tudom elképzelni egy magyar SW képregény kötet alapárát 6.000 alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illetve most láttam, hogy az új Thrawn és Alphabet osztagoknál az alapár már 5.190. Igaz a Viharfellegeknél még 4.890. Érdekes. Az biztosnak tűnik, hogy ha a könyv 400 oldal fölé megy, akkor az alapár 5.190-től már most. Viszont jövőre ugyebár ez emelkedni fog. A negyedik Köztársaság Fénykora regény alapárára én most 5.190 és az 5.490 közötti árat tippelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nem jó hírek, köszi az infókat, remélem drasztikus változás nem lesz a kiadásokban, mert ez nagyon jó hogy a legfontosabb sztorikat élvezhetjük magyarul is mind regényekben mind pedig képregényekben.

Magam részéről az ár nem érdekel, nem jön minden héten SW a postán, általában pakkban szoktam megvenni az újakat, ezek így is 10-től 20ezerig terjednek, attól függ hogy épp mennyi regény/képregény jelenik meg épp, így kb 2-3 hónap alatt jön 1 csomag az aktuális pakkal. Engem nem fog zavarni ha nem 20ezret fizetek értük, hanem 25 vagy 30-at, nekem ennyit megér.

Meglátjuk mi lesz, reméljük a legjobbakat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nesze neked műanyagmentes világ:

 

"Ha az elmúlt hónapok görbéit nézzük, elmondható, hogy a cellulóz áremelkedése szinte függőleges ívet ír le

- idézte a Napi.hu Peller Katalint, a Nyomda- és Papíripari Szövetség ügyvezető igazgatóját.

 

Emellett maga a szállítás is brutálisan megdrágult – ez a koronavírusnak tudható be. A konténerek nélkül ugyanis nem lehet szállítani, márpedig ezt a járvány többszörösen megnehezítette: egyrészt az elmaradó rendelések beindulása után hirtelen sok konténerre volt szükség, másrészt ez loszlás is egyenetlen volt, sok konténer az Egyesült Államokban ragadt a járvány idején. Jelenleg a 12 ezer dollárt is eléri a konténer ára, ami az év elején 3 ezer volt.

 

A hiányt, így a drágulást részben a növekvő papírigény okozza, amit a nejlonzacskók kiszorítását célzó elvárások is erősítenek. A műanyagmentesebb világban ugyanis a csomagolóanyagokat valamivel pótolni kell, ez kézenfekvően a papír, így a hiány és a magas árak tartósnak ígérkeznek."

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt az ideje, hogy a regényeket nagy számban kiadják e-könyv formában. Nekem ez sokkal szimpatikusabb, papír sem kell hozzá. 

Nyilván a képregény meg a gyerekkönyv sok képpel egy másik műfaj, de egy normál regénynél ez csak átszokás kérdése. Ahogy az Amazonnál minden regény megvan e-book-ban, amit eddig bármikor kerestem, ennek a kultúrának nálunk is ideje lenne meghonosodnia. Aztán lehet választani, hogy 6000 Ft-ot ér egy könyv, vagy csak 3000-et. Én szívesebben megvenném e-könyv alakban az SW irodalmat is, sőt, akkor még többet is vennék, mint most.

 

Tudom, hogy a Kindle-nek nincs könyv illata, meg más megfogni stb. stb., de ez a jövő, a papír drágulása csak egy lépés az úton.

Szerettem a rendes könyveket kézbe venni én is, de mivel ma már a legtöbbet közlekedés közben olvasok (hasznosan töltöm a napi 2 óra utazást), ahová sokkal egyszerűbb a Kindle-t magammal vinni, mint bármely könyvet, ezért azokkal a regényekkel haladok legjobban, amelyeket azon olvasok. Emlékszem, a Trónok harca 4. kötete volt az első e-könyv, amit elolvastam, no és ott igazán nagy volt a különbség, hogy nem a hatalmas regényt kellett naponta magammal cipelni. :D Na akkor lett a Kindle szerelem első látásra. :) Az igény szerint nagyítható betű méret már csak hab a tortán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Nesze neked műanyagmentes világ:

 

"Ha az elmúlt hónapok görbéit nézzük, elmondható, hogy a cellulóz áremelkedése szinte függőleges ívet ír le

- idézte a Napi.hu Peller Katalint, a Nyomda- és Papíripari Szövetség ügyvezető igazgatóját.

 

Emellett maga a szállítás is brutálisan megdrágult – ez a koronavírusnak tudható be. A konténerek nélkül ugyanis nem lehet szállítani, márpedig ezt a járvány többszörösen megnehezítette: egyrészt az elmaradó rendelések beindulása után hirtelen sok konténerre volt szükség, másrészt ez loszlás is egyenetlen volt, sok konténer az Egyesült Államokban ragadt a járvány idején. Jelenleg a 12 ezer dollárt is eléri a konténer ára, ami az év elején 3 ezer volt.

 

A hiányt, így a drágulást részben a növekvő papírigény okozza, amit a nejlonzacskók kiszorítását célzó elvárások is erősítenek. A műanyagmentesebb világban ugyanis a csomagolóanyagokat valamivel pótolni kell, ez kézenfekvően a papír, így a hiány és a magas árak tartósnak ígérkeznek."

 

Hát ezért kellene ezeket ésszel csinálni, akkor betiltani végleg valamit ha annak van alternatívája. És nem csak névleg, hogy ott a papír, hanem tényleg legyen is annyi ami kiszolgálja a világot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Hát ezért kellene ezeket ésszel csinálni, akkor betiltani végleg valamit ha annak van alternatívája. És nem csak névleg, hogy ott a papír, hanem tényleg legyen is annyi ami kiszolgálja a világot.

Pedig intőpéldának ott volt a biodízel.

Emlékeztek rá?

"Fúú, a kukorica az nagyon jó lesz, abból úgy is sok van."

 

Környezetkímélőbb is volt, csak azzal épp a kukorica ára ment feljebb, amit a latin amerikai országok szívták meg, mert az olcsó élelmiszeralapanyaguk hirtelen és nagyon gyorsan megdrágult.

 

1 órával korábban, Pildi írta:

Szerintem itt az ideje, hogy a regényeket nagy számban kiadják e-könyv formában. Nekem ez sokkal szimpatikusabb, papír sem kell hozzá.

 

Ezzel meg a nyomdák szívják meg megint, és azok akik abban az iparban dolgoznak.

Kevesebb könyv - kevesebb bevétel - nagyobb ár - kevesebb vásárló - kevesebb bevétel - leépítések - csőd.

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

Ezzel meg a nyomdák szívják meg megint, és azok akik abban az iparban dolgoznak.

Kevesebb könyv - kevesebb bevétel - nagyobb ár - kevesebb vásárló - kevesebb bevétel - leépítések - csőd.

A nyomdák akkor is megszívják, ha nem lesz könyvkiadás, mert nem tudják az olvasók megvenni. 

Az ipari forradalom idején a gépeket rombolták a munkások, mondván, hogy elveszi tőlük a munkát. Aztán a gépesítés új munkát, új iparágakat teremtett. Ez a fejlődés. Ha kevesebb nyomdára lesz szükség, akkor majd lesz helyette valami más, nyilván nem másnap, hanem hosszabb távon, de a fejlődés úgyis utat tör magának.

A tesóm is a nyomdaiparban dolgozott, aztán másfél éve befuccsolt az üzlet, ma már egészen mást csinál. Ez van sajnos, időnként újra kell tervezni az életet, nincsenek már holtig tartó szakmák, vagy inkább úgy mondom, hogy a többség már nem ilyen. Alkalmazkodni kell a változáshoz, nincs mit tenni.

 

Szerintem az a fontos, hogy legyen mit olvasni, és az elérhető, megfizethető legyen az olvasók számára. Az, hogy az kinyomtatott könyv vagy digitális, csak egy részletkérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Szerintem itt az ideje, hogy a regényeket nagy számban kiadják e-könyv formában. Nekem ez sokkal szimpatikusabb, papír sem kell hozzá. 

Nyilván a képregény meg a gyerekkönyv sok képpel egy másik műfaj, de egy normál regénynél ez csak átszokás kérdése. Ahogy az Amazonnál minden regény megvan e-book-ban, amit eddig bármikor kerestem, ennek a kultúrának nálunk is ideje lenne meghonosodnia. Aztán lehet választani, hogy 6000 Ft-ot ér egy könyv, vagy csak 3000-et. Én szívesebben megvenném e-könyv alakban az SW irodalmat is, sőt, akkor még többet is vennék, mint most.

 

Tudom, hogy a Kindle-nek nincs könyv illata, meg más megfogni stb. stb., de ez a jövő, a papír drágulása csak egy lépés az úton.

Szerettem a rendes könyveket kézbe venni én is, de mivel ma már a legtöbbet közlekedés közben olvasok (hasznosan töltöm a napi 2 óra utazást), ahová sokkal egyszerűbb a Kindle-t magammal vinni, mint bármely könyvet, ezért azokkal a regényekkel haladok legjobban, amelyeket azon olvasok. Emlékszem, a Trónok harca 4. kötete volt az első e-könyv, amit elolvastam, no és ott igazán nagy volt a különbség, hogy nem a hatalmas regényt kellett naponta magammal cipelni. :D Na akkor lett a Kindle szerelem első látásra. :) Az igény szerint nagyítható betű méret már csak hab a tortán.

Az e-könyv kiadása nálunk több problémába is ütközik. Az egyik legfontosabb. 27%-os áfa az e-könyvekre. A másik: a franchise könyveknél az e-könyvek után 50-60, de akár 70-80%-kal magasabb jogdíjat követelnek. A harmadik: az e-könyvek mellett a szerződésekben az esetek többségében a jogtulajok kötelezik a kiadót minimális példányszámú papír alapú kiadásra is. A negyedik: a  jó minőségű e-könyv olvasók még mindig piszok drágák. Ha esetleg 5.000 forint környékén lennének, az jó lenne. Az ötödik: az e-könyveknél még nincs olyan biztonságos technológia, mely gátat szabhat, vagy lassíthatja a torrent oldalakra való felkerülést. Ezen indokok mindegyike kiadói emberektől származik.

50 perccel korábban, Pildi írta:

A nyomdák akkor is megszívják, ha nem lesz könyvkiadás, mert nem tudják az olvasók megvenni. 

Az ipari forradalom idején a gépeket rombolták a munkások, mondván, hogy elveszi tőlük a munkát. Aztán a gépesítés új munkát, új iparágakat teremtett. Ez a fejlődés. Ha kevesebb nyomdára lesz szükség, akkor majd lesz helyette valami más, nyilván nem másnap, hanem hosszabb távon, de a fejlődés úgyis utat tör magának.

A tesóm is a nyomdaiparban dolgozott, aztán másfél éve befuccsolt az üzlet, ma már egészen mást csinál. Ez van sajnos, időnként újra kell tervezni az életet, nincsenek már holtig tartó szakmák, vagy inkább úgy mondom, hogy a többség már nem ilyen. Alkalmazkodni kell a változáshoz, nincs mit tenni.

 

Szerintem az a fontos, hogy legyen mit olvasni, és az elérhető, megfizethető legyen az olvasók számára. Az, hogy az kinyomtatott könyv vagy digitális, csak egy részletkérdés.

Pont ezért utálom ezt a mai világot. Örökös bizonytalanság és nem tudod, hogy x év múlva mit fogsz csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A negyedik: a  jó minőségű e-könyv olvasók még mindig piszok drágák. Ha esetleg 5.000 forint környékén lennének, az jó lenne.

 

Erre a problémára szerencsére milliónyi e-book alkalmazás van telefonra. Sőt én az e-bookozást Nokia 5130-on kezdtem :D  Még csak okos telefon sem volt.

 

Nokia-5130-XpressMusic.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Erre a problémára szerencsére milliónyi e-book alkalmazás van telefonra. Sőt én az e-bookozást Nokia 5130-on kezdtem :D  Még csak okos telefon sem volt.

 

Nokia-5130-XpressMusic.jpg

És ezek a telefonok is teljesítik azt a legfontosabb követelményt, amit az e-book olvasók? Ez a bizonyos követelmény: nem rongálja a szemet. Az e-book olvasóknál hirdetik ezt az óriási előnyt. Erről előadást hallgattam egyetemen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És ezek a telefonok is teljesítik azt a legfontosabb követelményt, amit az e-book olvasók? Ez a bizonyos követelmény: nem rongálja a szemet. Az e-book olvasóknál hirdetik ezt az óriási előnyt. Erről előadást hallgattam egyetemen.

 

Hát van sötét módjuk, legalábbis abban amit én használok. Magának a telefonnak a rendszere meg rendelkezik szemkímélő móddal. Nekem amúgyis kicsit fényérzékeny a szemem, telefonon olvasással soha az életben nem volt baja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Hát van sötét módjuk, legalábbis abban amit én használok. Magának a telefonnak a rendszere meg rendelkezik szemkímélő móddal. Nekem amúgyis kicsit fényérzékeny a szemem, telefonon olvasással soha az életben nem volt baja.

De ez ugyanolyan szemkímélő, mint egy normális E-book olvasó? Személy szerint én kicsinek tartom az ilyen telefon képernyőjét az olvasáshoz.

16 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Amíg lehet, én kitartok a hagyományos könyvek mellett. 

Én is így fogok tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , NorbiLordi said:

 

Erre a problémára szerencsére milliónyi e-book alkalmazás van telefonra. Sőt én az e-bookozást Nokia 5130-on kezdtem :D  Még csak okos telefon sem volt.

 

Nokia-5130-XpressMusic.jpg

Nokia 5310-en. Te se az easy módot választottad.:DI Feel You Chris GIF by NETFLIX 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Az ötödik: az e-könyveknél még nincs olyan biztonságos technológia, mely gátat szabhat, vagy lassíthatja a torrent oldalakra való felkerülést.

 

Ez mint indok elég harmatos, aki meg akarja venni a könyvet az eddig is megvette és ezután is megfogja, aki meg eddig sem az ezután sem fogja, csak azért senki nem fog áttérni a kalózkodásra, mert most digitális formában is elérhetőek lennének kiadványok, hivatalosan is !!! mert azért megsúgnám a kiadónak, hogy így is felkerül minden. Egyébként ha ez akkora probléma lenne akkor a manapság virágzó streaming ipar sem ott tartana ahol. 

 

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

És ezek a telefonok is teljesítik azt a legfontosabb követelményt, amit az e-book olvasók? Ez a bizonyos követelmény: nem rongálja a szemet.

 

Ha egy mai okos telefon valakinek bántja a szemét, ott nem a készülék a hibás. Amúgy is a "kijelző rongálja a szemedet" szerintem ilyen szülők által besúlykolt és valakiknek bennragadt hülyeség. 3-os korom óta szemüveges vagyok, akkor még ugye gyereket is máshogy neveltek megvolt szabva mennyit számítógépezhetek, TV-t nézhetek mondanom se kell, hogy mobil telefon is csak faternak volt, akkora mint egy tégla, de ő se sűrűn használta, aztán még is szemüveges lettem, azóta csak a sokszorosára nőtt a monitort/egyéb kijelzőt néző óráim száma akár csak ha egy napra lebontom, és mégis kemény 1 dioptriát romlott azóta a szemem, az is stagnál már vagy 5 éve.

 

szerk.: a régi képcsöves TV-k elhiszem, hogy odavertek a szemnek, de a mai technológiától szerintem csak annak lesz rosszabb a szeme akinek akkor is elromlana, ha csak a fehér falat nézi egész életében.


Egyébként szerintem hatalmas plusz a digitális formátum mellett, hogy változtatható a betű méret, sokszor abba szokott elfáradni a szemem, hogy a könyvek betűi összefolytak már huzamosabb olvasás után, digitálisan meg megnagyítom szépen akkorára ahogy kényelmes.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.