Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Új könyveket jelentettek be:

https://www.starwars.com/news/new-books-revealed?fbclid=IwAR03CBd9DFtk_Wdc4oi_XlVmHRq23axS8xZP8FIop-euAknx0hbb_-lhN9U

 

Adam Cristopher: Shadow of the Sith - Luke és Lando nyomozása a Sithek nyomai után, találkozásuk Ochival, aki Rey szüleire vadászik.

 

Mike Chen: Brotherhood - Klónháborús kaland Obi-Wan és Anakin főszereplésével.

 

Stories of Jedi and Sith - ifjúsági novelláskötet, értelemszerűen  Erőhasználókról, Jake Bartok illusztrációkkal.

 

Kiersten White - Padawan - az ifjú Obi-Wan megpróbál a Qui-Gon lehető legjobb tanítványa lenni, még ha nem is tűnik ez olyan egyszerűnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, reaper írta:

Brotherhood

Ez konkrétan összeköti A klónok támadását a sorozattal. Abban a rövid időintervallumban fog játszódni, amikor Anakin lovag lesz.

 

Magyar megjelenés szempontjából 3 regény érdekes.

A Brotherhood, a Shadow of the Sith és az elvileg YA Padawan. Az antológiakötet middle-grade, úgyhogy arra inkább nem, mint lehet számítani (meglátjuk, mit nem tervez a Kolibri)

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 minutes ago, reaper said:

Új könyveket jelentettek be:

https://www.starwars.com/news/new-books-revealed?fbclid=IwAR03CBd9DFtk_Wdc4oi_XlVmHRq23axS8xZP8FIop-euAknx0hbb_-lhN9U

 

Adam Cristopher: Shadow of the Sith - Luke és Lando nyomozása a Sithek nyomai után, találkozásuk Ochival, aki Rey szüleire vadászik.

 

Mike Chen: Brotherhood - Klónháborús kaland Obi-Wan és Anakin főszereplésével.

 

Stories of Jedi and Sith - ifjúsági novelláskötet, értelemszerűen  Erőhasználókról, Jake Bartok illusztrációkkal.

 

Kiersten White - Padawan - az ifjú Obi-Wan megpróbál a Qui-Gon lehető legjobb tanítványa lenni, még ha nem is tűnik ez olyan egyszerűnek.

Na jó, na jó. :D:yes: Ezek zseniálisan hangzanak!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kdani20 írta:

Ez konkrétan összeköti A klónok támadását a sorozattal. Abban a rövid időintervallumban fog játszódni, amikor Anakin lovag lesz.

 

Magyar megjelenés szempontjából 3 regény érdekes.

A Brotherhood, a Shadow of the Sith és az elvileg YA Padawan. Az antológiakötet middle-grade, úgyhogy arra inkább nem, mint lehet számítani (meglátjuk, mit nem tervez a Kolibri)

Igen, sajnos a middle-grade kategória kiesett. Főleg, hogy a Kolibri újra elkezdett foglalkozni velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Benne vannak a 7. évad eseményei is. A teljes TCW-ről szól tehát. :) 

Klassz! Akkor a mozifilm képes útmutatója, meg a guide füzetem mellé ez kiváló lesz. Teljes lesz a TCW könyvtár! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövő év már-már aranybánya lesz számunkra. Mind nagyon ígéretes és várós. A fentebbiek közül egyértelműen a Shadow of the Sith c. könyv tűnik a legérdekesebbnek, de ugyanakkor mind a Brotherhood, mind a Padawan is roppantul váróssá vált. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Miért ne lenne? A leírás egyértelműen utal erre.

Claudia Gray Vérvonal című regényében erősen érződött, hogy nem nagyon kötheti össze a dolgokat. Én attól a könyvtől pl. többet vártam volna. Túl sok mindent kellett homályban hagynia a filmek miatt. A Shadow of the Sith-nél pedig ott lesznek az élőszereplős TV-sorozatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Claudia Gray Vérvonal című regényében erősen érződött, hogy nem nagyon kötheti össze a dolgokat. Én attól a könyvtől pl. többet vártam volna. Túl sok mindent kellett homályban hagynia a filmek miatt. A Shadow of the Sith-nél pedig ott lesznek az élőszereplős TV-sorozatok.

Akkor nem olvastad el az új könyv szinopszisát? Az egész az átkötésekről szól. A fősztori maga az ep. 9 elemeivel foglalkozik. A Vérvonal rossz példa hisz akkor nem volt kész a trilógia. Nehéz olyasminek megirni az előzményét ami még nem is létezik és homályos. Azt meg nem értem honnan veszed hogy a TV-sorozatok itt bármit bekavarnának. Ez a könyv nem a Mandaloriról vagy Boba Fettről szólnak. Eleve más korban járunk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bomarr írta:

Akkor nem olvastad el az új könyv szinopszisát? Az egész az átkötésekről szól. A fősztori maga az ep. 9 elemeivel foglalkozik. A Vérvonal rossz példa hisz akkor nem volt kész a trilógia. Nehéz olyasminek megirni az előzményét ami még nem is létezik és homályos. Azt meg nem értem honnan veszed hogy a TV-sorozatok itt bármit bekavarnának. Ez a könyv nem a Mandaloriról vagy Boba Fettről szólnak. Eleve más korban járunk...

Lesznek más élőszereplős tv-sorozatok is. Ahsoka, Rangers of the New Republic, és még ki tudja mennyi minden van tervező asztalon. Lehet, hogy már elkezdtek gondolkodni olyan sorozatokon is, melyek később játszódnak, talán pont a könyv közeli időben.

Egyébként azért reménykedek benne, hogy szép átkötések lesznek. De ott van pl. Grogu esete. Vajon ebben a könyvben utalhatnak rá egyáltalán? Ki tudja mi lesz vele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bejelentések alapján az Ahsoka és a Rangers of the New Republic is a Mandalorihoz kapcsolódik. Nincs olyan információ, hogy később játszódó sorozat készülne.

A könyv szerintem Grogu nélkül is tökéletesen tud működni. Eleve van egy elég komoly időugrás a Mandalorihoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani könyvmegjelenések után rájöttem, hogy jövőre könyvfronton is elleszünk látva megjelenésekkel. Igaz, ez csak az amerikai piac, de jelenleg úgy néz ki, hogy 2022-ben minden hónapra - ha legalábbis júliusig nézzük a dolgokat - lesz legalább 1 könyvmegjelenés:

 

Január:

4. - The High Republic: The Fallen Star (Del Rey)

4. - The High Republic: Mission to Disaster (Middle Grade)

 

Február:

1. - The High Republic: Midnight Horizon (Young Adult)

 

Március:

Erre a hónapra elvileg egy "Proxima" kódnévvel ellátott SW könyv foglal helyet. Q'ira? A most megjelent tartalmak (War of the Bounty Hunters, Crimson Reign) után nem tartom kizártnak, hogy ez lesz a Q'ira trilógia zárása.

 

Április:

5. - Queen's Hope (Young Adult) (A Padmé trilógia lezárása, amely a klónháborúk kezdő időszakába kalauzol el bennünket) <-- eredetileg jövő hónapban jött volna ki, de eltolták a megjelenést jövőre.

 

Május:

10. - Brotherhood (Del Rey) (klónháború eleje, Obi-wan és Anakin + Ventress)

 

Június:

7. - Stories of Jedi and Sith (MG) - 10 antológia történet a SW jedijeiről és sithjeiről, többek között Luke Skywalker, Rey, Darth Maul vagy éppen Barriss Offee kap egy sztorit.

28. - Shadow of the Sith (Del Rey)

 

Július:

26. - Padawan (Young Adult) - Obi-wan padawanként, a Mester és tanítványa előzménye.

 

 

A fentebbi felhozatal után nekem az a sejtésem, hogy a High Republic 2. fázisa valószínűleg később fog elkezdődni. Most mondok egy augusztust és akkor a min. havonta 1 SW könyv megvan. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A mostani könyvmegjelenések után rájöttem, hogy jövőre könyvfronton is elleszünk látva megjelenésekkel. Igaz, ez csak az amerikai piac, de jelenleg úgy néz ki, hogy 2022-ben minden hónapra - ha legalábbis júliusig nézzük a dolgokat - lesz legalább 1 könyvmegjelenés:

 

Január:

4. - The High Republic: The Fallen Star (Del Rey)

4. - The High Republic: Mission to Disaster (Middle Grade)

 

Február:

1. - The High Republic: Midnight Horizon (Young Adult)

 

Március:

Erre a hónapra elvileg egy "Proxima" kódnévvel ellátott SW könyv foglal helyet. Q'ira? A most megjelent tartalmak (War of the Bounty Hunters, Crimson Reign) után nem tartom kizártnak, hogy ez lesz a Q'ira trilógia zárása.

 

Április:

5. - Queen's Hope (Young Adult) (A Padmé trilógia lezárása, amely a klónháborúk kezdő időszakába kalauzol el bennünket) <-- eredetileg jövő hónapban jött volna ki, de eltolták a megjelenést jövőre.

 

Május:

10. - Brotherhood (Del Rey) (klónháború eleje, Obi-wan és Anakin + Ventress)

 

Június:

7. - Stories of Jedi and Sith (MG) - 10 antológia történet a SW jedijeiről és sithjeiről, többek között Luke Skywalker, Rey, Darth Maul vagy éppen Barriss Offee kap egy sztorit.

28. - Shadow of the Sith (Del Rey)

 

Július:

26. - Padawan (Young Adult) - Obi-wan padawanként, a Mester és tanítványa előzménye.

 

 

A fentebbi felhozatal után nekem az a sejtésem, hogy a High Republic 2. fázisa valószínűleg később fog elkezdődni. Most mondok egy augusztust és akkor a min. havonta 1 SW könyv megvan. :D

Spec. nem nagyon örülök annak, ha a Köztársaság Fénykora 2. fázisának indulása csúszik.

Lehet, hogy a Queen's Hope azért csúszik jövő áprilisra, illetve a Brotherhood azért jelenik meg májusban, mert 2022 lesz? Vagyis A klónok támadása 20 éves évfordulója.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nagyon sajnálnám. Bár, ahogy megnéztem a csuklyás alakot ábrázoló képet talán még lehet muun. Viszont nem értem miért akarják megváltoztatni a faját? Ráadásul Lucas határozta meg ezt. Ez pont jó ötlet volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.