Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Ahogy @kdani20 is említette a Kolibrit, nem igazán értem én sem, hogy miért ragaszkodtak újra a kánon juniorhoz. Eddig nem kezdtek vele semmit, Ha ennyire sok, egyéb, nem Star Wars kiadvány van a tarsolyukban, akkor egyértelműen le kellett volna passzolni egy részét a Szukits kiadónak. Lett volna rá lehetőség technikailag is most már. Valószínű, hogy presztizs okokból ragaszkodnak a junior regényekhez. Még 6-7 éve úgy harangozták be magukat, hogy ők lesznek a nagy magyarországi Star Wars kiadó. Biztos veszítettek valami népszerűséget a Disney szemében azzal, hogy az elmút 3 évben erősen visszafogták magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alaphangon 25 könyvet nem adtak ki, és ezek közt azért volt olyan, ami azért megérte volna. Mert azt aláírom, hogy a tényleg gyerekeket megcélzó Adventures in Wild Space sorozatot nem adták ki. Elfogadom, hogy az nem mozgatott volna meg tömegeket. Ahogy a hasonló cipőben járó Join the Resistance sem.

Kelletlenül elfogadom, hogy a TLJ-hoz és a TRoS-hez kiadott kiegészítő regényeket (Cobalt Squadron és Spark of the Resistance) nem adták ki, mert a filmek fogadtatása miatt megcsappant volna ezekre a kereslet.

De a Guardians of the Whills? Vagy a Rebels könyvek? Vagy a Flight of the Falcon duológia? Vagy az utóbbi két antológia kötet (Myths & Fables és Dark Legends)?

Nem is beszélve most a THR-ről.

De a beharangozott regényeknél ott volt a TCW-s novelláskötet is... az pl hol van? :D

Néhány éve, még a Skywalker kora premierje előtt írtam a Kolibri SW részlegének vezetőjének (vele készült a ziros interjú), de a válaszából az jött le, hogy (bár ő úgy írta, hogy a rajongók) ő maga csalódott az új filmekben, és mintha elvesztette volna a lelkesedését. Csak akkor meg nem kéne ennyire ragaszkodni valamihez, ami nem megy. Tartsák meg a színezőket, meg az egyéb ilyen bullshit dolgokat, de a juniorok kiadási jogairól már rég le kellett volna mondaniuk. Szerintem legalábbis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Guardians of the Whills is egy olyan regény, amit szóvesen olvastam volna magyarul. Meg ebből a kategóriából a Legends of Luke Skywalker. Szomorú, hogy így bitorolják a jogokat, miközben nem adnak ki semmi kánon könyvet. Bár a vonakodást még abból a szempontból megértem, hogy a TFA idején kiadott ifjúsági trilógia se nagyon fogyott, de akkor meg adják át a jogokat a Szukitsnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nos, ha a Kolibri vezetője is úgy értékeli, hogy csalódtak a rajongók, akkor nem értem mi ez a presztizs ragaszkodás.

Ez a csalódtak a rajongók mennyire lehet igaz? Hogy látják a szukitsnál, mennyire fogynak jól az új trilógiához köthető művek, más korszakok műveihez vagy akár a legendákhoz képest? Van egyfajta csalódottság a vásárlók részéről az új trilógia iránt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy már nincs meg a levél, most be tudnám idézni. De ő azt írta, hogy a TFA-s könyvek nem térültek meg, mert 1500 darabnak kellene fogynia, hogy visszahozzák az előállítási költségüket, és ez néhány év alatt sem sikerült nekik. Nyilván részletekbe nem bocsátkozott, de azért ezt nehezen hittem el.

Mindenesetre erre hivatkozva nem adták ki a többit sem. Csak így meg nem látom értelmét a jogokon ülni.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk pont azok a TFA-s könyvek nem voltak túl izgik, a borítójuk is csúnyácska volt. Meg eleve sok könyvesboltban nem is nagyon lehetett látni őket. Én direkt kerestem őket, mert kellettek a gyűjteményemhez és nagyon nem volt egyszerű felhajtani őket. Igazából annyira ráuntam, hogy annak ellenére, hogy szinte minden kánon SW könyv megvan ami itthon megjelent még azokból a TFA-s kiadványokból hiányzik egy. Ott adtam fel amikor megrendeltem online és egy tök másik könyvet hoztak nekem ki :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, ati írta:

Ez a csalódtak a rajongók mennyire lehet igaz? Hogy látják a szukitsnál, mennyire fogynak jól az új trilógiához köthető művek, más korszakok műveihez vagy akár a legendákhoz képest? Van egyfajta csalódottság a vásárlók részéről az új trilógia iránt?

Azt pontosan nem tudom, hogy minden folytatás-trilógiához kötődő könyv hogy fogyott. Biztos van olyan, melyek gyengébben mennek. Pl. nehezen hiszem el, hogy a Sors kezére, a Fekete Toronyra, vagy mondjuk a Canto Bight-ra kimagasló lett volna a kereslet. A Jedi Könyvár oldalán már kérdeztek pl. Poe Dameron képregényekre és ott láttam a válaszok között, hogy az új Poe regény, a Szabadesés csak olyan átlag szinten fogyott és nem tapasztalnak olyan kiemelkedő érdeklődést Poe-ra. Tehát ezek alapján mondjuk egy új Thrawn, Vader, Köztársaság Fénykora kötetre nagyobb az igény.

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A Kolibri befürdött a SW kiadványainak java részével, szerintem erre gondoltak, hogy megcsappant a kereslet.

Ebben az is benne van, hogy nagyon sok könyvet nyomtak be a piacra. Valahogy éreztem még Az ébredő Erő premierje előtt, hogy nem lesz ennek jó vége, és nem bír el ennyit a magyar piac.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2021. 06. 16. - 20:35, Darth Revan9 írta:

Előjegyezhető a Chiss Birodalom második része. Szerintem ősszel jön.

https://www.szukits.hu/elokeszuletben/11532-star-wars-thrawn-chiss-birodalom-allamerdek-011520.html

Elsőre fura volt az "Államérdek" cím, de végül is jól hangzik, a magyar nyelvben nem túl használatos a "Nagyobb Jó" kifejezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Chiss Birodalom második része szeptember 15-én jöhet leghamarabb. Már előrendelhető.

https://www.szukits.hu/elokeszuletben/11532-star-wars-thrawn-chiss-birodalom-allamerdek-011520.html

 

Viszont az Alphabet osztag 3. része, A győzelem ára még mindig csak előjegyezhető.

https://www.szukits.hu/konyvek/10858-star-wars-alphabet-osztag-a-gyozelem-ara-010846.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 07. 14. - 14:43, Darth Revan9 írta:

Viszont az Alphabet osztag 3. része, A győzelem ára még mindig csak előjegyezhető.

Én a második könyv után a legkevésbé sem bánom, hogy később jön. Ellenben A káosz ébredése után nagyon is várós az Államérdek, úgyhogy az jöjjön csak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, kdani20 írta:

Én a második könyv után a legkevésbé sem bánom, hogy később jön. Ellenben A káosz ébredése után nagyon is várós az Államérdek, úgyhogy az jöjjön csak :D

Nekem valahogy az első Alphabet osztag után elment a kedvem a szériától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nekem valahogy az első Alphabet osztag után elment a kedvem a szériától.

Hogyhogy ennyire nem tetszett az Alphabet osztag? Igaz, hogy nem az Erő-Jedi-Sith vonalra megy rá (amit úgy tudom, jobban preferálsz), de szerintem bőven egy korrektül megírt kötet. Nem éreztem unalmasnak vagy érdektelennek. Jó kis adalék az Új Köztársasági érához a vadászpilóták szemszögén keresztül. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Freed nem jó író. Van egy szint, ami után a részletek folyamatos okádása zavaró lesz. Az Alphabet eddigi részei pont ilyenek. A második rész esetében kb 100 oldalon történik lényegi rész, a maradék számomra az elnyújtás volt. A karaktereket egytől-egyig utálom, úgyhogy ha karakterdrámát akart írni, az csak szerethető karakterekkel megy.

Az első rész amúgy pontosan ugyanolyan lassú, unalmas és vontatott, csak egy trilógia nyitányánál még elfogadom, hogy mindent fel kell építeni. Egy második résznél ugyanaz már kevés lesz.

Úgyhogy én baromira nem várom ezt a zárást, és ha molyon nincs egy kihívás, amibe ez is beletartozik, valószínűleg nem olvasnám el soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Freed nagyon jó író, egyszerűen a stílusa nem áll közel hozzám. Revanhoz hasonlóan én is a Jedi-Sith-Erő szálat szeretem a legjobban, Freed viszont pont a katonás és pilótás történetekben jó. Az Alphabet Osztag első részét olvastam, és az 500 oldalnyi tömény pilótás történet nem untatott annak ellenére, hogy nem ez a fő érdeklődési köröm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudom, de a kánonban jelenleg több a nem Jedi-Sith-Erős történet, a többsége mégis jó. Sőt a Sith nagyurak ilyen, mégsem kedvelem túlzottan. A kedvenc regényem (A Jedik fénye előttig) az Elveszett csillagok volt, de A káosz ébredése is katonás történet, szerintem a jobb fajtából. Freed  esetében olvastam a Zsivány Egyest, a BF regényt, és az Alphabet sorozatát is. Sőt, még a novelláit is olvastam. De egyszerűen velem nem rezonál az ő stílusa. Lehet, hogy nem kellett volna írnom, hogy rossz író, mert valóban valakinek nagyon tetszhet, amit csinál. Csak az nem én vagyok, meg ahogy különböző helyeken látom, nem csak én vagyok vele így. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 07. 16. - 23:09, Darth Sky írta:

Hogyhogy ennyire nem tetszett az Alphabet osztag? Igaz, hogy nem az Erő-Jedi-Sith vonalra megy rá (amit úgy tudom, jobban preferálsz), de szerintem bőven egy korrektül megírt kötet. Nem éreztem unalmasnak vagy érdektelennek. Jó kis adalék az Új Köztársasági érához a vadászpilóták szemszögén keresztül. :) 

Igen, így van. Nem igazán tetszett. Jó szívvel adtam rá csak három csillagot, pedig négyesnél kevesebbet ritkán adok. Csak a vége húzta fel három csillagra. A vadászpilótákat amúgy se kedvelem. Nem is kedveltem soha. Mindenféle karakterről szívesebben olvasok - kincsvadászok, fejvadászok, csempészek, politikusok, szárazföldi osztagosok...stb. Viszont Freed-nek nem sikerült megkedveltetni velem a karaktereket, nem is emlékszem, hogy lett volna valakit, akit szimpatikusnak találtam volna. Ráadásul számomra sok unalmas és vontatott jelenet volt a könyv. Ha a military vonalnál vagyunk, akkor a Karen Traviss-féle Republic Commando sokkal jobb lett. Karen stílusa jobban bejön, ő jobban le tudja írni a csapat összecsiszolódását és a belső, lelki folyamatokat. Egyelőre azon az állásponton vagyok, hogy talán egyszer folytatom, de hogy mikor azt nem tudom. Még az sem zárható ki, hogy az Alphabet osztag menni fog a befejezetlen sorozatok közé, tehát nem biztos, hogy folytatom.

De nem csak ebben, hanem már egyre több Star Wars könyvben csalódtam az utóbbi időben. Timothy Zahn-tól a Thrawn: Árulás volt nagy csalódás, és e miatt a Chiss Birodalom első könyvét a mai napig nem olvastam el. Delilah S. Dawson-tól szintén csalódás volt a Fekete Torony. Ha írna még egy SW-t, azt nem biztos, hogy elolvasnám....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, így van. Nem igazán tetszett. Jó szívvel adtam rá csak három csillagot, pedig négyesnél kevesebbet ritkán adok. Csak a vége húzta fel három csillagra. A vadászpilótákat amúgy se kedvelem. Nem is kedveltem soha. Mindenféle karakterről szívesebben olvasok - kincsvadászok, fejvadászok, csempészek, politikusok, szárazföldi osztagosok...stb. Viszont Freed-nek nem sikerült megkedveltetni velem a karaktereket, nem is emlékszem, hogy lett volna valakit, akit szimpatikusnak találtam volna. Ráadásul számomra sok unalmas és vontatott jelenet volt a könyv. Ha a military vonalnál vagyunk, akkor a Karen Traviss-féle Republic Commando sokkal jobb lett. Karen stílusa jobban bejön, ő jobban le tudja írni a csapat összecsiszolódását és a belső, lelki folyamatokat. Egyelőre azon az állásponton vagyok, hogy talán egyszer folytatom, de hogy mikor azt nem tudom. Még az sem zárható ki, hogy az Alphabet osztag menni fog a befejezetlen sorozatok közé, tehát nem biztos, hogy folytatom.

De nem csak ebben, hanem már egyre több Star Wars könyvben csalódtam az utóbbi időben. Timothy Zahn-tól a Thrawn: Árulás volt nagy csalódás, és e miatt a Chiss Birodalom első könyvét a mai napig nem olvastam el. Delilah S. Dawson-tól szintén csalódás volt a Fekete Torony. Ha írna még egy SW-t, azt nem biztos, hogy elolvasnám....

Az Árulás nekem is csalódás volt, főleg mivel én a borító alapján sokkal több Palpatine-ra számítottam, és mert az előtte lévő két Thrawn könyv a kedvenc kánon műveim közé tartozik. Viszont fontos megjegyezni, hogy Zahn keze nagyon meg volt kötve az írásakor, illeszkednie kellett a Rebels eseményeihez, és nem igazán történhetett benne semmi fontos. A Chiss Birodalom ezzel szemben egy hatalmas játszótér Zahn-nak, egy saját galaxist felépíthetett, szinte még Star Wars-tól független sci-fi regényként is megállná a helyét. A Fekete Tornyot én nem is tervezem elolvasni (ahogy a többi Galaxy's Edge könyvet sem), még mindig nem győződtem meg arról, hogy van bármi értelme tie-in anyagot olvasni egy olyan kalandparkhoz, ahova valószínűleg az életben nem fogok eljutni. Egy ideje annyi megjelenés van, hogy szelektálok közöttük, és értelemszerűen a saját lábon álló történeteket (High Republic, Mester és Tanítványa, Chiss Birodalom, stb.) preferálom a tie-in anyagokkal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Whill írta:

A Fekete Tornyot én nem is tervezem elolvasni (ahogy a többi Galaxy's Edge könyvet sem), még mindig nem győződtem meg arról, hogy van bármi értelme tie-in anyagot olvasni

 

Pedig a Fekete tornyot érdemes legalább annyira, mint akármelyik másik könnyedebb-kalandosabb, eddig ismeretlen bolygón játszódó művet. A történet jelentős része külterületen játszódik, nem magában a helyőrségben, így feltételezésem, illetve a videókból leszűrtek alapján azokat a park nem is reprezentálja, így nem arról van szó, hogy ez a mű egy reklám a parknak, illetve nem arról szól, hogy bemutassa azt. Park nélkül is megállná a helyét a sztori, szemben a Crash of Fate-el ahol személy szerint eléggé éreztem, hogy ez a promóról szól inkább. A Black Spire mellett szól még szerintem, hogy a Phasma regényben megismert egyes karakterek történetét viszi tovább/ őket lehet megismerni jobban. Nem utolsó sorban kicsit betekintést nyújt az Ellenállás újjászerveződésébe, nekem jobban átadta ezt a feelinget mint maga Az Ellenállás újjászületése.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Whill írta:

Az Árulás nekem is csalódás volt, főleg mivel én a borító alapján sokkal több Palpatine-ra számítottam, és mert az előtte lévő két Thrawn könyv a kedvenc kánon műveim közé tartozik. Viszont fontos megjegyezni, hogy Zahn keze nagyon meg volt kötve az írásakor, illeszkednie kellett a Rebels eseményeihez, és nem igazán történhetett benne semmi fontos. A Chiss Birodalom ezzel szemben egy hatalmas játszótér Zahn-nak, egy saját galaxist felépíthetett, szinte még Star Wars-tól független sci-fi regényként is megállná a helyét. A Fekete Tornyot én nem is tervezem elolvasni (ahogy a többi Galaxy's Edge könyvet sem), még mindig nem győződtem meg arról, hogy van bármi értelme tie-in anyagot olvasni egy olyan kalandparkhoz, ahova valószínűleg az életben nem fogok eljutni. Egy ideje annyi megjelenés van, hogy szelektálok közöttük, és értelemszerűen a saját lábon álló történeteket (High Republic, Mester és Tanítványa, Chiss Birodalom, stb.) preferálom a tie-in anyagokkal szemben.

A sors kezét viszont szerettem, pedig ez is egy Galaxis Peremén regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.