Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Az Élet napja alkalmából - ami 1978 óta létezik a The Star Wars Holiday Special bemutatásával - Cavan Scott és George Mann egy 8 novellából álló történetet ír  Life Day Treasury: Holiday Stories from a Galaxy Far, Far Away címen, ami szeptember 7-én fog megjelenni a Disney Lucasfilm Press kiadó által. Grant Griffin készíti az illusztrációkat, amiből kettőt hoztak nyilvánosságra. Az egyik a Köztársaság fénykora ("Karácsony a városban"), a másik az Ewokok történetéhez ("Ewokok a hóban") fog kapcsolódni.

 

life_day_treasury_Heart_Of_the_Jedi_73gr

 

life_day_treasury_The_Kroolok_784rfd53.j

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmregényeken kívül mely könyvek és képregények játszódnak az ÚK idején?

 

Amiket eddig tudok:

Könyvek:

Aftermath trilógia

Szabadesés

Vérvonal

Az ellenállás újjászületése

Az Erő nyomában

 

Képregények:

Poe Dameron

Kylo Ren

 

 

Tudom, hogy hiányos ez nem teljes, és van még. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a kedvencek:

 

Mester és Tanítványa - Remekül megalapoz az ep.1-nek és egy csomó érdekes részletkérdésre rávilágít. Például hogy honnan indult a profécia, amely megjövendölte a kiválasztottat. Ahogy az is kiderül, hogy ez a jóslat miért érdekli annyira Qui-Gont. Jó ötlet benne hogy Qui-Gon fiatalkorát is megismerjük amikor még Dooku tanitványa.

 

A Lázadás Hajnala - Nálam ez a könyv betonozta be a Zsivány Egyest mint az egyik ha nem a legjobb SW filmet. Jyn Erso korai viszontagságai kiváló tálalásban. Kicsit rálátunk a Star Wars galaxisra alulnézetből, úgy hogy közben a börtönben játszódó részeknél meg remekül lejön az hogy a Birodalom mennyire kegyetlen is tudott lenni. A filmekben ehhez képest a Birodalom még egész lightos :D

 

Sötét Tanítvány - Kánon szempontból már csak azért is roppant fontos mű, mert ez zárja le Asajj Ventress sztoriját. És nem is akárhogy!

 

Katalizátor - Kicsit szárazabb, mint a Lázadás hajnala, de ez is egy kiváló kiegészítő az RO-hoz. Ezúttal Jyn apja Galen a főhős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ide vehetjük még a Széthasadt Birodalom képregény minit is. 

 

@Ody Mandrell szerintem a High Republic előtt még érdemes elolvasnod a Dooku: Az elveszett Jedi-t is, meg a Mester és Tanítványát, mindkettő jó ráhangolódás a pre-ep1 korszakra.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Lázadás Hajnala - Nálam ez a könyv betonozta be a Zsivány Egyest mint az egyik ha nem a legjobb SW filmet. Jyn Erso korai viszontagságai kiváló tálalásban. Kicsit rálátunk a Star Wars galaxisra alulnézetből, úgy hogy közben a börtönben játszódó részeknél meg remekül lejön az hogy a Birodalom mennyire kegyetlen is tudott lenni. A filmekben ehhez képest a Birodalom még egész lightos :D

Nálam ez a könyv még mindig valahol az első két-három helyen tanyázik a canon könyvek listáján. Zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Új könyvek:

 

- Secrets of the Sith (mint legutóbb a Secrets of the Jedi könyvnél, itt is belemélyedünk a titkokba, csak most Luke helyett Palpatine fogja feltárni előttünk a sithek ősi titkait. Augusztusban érkezik.)

The Secrets of the Sith cover

 

 

- Queen's Hope (a trilógia lezáró része, ahol Padmét a klónháborúk kitörése után követhetjük figyelemmel. Megjelenés: 2021. november 2.)

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

- Queen's Hope (a trilógia lezáró része, ahol Padmét a klónháborúk kitörése után követhetjük figyelemmel. Megjelenés: 2021. november 2.)

 

Vegyes érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban. Bár én nem tartom olyan rossznak az első két könyvet mint itt egyesek, az udvarhölgyek témája számomra már az első könyvnél kimerült, a másodiknál már nyújtottnak éreztem. Viszont a CW az egyik kedvenc korszakom, és nem igazán vagyunk mostanában ellátva tartalommal ebből a korszakból, szóval egy új könyvnek mindenképp örülök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért sajnálom, hogy egy ilyen fontos és sokszor hanyagolt témát (Régi Köztársaság, politika stb.) erre az írónőre elpazarolnak. Az új EU-ban eddig egyértelműen ez az egyetlen visszalépés a számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez a Padme trilógia jó érdekesen lett megalkotva, először megíródott a második könyv, aztán az első, és most a harmadik:D. Mindenképp érdekes téma lenne, de kétségeim nekem is vannak, majd ha megjelenik a harmadik rész magyarul, akkor megveszem az elsőt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az első könyvet kifejezetten nem szererem, konkrétan a legrosszabbnak tartom az adult-YA kategóriában. Ugyanakkor nem én voltam a célközönsége :D

Amikor hallottam, hogy a "2. könyvben" már a havi is szóbakerült, azt hittem, még rosszabb lesz. Ellenben ezt eléggé élveztem, sokkal élvezetesebb volt. Úgyhogy emiatt várom a 3. részt is. Meg a TCW miatt is. Meglássuk, milyen lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Secrets of the Sith: ez a Kolibri asztala. Szerintem a Kolibrinek inkább ilyen könyveket kéne kiadni, és a THR juniorokat átadni a Szukits-nak.

Queen's  Hope: nem hittem volna valaha, hogy ezt fogom mondani egy Padmé regényre és egy klónháborús sztorira, de nem kell. Nem kéne, legalábbis Johnston-tól nem. Egyébként nekem semmi bajom nem volt a női dolgok leírásával, még a menstruációs jelenetek sem zavartak. Kifejezetten érdekes volt, hogy ebbe is belemegy az írónő. A baj ott van, hogy ordas nagy ellentmondásokat kreált a kánon belül két ponton is. Nekem valahogy most ez szúrja a szemem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Secrets of the Sith: ez a Kolibri asztala. Szerintem a Kolibrinek inkább ilyen könyveket kéne kiadni, és a THR juniorokat átadni a Szukits-nak.

 

 

A baj ott van, hogy ordas nagy ellentmondásokat kreált a kánon belül két ponton is. Nekem valahogy most ez szúrja a szemem.

THR-rel egyetértek. Jó lenne, ha azok is jöhetnének. A Kolibriben nem bízok már.

 

Milyen ellentmondás? :O

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem dramatizált történetek tehát tényleges kánon művek között van az ellentmondás hanem a különféle enciklopédiákban van két infó ami nem passzol. Ezt én még tényleges ellentmondásnak se nevezném. Az encikilopédiák pont olyan szürke zóna mint a filmregények. Egyébként az egyik hogy nincs megemlitve Ars Veruna, aki a naboo-i csata előtt uralkodott Padmé előtt. A másik hogy a naboo-i invázió előzményei a Bolygók és helyszinekben másképp van leirva. Én azt mondom bár ez lenne a legnagyobb baj ezekkel a Padmé könyvekkel. Unalmas, totál érdektelen írások ezek tele sablonos és fárasztó szereplőkkel. Ezek fényében úgy érzem Chuck Wendig túl sok savazást kapott az Aftermath-trilógiáért. Azok -főleg az utolsó rész- kész mestermű ezekhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, akkor jó. Az enciklopédiákat nem tartom teljeskörű kánonnak. Úgy vettem észre, hogy az azokban leírtak addig tekinthetőek kánonnak, amíg egy másik médiumban el nem mesélik máshogy.

De igazad van a filmregényeket is így kell kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.