Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Már fordítás alatt van a Poe Dameron: Free Fall. Szerepel egy Gen Tri nevezetű utapaui, akire többes számban hivatkoznak az angol szövegben. "
"said the gaunt-looking Pau’an named Gen Tri. Their voice was
a slight hiss, their tone flat. They continued to speak as
their long fingers rapped on the table."
A szerző számtalan ponton többes számban hivatkozik rá a szerző. Mi van ezzel a Gen Tri-vel? Talán olyan, mint egy borg a Star Trekből?

A wookien ezt írják róla: "Some Pau'an's like Gen Tri did not refer or had themselves referred to as he or she; instead they and them.[22]"


A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a their nem a többeszámot jelöli, hanem a karakter semleges szexuális meghatározására vonatkozik. Ezt akkor is használják ha nem ismert még valakinek a neme, például a Mandalorianben Baby Yodára is a their age? mondatot használja Mando, amikor még nem tudja hogy kiről van szó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Skywalker kora a  molyon 89%-kal kezdett.

Ez nagyon jó eredménynek számít. A korábbi filmregények állása:

A Sithek bosszúja 92% 170 értékelés alapján,

Skywalker kora 89% 10 értékelés alapján,

A Birodalom visszavág 88% 271 értékelés alapján,

Zsivány Egyes 88% 72 értékelés alapján,

A Jedi visszatér 87% 273 értékelés alapján,

Egy új remény 86% 364 értékelés alapján,

A klónok háborúja 83% 45 értékelés alapján,

Baljós árnyak 81% 185 értékelés alapján,

A klónok támadása 80% 135 értékelés alapján,

Az utolsó Jedik 78% 50 értékelés alapján,

Solo 73% 29 értékelés alapján,

Az ébredő Erő 69% 107 értékelés alapján.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Poe Dameron Free Fall megjelenése 2021. év elején várható. Bár ez gondolom, senkit sem lep meg, hiszen úgyis ez következne.

A kiadónál felmerült, hogy melyik legyen a következő. Megpróbálom a Light of the Jedit előrevetetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

@Revan

 

Szerinted arra semmi esély a Szukitsnál, hogy egyszer szárnyaik alá veszik az olyan könyveket, mint a Dönts és lapozz sorozat, vagy a kimaradt in-universe könyvek pl: Tales from Vandor, Poe Dameron: Flight Log stb. (ezek olyanok, mint a Rey túlélési útmutatója) vagy az olyan ifjúságik, mint a Lando's Luck, Servants of the Empire?

Lényegében a kimaradt magyarul meg nem jelent könyveket, amik érdekes kánon tartalommal bírnak.

Tudom, hogy ezeknél 100x fontosabbak a felnőtt regények, csak gyűjteménybe szívesen nézegetném magyarul :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, ByRoT írta:

@Revan

 

Szerinted arra semmi esély a Szukitsnál, hogy egyszer szárnyaik alá veszik az olyan könyveket, mint a Dönts és lapozz sorozat, vagy a kimaradt in-universe könyvek pl: Tales from Vandor, Poe Dameron: Flight Log stb. (ezek olyanok, mint a Rey túlélési útmutatója) vagy az olyan ifjúságik, mint a Lando's Luck, Servants of the Empire?

Lényegében a kimaradt magyarul meg nem jelent könyveket, amik érdekes kánon tartalommal bírnak.

Tudom, hogy ezeknél 100x fontosabbak a felnőtt regények, csak gyűjteménybe szívesen nézegetném magyarul :D

Én nem Revan vagyok, de nem látom nagy esélyét. A TFA idején megjelent ifjúsági regények sajnos bebizonyították, hogy a magyar piacon nincs nagy kereslet az ilyesmire, a kiadó a mai napig bagóért árulja a megmaradt példányokat. A Clone Wars novelláskötetet is igen sokáig tartott kiharcolni (még most sem biztos, hogy megjelenik), és az a felsoroltaknál egy fokkal komolyabb. Remélem, hogy a High Republic megjelenésének idejére ez megváltozik, mert ott is van egy ifjúsági regény és egy ifjúsági képregény, amit szívesen olvasnék nyomtatott formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 15. - 15:42, ByRoT írta:

@Revan

 

Szerinted arra semmi esély a Szukitsnál, hogy egyszer szárnyaik alá veszik az olyan könyveket, mint a Dönts és lapozz sorozat, vagy a kimaradt in-universe könyvek pl: Tales from Vandor, Poe Dameron: Flight Log stb. (ezek olyanok, mint a Rey túlélési útmutatója) vagy az olyan ifjúságik, mint a Lando's Luck, Servants of the Empire?

Lényegében a kimaradt magyarul meg nem jelent könyveket, amik érdekes kánon tartalommal bírnak.

Tudom, hogy ezeknél 100x fontosabbak a felnőtt regények, csak gyűjteménybe szívesen nézegetném magyarul :D

Sajnos nem sok esélyét látom. A The Clone Wars: Stories of Light and Dark egyeztetés alatt van. A kiadónak ez megtetszett (jó volt a leírásom), így szeretnék kihozni, de nem tudom megjósolni, hogy sikerül-e.

A The High Republic-nál a middle grade junior regényeket fenntartásokkal kezelik.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ellenállás újjászületése kifejezetten jól áll. 86% a molyon eddig 20 értékelés alapján.

Az Erő nyomában 87%-on áll 16 értékelés alapján.

Ezek az első poszt-Endor könyvek a Vérvonal óta, melyek ilyen nagyszerűen teljesítenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az Ellenállás újjászületése kifejezetten jól áll. 86% a molyon eddig 20 értékelés alapján.

Az Erő nyomában 87%-on áll 16 értékelés alapján.

Ezek az első poszt-Endor könyvek a Vérvonal óta, melyek ilyen nagyszerűen teljesítenek.

Remélem a jövőben sok hasonló kvalitású mű fog megjelenni ebben az érában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, jó helyre raktam-e, de íme néhány "lenyűgöző tény" Pablo Hidalgo legújabb könyvéből.

71YwjMuspRL._AC_UL474_SR474,450_.jpg

 

Valaki elmagyarázná még egyszer, hogy mi az a Story Group és mi is lenne a feladata?

 

unpzjM1.jpg

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

Valaki elmagyarázná még egyszer, hogy mi az a Story Group és mi is lenne a feladata?

Copy-pastelem egy korábbi bejegyzésemet, megvágva belőle ami nem ide vonatkozik:

 

A Story Group egész pontosan a következőket csinálja: amikor készül egy SW mű, akkor meglehet kérni őket, hogy segítsenek az ötletelésben. A mozifilmeknél is részt vettek kreativ partnerként az írásban. Erről Rian Johnson beszélt is. Úgy tűnik minél kisebb horderejű egy mű annál nagyobb a mozgásterük. A regényeknél, képregényeknél jobban tudják mutatni az irányt.

Aztán ha elkészült a kérdéses mű, akkor átnézik és amellett hogy felhivják rá a figyelmet hogy milyen kontinuitási hibák vannak, ha kell ötleteket adnak arra hogy ezeket hogy lehet elkerülni. Emellett arra is adnak ötleteket hogy a kész műbe miként lehetne kapcsolódási pontokat elhelyezni a már meglévő kánon művekhez. Részben ennek köszönhető, hogy ennyi keresztbe utalás van az új SW művek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mondjuk, az elég gáz, mikor ilyen kronológiai bakik vannak. Most akkor melyik a jó?

Elvileg a Kylo Ren's timeline-nál írják jól. 

Azért az már tényleg a "vicc" kategória, hogy egy Kánon könyv saját magának mond ellent...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Whill írta:

A napokban érkezhet a bejelentés a Mandalorian könyvről.

 

Jól eltolták 2021. novemberre. Vajon mi lehet benne, hogy így majdnem egy évet csúsztatni kellett?

Most már egyébként látjuk az amerikai menetrendet 2021. júliusig. Vajon 2021. július és 2021. november között lesz még könyv megjelenés?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Jól eltolták 2021. novemberre. Vajon mi lehet benne, hogy így majdnem egy évet csúsztatni kellett?

 

Hát ha az első részt vesszük alapul:

Spoiler

Lehet Bobáról egy történet, hogy mi történt vele a Sarlac -ból való kijutása után.

 

Nem csoda, ha eltolták jövő évre. A Lucasfilm egész idáig titkolta - igaz, a Hollywood reporter már tavasszal beszámolt róla :D - szóval valószínűleg nem akartak a nyáron azzal jönni, hogy lesz egy könyv XY karakterről, mert azzal megerősítették volna a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Jól eltolták 2021. novemberre. Vajon mi lehet benne, hogy így majdnem egy évet csúsztatni kellett?

Most már egyébként látjuk az amerikai menetrendet 2021. júliusig. Vajon 2021. július és 2021. november között lesz még könyv megjelenés?

Simán lehetnek még bejelentések, pld. van most egy Cavan Scott által írt High Republic könyv, aminek még nem tudjuk a címét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Whill írta:

Simán lehetnek még bejelentések, pld. van most egy Cavan Scott által írt High Republic könyv, aminek még nem tudjuk a címét.

Amikor azt írtam, hogy látjuk a megjelenéseket 2021. júliusig, akkor arra gondoltam, hogy a Cavan Scott 2. cím nélküli The High Republic felnőtt regénye és Jusitna Ireland 2. cím nélküli YA regénye is látható, tehát ezeket is beleszámítottam. Tehát az a kérdés, hogy Ireland YA THR regénye után, de még a The Mandalorian felnőtt regény előtt lesz-e még valami?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Amikor azt írtam, hogy látjuk a megjelenéseket 2021. júliusig, akkor arra gondoltam, hogy a Cavan Scott 2. cím nélküli The High Republic felnőtt regénye és Jusitna Ireland 2. cím nélküli YA regénye is látható, tehát ezeket is beleszámítottam. Tehát az a kérdés, hogy Ireland YA THR regénye után, de még a The Mandalorian felnőtt regény előtt lesz-e még valami?

Jövőre már így is jön 8 könyv augusztus végéig. 6 THR könyv, az Alphabet osztag lezárása és az új Thrawn sorozat 2. része. Szerintem a Mandi regényt még kiadják jövő ősszel és meg is van a jövő évi termés. Továbbá most hirtelen nem tudnék mondani olyat, ami augusztus és november között érkezne. Jövőre nem lesz semmilyen évforduló egyik filmnek se (hacsak a Zsivány Egyest nem ünneplik meg, hiszen jövőre 5 éves) és mást nem hiszem, hogy mernének bevállalni. Szerintem jövőre ez a 9 könyv lemegy, aztán 2022 -től már jöhetnek új szériák a THR mellett. Legalábbis remélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Állítólag a Doktor Aphra hangoskönyvnek a Dooku, az elveszett Jedihez hasonlóan lesz átirata könyvben. 2021. tavaszán jönne.

Ha ez beigazolódik akkor a magyar kiadás tuti vétel lesz nekem. A dookut is szerettem, ez meg Aphra miatt nagyon várós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 20. - 21:21, Nute Gunray írta:

A rengeteg háttérinfó miatt nagyon várom. Remélem, magyarul is megjelenik, a visual guide-ok azért jól fogytak a többi kolibris SW-termékhez képest.

Más kérdés, hogy mennyire van értelme 2 évad után kiadni egy ilyet.

Vagy minden évad után jön majd egy "frissített, bővített" változat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.