Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

29 perccel korábban, Whill írta:

Nem értem ezt a további titkolózást a story group részéről. Véget ért az új trilógia, véget ért a Resistance, most kellene folyamatosan kiadni a sequel trilógia idején játszódó kőnyveket és képregényeket. Ugyanúgy, ahogy a Darth Plagueis sokkal jobbá tette a Baljós Árnyakat, a sequel trilógia megítélésén is sokat változtathatna 1-2 jobb mű. Egyelőre a Vérvonal és a Rise of Kylo Ren halad ezen az úton, de még mindig sok a homályos folt.

19 perccel korábban, Iqvi írta:

Én is örülnék tőbb 6-7 között játszódó műnek, de erre szerintem csak hosszútávon lesz esély. Bár szerintem egy kicsit megkötötték a kezüket az alkotók hogy a két film közötti időben kvázi béke van. Bár még így is lehetne jó történeteket írni, teszem azt egy Elveszett Csillagok folytatást, egy Luke trilógiát vsgy egy könyvet arról hogy hogyan lett Han újra csempész(de ha erről van valami szóljatok nyugodtan:D) Mondjuk a Mandalorian fogja szerintem jobban megnyitni a kapukat az ilyen műveknek. 

Idén, amiről tudunk - amik az Ep6-7 között foglalnak helyet - a következők:

- Alphabet Squadron: Shadow Fall

- Poe Dameron: Free Fall

(OFF: de sok a Fall :lol:)

 

Az egyik ha jól tudom Endor után van, a másik meg a Bloodline előtt 10 évvel. Abban igazat adok, hogy jó lenne feltölteni ezt az időszakot, igazából engem nem csak ez a része izgat, hanem a más projektek alakulása is. Az év harmada elment és remélem mostmár jönnek az infómorzsák - persze a vírus a téma most, de azért jöhetnek infók a jövőről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bence1997 írta:

Alphabet Squadron: Shadow Fall

- Poe Dameron: Free Fall

Én ezt a Poe könyvet úgy ahogy van el is felejtettem. Csak az Alphabetre emlékeztem.:D

 

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az év harmada elment és remélem mostmár jönnek az infómorzsák - persze a vírus a téma most, de azért jöhetnek infók a jövőről. :D

Hát jöhetne valami tényleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Sidious című, az egész Sagan átívélő mű Luceno tollából megmenthetné számomra az új trilógiát. Vagy egy regény Kylo Renről, Lukeról. Vagy ilyesmiről szól a Rise of Kylo Ren? Nem olvastam még. Várok a magyar megjelenésre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rise of Kylo Ren arról szól hogy Ben hogyan állt át a sötét oldalra, hogyan pusztultak ki Luke jedi-jei és hogy hogyan lett e Ren lovagok mestere. Teljesen megéri elolvasni. Luceno már nem hiszem hogy fog SW regényt írni, az utolsó munkája asszem 2016-ban volt a Katalizátor. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, zilllosarkany írta:

Vagy egy regény Kylo Renről, Lukeról. Vagy ilyesmiről szól a Rise of Kylo Ren? Nem olvastam még. Várok a magyar megjelenésre. 

Nagyjából igen, ráadásul az egyik legjobb kánon képregény.

1 órával ezelőtt, zilllosarkany írta:

Egy Sidious című, az egész Sagan átívélő mű Luceno tollából megmenthetné számomra az új trilógiát. 

Én is régóta várok egy ilyen könyvre, nekem sokkal érdekesebb, mint egy újabb könyv egy századik random lázadó/birodalmi osztagról. Nem véletlenül a Darth Plagueis a legnépszerűbb Legends regény, jó lenne a kánonban is valami hasonló. De ha Luceno már nem ír többet, akkor Claudia Gray-től vagy Charles Soule-tól is jó lenne.

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

A Rise of Kylo Ren arról szól hogy Ben hogyan állt át a sötét oldalra, hogyan pusztultak ki Luke jedi-jei és hogy hogyan lett e Ren lovagok mestere. Teljesen megéri elolvasni. Luceno már nem hiszem hogy fog SW regényt írni, az utolsó munkája asszem 2016-ban volt a Katalizátor. 

Hivatalosan nem vonult vissza, szóval még lehet rá esély, hogy ír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

A Rise of Kylo Ren arról szól hogy Ben hogyan állt át a sötét oldalra, hogyan pusztultak ki Luke jedi-jei és hogy hogyan lett e Ren lovagok mestere. Teljesen megéri elolvasni. Luceno már nem hiszem hogy fog SW regényt írni, az utolsó munkája asszem 2016-ban volt a Katalizátor. 

Zahn 98-ban jelentkezett A jövő látomásával. Utána 6 év szünettel jött 2004-ben A túlélők keresése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Best of Star Wars könyvek moly.hu szerint.

 

Szerző

Cím

Értékelés

Értékelők száma

Státusz

Drew Karpyshyn

Darth Bane: A gonosz dinasztia

93%

106

Legendák

Joe Schreiber

Maul: Vesztegzár

93%

44

Legendák

Matthew Stover

A Sith-ek bosszúja

92%

155

Legendák

James Luceno

Darth Plagueis

92%

110

Legendák

Karen Traviss

Republic Commando: Színvallás

92%

41

Legendák

Timothy Zahn

Thrawn: Árulás

92%

28

Kánon

John Jackson Miller

Kenobi

91%

85

Legendák

Karen Traviss

Republic Commando: A 66-os parancs

91%

42

Legendák

Michael Reaves

Coruscanti éjszakák: Az árnyak utcája

91%

25

Legendák

Claudia Gray

Leia, az Alderaan hercegnője

91%

36

Kánon

Drew Karpyshyn

Darth Bane: A pusztítás útja

90%

140

Legendák

Paul S. Kemp

Hullámtörés

90%

31

Legendák

Timothy Zahn

Thrawn

90%

69

Kánon

Claudia Gray

Mester és tanítványa

90%

39

Kánon

Donald F. Glut

A Birodalom visszavág

89%

259

Legendák

Drew Karpyshyn

Darth Bane: A Kettő Szabálya

89%

107

Legendák

Michael Reaves és Steve Perry

Medstar: Harctéri sebészek

89%

29

Legendák

Michael Reaves

Coruscanti éjszakák: A Jedik alkonya

89%

30

Legendák

Michael Reaves

Coruscanti éjszakák: Az Erő mintázatai

89%

23

Legendák

Claudia Gray

Elveszett csillagok

89%

87

Kánon

Christie Golden

Sötét tanítvány

89%

65

Kánon

Alexander Freed

Zsivány Egyes

89%

65

Kánon

James Luceno

Sötét nagyúr

88%

79

Legendák

James Kahn

A Jedi visszatér

88%

265

Legendák

Matthew Stover

Töréspont

88%

38

Legendák

Michael Reaves

Darth Maul: A vadászó árnyék

88%

60

Legendák

Timothy Zahn

Kirajzás

88%

67

Legendák

Claudia Gray

Vérvonal

88%

61

Kánon

Drew Karpyshyn

The Old Republic: Revan

87%

93

Legendák

Paul S. Kemp

Áramlatok

87%

37

Legendák

Karen Traviss

Republic Commando

87%

63

Legendák

Drew Karpyshyn

The Old Republic: Megsemmisítés

87%

40

Legendák

Michael Reaves és Maya Kaathryn Bohnhoff

Coruscanti éjszakák: Az utolsó lovag

87%

20

Legendák

James Luceno

A gonosz útvesztője

87%

78

Legendák

E. K. Johnston

Ahsoka

87%

94

Kánon

Alan Dean Foster

Egy új remény

86%

354

Legendák

Paul S. Kemp

The Old Republic: Árulás

86%

76

Legendák

Timothy Zahn

Thrawn keze: A jövő látomása

86%

54

Legendák

Michael Reaves és Steve Perry

Medstar: Jedi gyógyító

86%

25

Legendák

Karen Traviss

Republic Commando: Coruscant

86%

45

Legendák

Karen Miller

Klónháborús játszmák: Ostrom

86%

27

Legendák

James Luceno

A megtévesztés leple

86%

48

Legendák

Karen Traviss

A klónok háborúja: Életre halálra

86%

33

Legendák

Timothy Zahn

A túlélők keresése

86%

47

Legendák

Karen Miller

Klónháborús játszmák: Árnyak közt

86%

26

Legendák

Steve Perry

A Birodalom árnyai

86%

32

Legendák

James Luceno

Katalizátor

86%

61

Kánon

A. C. Crispin

Han Solo: A lázadás hajnala

85%

34

Legendák

Jude Watson

Jedi növendék: Az ostromlott templom

85%

30

Legendák

A. C. Crispin

Han Solo: A hutt játszma

85%

43

Legendák

Jude Watson

Jedi növendék: Harc az igazságért

85%

29

Legendák

Michael Reaves és Steve Perry

Halálcsillag

85%

59

Legendák

A. C. Crispin

Han Solo: Az éden pokla

85%

55

Legendák

Steven Barnes

A Cestus csapda

85%

37

Legendák

John Jackson Miller

Az elveszett Sith törzs

85%

53

Legendák

Timothy Zahn

Thrawn: Szövetésgek

85%

50

Kánon

Beth Revis

A lázadás hajnala

85%

32

Kánon

       
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik több könyvvel szerepelnek ezen a listán:

 

Michael Reaves 8 (4 könyv társszerzővel)

 

Timothy Zahn 6

 

Drew Karpyshyn 5

James Luceno 5

Karen Traviss 5

 

Claudia Gray 4 

Steve Perry 4 (3 könyv társszerzővel)

 

Paul S. Kemp 3

A.C. Crispin 3

 

Matthew Stover 2

J.J. Miller 2

Karen Miller 2

Jude Watson 2

 

Persze ez a lista csalóka, hiszen pl. Claudia Gray eddig összesen 4 SW könyvet írt, és mind a négy felkerült a moly.hu "toplistájára". Reaves szerintem túl van értékelve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy érzem, Reaves megérdemelt helyen van. A Pavan-I-5 történetszál mindegyikét imádom. A klasszikus trilógia regényváltozatait érzem nagyon túlértékeltnek. Szerintem ezeknél a molyos értékelők inkább a filmet értékelték és nem az adaptációt. Én inkább a 70%-os kategóriában érezném őket megfelelőnek.

A kánonnál úgy tűnik Claudia Gray favorit lett sok olvasónál, mind a négy könyve kiváló megítélésnek örvend.

Luceno, Karpyshyn, Traviss is megérdemelten vannak a legnépszerűbb szerzők között.

A Thrawn trilógia reputációja viszont csökkent. Már mindhárom kötet 85% alatt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Én úgy érzem, Reaves megérdemelt helyen van. A Pavan-I-5 történetszál mindegyikét imádom. A klasszikus trilógia regényváltozatait érzem nagyon túlértékeltnek. Szerintem ezeknél a molyos értékelők inkább a filmet értékelték és nem az adaptációt. Én inkább a 70%-os kategóriában érezném őket megfelelőnek.

A kánonnál úgy tűnik Claudia Gray favorit lett sok olvasónál, mind a négy könyve kiváló megítélésnek örvend.

Luceno, Karpyshyn, Traviss is megérdemelten vannak a legnépszerűbb szerzők között.

A Thrawn trilógia reputációja viszont csökkent. Már mindhárom kötet 85% alatt van.

Reaves szerintem sem rossz író (a Vadászó árnyék máig a kedvencem, bár igaz, gyerekként jobban szerettem), de nem is kiemelkedő, ráadásul a Coruscant Nights nekem inkább csalódás (a 4. részt még nem olvastam).

 

A filmregényekkel egyetértek: A Birodalom visszavág magas százalékánál biztos hogy a filmet értékelték inkább, semmint a könyvet. A filmregények közül egyedül az EP3 ami igazán kiemelkedő (nálam egy szinten van a filmmel), a háttéradatok miatt az EP1 és a RO ami még nagyon jó, a többi nagyrészt középszer (pl. EP2, Solo)) vagy katasztrofális (EP7). 

 

Az új szerzők közül (akik a kánon érában debütáltak) egyelőre csak Claudia Gray az, aki már elérte azt a szintet, hogy a "nagy öregekkel" lehessen egy lapon emlegetni. Én még Beth Revis-től várok majd könyvet (remélem fog írni), A lázadás hajnala ugyanis szerintem az egyik legjobb canon-könyv.

 

Luceno hat könyvéből 5 került fel a listára (a Tarkin maradt le, az csak 79%-on áll számomra érthetetlen módon), míg Karpyshyn mind az öt könyve fenn van a listán. Timothy Zahn esetében én is úgy vélem, hogy az újabb könyvei jobbak: a canon Thrawn pl nálam nagyságrendekkel veri a régi Thrawn-trilógiát, és összességében Zahn legjobb könyve szerintem. A folytatásai azért már ettől távol állnak, sajnos (főleg a második rész). 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több dolgot is megállapítottam.

1. A kánon nagyon jól indított. Hat év alatt sok kiemelkedő könyv született. Sokkal több a kiemelkedő könyvek száma, mint a 70-es évek végén és a 80-as évek elején, de a 90-es évekhez képest is sokkal jobb az arány.

2. A Legendák esetében a 2000-es években és a 2010-es években születtek meg nagyrészt a legjobbnak tartott könyvek. Tehát igazolást nyert számomra az, hogy a minőségi bumm a 2000-es években indult meg. Ez hozzájárult a kánon minőségi indulásához is.

3. A magyar olvasók úgy tűnik jelenleg az esetek többségében a 2000-es és a 2010-es megjelenésű könyvekkel elégedettek a leginkább. E két évtized megjelenései között találjuk a legtöbb kiváló és jó értékelést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie, ahogy @Dzséjt korábban leírta a filmregényekkel kapcsolatos dolgokat az teljesen helytálló. A legújabb filmeknél már nem volt bemutatót megelőző filmregény megjelenés. Az ébredő Erő és a Zsivány Egyes Amerikában is a bemutató hetében debütált. E két esetben a jogtulaj kikötötte, hogy a fordítások, csak a magyar premier után kezdődhetnek meg. Az utolsó Jediktől kezdve már az amerikai kiadások is hónapokkal a film premierje után jöttek ki. És ki volt kötve, hogy a filmregény megjelenése után indulhat csak meg a fordítás. Az utolsó Jedik esetében ez március volt. Ezután lehetett elkezdeni fordítani. Ha jól emlékszem a Solo esetében szeptemberi volt a filmregény megjelenés Amerikában, és csak ezután kezdődhetett a fordítás, e miatt csak decemberben jött a könyv. A Skywalker koránál közbejött a vírus is. A magyar kiadónál kicsit belassultak a munka folyamatok és a filmregény mellett még több kánon regényen is folyik a munka. Egyébként pont a héten készült a fordítás szövege a Skywalker koránál, most zajlik a szöveg utógondozása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Bár, most az előjegyzési rendszer miatt hivatalosan nem lehet pontosan belőni, hogy melyik könyv mikor jön, de megkísérlem megjósolni. A jóslásomban a lehető legjobb esetekkel számolok, tehát, ha elég hamar összegyűlnek az előjegyzések.

Fekete Torony 2020. szeptember-október

A királynő végveszélyben 2020. október-november

Alphabet osztag, 2. kötet: Shadow Falls 2020. november-december

Poe Dameron: Free Fall 2021. január-február

Thrawn: The Ascendancy: Chaos Rising 2021. február-március

A The High Republic indulása: 2021. május-június.

Késések és egyéb tényezők is befolyásolhatják a megjelenéseket. Kíváncsi leszek, vajon kb. így alakulnak-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalosan is bejelentették hogy jön a Birodalom Visszavág 40.évfordulójára a From a Certain Point of View antológia, az írókat 16.-án fedik fel.https://www.starwars.com/news/empire-at-40-from-a-certain-point-of-view-the-empire-strikes-back-cover

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek van rá esély, hogy a Kánon-könyvek közül néhány arra a sorsra jut, mint pár Legends-könyv, tehát hogy 15-20 év múlva úgy kell majd vadászni rájuk, mert olyan ritkák? Pl. mint most A Birodalom árnyai, a Külső űr, az X-szárnyúak-sorozat, A holtak védelmezői... 

Nem lenne jó, ha mondjuk x év múlva kedvet kapnék pl. A Sith nagyurakhoz, aztán 15K alatt addigra már nem lehetne hozzáférni. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esély mindig mindenre van :P  :D 
Ez nagyon sok mindentől függ, Disney üzletpolitika, szerződések, hazai forgalmazó, egyébként azt eltudom képzelni, hogy ha az új könyvek továbbra is ilyen mennyiségben érkeznek akkor a hazai forgalmazónak nem lesz kapacitása, hogy egyszerre tartsa is a lépést az új könyvekkel és esetlegesen régebbieket is újra kiadjon és akkor előfordulhat ez a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár lenne. Nyilván ott lenne akkor B-tervnek a pdf, de jobb, ha itt lehet a kezemben a könyv.

Abból a szempontból viszont jó lehet, ha bekövetkezne ilyen helyzet, hogy egyesek jól járhatnak. :D Pl. ki tudja, hogy A királynő árnyéka vagy A mester és tanítványa nem jut ilyen sorsra 20 év múlva - és nekem ezek pont megvannak. :D

 

Donald Duck Money GIF

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, caseyjones írta:

Abból a szempontból viszont jó lehet, ha bekövetkezne ilyen helyzet, hogy egyesek jól járhatnak. :D Pl. ki tudja, hogy A királynő árnyéka vagy A mester és tanítványa nem jut ilyen sorsra 20 év múlva - és nekem ezek pont megvannak. :D

És eladnád ebben a helyzetben őket, azzal a tudattal, hogy talán soha nem olvashatod el őket még egyszer nyomtatott könyv formájában?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, Darth Cupsy said:

És eladnád ebben a helyzetben őket, azzal a tudattal, hogy talán soha nem olvashatod el őket még egyszer nyomtatott könyv formájában?

Nagyon ritkán olvasok el egy könyvet kétszer vagy többször. Egy kezemen meg tudnám számolni, hány olyan könyv van, amit egynél többször olvastam el. 

Rövid az élet, és szeretnék minél több könyvet elolvasni. :D

A mester és tanítványát meg pláne nem olvasnám el újra, mert nem tetszett. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, caseyjones írta:

Szerintetek van rá esély, hogy a Kánon-könyvek közül néhány arra a sorsra jut, mint pár Legends-könyv, tehát hogy 15-20 év múlva úgy kell majd vadászni rájuk, mert olyan ritkák? Pl. mint most A Birodalom árnyai, a Külső űr, az X-szárnyúak-sorozat, A holtak védelmezői... 

Nem lenne jó, ha mondjuk x év múlva kedvet kapnék pl. A Sith nagyurakhoz, aztán 15K alatt addigra már nem lehetne hozzáférni. 

 

Nyilván ha nem kapnak engedélyt a régi könyvek újranyomására akkor azok arra a sorsra jutnak, ha nagyon nyomni kell az új köteteket. Például az Ahsokat megint újra kellett nyomni, és már csak 5 db maradt belőle. De erre csak egy megoldás van, hamar be kell őket szerezni:P

 

11 perccel korábban, caseyjones írta:

A mester és tanítványát meg pláne nem olvasnám el újra, mert nem tetszett. :hehe:

 

Sérti a fülemet ez a hitetlen beszéd.:vader:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Iqvi said:

De erre csak egy megoldás van, hamar be kell őket szerezni:P

Na ja, megtehetném azt, hogy megveszem az összeset most rögtön, de lehet, hogy sose olvasnám el őket. :D

6 minutes ago, Iqvi said:

Sérti a fülemet ez a hitetlen beszéd.:vader:

episode 2 jedi GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.