Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

2019. 12. 11. - 7:53, Pildi írta:

1. Vérvonal

2. Mester és tanítvány

3. Thrawn

4. Sötét tanítvány

5. Katalizátor

 

A királynő árnyékát még most kezdem, de kétlem, hogy változtatna ezen a sorrenden.

Az elveszett csillagok is nagyon jó, de az volt talán az első kánon olvasmányom, és a fentiek egyszerűen csak jobban tetszettek. 

Eddig egyetlen kimondott csalódásom volt, az Ahsoka. Az egy kihagyott ziccer. Nem rossz, de sokkal-sokkal jobbat is megérdemelt volna a TCW elsőszámú kataktere. 

 

Az viszont nagyon klassz, hogy máris ennyi jó kánon könyv született, remélhetőleg lassan TOP10 listát is érdemes lesz állítani. :)

Én úgy vélem, hogy ez nagyban köszönhető a 2014 előtti időszaknak is. A 2000-es évektől megszaporodtak a minőségi SW könyvek. Sokat merítettek stílusban, történetvezetésben a 2000-es és 2010-es évek Legendák könyveiből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én úgy vélem, hogy ez nagyban köszönhető a 2014 előtti időszaknak is. A 2000-es évektől megszaporodtak a minőségi SW könyvek. Sokat merítettek stílusban, történetvezetésben a 2000-es és 2010-es évek Legendák könyveiből.

Ez biztosan igy van, nekem is van több kedvencem a legendák között ebből a korszakból, amiket még az USA-ból rendeltem (mostanában jelennek meg magyarul), ezekkel csillapítottam a Star Wars éhségemet, mielőtt megtaláltam ezt a fórumot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki a Rise of Skywalker enciklopédiába bele lesz integrálva a különleges keresztmetszetek is:

20-ától elérhető 5500-7000ft közti árakon.

ID22-315954.JPG

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Iqvi írta:

@Darth Revan9 Miért lett ilyen drága(4290Ft) a Sors keze könyv? Eddig egy puhafedeles regény se került többe 3900-nál.

Képregények is drágultak párszáz forinttal. Igazából fel se tűnt, amíg nem írtad :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 hours ago, Iqvi said:

@Darth Revan9 Miért lett ilyen drága(4290Ft) a Sors keze könyv? Eddig egy puhafedeles regény se került többe 3900-nál.

Pedig már korábban is jelent meg e körüli áron regény, az Igazság Keze-duológia részei 4500 és 4375 Ft-osak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem haragszotok, de gondoltam figyelmeztetlek benneteket, hogy Palpatine nem kapott saját oldalt, sőt, összesen 4 oldalon kerül említésre a neve. Ez a hátránya a premier napjával egybeeső könyvmegjelenésnek. A spoilermentesség áldozata lett néhány infó... Ej de sajnálom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Remélem nem haragszotok, de gondoltam figyelmeztetlek benneteket, hogy Palpatine nem kapott saját oldalt, sőt, összesen 4 oldalon kerül említésre a neve. Ez a hátránya a premier napjával egybeeső könyvmegjelenésnek. A spoilermentesség áldozata lett néhány infó... Ej de sajnálom. 

Igen, ezt én is. Most kaptam kézhez a könyvet - nem olvastam előtte a bejegyzésedet -, és természetesen én is Palpatine reményében lapoztam fel, de semmi önálló nincs belőle, se a feltámadásáról. Viszont ennek ellenére így első átlapozásra nagyon tartalmas könyv, ami nem csak az ep9-et, de az ep7-8-at is átfogja, lényegében ez egy sequel enciklopédia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, amúgy nagyon rendben van, senki ne rettenjen el. Ahogy Te is, én is Palpi miatt lapoztam át azonnal.. Nagy kár. Így maradnak Dominic Monaghan karaktere által elmondottak meg saját verzióm és rágogatom még Donát verzióját is..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 21. - 20:43, Iqvi írta:

@Darth Revan9 Miért lett ilyen drága(4290Ft) a Sors keze könyv? Eddig egy puhafedeles regény se került többe 3900-nál.

Emelni kellett az árat. A képregények alapára is emelkedett. Ha jól látom pont 400 forinttal. Sajnos ez várható volt. Most már a puha könyvek  is kezdik elhagyni a 4000-es árat. A Tuannál a Warhammer már 4500-ért jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://konyvudvar.net/star-wars-a-galaxis-urlenyei.html

 

Ezt a könyvet kaptam karácsonyra.

Nem szeretem az effajta képeskönyveket, akár Star Wars, akár nem, viszont átlapoztam, és kifejezetten örülök neki, hogy ez megvan. Star Wars-regények olvasása során sokszor gondot okoz a fajok azonosítása. Ez a könyv viszont egy tökéletes gyorstalpalót ad majd, hogy melyik űrlény hogy néz ki. :) Remélhetőleg sikerül majd mindet észben tartani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fel lett fedve a Black Spire paperback borítója:

9znxhvj3cm641.jpg

Remélem ez lesz a magyar kiadás borítója is, sokkal jobban néz ki, mint a hardcover. A hardcover az idétlen csíkjaival úgy néz ki, mintha egy Star Wars-vidámpark promóciós anyaga lenne. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A borítón lévő nő, Vi Moradi egyike Leia tábornok Ellenálló kémeinek. Leia a Craiti csata után kiküldi kémeit a Galaxis egyes helyeire, hogy szövetségeseket keressenek. Vi eljut Batuura, ahol a helyi csőcselékekből egy ellenállást szervez, hogy kisöpörjék az Első Rendet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 23. - 17:52, Dzséjt írta:

Igen, ezt én is. Most kaptam kézhez a könyvet - nem olvastam előtte a bejegyzésedet -, és természetesen én is Palpatine reményében lapoztam fel, de semmi önálló nincs belőle, se a feltámadásáról. Viszont ennek ellenére így első átlapozásra nagyon tartalmas könyv, ami nem csak az ep9-et, de az ep7-8-at is átfogja, lényegében ez egy sequel enciklopédia.

Akkor így bánhatom,hogy a 7. meg 8. rész megvan külön? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Kargarosz írta:

Akkor így bánhatom,hogy a 7. meg 8. rész megvan külön? 

Nem, ebben az újban inkább csak a fő eseményekre és szereplőkre koncentrálnak (kiegészítve néhány újdonsággal, pl. azzal, hogy a Csillagpusztító az Ilum volt), afféle összefoglaló, de a különálló ep7-8 enciklopédiák részletesebb és több infót tartalmaznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tegyük hozzá, hogy nagyon jó így egyben olvasni őket mert ott látszik mennyire koherens egész a történet.

 

Persze ettől még érdemes beszerezni az epizódok enciklopédiáit is. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy pár érdekes fordítás.

A Scrapper Guild korábban nyomtatásban nem jelent meg. Így szerintem jó lenne rá: Bontó Céh.

Dross Squadron. Erre a következők jutottak eszembe: Salak osztag, Üledék osztag, Hulladék osztag.

rigger - Bontó Céh diviziója, ők pusztítják el és mentik meg a roncs hajókat a Braccán. Cal Kestis is ebben a részlegben dolgozott. Erre most nem jut eszembe frappáns kifejezés magyarul.

cutter - Bontó Céh divizója, ők szétvágják az alkatrészeket. A vágó jónak tűnik.

hazmat - szintén a Bontó Céh divizója, én roncsmentőnek fordítanám, mivel a roncsok mentésével foglalkoznak.

Idbis Maw. Ez egy érdekes fémevő lény a Braccán. Én fémfalónak fordítanám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ilyen lesz a hamarosan előrendelhető Dooku: Az elveszett Jedi magyar borítója, fülszöveggel.

Nagyon várom. Elvileg itt is van utalás a High Republicra. :D

 

Amit Bomarr fentebb megosztott, kisebb kiegészítés:

A Poe Dameron: Free Fall 2020. augusztus 4. -én fog érkezni. A szinopszis fura mindenesetre, mert tudtommal Poe anyja volt pilóta a Szövetségnél, az apja máshol dolgozott. :D

[IMG]

 

Ami érdekes, hogy tkp. Ben és Poe az, akikkel tudnak foglalkozni a Pre-ST időszakában. Rey és Finn annyira megvan kötve, hogy velük igazából csak akkor tudnának érdemben foglalkozni, ha a TROS után játszódnának események.

 

Továbbá akkor az idei év - egyelőre - így néz ki:

- The Rise of Skywalker novella (március 17. - 2 héttel eltolták a megjelenési dátumot)

- Thrawn: Ascendancy: Chaos Rising (május 5. - egy új trilógia Thrawnról, még az előzmények előtt)

- Queen's Peril (június 2. - kb. 1 hónapot csúsztatták, Padmé trónra kerülését mutatja be)

- Shadow Fall (június 23 - Az Alphabet Squadron folytatása)

- Poe Dameron: Free Fall (augusztus 4.)

- The Clone Wars Anthology (augusztus 25.)

 

Szépen gyűlik az idei termés. Valószínűleg ősszel jön a Project Luminous - saját tipp. De jó, hogy végre nem évi 4-5 könyvvel kedveskednek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 09. - 22:16, Darth Revan9 írta:

Van egy pár érdekes fordítás.

A hazmat a hazardous materials rövidítése, ami kifejezetten a fertőző vagy sugárzó veszélyes hulladékokkal foglalkozókat jelent

 

A rigger meg az a személy, aki kifejezetten azzal foglalkozik, hogy a daruk végére rögzítse a mozgatni kívánt terhet. Magyarul talán a rakodó lenne a legtalálóbb 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.