Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

A héten van a NYCC. Remélhetőleg az SW jövőjéről lesz szó, mert egyelőre csak a Journey to TROS panelt láttam meghirdetve szombatra.

 

De valaki szemfüles volt és az Alphabet Squadron végén rátalált erre az oldalra: jövő tavasszal fog érkezni az Alphabet Squadron folytatása, a Shadow Fall - An Alphabet Squadron Novel. :)

 

Image

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NYCC hírek:

 

- Érkezni fog egy Spark of Resistance ifjúsági könyv, amelyben, Rey, Finn, Poe és Rose küldetését láthatjuk, ahogy Leia kérésére bactát szereznek. A könyv a 8 és a 9 között játszódik.

Image

 

 

Érkezni fog egy Finnről és Poe -ról szóló közös kaland.

Image

 

THE RISE OF SKYWALKER regény írója: Rae Carson és 2020. március 3. -án jelenik meg. Az ifjúsági változat 2020. március 21. -én Michael Kogge tollából.

Image

 

CLONE WARS ANTHOLOGY 2020. Augusztus 25. -én Zoraida Cordova tollából. Egy történet Assajj Ventress -ről.

Image

 

 

Star Wars Dark Legends - hasonlóan a Myths And Legends -hez, ez is antológiaszerű. Az első történet a Főinkvizítorról fog szólni.

Image

 

 

 

 

Alphabet Squadron folytatása, Shadow Fall 2020. júniusában.

Image

 

 

Thrawn: The Ascendancy Trilogy 2020. májusában! :o A trilógia elfogja mesélni Thrawn eredetét!

Image

 

 

A Project Luminous -ról csak Januárban(!!!) tudunk meg többet! :(

 

Vége lett a panelnek. :)

Szerkesztve: - Bence1997
  • Meglepő 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először azt hittem, hogy a Thrawn The Ascendancy trilógia az első három Thrawn könyv egyben. De aztán láttam, hogy nem. De jövőre csak az első rész jön belőle. Ahogy látom nagyon nem akarják még elmondani mi történt Thrawn-nal a Lázadók után.

A The Clone Wars Antology mi lesz? Felnőtt regény, vagy Young Adult. A  Szukits kiadó csak akkor adja ki, ha az egyikük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A The Clone Wars Antology mi lesz? Felnőtt regény, vagy Young Adult. A  Szukits kiadó csak akkor adja ki, ha az egyikük.

Hát egyik se nagyon. A sorozat fontosabb epizódjait dolgozza fel egy bizonyos szereplőre kihegyezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Resinstance Reborn spanyol könyvborítója hoz egy érdekes változtatást az eredetihez képest, mégpedig egy plusz karakter, Wedge Antilles személyében, akit az idős Denis Lawsonról mintáztak. A könyv idén november 5-én kerül a polcokra Amerikában a "Journey to Star Wars: Rise of Skywalker" lánc részeként. A regény fogja összekötni a VIII. és a IX. részeket, Rey, Finn és Poe Dameron első közös missziójukról szól, miközben Leia Organa tábornokkal próbálják újjáépíteni a craiti csata után parlagon heverő Ellenállást. 

 

Star-Wars-Resistance-Reborn-Wedge-Antill   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hát ez elég izmos lett, meflepett hogy Rae Carsonra egy könyv után rábízták a 9.epizód regényváltozatát, bár a Koréliai Hajsza eddig nagyon tetszik.

Meglátjuk, hogy mit kezd vele. :)

18 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Thrawn eredetsztorija érdekesnek hangzik, csak remélem, hogy tényleg van benne egy egész trilógia.

Ha kellőképp elmerülünk a Chiss birodalomban és ezzel együtt jobban kitárul előttünk az Ismeretlen Régiók, akkor a trilógia elég lehet. Kíváncsi vagyok rá. Elsőként én is azt hittem amúgy, hogy a Thrawn trilógiát adják ki jövőre, aztán derült ki, hogy eredetsztori lesz. Ha évente 1 fog megjelenni, akkor 2022 -ig bezárólag nem nagyon fogunk Thrawn/Ezra történetet kapni, hacsak... ;)

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A The Clone Wars Antology mi lesz? Felnőtt regény, vagy Young Adult. A  Szukits kiadó csak akkor adja ki, ha az egyikük.

Ez egy jó kérdés. Szerintem is-is. Egy csomó író fogja írni ezt, kis történetek lesznek a klónháborúkban szereplő karakterekről. Az biztos, hogy Assajj szerepelni fog benne.

 

6 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Luminous beings are we, not this crude matter.” - Yoda (SW V)

Ez szép, meg minden, de ha egy TESB -et bemutató From a Certain Point of View lenne, akkor arról már tudnánk és nem rejtegetnék ennyire, hanem puff, bejelentenék a TESB 40. évfordulójára. Az írók jelenléte miatt ez egy szerteágazó projekt lesz, ahol szorosan közreműködnek a regényírók, a képregényírók, a YA írók stb. Egyesek azt tippelik, hogy a Project Luminous egy post-TROS történet lesz. Némelyek még mindig a TESB -hez kötik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, ati írta:

Sajnos a klónok háborúja sorozat befejezetlen történeteiből úgy tűnik megint nem adnak ki semmit. Pedig lenne még ott pár sztori, és reméltem a 7. évad környékén majd jön valami.

23 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

CLONE WARS ANTHOLOGY 2020. Augusztus 25. -én Zoraida Cordova tollából. Egy történet Assajj Ventress -ről.

Image

Mert ez nem az?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez, ha jól tudom a sorozat főbb epizódjait meséli el karakterspecifikusan. Amúgy gondolom Ati az el nem készült történetekre gondol mint a sötét tanítvány.

Jah gondoltam, hogy olyanokra gondol, de én azt hittem ez is olyan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ez szép, meg minden, de ha egy TESB -et bemutató From a Certain Point of View lenne, akkor arról már tudnánk és nem rejtegetnék ennyire, hanem puff, bejelentenék a TESB 40. évfordulójára. Az írók jelenléte miatt ez egy szerteágazó projekt lesz, ahol szorosan közreműködnek a regényírók, a képregényírók, a YA írók stb. Egyesek azt tippelik, hogy a Project Luminous egy post-TROS történet lesz. Némelyek még mindig a TESB -hez kötik. :)

Én nem azt mondtam, hogy arról fog szólni, csak bemásoltam az idézetet, mert amikor Yoda az Erőről mesél Luke-nak akkor említi meg a "luminous" szót az eredeti szövegben.

 

Még ezt találtam róla:

 

https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/lucasfilm-adds-more-details-mysterious-project-luminous-1245603

"‘Star Wars’: Lucasfilm Shares More Details About Mysterious ‘Project Luminous’

 

What is Project Luminous? That’s a question that Star Wars fans have been asking since the title was first revealed at Star Wars Celebration in April, and at New York Comic Con on Friday, more was shared…but not a lot.

 

During the Lucasfilm Publishing panel, creative director Michael Siglain confirmed the involvement of the five authors involved in the mystery project, naming Claudia Gray, Justina Ireland, Daniel José Older, Cavan Scott and Charles Soule as the creative team, as well as sharing that Disney Lucasfilm Press, Del Rey, IDW Publishing and Marvel Entertainment will all be involved in the project in some form.

 

This suggests that whatever Project Luminous may be will run across all current Star Wars fiction outlets; Del Rey and Marvel publish Star Wars prose and comics aimed at adults, while Disney Lucasfilm Press and IDW Publishing are responsible for prose and comics for younger readers, respectively.

 

The other tease for the project shared at the panel came in the form of a slide that read, “The Force is what gives a Jedi his power. It’s an energy field created by all living things…. Until…Project Luminous, 2020.” Notably, everything before the word “until” is a direct quote of Obi-Wan Kenobi’s explanation of the Force, from 1977’s Star Wars Episode IV: A New Hope."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Journey to TROS panel -ről hírek röviden:

 

- Volt egy új részlet a Resistance Reborn -ból. A részletben Leia és Poe mellett a BFII -ből ismert Shriv és Zay Versio is tiszteletét tette.

- A Resistance Reborn -ban Poe -nak bűnbánata lesz a TLJ -ben elkövetett hibáiért és egy csomó ember haláláért.

- A RR -ban lesz egy jelenet, ahol Poe megtanítja majd Finn -ek, hogy hogyan kell nyakkendőt kötni. :D Mivel Finn rohamosztagos volt.

- Kevin Shinick szerint a Force Collectorban egy olyan szereplővel találkozunk, aki egy erőérzékeny és a Galaxisban megtanulja az Erőt és a Jediket a maga módján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Mármint melyik? A régi, vagy az újabb, bővített kiadás? Az 1. Legendák, a 2. Kánon.

 

Star Wars - Szereplők nagykönyve    - Star Wars - Szereplők nagykönyve 

Az elsőre gondoltam, nem tudtam, hogy van belőle 2 is, azért is kérdeztem rá, mert úgy tudtam, hogy kánon, viszont az infók benne nagyon a Legends-ből rémlettek.

Akkor még azt is megkérdezném, hogy a Fajok enciklopédiájával mi a helyzet? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes szétnézni a Szukits honlapján, ugyanis október 14-ig elképesztően nagy, 20-tól 75%-ig terjedő skálán lévő kedvezmények vannak a Star Wars-kiadványokra! Canon & Legends egyaránt.

Én pont most szereztem be három Legends-kötetet, azokból kettő vadonatúj, darabonként kb. 1700-800 Ft volt. Bookline-on használtan majdnem kétszer ennyiért kapom meg ezeket a könyveket. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha kifejezetten a Sith-eket előtérbe helyező regényt szeretnék olvasni, ti melyik köteteket ajánlanátok? Kánon-könyvek közül hirtelen a Sith Nagyurak jutott most eszembe. De persze Legendákat is mondhattok. :saber_kylo::kylo::vader::palpatine: Kizárólag regények érdekelnek, képeskönyvek meg egyebek nem. (A Sith-ek könyve például megvan, de nem igazán tetszik a sok firkálgatás miatt - akinek megvan a könyv, érti, miről beszélek.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Sith Nagyurak

Ez inkább akcióregény,és nem feszeget olyan mély témákat mint pl a Bane trilógia. De ha kikapcsolódásra vágysz megteszi. Ami kánonból ajánlott a Sith témán belül, az a Darth Vader a Sith sőtét nagyura sorozat. Azért, mert képregény, még ne legyenek miatta előítéleteid. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Azért, mert képregény, még ne legyenek miatta előítéleteid. 

Nincsenek előítéleteim, egyszerűen csupán Star Wars témában a képregények se érdekelni, se lekötni nem tudnak. A regények viszont annál inkább. 

Ez persze nem azt jelenti, hogy én lenézem a Star Wars-képregényeket, egyszerűen csak nem érdeklődöm irántuk - nekem képregényes téren ott van a Marvel, a DC, a TMNT meg Usagi. Star Warsból nekem a regények azok, amelyek nagyon érdekelnek és remek szórakozást nyújtanak.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , caseyjones írta:

Nincsenek előítéleteim, egyszerűen csupán Star Wars témában a képregények se érdekelni, se lekötni nem tudnak. A regények viszont annál inkább. 

Ez persze nem azt jelenti, hogy én lenézem a Star Wars-képregényeket, egyszerűen csak nem érdeklődöm irántuk - nekem képregényes téren ott van a Marvel, a DC, a TMNT meg Usagi. Star Warsból nekem a regények azok, amelyek nagyon érdekelnek és remek szórakozást nyújtanak.  

Értem, nem is tudtam mondjuk hogy ennyire benne vagy a képregények világában. Engem vegyesen érdekel mindkét formátum, de kinek mi.:peace: Na, de jó olvasást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 20. - 21:39, Darth Cupsy írta:

Azoknak sem örülök, hogy vannak, nem is olvastam egyiket sem, A Star Wars - A hercegnő, a kalandor és a párafarmer már az első fejezetében ellentmond a Rouge One-nak, eddig bírtam olvasni. Ha jól emlékszem a TFA-nál is volt valami geb*sz, mintha a könyvben azt írnák Chewie hátba lövi Kylo-t, de nem biztos, azt sem olvastam természetesen, csak itt a fórumon volt róla szó. Ez utóbbi nem "nagy bajt okozó" de engem pl. kifejezetten idegesít. 

Én biztos, hogy nem fogom soha egyiket se elolvasni. Annyi jó Star Wars-könyv van, amelyik előzményregényként szolgál, vagy két film között játszódik. Akkor már nem olyat fogok olvasni, amit már filmen láttam. :D 

Mondjuk, A Jedi visszatér lebutított változatát olvastam, de azt is csak azért, mert ajándékba kaptam. Meg hát valljuk be, szép kiadás. Az más kérdés, hogy maga a könyv kb. közepes.

A klónok háborúja filmnek is olvastam regényváltozatát, mindkettőt. Annak idején megvettem a Tracey West-féle könyvet, mert kíváncsi voltam, milyen a film regényben. Akkoriban még nem úgy gondolkodtam, mint most.

A másik verziót, amelyet Karen Traviss írt, meg azért olvastam, mert megláttam kb. 8-9 évvel ezelőtt egy olyan boltban, ahol nem számítottam rá, hogy SW-könyvet kapok, aztán annyira megörültem neki, hogy Star Wars, hogy nem hagyhattam ott. :D így hát elolvastam azt is, de szörnyű volt. 

 

Szóval, én magamtól biztosan nem fogok elolvasni olyan SW-könyvet, amely valamelyik filmet dolgozza fel - kivéve, ha ajándékba kapom valamelyik könyvet. De a saját pénzemet biztos olyanra költöm, aminek a története teljesen új számomra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.