Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

TROS regény (március)

              - Thrawn: Ascendancy: Chaos Rising (május)

 

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Alphabet Squadron: Shadow Fall (június)

A jövő évből ezek azok amik érdekelnek. Az új Padmé könyvről még nem döntöttem. Nekem az első csak egy erős közepes lett. A TCW Anthology book is közömbös. Remélem lesz még valami bejelentés a jövő évre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy lesz új Padmé regény és egy újabb darab a Baljós árnyak körüli időkből. Viszont sajnos valószínű, hogy a Padmé trónra jutási körülményei megint csak mások lesznek, mint a Plagueis regényben. James Luceno zseniálisan összefonta a Naboo, a nabooi politikusok – Bon Tapalo és Ars Veruna, - valamint a bolygó és a Kereskedelmi Szövetség kapcsolatát. Kár, hogy ezt valószínűleg nem veszik át. Egyik kedvenc történeti szálam, ahogy a kapzsi és ostoba Ars Veruna veszít Padméval szemben, aki akkor már érett gondolkodású és kitűnően szónokol, jól át tudja érezni a nép óhaját és szembe tud nézni Verunával. Egyelőre nem tudom elképzelni, hogy a kánon verzió ezt jobban tudná ábrázolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy merőben más történetet kapunk, még abban sem vagyok biztos, hogy Veruna király személye, mint a Padmét megelőző közvetlen uralkodó, kánon-e. A Kereskedelmi Szövetségnek azonban így is szerephez kell jutnia, én nagyon várom Gunray és a régóta hanyagolt Haako felbukkanását, és persze Palpatine szenátor machinációit. Szóval ez lehet még jó. Minden hibájával együtt nekem A királynő árnyéka tetszett, így bizakodom. SW politika forever!

 

A TCW Anthology könyvről most hallok először. Az mi lesz?

 

Még valami: Ha már a Darth Plagueis felmerült, Lucenót nagyon hiányolom. Fog ő még írni valamit? Nem csodálkoznék, ha már visszavonult volna, de rettentően sajnálnám, nekem mindig ő marad a kedvenc SW-íróm.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Claudia Gray dolgozik most valamin?

Project Luminous. Januárban elvileg megtudjuk majd, hogy a könyvek terén mit fog alkotni. :)

 

12 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A TCW Anthology könyvről most hallok először. Az mi lesz?

Egy kis történetekből álló regény, amely a TCW főbb eseményeit fogja elmesélni egyes karakterek szemszögéből. Pl. az egyik történet Ventressről fog szólni.

 

14 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Még valami: Ha már a Darth Plagueis felmerült, Lucenót nagyon hiányolom. Fog ő még írni valamit? Nem csodálkoznék, ha már visszavonult volna, de rettentően sajnálnám, nekem mindig ő marad a kedvenc SW-íróm.

Szerkesztve: - Nute Gunray

A Catalyst óta nem jelentkezett új SW könyvvel. Ez már 3 éve. Szerintem már visszavonult, mert ha jól tudom, már nem éppen fiatal a fickó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Jó lenne, ha Luceno visszatérne. De más régi szerzők sem publikáltak már egy ideje.Troy Denning, John Jackson Miller, Paul S. Kemp, Drew Karpyshyn....

Még évekkel ezelőtt olvastam valahol, hogy Luceno tervezett egy Palpatine-könyvet. Remélem lesz lehetősége megírni. Sőt. én még azt is el tudom képzelni, hogy már meg van írva, csak az Ep 9 miatt várnak vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/28/2019 at 12:02 AM , Bence1997 said:

 

           - TCW Antology book (augusztus)

 

Remélem, a jövőben kapunk több TCW-könyvet is. Meglepően kevés van belőlük eddig. A Legendákban is, a Kánonban meg pláne.

Mondjuk, egy több mint 120 epizódos sorozatnál talán nem is csoda. Talán elmeséltek már mindent mozgóképes formában. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Remélem, a jövőben kapunk több TCW-könyvet is. Meglepően kevés van belőlük eddig. A Legendákban is, a Kánonban meg pláne.

Mondjuk, egy több mint 120 epizódos sorozatnál talán nem is csoda. Talán elmeséltek már mindent mozgóképes formában. :D 

 

Hát, szerintem emiatt olyan limitált ezeknek a száma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Remélem, a jövőben kapunk több TCW-könyvet is. Meglepően kevés van belőlük eddig. A Legendákban is, a Kánonban meg pláne.

Mondjuk, egy több mint 120 epizódos sorozatnál talán nem is csoda. Talán elmeséltek már mindent mozgóképes formában. :D 

 

Voltak események bőven a II. epizód és a TCW között, amiket el lehetne mesélni. Például Anakin lovaggá avatása, Ventress és Grievous első felbukkanása, stb. Én örülnék neki, ha lenne egy ongoing képregény vagy valami, ami kitölti azt a pár hónapot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudja valaki, hogy miért nem jelenik meg több könyv behajtott borítóval (Utóhatás-trilógia, Sith Nagyurak, Vérvonal - akinek ezek megvannak, az tudja miről beszélek), illetve mitől függ, hogy ilyennel ad-e ki egy könyvet a Del Rey? Én nagyon szerettem ezeket, mert sokkal strapabíróbbak, mint a többi borító, és ezért táskában hordani is könnyebb volt őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 28. - 12:37, Darth Revan9 írta:

Jó lenne, ha Luceno visszatérne. De más régi szerzők sem publikáltak már egy ideje.Troy Denning, John Jackson Miller, Paul S. Kemp, Drew Karpyshyn....

Karpyshyn valószínűleg már nem is fog, ő a Bioware forgatókönyvírójaként került SW-közelbe annak idején. Kemp és Miller tényleg nagyon eltűnt, pedig ők még jegyezték a legelső canon könyveket, Luceno mellett. Azért persze az új éra is kitermelt remek írókat, közülük is magasan kiemelkedik Claudia Gray.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 29. - 0:44, Whill írta:

Még évekkel ezelőtt olvastam valahol, hogy Luceno tervezett egy Palpatine-könyvet. Remélem lesz lehetősége megírni. Sőt. én még azt is el tudom képzelni, hogy már meg van írva, csak az Ep 9 miatt várnak vele.

Ez érdekes. Én Dooku regény tervezetről hallottam, mely a Baljós és a Klólnok közötti 10 évben játszódott volna. De egy Sidious regény sem lenne rossz. Sőt egy egész trilógia.  1. kötet Az előzmények időszakában a felemelkedése (ebben Plagueis-es dolgokat is átvehetne), 2. kötet  a klasszikus trilógia idejében játszódna, míg a 3. kötet

már a folytatás trilógiához kötődne.

19 órával ezelőtt, Whill írta:

Azt nem tudja valaki, hogy miért nem jelenik meg több könyv behajtott borítóval (Utóhatás-trilógia, Sith Nagyurak, Vérvonal - akinek ezek megvannak, az tudja miről beszélek), illetve mitől függ, hogy ilyennel ad-e ki egy könyvet a Del Rey? Én nagyon szerettem ezeket, mert sokkal strapabíróbbak, mint a többi borító, és ezért táskában hordani is könnyebb volt őket.

Jó kérdés. Még a magyar kiadásnál sem tudom, hogy az említett 5 könyv kivételével miért nem jött több ilyen.

9 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Karpyshyn valószínűleg már nem is fog, ő a Bioware forgatókönyvírójaként került SW-közelbe annak idején. Kemp és Miller tényleg nagyon eltűnt, pedig ők még jegyezték a legelső canon könyveket, Luceno mellett. Azért persze az új éra is kitermelt remek írókat, közülük is magasan kiemelkedik Claudia Gray.

Miért, ha a Disney Lucasfilm megkeresné őt egy sztorival, amit szeretnének, hogy regényben mesélne el, akkor vissza kell, hogy utasítsa őket?

Az új éra olyan sok remek írót termelt volna? Szerintem az újoncok közül eddig Claudia Gray csak a kiemelkedő. Ha a képregényeket is idekeverjük, akkor még Charles Soule és Kieron Gillen is. Bár Soule-nál vegyes a kép. A regényírók közül eddig az újak kevésbé tudtak remekelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt érdemes figyelembe venni, hogy még csak 5 éve tart a kánon. Ha a Legends kezdetének 1991-et vesszük, akkor 96-ra volt egy Thrawn-trilógia ami klasszikus, volt egy Jedi akadémia-trilógia, amit én nagyon szeretek de sokan rossznak tartanak, volt 1-2 X-wing könyv, de ezeken kívül szinte csak rosszabbnál rosszabb könyvek Jedi Herceggel, Kristálycsillaggal, Courtshippel, és társaikkal. Szóval szerintem csak idő kérdése, és a kánon is ki fog termelni kiváló írókat, eddig Claudia Gray és Charles Soule azok, akik szerintem a legjobb Legends írókkal is felvetnék a versenyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Whill írta:

Nektek eddig melyik kánon könyvek a top 5 kedvenceitek? Nekem:

1. Mester és Tanítványa

2. Vérvonal

3. Thrawn: Szövetségek

4. Thrawn

5. Tarkin

1 Vérvonal 

2 Elveszett csillagok 

3 Sötét tanítvány 

4 Thrawn 

5 Phasma. 

 

De ez gyakran változik.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

1 Vérvonal 

2 Elveszett csillagok 

3 Sötét tanítvány 

4 Thrawn 

5 Phasma. 

 

De ez gyakran változik.:D

A Sötét Tanítvány nagyon jó, épphogy csak lemaradt a listámról. Ha a Tarkin-ban nem lett volna a Sith filozofálgatás (Sith templom a Jedi templom alatt, Palpatine terve a 10.000 éves uralkodásra, stb.), akkor lehet, hogy helyet cseréltek volna. Az Elveszett Csillagok nekem annyira nem jött be, szerintem Claudia Gray eddigi leggyengébb Star Wars regénye, bár még így se rossz. A Phasma mint Mad Max-szerű kalandregény tetszett, egy erős közepes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 16. - 22:14, Darth Revan9 írta:

2020. harmadik vagy negyedik negyedév.

Illetve a jelenlegi állapotok alapján nem hiszem, hogy olyan sokat kéne várni rá. Sőt... éppen ellenkezőleg.

3 órával ezelőtt, Whill írta:

Nektek eddig melyik kánon könyvek a top 5 kedvenceitek? Nekem:

1. Mester és Tanítványa

2. Vérvonal

3. Thrawn: Szövetségek

4. Thrawn

5. Tarkin

Nem is tudnék talán csak ötöt megnevezni. Mester és tanítványa, Sötét tanítvány, Elveszett csillagok, Leia, az Alderaan hercegnője, Katalizátor, Tarkin, Ahsoka, Thrawn, Thrawn: Szövetségek, Sith Nagyurak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Elveszett csillagok

2. Thrawn – Szövetségek

3. Thrawn

4. Sötét tanítvány

 

Bár ezeken kívül olvastam még a Tarkint, a Katalizátort, a Zsivány Egyest és a Bizonyos szemszögbőlt is, azokat inkább nem venném fel egy "best of"-listára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Vérvonal

2. Mester és tanítvány

3. Thrawn

4. Sötét tanítvány

5. Katalizátor

 

A királynő árnyékát még most kezdem, de kétlem, hogy változtatna ezen a sorrenden.

Az elveszett csillagok is nagyon jó, de az volt talán az első kánon olvasmányom, és a fentiek egyszerűen csak jobban tetszettek. 

Eddig egyetlen kimondott csalódásom volt, az Ahsoka. Az egy kihagyott ziccer. Nem rossz, de sokkal-sokkal jobbat is megérdemelt volna a TCW elsőszámú kataktere. 

 

Az viszont nagyon klassz, hogy máris ennyi jó kánon könyv született, remélhetőleg lassan TOP10 listát is érdemes lesz állítani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.