Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor csak készül valami a háttérben! 

Igen, én ezek után kétlem, hogy egy átlagos, többkötetes könyvsorozatról lenne csak szó. Vagy nyitni fognak egy új érát a könyvekben képregényekben, vagy elmennek az Ismeretpen régiókba. Ezt a kettőt tudom elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is tetszene. 

 

Plusz még annyi, hogy a Project Luminous csak egy kódnév, bár szerintem ez eddig is nyilvánvaló volt, és itt egy ziros cikk is, ami bár nem mai de még így is érdekes:https://ziro.hu/konyv/mi-lehet-a-lucasfilm-titkos-konyves-projektje/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Speak English! topikban angol nyelvű könyvek olvasásáról beszélgetünk éppen. Ennek kapcsán eszembe ötlöttek a Star Wars-regények. 

Gondolom, többen is vannak itt köztünk, akik olvassák a könyveket angolul is. Egy stabil B2-es nyelvtudással mennyire okoznának komoly fejtörést a Star Wars-regények? Most nem az ifjúsági regényekre célzok, hanem kifejezetten a felnőtt regényekre. Kánon vagy Legenda, nem számít.

Én a Világok harcát olvasom angolul, de egy stabil B2-es nyelvtudással alig értek belőle valamit. :D Mondjuk, meg kell hagyni, több mint 120 éves regény, az SW-regények meg mégis csak ma íródtak. Ettől persze még lehetnek tömények. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones hát nyelvvizsga nélkül, úgyhogy érettségim 3-as lett angolból, a resistance reborn nekem tökéletesen érthető volt. Nem tudom mennyire számít ifjúságinak. A mester és tanítványon tervezem következőre kipróbálni, mennyit ér a lowenglish-em.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

@caseyjones hát nyelvvizsga nélkül, úgyhogy érettségim 3-as lett angolból, a resistance reborn nekem tökéletesen érthető volt. Nem tudom mennyire számít ifjúságinak. A mester és tanítványon tervezem következőre kipróbálni, mennyit ér a lowenglish-em.

Az a könyv semennyire nem volt ifjúsági,:o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy a többit is megértem. Szeretnék majd átállni az angol nyelvűekre. Engem pl. kifejezetten idegesít, hogy a birodalmi katonai rangokra nincs kidolgozott, egységes magyar terminológia. Thrawn könyv első fejezetében pl. két őrnagy volt, eredetileg major és colonel. Maga az író többször csak a rangjukkal jelezte, hogy éppen melyik beszél. És a magyar változat átment úgy a fordítón és a lektoron, hogy egymás után beszélt a kettő, és mindkettőt őrnagyként jelezte a fordító.

Plusz azt vettem észre, tökmindegy hány embernek parancsolsz, meg milyen posztról, 87%, hogy vagy őrmester, vagy őrnagy leszel, a többi 12%-ban meg csak szolidan le se fordít, csak tisztként hivatkozik rád.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Remélem, hogy a többit is megértem. Szeretnék majd átállni az angol nyelvűekre. Engem pl. kifejezetten idegesít, hogy a birodalmi katonai rangokra nincs kidolgozott, egységes magyar terminológia. Thrawn könyv első fejezetében pl. két őrnagy volt, eredetileg major és colonel. Maga az író többször csak a rangjukkal jelezte, hogy éppen melyik beszél. És a magyar változat átment úgy a fordítón és a lektoron, hogy egymás után beszélt a kettő, és mindkettőt őrnagyként jelezte a fordító.

Plusz azt vettem észre, tökmindegy hány embernek parancsolsz, meg milyen posztról, 87%, hogy vagy őrmester, vagy őrnagy leszel, a többi 12%-ban meg csak szolidan le se fordít, csak tisztként hivatkozik rád.

Igen ilyen fordítói bakik sajnos mindig voltak. Nemrég fedeztem fel én is egyet,a Szökésben. De ez nem olyan nagy dolog hálistennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hogy tudnak úgy könyvet írni Thrawn-ról, hogy nem érintik az eltűnését? 

Ez még azelőtt játszódik. Az első Thrawn könyv eseményei előtt, az ismeretlen régiókban. Tulajdonképpen azt mutatja be, hogy miképp emelkedett Thrawn ilyen magasra a Chiss birodalomban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új Star Wars könyv E.K. Johnston -tól. A neve Queen's Peril lesz és előzménye lesz a Queen's Shadow -nak. A történet Padmé azon időszakát mutatja be, amikor megválasztották királynőnek és az események elvezetnek majd bennünket az 1. részben történtekhez. 2020. május 5. -én fog érkezni a külföldi piacokra! :)

 

szerk.: a borító. :)

The cover of Queen's Peril

 

The back cover of Queen's Peril

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 minutes ago, Bence1997 said:

Új Star Wars könyv E.K. Johnston -tól. A neve Queen's Peril lesz és előzménye lesz a Queen's Shadow -nak. A történet Padmé azon időszakát mutatja be, amikor megválasztották királynőnek és az események elvezetnek majd bennünket az 1. részben történtekhez. 2020 -ban debütál a külföldi piacon. :)

Jaj, de jó! Már most nagyon boldog vagyok. Imádtam a Queens' Shadow-t. Örülök, hogy minél több, TPM-hez kapcsolódó regény jelenik meg. :psycho:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még nem olvastam a Királynő árnyékát - jelenleg el vagyok havazva más könyvekkel plusz egyetemi tanulással - de a karácsonyi szünetben már alapból beterveztem a Mester és tanítványt továbbá lehet valamikor megrendelem/megveszem a Queen's Shadowot. De örülök, hogy újra PT -s könyv fog érkezni. Egyelőre érdekesen alakul amúgy a 2020 -as év:

 

- tavasz:

              - TROS regény (március)

              - Thrawn: Ascendancy: Chaos Rising (május)

              - Queen's Peril (május)

- nyár:

              - Alphabet Squadron: Shadow Fall (június)

              - TCW Antology book (augusztus)

 

Remélem az év utolsó harmada is kecsegtetni fog érdekes könyvekkel. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.