Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Szóval, én magamtól biztosan nem fogok elolvasni olyan SW-könyvet, amely valamelyik filmet dolgozza fel - kivéve, ha ajándékba kapom valamelyik könyvet. De a saját pénzemet biztos olyanra költöm, aminek a története teljesen új számomra. 

Ez is egy érv, hogy Ventress végzetét ne vigyék mozgó képre, minek? Tudjuk mi történt, költsék másra a pénzt, mondjuk a Roll Out második évadára :evil: :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes szétnézni a Szukits honlapján, bombajó akciók vannak. Canon- és Legends-művek egyaránt elérhetők 1200 és 1300 Ft közötti árakon. Mondjuk, azt nem tudom, meddig tart ez az akció. Mindenesetre, bízom benne, hogy minél tovább. A Rebels-regény felkeltette az érdeklődésemet nemrégiben, amelyet a Szukitstól 1200 Ft-ért beszerezhetek, míg boltban körülbelül háromszor ennyiért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, caseyjones írta:

Rebels-regény

Az Új hajnalt csak ajánlani tudom, nagyon jó regény, és nem melleseg a Kánon is ezzel indult útjára.:evil: Az a baj ezekkel az akciókkal hogy csak olyan könyvekre teszik amiket én már megvettem.:D Emlékszem egyzser így vettem 7 könyvet egyszerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 minutes ago, Iqvi said:

Az Új hajnalt csak ajánlani tudom, nagyon jó regény, és nem melleseg a Kánon is ezzel indult útjára.:evil: 

A Rebelst szerettem, és kíváncsi vagyok rá, hogyan verbuválódott össze az a társaság, amelyre a könyvben tudtommal fény derül. Csupa jót hallok arról a regényről, másfelől John Jackson Miller nálam már bebizonyította a Kenobi című történetével, hogy fantasztikus író. 

Ha jól tudom, az Új hajnal az eddig megjelent egyetlen Rebels-könyv hazánkban. Nem bánnám, ha a jövőben jelenne meg több, a sorozathoz kapcsolódó regény, mint ahogy annak idején a 2003-as CW-rajzfilm kapcsán is.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

A Rebelst szerettem, és kíváncsi vagyok rá, hogyan verbuválódott össze az a társaság, amelyre a könyvben tudtommal fény derül.

Hát nem egészen, csak Hera és Kanan találkozása van benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/22/2019 at 7:13 PM , Iqvi said:

Egyszer minden Legends könyv elfogy.:evil:

Igazán azért vagyok/voltam a Kánon-könyvek ellen, mert meglátásom szerint sokáig többnyire olyan könyveket tartalmazott, amelyek az utóbbi években megjelent filmekhez kapcsolódnak, azok engem meg nem érdekelnek. Viszont mostanában már jelent meg más korszakokból is, ilyen például A királynő árnyéka, a Mester és tanítványa, a Leia-regény... Ha marad ez a tendencia, akkor sokkal jobban el fogok merülni a Kánon világában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostmár hivatalos, Wedge Antilles visszatér a Rebecca Roanhorse által írt Resistance Rebornban. 

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2650735268281694&id=984467798241791&sfnsn=mo 

 

És itt egy karakterlista:Wedge Antilles, Norra Wexley, Snap Wexley, Suralinda Javos, Jess Pava, Poe, Rey, Finn, Rose Tico, R2-D2, Leia, C-3PO, Shriv, Zay, Maz Kanata, BB-8, Chewie, General Rieekan, Teza Nasz és még többen...:)

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma végre megjött a Padmé-regény; a címoldalon található nyilvánvaló aprócska elírást leszámítva szerintem nagyon szép könyv.

A mostanában kiadott Star Wars-könyvek gerincei egyébként jobban tetszenek, mert egyszínűek. Mint ahogy ez is citromsárga. A régebbi kiadások meg mindig felvették a hátoldal meg az elülső oldal színeit, egyfajta összekötő kapocsként szolgálva a két oldal között. Nekem sokkal jobban tetszik így, hogy egyszínű. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban már volt arról szó a fórumon, hogy a Saga első hat részének (+ a TCW-filmnek) regényváltozatai miért nem számítanak bele a Kánonba. Azt a választ kaptam, hogy azért, mert vannak bennük dolgok, amelyek ellentmondanak a Kánonnak. 

Szerintetek van rá esély, hogy jelenjen meg hivatalos, a Kánon részét képező regényváltozat a filmekhez 1-6-ig, illetve a TCW-filmhez? Mert én személy szerint nem érzem ésszerűnek és korrektnek, hogy amíg a Disney-éra filmjeinek mind van hivatalos regényváltozata, addig a korábbiaknak nincs. Mármint ugye van, csak ilyen-olyan okok miatt nem lehetnek benne a Kánonban. A logika azt diktálná (legalábbis nálam), hogy mindegyik résznek legyen könyvváltozata a Kánonban. 

Habár az eredeti trilógiát feldolgozó, nem túl színvonalas ifjúsági regények beleszámítanak a Kánonba, de tudtommal az előzménytrilógiának még csak ifjúsági regény formájában sincs könyves változata a hivatalos Kánonban.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, caseyjones írta:

Szerintetek van rá esély, hogy jelenjen meg hivatalos, a Kánon részét képező regényváltozat a filmekhez 1-6-ig, illetve a TCW-filmhez?

Szerintem erre semmi esély nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, caseyjones írta:

Starwarsmedia.hu szerint felnőtt regény, bár azt az oldalt némiképp fenntartásokkal kezelem, mivel több másik könyvet meg ifjúsági regénynek tituláltak, amelyekről nehezen tudom elképzelni, hogy ifjúsági regények (Leia-regény, Padmé-regény). 

Pedig jól írják. Azok tényleg young-adult könyvek. Sőt, az Ahsoka, a Koréliai hajsza és az Elveszett csillagok is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 02. - 14:26, Iqvi írta:

@Darth Revan9: lesz még az idei évben a Szukitsnál kiadva Star Wars regény vagy a Thrawn: Árulással vége az idei szezonnak?

Nem kerül fel több SW könyv előrendelőbe az idei évre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Iqvi írta:

A jövő évi első könyv mi lesz?

Még nem tudni. Crash of Fate, Dooku: Lost Jedi, Doktor Aphra Volume 4, Age of Rebellion Heroes, The New Jedi Order: Vector Prime, The New Jedi Order: Dark Tide: Onslaught. Ezeken folyik most a munka. Valószínűleg ezek közül lesznek az első 2020-es előrendelések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.