Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Lehet, hogy egy új több könyves hosszú sorozat jön, amit több szerző ír? Utoljára ilyen a Fate of the Jedi volt 2009-2012 között.

Én díjaznám. A kánonra úgyis ráférnének már a hosszabb sorozatok. Javuk úgyis egyrészes még trilógiákból is csak 3 lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

További infók a Thrawn - Treason (Árulás) könyvből:

 

- A Zsivány Egyesből megismert Krennic igazgató is szerepet kap benne, és természetesen a Halálcsillag-projektet egyébként is ellenző Főadmirálissal nem fognak jól kijönni és ebbe bekapcsolódik Tarkin is.

- A könyv egyik új karaktere Krennic hűséges asszisztense, Ronan lesz, aki kifejezetten utálja a Chiss főtisztet. 

- Ezúttal megjelenik majd Thrawn egyik fajtársa, Ar' alani admirális is a csatahajójával.

 

https://www.slashfilm.com/timothy-zahn-is-planning-more-star-wars-books-teases-thrawn-tetralogy-at-star-wars-celebration/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A cikk tetralógiáról ír, úgy látszik, a Treason után lesz még egy kötet?

Zahn mondta hogy akar még egy kötetet írni hogy ne keverjék össze a régi thrawn trilógiával az új köteteket. Kíváncsi lennék hogy merre vinné tovább a sztorit az Árulás után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Sőt, akár egy ötödik és hatodik kötetben is benne lenne.

Rémlik, kösz hogy megemlítetted. De előbb várjuk ki az árulást. Amúgy a Luminous projektre visszatérve. Ha ezt egy hosszabb könyvsorozatnak szánnák nekem az tetszene a legjobban ha a Jedi-rend ep1 előtti történeteit mesélné el akár pár évszázadot visszamenően is. A másik ami tetszene, az a Luke féle Jedi rend történetének bemutatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi fejlemény jött a 2020-ban debütáló Project Luminous kapcsán, hogy több neves író is részt vesz benne, így a legjobb tippek szerint egy hosszabb regényfolyammal lehet dolgunk. Obi-Wan Ep4-es szövegét emlegették egy-két helyen, amiben az Erőről beszélt (ehhez vegyük hozzá a Luminous Jedi-emblémáját), így sanszos, hogy az Erő/Jedi témában kapunk valami jelentőset. Bár az éra így is elég behatárolatlan marad, mivel a Jedik és az Erő igen jelentős része az SW történelmének. Minden esetre, a következő hetekben/hónapokban további infókra számíthatunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, ez nagyon jól hangzik. Remélem minél több kedvenc íróm csatlakozni fog ehhez.

Meg aztán mi magyarok sem maradunk  ki belőle.. A Del Rey Random House felnőtt regényei és a Disney Lucasfilm Young Adultjai automatikusan kiadásra kerülnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg az egyik  Journey to IX könyv Kylo-ról fog szólni (végre). :yeah::kylo: Ezen az oldalon a Galaxy’s Edge könyv alatt fedezték fel. Ha annyira titkos, és be nem jelentett a regény, érdekelne, hogy kerülhetett ilyen látványosan az oldalra fel a szöveg. :P

A rövid leírás:

"Kylo Ren is a relatively new character in the Star Wars universe, first making his appearance in The Force Awakens and played by Adam Driver. With a complicated origin story, this book hopes to look deeper into Kylo Ren's past and reveal more of the mystery's behind the mask. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, luke19 írta:

Valószínűleg az egyik  Journey to IX könyv Kylo-ról fog szólni (végre). :yeah::kylo: Ezen az oldalon a Galaxy’s Edge könyv alatt fedezték fel. Ha annyira titkos, és be nem jelentett a regény, érdekelne, hogy kerülhetett ilyen látványosan az oldalra fel a szöveg. :P

A rövid leírás:

"Kylo Ren is a relatively new character in the Star Wars universe, first making his appearance in The Force Awakens and played by Adam Driver. With a complicated origin story, this book hopes to look deeper into Kylo Ren's past and reveal more of the mystery's behind the mask. "

Na ez, az a könyv lesz amire már egy pár éve várok.:yeah:Remélem hogy nem csak egy kötet lesz hanem duológia, ha így lenne egy kötet foglalkozhatna a Luke mellett eltöltött éveivel és az átállásával is. A másik kötet pedig a Snoke melletti időket és a Reneket is bevonhatná a képbe. De ha csak egy kötet lesz akkor is nagyon várni fogom mert Ben Solo/Kylo Ren múltja még tele van kérdőjelekkel.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hír arra én is befizetek! :D  De a Snoke bácsit várom a legjobban ide vele most azonnal :D 

 

Viszont az erő érzékeltette velem,hogy május 4.én Star Wars nap, és megsúgta ,hogy a szukitson finom Sw-és akciók lesznek szóval érdemes lesz sasolni az oldalt. Nem kell hálálkodni szívesen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a Kylo regénnyel csak egy bajom van. A hírek szerint elméletileg csak egy könyv lesz. Remélem, hogy ez nem igaz.

Ha mégis így lenne, akkor egy kissé mérges lennék. Az Alphat Squadron egy teljes trilógiát kap, Kylo meg csak egyetlen könyvet ennyi idő után? Röhej lenne. Ezt a Kylo témát így bontanám ki.

Egy trilógia Luke akadémiájának felépítéséről, Luke a Jedi visszatér  utáni cselekedeteiről, az első tanítványokról.

Ezután egy trilógia Benről, Luke-ról és az új Jedikról. A vége Ben árulása lehetne, plusz a Ren-lovagok megszületése.

Ezután egy újabb trilógia Klyo Renről, a Ren-lovagokról, közvetlenül Az ébredő Erő előttről és egészen elvinném Az utolsó Jedik utánig.

Szerintem valahogy így kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egy trilógia Luke akadémiájának felépítéséről, Luke a Jedi visszatér  utáni cselekedeteiről, az első tanítványokról.

Ezután egy trilógia Benről, Luke-ról és az új Jedikról. A vége Ben árulása lehetne, plusz a Ren-lovagok megszületése.

Ezután egy újabb trilógia Klyo Renről, a Ren-lovagokról, közvetlenül Az ébredő Erő előttről és egészen elvinném Az utolsó Jedik utánig.

Szerintem valahogy így kéne.

Azért ez így elég hosszú lenne, én ezt az egészez egy trilógiaként tudnám max elkébzelni. Az általad említett témák megférnének egy-egy könyvben. Az Utólsó Jedik utánnig nem hiszem hogy el kéne-e vinni. Azt az időszakoz majd a 9 után kezdhetik majd el bővíteni.

 

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az Alphat Squadron egy teljes trilógiát kap, Kylo meg csak egyetlen könyvet ennyi idő után? Röhej lenne

Ne feledd hogy az Alphabet Squadron-t se trilógiakén jelentették be anno. Ez pedig csak egy szivárgás ami bár elég biztosan hangzik, de azért egy hivatalos bejelentést én még megvárnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Azért ez így elég hosszú lenne, én ezt az egészez egy trilógiaként tudnám max elkébzelni. Az általad említett témák megférnének egy-egy könyvben. Az Utólsó Jedik utánnig nem hiszem hogy el kéne-e vinni. Azt az időszakoz majd a 9 után kezdhetik majd el bővíteni.

 

Ne feledd hogy az Alphabet Squadron-t se trilógiakén jelentették be anno. Ez pedig csak egy szivárgás ami bár elég biztosan hangzik, de azért egy hivatalos bejelentést én még megvárnék.

Igen, tudom. Ebben reménykedek én is.

Szerintem nem lenne hosszú az általam felvázolt képzeletbeli terv. Az első trilógiát már el lehetett volna indítani Az ébredő Erő után 2016-ban, és valamikor Az utolsó Jedik premiere után be lehetett volna fejezni. A második trilógiát 2018-ban indítottam volna, és a Skywalker kora premierje környékén, vagy azután zártam volna le. A harmadik pedig jöhetett volna bőven a Skywalker kora után. Az utalásokat is meg lehetett volna oldani. Semmi olyan fontosat ne lőjenek le, amit a filmek mondanának, de azért legyenek bennük olyan utalások, vagy események kifejtése, melyekkel a folytatás trilógia már nem akar foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen, tudom. Ebben reménykedek én is.

Szerintem nem lenne hosszú az általam felvázolt képzeletbeli terv. Az első trilógiát már el lehetett volna indítani Az ébredő Erő után 2016-ban, és valamikor Az utolsó Jedik premiere után be lehetett volna fejezni. A második trilógiát 2018-ban indítottam volna, és a Skywalker kora premierje környékén, vagy azután zártam volna le. A harmadik pedig jöhetett volna bőven a Skywalker kora után. Az utalásokat is meg lehetett volna oldani. Semmi olyan fontosat ne lőjenek le, amit a filmek mondanának, de azért legyenek bennük olyan utalások, vagy események kifejtése, melyekkel a folytatás trilógia már nem akar foglalkozni.

Meg lehetett volna oldani az utalásokat, és Journey projektnek is kiváló lett volna, de úgy tűnik hogy csak a Saga lezárása után kezdik el felfedezni ezt a korszakot. De én még mindig tartom hogy, ezt a témát egy trilógiában, max egy 4-5 részes sorozatban lehetett volna elég jól feldolgozni véleményem szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közzétették a ‘JOURNEY TO STAR WARS: THE RISE OF SKYWALKER‘ címeit és a leírásokat! 

 

https://www.starwars.com/news/journey-to-star-wars-the-rise-of-skywalker-publishing-program

 

sw_resistance_reborn_del_rey18-674x1024.

In this Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker novel, Poe Dameron, General Leia Organa, Rey, and Finn must struggle to rebuild the Resistance after their defeat at the hands of the First Order in Star Wars: The Last Jedi.
On-sale: 11/12/2019

 

starwars_forcecollector_cvr_05011903-683

In this Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker young adult novel set just before The Force Awakens, a restless teenager sets out to discover what connection his mysterious Force powers have to the fabled Jedi and what the Force has in store for him.
On-sale: 11/19/2019

 

stwarsjourney2019001_dc1113-666x1024.jpg

On the run since the destruction of the Starkiller Base, General Leia and the remaining handful of Resistance have barely managed to survive, much less strike back against the superior forces of the First Order. Running low on options, Leia decides to reach out to her former allies, the Mon Calamari, whose shipyards once powered the Rebel Alliance.
On-sale: #1: 10/9/2019; #2: 10/16/2019; #3: 10/23/2019; #4: 10/30/2019

 

we_are_the_resistance_lgb_random_house_k

Join Leia, Rey, Finn, Poe, Chewbacca, Rose, BB-8 and all the brave heroes of the Resistance in their fight against the First Order! Featuring stunning retro-stylized illustrations, this book includes iconic scenes from The Force Awakens, The Last Jedi, and The Rise of Skywalker.
On-sale: 10/4/2019

 

spark-of-resistance-cover-663x1024.jpg

When a distress plea goes up from the isolated planet Minfar, Resistance heroes Rey, Poe, and Rose hear the call! Together they will face down a First Order battalion, terrifying flying creatures, and a weapon that could change the course of the war!
On-sale: 10/4/2019

 

art-of-rise-of-skywalker-1024x948.jpg

The official behind-the-scenes concept, production, and post-production art for Star Wars: The Rise of Skywalker. Go inside the creative process behind the most anticipated film of the century. The latest trilogy in the Star Wars film series brings the Skywalker Saga to a close and The Art of The Rise of Skywalker will take readers into the creative process behind visualizing the epic worlds, creatures, characters, costumes, weapons and vehicles of the landmark conclusion more than 40 years in the making.
On-sale: 12/20/2019

 

ep._ix_visual_dictionary_dk_not_final19-

Star Wars: The Rise of Skywalker: The Visual Dictionary is a 200-page definitive guide to Star Wars: The Rise of Skywalker, revealing the characters, creatures, droids, locations, and technology from the new film. Packed with 500+ images and information, plus cross-sections of new vehicles, as penned by Star Wars scribe Pablo Hidalgo, it’s a must-have for all fans who want to go beyond the movie experience.
On-sale: 12/20/2019

 

sw_ep_previews_cover01-742x1024.jpg

An in-depth collector’s edition featuring material from long-awaited the all-new Star Wars movie, The Rise of Skywalker, including interviews with the cast and crew and exclusive imagery.
On-sale: 12/20/2019

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kicsit csalódott vagyok. 

1. A régi nagy Star Wars íróktól, akik nagyon otthonosan mozognak az univerzumban egyszerűen semmi nem akar jönni. Csupa young-adult regény első könyves (SW könyves) íróktól. Meg fogom venni ezeket is, mert kíváncsi leszek rájuk, de semmi extrára nem számítok. Ráadásul valahol várható volt hogy csak 2 kiegészítő könyvet kap a film, mert eddig minden filmhez jött egy "novel" meg egy "young adult novel" és ennyi. 7. részhez az Elveszett csillagok és a Vérvonal, a Zsivány Egyeshez a Katalizátor és a Lázadás hajnala, a 8-hoz a Phasma és a Leia, a Solo-hoz a Koréliai hajsza és a Végső dobás. Majdnem mindet olvastam, de ezek az új filmekhez köthető könyvek nem az erősebbek közé tartoznak (kivéve a Vérvonal).

2. Ja, és a Kylo Ren regény(ek) meg sehol.

Mérgemben mindjárt megrendelem a maradék klónháborús Legendák regényeket, ha már Star Wars nap van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Visual Dictionaryt szokás szerint megveszem, és az Ultimate Star Wars frissített változata is elfér a polcon.
A legjobban az "Art of..." érdekelne, de csak az ep7-es jelent meg nálunk sajnos, és az sem fogyott jól.
Kellene még a "The Moviemaking Magic of Ships and Battles" is, de sajna az előző rész sem jelent meg itthon, amelyik a lényekről szólt.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak a regényekre fogok hajtani, azok érdekelnek elsősorban. Mui-ruy mondandójának bizonyos részeivel egyetértek. A régebbi SW írók már alig alkotnak az univerzumban, Luceno Kemp, Miller szinte felszívódtak. Az új írók behozásával semmi baj nincs, kell a vérfrissítés, de ha ezt akarják akkor már olyan kaliberűeket válasszanak mint Gray, Delilah, vagy a régebbiek közül Zahn. Mondjuk a filmek Journey könyvei közül, eddig csak a Végső Dobás volt nekem gyengébb, de kíváncsi vagyok hogy Daniel mit fog még letenni az asztalra. 

 

A két bejelentett könyv, témailag és megjelenésre is bejön. Ha pedig lemegy a film akkor fognak jönni csak a könyvek igazán, előbb ellövik a fő puskaporos hordójukaty és csak utánna fognak petárdázni a Lucasfilmnél. Az Utóhatás trilógia első része tartozott csak a Journey projektbe, de a többi két rész több infóval volt ellátva az elsőhöz képest. Érzésem szerint a Journey könyvek java azt a célt szolgálja világépítésileg, hogy kitaposson egy ösvényt, adjon egy irányvonalat, amin a későbbi művek elindulhatnak. 

 

Ui: @mui-ruy: azt a Kylo könyvet én is rohadtul várom, de az utólsó SW könyvemmel is már egy hónapja végeztem.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://ziro.hu/konyv/uton-a-skywalker-kora-fele-konyvaradatot-jelentett-be-a-lucasfilm/?fbclid=IwAR0BfRbNkX3JZn3i8ibWJch1PdUR5zBtYgRy_W8OZODgyz2BE5UskPSSyKg

 

Ziroba nem lehet csalódni naprakészek mindig. Amúgy Kylo na meg csak is Snoke képregényt vagy könyveket /lassan mind1 már csak legyen belőle valami úgy vagyok vele/ én is hiányolom. De azért lesznek itt finomságok kérem alázatosan.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd az a 25-30 oldal az age of Resistance-ben kárpótolni fog mindenkit.:evil: 

 

Amúgy ha lesz Kylo könyv, akkor abban szerepelhet Snoke is és akkor máris többet tudhatunk meg róla.

 

Off: a Zirot én is jobban szeretem, igényesebb írásokat közölnek mint az SW media, és sokkal naorakészebbek mint ahogy azt már te is említetted. Azt már csak mellékesen jegyzem meg hogy elég sokat társalognak Matt Martinnal a Story Group-ból 

On

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.