Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Csak Sabé (epI) és Cordé (epII) voltak hasonmások, mindenki más Padmé körül egyszerű szolgálólány volt, akiknek a feladatuk, hogy kiszolgálják az uralkodó/szenátor kívánságait

 

TCW 03x11-ben (18:20 körül) szolgálónak fordították

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 12. 14. - 11:38, Darth Revan9 írta:

Sajnos az történt, amit kb 3 éve jósoltam. Túl sokat adtak ki. Sejtettem, hogy ez lesz. Kár érte.

Azt másodkézből hallottam, hogy a képes könyvek és enciklopédiák kiadását tervezi a Kolibri a jövőben. Úgy tudom, hogy ez a Disney üzleti egység nekik is van kiosztva. A junior regények kiadása esetében hallottam, hogy le akarnak állni, vagy csak nagyon keveset kiadni. Most úgy tűnik, hogy inkább leállnának velük.

A junior regényekről tudok egy érdekes dolgot. Még májusban felmerült a Szukits Kiadónál, hogy talán átvennék, de levették a napirendi pontról.

Nem fogják átvenni a junior regényeket, mert:

1. Úgy vélik, hogy az ő törzsvásárlói közönségük ezeket nem igazán venné.

2. Tudomásukra jutott, hogy a junior regények kiadása veszteséges volt a Kolibrinek.

3. A jelenlegi helyzet alapján úgy néz ki, hogy van piaci kereslet kánon felnőtt és Young Adult regényekre, kánon képregény kötetekre, és Legendák felnőtt regényekre. A kánon és a Legendák felnőtt regények kb egyenlő arányban fogynak, nincs jelentős különbség a példányszámokban (volt, hogy kánon könyv fogyott jobban, volt, hogy Legendák könyv fogyott jobban, de alig pár példány volt a különbség). Viszont az egyértelműen látszik, hogy a Szukitsos Legednák regényekre nagyobb a kereslet, mint a Kolibri kánon junior regényeire. Épp ezért a Szukits Kiadó is inkább Legendákra szerződne, hogy kiegészítse a kánon felnőtt regény kínálatot a jövőben.

A kánon ifjúsági könyvek közül, ha kiadnák magyarul az Adventures in Wild Space, a Servants of the Empire és a Join the Resistance könyvsorozatokat, akkor azokat előbb-utóbb biztos megvenném. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 03. 15. - 11:20, sokka írta:

A kánon ifjúsági könyvek közül, ha kiadnák magyarul az Adventures in Wild Space, a Servants of the Empire és a Join the Resistance könyvsorozatokat, akkor azokat előbb-utóbb biztos megvenném. :)

Ha a Kolibri nem adja ki, akkor biztos nem jönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 03. 14. - 20:30, Darth Revan9 írta:

Egyetértek. A szerkesztővel már megbeszéltem. Adattábla lesz.

Egy másik nagyon fogós kérdés. Padmé szolgálóit hogyan nevezték a Baljós árnyak szinkronjában? Szolgálólány, vagy udvarhölgy? Melyik kifejezés fordul elő? Úgy emlékszem, hogy a szinkronban nem fordul elő a handmaiden magyarul.  De mintha úgy rémlene, hogy a könyvekben az udvarhölgy kifejezés szerepel. Pl. a Darth Plagueisben.

 

https://starwars.fandom.com/wiki/Sabé

 

Itt angolul handmaidens. Szóval aki jó angolos az tudja pontosan mit jelent. Érdekességként aki nem tud angolul mint spec. én a  google fordító szolgálólány-t ír, de hát ez ugye elég felületes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az én olvasatomban az üdvarhölgy inkább olyan nemesi származású lány, akit azért küldenek a palotába, hogy a királynő/hercegnő társaságaként szolgáljanak. Padmé handmaidennyei nem ilyenek, hanem egyszerű felszolgálók, akik lesik minden vágyát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Április 30-án jelenik majd meg a Dooku: Jedi Lost című hangoskönyv, amelynek főhőse Asajj Ventress lesz, aki ebben a történetben megpróbálja kideríteni, miért hagyta ott mestere, Dooku a Jedi rendet. A sztorit Cavan Scott írta (Adventures in Wild Space, Star Wars Adventures).

 

 Dooku-cover.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó ez az újdonság a Szukitson pörgetsz a kerékkel,hogy akciós kupont kapj csak hát...persze,hogy 1000 Ft-ról pördül át 2%- ra de nem vagyok meglepődve a szerencsémen no mind1 remélem majd későbbiekben lehet majd még használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várós lesz. A magyar megjelenés leghamarabb év végén várható.

 

Más. A mostani új regényben az asztrodroidot a fordító asztroszernek fordította, mivel a Lázadókban így használták. A szerkesztőnek nem tetszik, ő az asztrodroidot szeretné használni. Én egyetértek vele. A filmekben és a könyvekben az asztrodroid kifejezés terjedt el jobban. Egyetértetek? Van ellenvetés? Mi legyen inkább: asztrodroid vagy asztroszer?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Várós lesz. A magyar megjelenés leghamarabb év végén várható.

 

Más. A mostani új regényben az asztrodroidot a fordító asztroszernek fordította, mivel a Lázadókban így használták. A szerkesztőnek nem tetszik, ő az asztrodroidot szeretné használni. Én egyetértek vele. A filmekben és a könyvekben az asztrodroid kifejezés terjedt el jobban. Egyetértetek? Van ellenvetés? Mi legyen inkább: asztrodroid vagy asztroszer?

Ez az új könyv a Queen's shadow lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mi legyen inkább: asztrodroid vagy asztroszer?

Egyértelmű: asztrodroid.

Én sokszor szimplán astromech-et használtam/használok, de ha magyarosítani akarjuk, akkor a fentebb említettre szavazok.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, láttam hogy a szukitson megfog jelenni a choose your destiny könyvsorozatból a legújabb, az anakin és obiwanos. Várható a han es csubis illetve a luke és leias? Tudnátok amúgy tájékoztatást adni ezekről a könyvekről? Tudni melyik befejezése a kánon? Érdekelnek ezek a könyvek ilyesfajtát én még nem olvastam :)

Köszi előre is!

 

UI: bocsi látom hogy közbe a kolibri adja ki, csak szukitson is rendelhető, de a kérdések még megvannak :)

 

Szerkesztve: - ByRoT
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Revan, láttam hogy a szukitson megfog jelenni a choose your destiny könyvsorozatból a legújabb, az anakin és obiwanos. Várható a han es csubis illetve a luke és leias? Tudnátok amúgy tájékoztatást adni ezekről a könyvekről? Tudni melyik befejezése a kánon? Érdekelnek ezek a könyvek ilyesfajtát én még nem olvastam :)

Köszi előre is!

 

UI: bocsi látom hogy közbe a kolibri adja ki, csak szukitson is rendelhető, de a kérdések még megvannak :)

 

Nem tudom, sajnos a Kolibri terveibe nem látok bele. Ha a Kolibri folytatja, akkor a Szukits is árusítani fogja. Pont ilyen Star Wars-os egy személyes kalandjátékot nem olvastam, csak fantasyből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem érkezett új könyves bejelentés. Csak a Crash of Fate kapott borítót. hát ez elég szegényes eddig. De remélem a Del Rey saját paneljén lesz valami.

Én is már csak a Del Rey paneljében reménykedem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen én is. Eddig nagyon kevés könyvre tudna a kiadó szerződni. Ott a Black Spire és a Crash of Fate.

Olyan esetben, ha kevés a kiadható könyv, akkor nem lehet pár képregényre szerződni a helyükre? Személy szerint mostanság sokkal jobban szórakozom az SW képregényekkel. Valahogy a legutóbbi pár regényt nagyon nyögvenyelősen fejeztem be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , luke19 írta:

Olyan esetben, ha kevés a kiadható könyv, akkor nem lehet pár képregényre szerződni a helyükre? Személy szerint mostanság sokkal jobban szórakozom az SW képregényekkel. Valahogy a legutóbbi pár regényt nagyon nyögvenyelősen fejeztem be.

Meglátjuk. De nem biztos. A korábbi évi 10 képregény kötet címet így is feltolták 12-re. Én nem látok rá esélyt, hogy ez is bővüljön.

A kiadónál akkor elégedettek lennének, ha legalább még 2 címet bejelentenének - regény és Young Adult kategória - így legalább 4 címmel indíthatnák a 2019 vége és a 2020 vége közötti időszakot. Ha lenne még bejelentés később, azok meg szerződés kiegészítés formájában jönnének.

Esélyesnek tartom azt is, hogy újra rákérdeznek a Legendákra is, hátha lehet 2013 előtti címekre szerződni. Azzal fel tudnák tölteni a hiányzó helyeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt olvastam ma, hogy a Journey to the EPIX projektet bejelentették már. Biztos lesznek még regények. 

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Nekem eddig különösebb bajom nem volt a regényekkel, az egyedüli amit még nem olvastam az a Koréliai Hajsza. 

Nálam a Végső dobás, és a Thrawn Szövetségek csalódást okoztak. A Leia nem volt rossz, de az se lesz a kedvencem. Jelenleg a Canto Bight-ot olvasom, még nagyon az elején járok, de ennek a könyvnek se érzem létjogosultságát (egyelőre).  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utóbbi esetében kitartást, ahogy halad előre, úgy lesznek jobban a sztorik. Persze a végén sem kell valami szenzációsra számítani, de azért az utolsó két darab már elég szórakoztató. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.