Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem lehet ezt megoldani a két kiadó közti konzultációval? 

Meg lehetne, de nem tudom elképzelni, hogy ez bekövetkezne. Mindkét kiadónak elég sok munkája lesz ebben az évben, és más kiadványokkal is kell törődniük. Egyszerűen nem lesz arra idejük, hogy szorosabban megvitassák ezt. Plusz a Kolibri vezetőjének hozzáállása is olyan, amilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az eddig magyar kiadásokban a Ren lovagjai hogyan nézett ki magyarul?

1. Ren lovagjai.

2. Ren Lovagjai.

Én az elsőre emlékszem, de nem vagyok biztos.

Talán érdemes lenne az összes sw művekben szereplő főneveket kiírni egy dokumentumba az angol és magyar változatukban is. Amit aztán bármikor elő lehetne venni. Így aztán később ha szembe kerül egy név, akkor csak rákeresel a dokumentumban. És ha nincs benne vagy teljesen űj név, akkor rögtön beírod a végleges magyar változattal együtt. Egy ilyen szótár a fordítók dolgát is megkönnyítené.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Össze akarok állítani egy 12000-es csomagot Szukitson mert van egy kupoonom, és az alábbi három könyv már tuti benne lesz:

image.png

 

image.png

 

Mit raknátok mellé 4. könyvnek?

 

1. Az Erő nyomában

2. Királynő végveszélyben

3. A galaxis peremén (Sors Keze vagy Fekete Torony)

4. Az ellenállás újjászületése

5.Inkább a Thrawn képregényt

 

Ki melyiket ajánlja? Elő a farbával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

1. Az Erő nyomában

Én személy szerint ezt, nagyon jó könyv, a pre ep7 korszakból. Jót lehet rajta szórakozni, és jól mutatja be a békeidőszakot, a hétköznapi polgárok életét, és hogy ekkor mit hisznek a galaxis lakói  a Jedikről, pláne egy olyas valaki, aki a prequel idején közel ült a tűzhöz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

1. Az Erő nyomában

2. Királynő végveszélyben

3. A galaxis peremén (Sors Keze vagy Fekete Torony)

4. Az ellenállás újjászületése

5.Inkább a Thrawn képregényt

 

Ki melyiket ajánlja? Elő a farbával. 

Ezek közül csak a negyediket olvastam, így csak azt tudnám ajánlani. De hozzáteszem, hogy az egy 4/5 értékelésű történet nálam, mert ugyan nagyon jól indul, a vége is rendben van, viszont a történet közepén az író mintha elveszett volna egy kicsit a saját művében, ott nem sikerült elég feszesen vezetni a cselekményt, a különböző történetszálakat. De mivel a TLJ közvetlen folytatása, és vannak benne nagyon jó gondolatok, plusz egy-két meglepetés, mindenképp érdemes elolvasni. Kérdés inkább az, hogy megvenni érdemes-e - mert nálam azért nem az a többször elolvasandó fajta.

Most hogy visszagondoltam rá, az jutott eszembe, hogy erről is leginkább Claudia Grey tudott volna igazán jó könyvet írni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4. könyvvel kapcsolatban egyetértek Pildivel. A Skywalker korához viszont remek előzményregény.

 

A könyvek közül az 1-est ajánlom nagyon, szerintem azt válaszd. Egy igazi régimódi kalandregény egy Erőérzékeny "kisember" szemszögéből, aki aztán látomásait követve jut el egyre közelebb az Erő mibenlétéhez és megértéséhez. Mindeközben pedig az egész saga terítékre kerül, a könyv remekül átfogja a 9 epizódot egy bizonyos szemszögön keresztül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én is hajlok rá, hogy megvegyem, ha már többen is ilyen jó szívvel ajánljátok. :) Amúgy is szeretem azokat a történeteket, amelyek a kisemberek szemszögéből mutatnak be nagy történelmi eseményeket. Nem baj, ha a színtér most nem a való világ, hanem a messzi-messzi galaxis. 

 

20 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Mindeközben pedig az egész saga terítékre kerül, a könyv remekül átfogja a 9 epizódot egy bizonyos szemszögön keresztül. 

Különösen ez a mondat fogott meg, ami miatt kimondottan elkezdett érdekelni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mostanában nem figyelem ezt. Épp tegnap voltam egy nagy Libriben és a tavaly nyári megjelenéseket, köztük Az Erő nyomábant nem láttam sehol.

Én csütörtökön vettem meg az Erő nyomábant a kecskeméti Libriben. Igaz már csak kettő volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Május 4-én jelenik meg Kristin Baver a StarWars.com újságírója és főszerkesztő helyettese gondozásában a Skywalker család életrajzi könyve, a Skywalker: Family at War. Az életrajzi szemszögben az előzmény filmektől a folytatás trilógiáig mutatja be Shmi Skywalkert, Anakin Skywalkert, Luke Skywalkert, Ben Solót, valamint Reyt biográfiai információkkal alátámasztva. 

Skywalker_a_family_at_war_cover_web_28xl 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Van olyan aki minden kánon regényt elolvasott? Melyik szerintetek a legjobb? 

Hát a Királynő Árnyékán és a Széthulláson kívül megvan minden. Még továbbra is a Gray könyveket, főleg a Vérvonalat, és a Káosz Ébredését Zahntól tartom a legjobbnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy melyik legjobb, az nehéz kérdés, de ha a TOP 3-at kéne megneveznem, én ezeket írnám: 

 

Mester és tanítványa

Sötét tanítvány

Elveszett csillagok

 

Persze számos jó kánon regény van még, de engem ezek ragadtak meg leginkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.