Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

2021. 02. 28. - 11:04, Darth Revan9 írta:

Én jobban örülnék neki, ha a Kolibri inkább ilyen könyveket adna ki és a THR juniorokat meg meghagyná a Szukits kiadónak.

Revan, ha nem adják ki, és valami csoda folytán a jövőre lejáró szerződésekben nem hosszabbítanak, lenne erre lehetőség? Mármint elméleti síkon lehetséges, hogy ilyen esetben a Szukits átvegye, és utólag kiadja?

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, kdani20 írta:

Revan, ha nem adják ki, és valami csoda folytán a jövőre lejáró szerződésekben nem hosszabbítanak, lenne erre lehetőség? Mármint elméleti síkon lehetséges, hogy ilyen esetben a Szukits átvegye, és utólag kiadja?

Ha most jól értem, akkor azt kérdezed, hogy ha a Kolibri nem adja ki a THR junior regényeket, esetleg belekezdenek, de felhagynak vele, akkor a THR juniorok kiadása átkerülhet a Szukitshoz? Igen, erre van reális esély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ha most jól értem, akkor azt kérdezed, hogy ha a Kolibri nem adja ki a THR junior regényeket, esetleg belekezdenek, de felhagynak vele, akkor a THR juniorok kiadása átkerülhet a Szukitshoz? Igen, erre van reális esély.

Lényegében ezt, igen :D

Ugye a Ziro év eleji interjúja alapján tervben van az AToC, de kb. utolsó helyen lett megemlítve (a cikkben legalábbis), és legalább 3x kiemelte Mr. Zoltán, hogy nincs itt semmi kőbevésve. Én egyáltalán nem bízom bennük már, úgyhogy nem is tudom melyik lenne jobb forgatókönyv. Ha a Szukits adná ki, még méretbeli különbségek sem lennének. Szóval akkor lehet, hogy jobb is lenne, ha a Kolibri nem adná ki, de nem is ülne feleslegesen később sem a kiadási jogokon.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, kdani20 írta:

Lényegében ezt, igen :D

Ugye a Ziro év eleji interjúja alapján tervben van az AToC, de kb. utolsó helyen lett megemlítve (a cikkben legalábbis), és legalább 3x kiemelte Mr. Zoltán, hogy nincs itt semmi kőbevésve. Én egyáltalán nem bízom bennük már, úgyhogy nem is tudom melyik lenne jobb forgatókönyv. Ha a Szukits adná ki, még méretbeli különbségek sem lennének. Szóval akkor lehet, hogy jobb is lenne, ha a Kolibri nem adná ki, de nem is ülne feleslegesen később sem a kiadási jogokon.

 

Egyetértek. És a fordítás egységessége miatt sem kéne aggódni. Én folyamatosan figyelem a Libri oldalát, hogy mik jönnek a Kolibri háza táján. Eddig se híre, se hamva egyetlen Star Wars-nak sem. De majd meglátjuk.

Egyébként azt valószínűsítem, hogy mégis a Kolibri fogja kiadni a THR juniorokat, legalábbis belekezdenek. A Köztársaság Fénykora túl nagy projekt, úgyhogy szerintem presztízs okokból minimum belevágnak valamikor a jövőben. De nem tudni hogy haladnak majd velük. Tavaly, ha jól tudom egyetlen Star Wars kiadványt sem tudtak kihozni, pedig voltak tervek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyetértek. És a fordítás egységessége miatt sem kéne aggódni. Én folyamatosan figyelem a Libri oldalát, hogy mik jönnek a Kolibri háza táján. Eddig se híre, se hamva egyetlen Star Wars-nak sem. De majd meglátjuk.

Egyébként azt valószínűsítem, hogy mégis a Kolibri fogja kiadni a THR juniorokat, legalábbis belekezdenek. A Köztársaság Fénykora túl nagy projekt, úgyhogy szerintem presztízs okokból minimum belevágnak valamikor a jövőben. De nem tudni hogy haladnak majd velük. Tavaly, ha jól tudom egyetlen Star Wars kiadványt sem tudtak kihozni, pedig voltak tervek.

Évek óta nem hoznak ki semmit. Csak ilyen semmirekellő színezőket, meg az enciklopédiákat.

Regényből '17 óta egy darab sem jelent meg.

És most nem is azt mondom, hogy mind felejthetetlen alkotás, de van azért pár jobb cím.

Plusz azért ne nyilatkozza le, hogy minimum 25 könyves elmaradás mellett "nem volt kiadásra érdemes könyv".

 

És ha kihozzák mondjuk az AToC-t, de aztán a Szukits később megszerezné a jogokat, akkor szerinted hogy alakulna a dolog? Újra lenne fordítva, és újra ki lenne adva Szukits szabályok szerint, vagy maradna amilyen volt, és ahhoz lenne igazítva a többi THR junior? (Méretben leginkább, mert a fordítás az nem kérdés, hogy változna)

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, kdani20 írta:

Évek óta nem hoznak ki semmit. Csak ilyen semmirekellő színezőket, meg az enciklopédiákat.

Regényből '17 óta egy darab sem jelent meg.

És most nem is azt mondom, hogy mind felejthetetlen alkotás, de van azért pár jobb cím.

Plusz azért ne nyilatkozza le, hogy minimum 25 könyves elmaradás mellett "nem volt kiadásra érdemes könyv".

 

És ha kihozzák mondjuk az AToC-t, de aztán a Szukits később megszerezné a jogokat, akkor szerinted hogy alakulna a dolog? Újra lenne fordítva, és újra ki lenne adva Szukits szabályok szerint, vagy maradna amilyen volt, és ahhoz lenne igazítva a többi THR junior? (Méretben leginkább, mert a fordítás az nem kérdés, hogy változna)

Ha a Kolibri kihozza, akkor a Szukits már nem fogja újra kihozni. Azt el tudnám képzelni, hogy a Kolibri belekezd a THR junior regények kiadásába, de mondjuk a 2. könyv után leállnak. Egy ilyen esetben a Szukits folytatná a 3. könyvtől. Külalak. Nos, ez jó kérdés. Szerintem méretben a Szukits a saját SW regényeihez igazítaná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol tudom beállítani a szukits oldalán, hogy összevárják a rendeléseim és egyben küldjék?

 

Az is érdekes, hogy az előjegyzésből nem kerültek át a rendeléseim közé a könyvek. Meg kell rendelnem újra őket?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az is érdekes, hogy az előjegyzésből nem kerültek át a rendeléseim közé a könyvek. Meg kell rendelnem újra őket?

Igen, le kell adnod az előrendelést, mert az előjegyzés csak az igényt méri fel rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hol tudom beállítani a szukits oldalán, hogy összevárják a rendeléseim és egyben küldjék?

Nem lehet, és nem is kell külön beállítani. Akkor indítják útnak a csomagot, amikor a rendelt termékek közül a legkésőbb megjelenő is már a raktárukban lesz. A Jedik fénye esetében (ha nem késik) ez május 15. Tehát nem küldik ki előbb külön azokat amik egyébként már raktáron vannak. Vagy ha esetleg már korábban leadott rendelésed is van, ami tartalmaz előrendelhető kötetet, írhatsz nekik egy e-mail-t, ha azt szeretnéd hogy összevonják a múltkori rendelésed a legújabbal. Nem tudom ilyet lehet-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja igen, és amit Iqvi is írt: Az előjegyzés csak egy igényfelmérés, ez nagyon fontos! Minél többen jegyeznek elő egy kötetet, annál előbb a nyomdába küldhetik. Nem jár semmilyen kötelezettséggel. Ha valamire nem érkezik elég előjegyzés, nem biztos hogy meg fog jelenni (lásd: Galaxy's Edge, Allegiance képregények). Azt figyeltem, az előjegyzést követően általában kb. egy hónap szokott eltelni, mire ténylegesen előrendelhetővé válik valami.

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 03. 01. - 20:49, kdani20 írta:

Évek óta nem hoznak ki semmit. Csak ilyen semmirekellő színezőket, meg az enciklopédiákat.

Regényből '17 óta egy darab sem jelent meg.

És most nem is azt mondom, hogy mind felejthetetlen alkotás, de van azért pár jobb cím.

Plusz azért ne nyilatkozza le, hogy minimum 25 könyves elmaradás mellett "nem volt kiadásra érdemes könyv".

 

És ha kihozzák mondjuk az AToC-t, de aztán a Szukits később megszerezné a jogokat, akkor szerinted hogy alakulna a dolog? Újra lenne fordítva, és újra ki lenne adva Szukits szabályok szerint, vagy maradna amilyen volt, és ahhoz lenne igazítva a többi THR junior? (Méretben leginkább, mert a fordítás az nem kérdés, hogy változna)

Épp tegnap hallottam másodkézből, hogy egy junior regényen a Kolibri már dolgozik. Érdemes lesz figyelni a Libri honlapját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Melyik műről van szó?

Egyelőre még nem mondhatom meg, de szerintem nem THR-es. (Bár ez nem zárja ki azt, hogy talán e mellett még egy THR junioron is dolgoznak.)

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sok van Guardians of the Whills, a négy kötetes Servants of the Empire, a 6 könyves Adventurers in Wild Space...

 

Eszembe jutott, hogy sokan vártuk, majd a Skywalker kora után beindul az a könyves, képregényes dömping, mely kiegészíti a dolgokat. Eddig ennek kevés nyomát látni. Mintha a könyvekben a jövőben inkább a Köztársaság Fénykorára akarnának koncentrálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Elég sok van Guardians of the Whills, a négy kötetes Servants of the Empire, a 6 könyves Adventurers in Wild Space...

 

Eszembe jutott, hogy sokan vártuk, majd a Skywalker kora után beindul az a könyves, képregényes dömping, mely kiegészíti a dolgokat. Eddig ennek kevés nyomát látni. Mintha a könyvekben a jövőben inkább a Köztársaság Fénykorára akarnának koncentrálni.

Igen, én is így látom. Szerintem ez az éra most mellőzve lesz egy kicsit, könyves téren mindenképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Elég sok van Guardians of the Whills, a négy kötetes Servants of the Empire, a 6 könyves Adventurers in Wild Space...

 

Eszembe jutott, hogy sokan vártuk, majd a Skywalker kora után beindul az a könyves, képregényes dömping, mely kiegészíti a dolgokat. Eddig ennek kevés nyomát látni. Mintha a könyvekben a jövőben inkább a Köztársaság Fénykorára akarnának koncentrálni.

Most a járvány miatt (ami pont a Skywalker Kora után jött), gondolom a könyvek megjelentetését is lassították. A 6. és 7. rész közötti űrt úgy tűnik inkább a sorozatokkal próbálják kitölteni, mivel jelentős részük (Mandalorian, Boba Fett, Ahsoka, Rangers) ebben a korszakban játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Mik azok a juniorok amik itthon még nem jöttek ki?

Gyorsabb lenne felsorolni, mi jött. :/

A teljesség igénye nélkül:

- TLJ: Cobalt Squadron (ez elérhető rajongói fordításban. Egy évembe került megcsinálni)

- TRoS: Spark of the Resistance

- Guardians of the Whills

- Servants of the Empire (4 rész)

- Ezra's Gamble

- Adventures in Wild Space (6+1 rész)

- Flight of the Falcon duológia (Lando's Luck, Pirate's Price)

- The Mighty Chewbacca in the Forest of Fear!

- The Legends of Luke Skywalker

- Myths & Fables

- Dark Legends

- Join the Resistance trilógia

és tuti, hogy hagytam ki belőle.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Gyorsabb lenne felsorolni, mi jött. :/

A teljesség igénye nélkül:

- TLJ: Cobalt Squadron (ez elérhető rajongói fordításban. Egy évembe került megcsinálni)

- TRoS: Spark of the Resistance

- Guardians of the Whills

- Servants of the Empire (4 rész)

- Ezra's Gamble

- Adventures in Wild Space (6+1 rész)

- Flight of the Falcon duológia (Lando's Luck, Pirate's Price)

- The Mighty Chewbacca in the Forest of Fear!

- The Legends of Luke Skywalker

- Myths & Fables

- Dark Legends

- Join the Resistance trilógia

és tuti, hogy hagytam ki belőle.

 

 

Én még a Tales from a Galaxy far far away: Aliens (ep7 antológia) és a 4 Choose your destiny (Obi/Anakin, Han/Chewie, Luke/Leia, Poe/Finn) könyveket vettem meg angolul. Az utóbbiból az Obi-wan és Anakin végül kijött magyarul is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy volt-e már róla szó, de meg fognak jelenni két részes gyűjteményes kötetben a Star Wars Insider által leközölt novellák. A kötetek fognak egyaránt tartalmazni kánon és legendák történeteket is.

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars_Insider:_The_Fiction_Collection_Volume_1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.