Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

De a Visions mikor játszódik, azt nem tudni, mi?

Nem, azóta nincs róla új infó, hogy bejelentették ah Investor Day-en. De mivel antológia, így az Old Republictól a Skywalker Kora utáni 1000. évig akármikor játszódhat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a könyv. A Ronin is meglepő. A Wookie szerint a Melitto kultúrában a ronin férfi harcosokat jelentett, akik legyőzték a Myrmitrixeket (ezek a Melitto faj serdülő nőegyedei voltak) és ún. életképtelen kitaszítottakká váltak.

 

Neves személy is van: Sarco Plank, aki beállt fejvadásznak, de dolgozott régészként is a Devaronon. A The Weapon of a Jedi c. könyvben Sarco vezette Luke -ot a Devaroni Eedit templomhoz, röviddel a Yavini csata után.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre lövésem sincs, mit várjak ettől a sorozattól. Illetve a könyvtől. De kíváncsi leszek nagyon. És mivel Del Rey-es, így akkor jön magyarul. Aminek mindenképpen örülök. Mindenre vevő vagyok, minden megkapja a lehetőséget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tippeljük meg, hogy kb. mikor jelennek meg a felnőtt regények és a YA. regények.

Kb. július-augusztus. Thrawn: Chiss Birodalom 2. rész, vagy Alphabet osztag 3. rész.

Kb. szeptember-október Doktor Aphra hangoskönyv forgatókönyv változata.

Kb október-november. Alphabet osztag 3. rész, vagy Thrawn: Chiss Birodalom 2. rész.

Kb. november-december The Rising Storm THR regény

Kb. december-január Out of the Shadows THR regény

 

Kíváncsi vagyok, vajon így fognak-e alakulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Legjobb kánon regények a moly szerint. Ki ért egyet?

 

Sötét tanítvány 91,00% 76 értékelés
Leia, az Alderaan hercegnője 91,00% 52 értékelés
Thrawn 90,00% 95 értékelés
Elveszett csillagok 90,00% 99 értékelés
Mester és tanítványa 90,00% 71 értékelés
Dooku, az elveszett Jedi 89,00% 45 értékelés
Thrawn: Chiss Birodalom: A káosz ébredése 89,00% 33 értékelés
Az Erő nyomában 88,00% 25 értékelés
Vérvonal 87,00% 71 értékelés
Thrawn: Árulás 87,00% 64 értékelés
Ahsoka 87,00% 135 értékelés
Zsivány Egyes 87,00% 80 értékelés
Katalizátor 86,00% 72 értékelés
Skywalker kora 84,00% 38 értékelés
Thrawn: Szövetségek 83,00% 74 értékelés
Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Legjobb kánon regények a moly szerint. Ki ért egyet?

 

     
     

Nálam abszolút más lenne a sorrend. Az Elveszett Csillagok szerintem az új kánon legtúlértékeltebb könyve, én inkább középszerűnek tartom a többihez képest. Százalékot most nem adok, de a top 10 nálam így nézne ki:

1. Vérvonal

Magasan a legjobb kánon könyv, számomra az a kánonnak, ami a Darth Plagueis a legendsnek. Rendberakja a 7. epizód katyvaszos politikai rendszerét, és a története is izgalmas. Claudia Gray-nél jobban senki nem tud Leiát írni.

2. Mester és Tanítványa

Hasonlóan nyomozgatós történet, mint a Vérvonal, de sokkal kisebb léptékű. Obi-Wan és Qui-Gon párosát nagyon szeretem, és sok érdekes dolgot megtudhatunk a jedik múltjáról.

3. Thrawn

Ezt nem kell ecsetelnem, szépen bemutatja belülről a Birodalom működését. Zahn továbbra is nagyon jól tud több szálon futó történeteket írni.

4. Thrawn: Szövetségek

Hasonlóan jó, mint a Thrawn könyv, viszont a régi időkben játszó részeknél itt-ott ellaposodott a történet. Vader és Thrawn párosa, a Batuu hangulata és az új ellenség behozása elviszi a hátán ezt a regényt.

5. Thrawn - Chiss Birodalom: A Káosz Ébredese

Itt Zahn-nak szinte egy teljesen új világot kellett alkotnia, és remekül megcsinálta. Ismerős szereplők hiányában viszont a történet még egyelőre nem tudta olyan szinten fenntartani az érdeklődésemet, mint az első két Thrawn-könyv.

6. Alphabet Osztag

Tekintve, hogy a jedi/sith vonalhoz mindig is jobban ragaszkodtam, nem gondoltam volna, hogy 500 oldalnyi vadászpilóta ennyire le tud kötni. De mégis, jól kidolgozott karakterek, izgalmas történet, és talán a legjobb csataleírások, amiket SW-könyvben olvastam. Freed nagyon profin ért a háborús regényekhez. A folytatást még nem olvastam, de napirenden van.

7. Thrawn: Árulás

Itt már Zahn érezhetően kezdett belefáradni a trilógiába, nem is sikerült olyan nagyot dobnia, mint az első két részben. Néhány helyen már nagyon túlzásba vitte a technikai leírásokat a cselekmény rovására. Ennek ellenére méltó lezárása a trilógiának, és továbbra is egy profin megírt könyv, jó karakterekkel.

8. Sötét Tanítvány

Érződik rajta, hogy ezt a történetet nem regényre írták eredetileg, de attól még egy jó könyv. Ventresst és Vost jó ötlet volt egy csapatba rakni, hiszen mindketten a világos és a sötét oldal között ingáznak, bár Vos esetében ezt a Köztársaság képregény jobban bemutatta.

9. Sith Nagyurak

Izgalmas alapötlet, majd kihagyott ziccer. Az író berakta Vadert és Palpatine-t egy új érdekes szituációba, majd a regény nagy részében számomra érdektelen karakterekkel foglalkozott. A két sith-ről szóló részeket faltam, a többinél itt-ott leült a történet. Kíváncsi voltam rá, hogy Palpatine hogyan reagál bizonyos szituációkra, de fájdalmasan keveset foglalkozott vele a könyv.

10. Tarkin

Luceno hozta a kötelezőt, de a Darth Plagueis után többre számítottam tőle. Betudható annak, hogy egy nagyon korai szakaszban íródott, amikor a kánon még szinte üres volt, ezért nem foglalkozhatott sokat a galaxis helyzetével. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Whill írta:

Nálam abszolút más lenne a sorrend. Az Elveszett Csillagok szerintem az új kánon legtúlértékeltebb könyve, én inkább középszerűnek tartom a többihez képest. Százalékot most nem adok, de a top 10 nálam így nézne ki:

1. Vérvonal

Magasan a legjobb kánon könyv, számomra az a kánonnak, ami a Darth Plagueis a legendsnek. Rendberakja a 7. epizód katyvaszos politikai rendszerét, és a története is izgalmas. Claudia Gray-nél jobban senki nem tud Leiát írni.

2. Mester és Tanítványa

Hasonlóan nyomozgatós történet, mint a Vérvonal, de sokkal kisebb léptékű. Obi-Wan és Qui-Gon párosát nagyon szeretem, és sok érdekes dolgot megtudhatunk a jedik múltjáról.

3. Thrawn

Ezt nem kell ecsetelnem, szépen bemutatja belülről a Birodalom működését. Zahn továbbra is nagyon jól tud több szálon futó történeteket írni.

4. Thrawn: Szövetségek

Hasonlóan jó, mint a Thrawn könyv, viszont a régi időkben játszó részeknél itt-ott ellaposodott a történet. Vader és Thrawn párosa, a Batuu hangulata és az új ellenség behozása elviszi a hátán ezt a regényt.

5. Thrawn - Chiss Birodalom: A Káosz Ébredese

Itt Zahn-nak szinte egy teljesen új világot kellett alkotnia, és remekül megcsinálta. Ismerős szereplők hiányában viszont a történet még egyelőre nem tudta olyan szinten fenntartani az érdeklődésemet, mint az első két Thrawn-könyv.

6. Alphabet Osztag

Tekintve, hogy a jedi/sith vonalhoz mindig is jobban ragaszkodtam, nem gondoltam volna, hogy 500 oldalnyi vadászpilóta ennyire le tud kötni. De mégis, jól kidolgozott karakterek, izgalmas történet, és talán a legjobb csataleírások, amiket SW-könyvben olvastam. Freed nagyon profin ért a háborús regényekhez. A folytatást még nem olvastam, de napirenden van.

7. Thrawn: Árulás

Itt már Zahn érezhetően kezdett belefáradni a trilógiába, nem is sikerült olyan nagyot dobnia, mint az első két részben. Néhány helyen már nagyon túlzásba vitte a technikai leírásokat a cselekmény rovására. Ennek ellenére méltó lezárása a trilógiának, és továbbra is egy profin megírt könyv, jó karakterekkel.

8. Sötét Tanítvány

Érződik rajta, hogy ezt a történetet nem regényre írták eredetileg, de attól még egy jó könyv. Ventresst és Vost jó ötlet volt egy csapatba rakni, hiszen mindketten a világos és a sötét oldal között ingáznak, bár Vos esetében ezt a Köztársaság képregény jobban bemutatta.

9. Sith Nagyurak

Izgalmas alapötlet, majd kihagyott ziccer. Az író berakta Vadert és Palpatine-t egy új érdekes szituációba, majd a regény nagy részében számomra érdektelen karakterekkel foglalkozott. A két sith-ről szóló részeket faltam, a többinél itt-ott leült a történet. Kíváncsi voltam rá, hogy Palpatine hogyan reagál bizonyos szituációkra, de fájdalmasan keveset foglalkozott vele a könyv.

10. Tarkin

Luceno hozta a kötelezőt, de a Darth Plagueis után többre számítottam tőle. Betudható annak, hogy egy nagyon korai szakaszban íródott, amikor a kánon még szinte üres volt, ezért nem foglalkozhatott sokat a galaxis helyzetével. 

Nálam a fentebbiek közül az Alphabet osztag (3-as) és a Thrawn: Árulás (3,5-ös) csalódás volt. A többi nekem is tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Legjobb kánon regények a moly szerint. Ki ért egyet?

Nálam jelenleg így néz ki a sorrend:

 

Sötét tanítvány

Mester és tanítványa

Elveszett csillagok

Vérvonal

Leia, az Alderaan hercegnője

Az Erő nyomában

Dooku, az elveszett Jedi

Katalizátor

Zsivány egyes

Thrawn

Thrawn: Chiss Birodalom: A káosz ébredése

Thrawn: Árulás

Thrawn: Szövetségek

Skywalker kora

Ahsoka

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam: Elveszett csillagok, Mester és tanítványa, Chiss birodalom 1, Sötét tanítvány, Utóhatás, Szabadesés, Dooku, Ahsoka, Thrawn: Árulás, Utóhatás: Adósság a top 10.

 

De bevallom 10-11 regény még visszavan :D

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Kolibri következő Star Wars kiadványa

https://www.libri.hu/konyv/star-wars-5-perces-star-wars-tortenetek.html

 

Még csak véletlenül se Köztársaság Fénykora.

Valahol érthető, hogy még egyelőre nem merik bevállalni a Köztársaság Fénykorát. A Szukits könnyebb helyzetben van, mert a felnőtt könyveket adja ki. A young reader könyveknél viszont nem teljesen egyértelmű a célközönség: felnőtteknek lehet, hogy túl gyerekes a stílusa; a gyerekek meg sokkal szívesebben olvasnak Vaderről, Luke-ról, Yodáról és a többiekről, mint korábban ismeretlen jedikről. Lehet, hogy kivárják, hogy milyen lesz a Szukits könyveinek a fogadtatása, és utána adják ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Whill írta:

Valahol érthető, hogy még egyelőre nem merik bevállalni a Köztársaság Fénykorát. A Szukits könnyebb helyzetben van, mert a felnőtt könyveket adja ki. A young reader könyveknél viszont nem teljesen egyértelmű a célközönség: felnőtteknek lehet, hogy túl gyerekes a stílusa; a gyerekek meg sokkal szívesebben olvasnak Vaderről, Luke-ról, Yodáról és a többiekről, mint korábban ismeretlen jedikről. Lehet, hogy kivárják, hogy milyen lesz a Szukits könyveinek a fogadtatása, és utána adják ki.

Ez viszont be fog kavarni az Out of the Shadows-ba (ezt a Szukits adja ki, mivel YA), ugyanis az a regény a Test of Courage folytatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Doktor Aphra hangoskönyv szöveges átirata is előrendelhető. Júliusban jön.

https://www.szukits.hu/kanon-regenyek/10734-sarah-kuhn-star-wars-doktor-aphra-010723.html

 

Reálisan még nyár végére beleférhet az Alphabet osztag 3. része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorrendem az eddigi összes általam olvasott canon könyveket illetően:

 

- Claudia Gray: Vérvonal

- Timothy Zahn: Thrawn

- Beth Revis: A lázadás hajnala

- Kevin Shinick: Az Erő nyomában

- Claudia Gray: Elveszett csillagok

- James Luceno: Katalizátor

- Claudia Gray: Leia, az Alderaan hercegnője

- Alexander Freed: Zsivány Egyes

- Claudia Gray: Mester és tanítványa

- Rae Carson: Skywalker kora

- Timothy Zahn: A káosz ébredése

- James Luceno: Tarkin

- Cavan Scott: Dooku: Az elveszett Jedi

- Timothy Zahn: Thrawn: Árulás

- E. K. Johnston: A királynő árnyéka

- Rae Carson: Koréliai hajsza

- Christie Golden: Battlefront II: Inferno osztag

- Christie Golden: Sötét tanítvány

- Rebecca Roanhorse: Az Ellenállás újjászületése

- Paul S. Kemp: Sith Nagyurak

- Alexander Freed: Battlefront: Alkony század

- Kevin Hearne: A Jedik örököse

- Alexander Freed: Alphabet osztag

- John Jackson Miller: Új hajnal

- Delilah S. Dawson: Phasma

- Star Wars: Bizonyos szemszögből

- Chuck Wendig: Utóhatás: Adósság

- Mur Lafferty: Solo

- Chuck Wendig: Utóhatás: A Birodalom vége

- E. K. Johnston: Ahsoka

- Timothy Zahn: Thrawn: Szövetségek

- Chuck Wendig: Utóhatás

- Daniel José Older: A végső dobás

- E. K. Johnston: Királynő végveszélyben

- Alan Dean Foster: Az ébredő Erő

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt hangulatom hozzá, így inkább félbehagytam, mert tudom, hogy nem a könyvben van a hiba. A Bad Batch hatására a rajongói énem valószínűleg ismét felszínre kerül, úgyhogy csak idő kérdése és persze majd írok egy hosszabb kritikát is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.