Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

2021. 10. 19. - 20:19, Darth Revan9 írta:

Érkezett egy kánon ábrázolás Plagueis-ről.

Mi a forrás? Egyébként úgy látom Plagueis fölött is áll egy igencsak magas valaki szintén köpenyben, csak nem látszik a feje. A legendákban ugyebár ismertük az ő mesterét is, Darth Tenebroust.

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 minutes ago, mui-ruy said:

Mi a forrás? Egyébként úgy látom Plagueis fölött is áll egy igencsak magas valaki szintén köpenyben, csak nem látszik a feje. A legendákban ugyebár ismertük az ő mesterét is, Darth Tenebroust.

Tenebrous asszem a kánonba is bekerült a Skywalker Kora enciklopédia által. A kép pedig ha jól tudom a Secrets of the Sith könyvből van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Mi a forrás? Egyébként úgy látom Plagueis fölött is áll egy igencsak magas valaki szintén köpenyben, csak nem látszik a feje. A legendákban ugyebár ismertük az ő mesterét is, Darth Tenebroust.

Iqvi megmondta már helyettem a címet. Egyébként nekem hirtelen nem jutott volna eszembe. Földi Bencéék készítettek a poadcastot Huttcast címszó alatt, abba hallgattam bele és ott hallottam.

10 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Igen, az Első Rend egyik légióját Tenebrous után nevezték el. De az konkrétan nincs kimondva egyelőre, hogy ő Plagueis mestere lett volna.

Nekem valahogy úgy rémlik, mintha valamelyik könyv - talán forráskiadvány - kimondta, hogy Plagueis mestere Tenebrous. Bár ebben most nem vagyok biztos. De még ha ki is mondta egy forráskönyv, lehet, hogy felülbírálják ezt is, mint Verunát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg az Endless Vigil című szerepjáték forráskönyvben említik meg Plagueis muun mivoltát. Viszont ennél fajsúlyosabb elemeket is írtak már felül a Kánonban (regény, képregény), így nem érzem bebetonozva azt a tényt, hogy Plagueis ezúttal is muun marad. Persze semmi értelmét nem látom az esetleges variálásnak, úgyhogy remélem, csak azért néz ki emberszerűnek a szóban forgó képen (muunhoz képest nem elég hosszúkás a feje), mert egyelőre nem akartak komolyabban foglalkozni az új dizájnjával, ezért bedobtak egy random csuklyás alakot Sith szemekkel. Darth Bane-ből kiindulva sanszos, hogy nem pont úgy fog kinézni, mint a Legendákban.

 

Az, hogy a Kánonban Plagueis mestere Darth Tenebrous volt valami De Agostini magazinból van, úgyhogy ezt még annyira se érzem meggyőzőnek, mint a Plagueis=muun példát. :D 

 

Egyébként ezek olyan Legendákból átemelt elemek, amiket szerintem semmi értelme megváltoztatni, nyugodtan maradhatnak így a Kánonban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

Biztos nem akarták előre megkötni az írók kezét. 

 

Az ok, hogy nem akarják megkötni, de az az író, akit béklyókba zár ha kikötik egy karaktere faját+egy bizonyos kapcsolatát egy másik karakterrel az k*rva gyorsan akassza szögre a tollat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem kellene elszórni a lóvét Visionsre meg a folyttatásaira aztán maradna a fontos dolgokra! :evil:

Szerintem egy Visions epizód költségvetéséből egy fél muun CGI sem jönne ki. :evil:

21 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az ok, hogy nem akarják megkötni, de az az író, akit béklyókba zár ha kikötik egy karaktere faját+egy bizonyos kapcsolatát egy másik karakterrel az k*rva gyorsan akassza szögre a tollat. :D

Hiszed vagy se, egy faj és egy kapcsolat meghatározása is elég komoly megkötés lehet. Ezer dolgot befojásol. Csak a faj meghatározhat tevékenységeket, kultúrális szokásokat, más fajok és egyének ahhoz a fajhoz fűződő viszonyát. Mindez írás közben, hogy egy élő. lélegző karaktert alkoss, nagyon fontos.

Ugyanakkor igaz, hogy aki a Star Wars homokozójában akar játszani, az fogadja el a játékszabályokat és olyan karakterről írjon, amit elfogad. Ha baja van azzal, hogy XY miféle, akkor ne akarjon XY-ról írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 10. 21. - 12:55, Darth Sky írta:

Elvileg az Endless Vigil című szerepjáték forráskönyvben említik meg Plagueis muun mivoltát. Viszont ennél fajsúlyosabb elemeket is írtak már felül a Kánonban (regény, képregény), így nem érzem bebetonozva azt a tényt, hogy Plagueis ezúttal is muun marad. Persze semmi értelmét nem látom az esetleges variálásnak, úgyhogy remélem, csak azért néz ki emberszerűnek a szóban forgó képen (muunhoz képest nem elég hosszúkás a feje), mert egyelőre nem akartak komolyabban foglalkozni az új dizájnjával, ezért bedobtak egy random csuklyás alakot Sith szemekkel. Darth Bane-ből kiindulva sanszos, hogy nem pont úgy fog kinézni, mint a Legendákban.

 

Az, hogy a Kánonban Plagueis mestere Darth Tenebrous volt valami De Agostini magazinból van, úgyhogy ezt még annyira se érzem meggyőzőnek, mint a Plagueis=muun példát. :D 

 

Egyébként ezek olyan Legendákból átemelt elemek, amiket szerintem semmi értelme megváltoztatni, nyugodtan maradhatnak így a Kánonban is.

Egyetértek. Ha már Thrawn is maradhatott chiss és kb. 99%-ban egyezik a külseje a korábbi változattal, akkor Plagueis is maradhatna muun.

Egy Acolyte sorozatban nem biztos, hogy fajsúlyos szereplő lenne, és van olyan sanda gyanúm, ha Plagueis-t be is rakják, akkor mellékszereplő lesz. Azt meg lehet oldani, hogy állandóan csuklyában mutogassák. Még ha meg is mutatnák a muun arcát, nem tudom elképzelni azt, hogy az többe kerülne, mint mondjuk Grogu A mandaloriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egy Acolyte sorozatban nem biztos, hogy fajsúlyos szereplő lenne,

Csak hát ugye ez a találgatás egyelőre teljesen alaptalan. Fogalmunk sincs és ha fontos szereplő lesz akkor meg nagyonis érthető, hogy ódzkodnak a faj bejelentésétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egy Acolyte sorozatban nem biztos, hogy fajsúlyos szereplő lenne, és van olyan sanda gyanúm, ha Plagueis-t be is rakják, akkor mellékszereplő lesz.

Ez a te találgatásod, amit jobb lenne, ha nem vetítenél ki arra, hogy éppen min dolgozik a Lucasfilm és miért döntenek egyes dolgokról úgy, ahogy. ;) Ez annyit ért, mintha én meg azt mondanám, hogy márpedig Plagueis a sorozatban főszereplő lesz, és ezért rejtegetik, hogy majd abban debütálhasson az ifjú Palpatine oldalán.

 

38 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Azt meg lehet oldani, hogy állandóan csuklyában mutogassák. Még ha meg is mutatnák a muun arcát, nem tudom elképzelni azt, hogy az többe kerülne, mint mondjuk Grogu A mandaloriban.

Grogu csak egy báb volt az esetek nagyon-nagy többségében. Egyszer megcsinálták, aztán az egész sorozatban vígan használhatták a helyszínen, élőben. Egy CGI karakter meglakotása ennél jóóóóval bonyolultabb, időigényesebb és költségesebb. És egy muun báb sem lehet, mert nagyon kilógna a lókáb. Beöltözött emberrel sem helyettesítő, mert a muunok magasabbak és jóval vékonyabbak egy embernél (fizikai képtelenség, hogy egy ember ilyen magasan ennyire vékony legyen, pláne a feje). Nem véletlen volt az ep2-3-ban is tisztán CGI. És ezt azzal sem válthatod ki, hogy köpenyt teszel rá, mert mások az arányok.

Thrawn-t meg ne keverjük ide. Thrawn-hoz csak egy kis kék bőrfesték meg piros kontaktlencse kell, aztán szevasz. Totál más kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem egy Visions epizód költségvetéséből egy fél muun CGI sem jönne ki. :evil:

De nem is csak egy epizód van, meg már 2. évad is lesz meg könyv meg kitudja még mi nem fog jönni a jövőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez a te találgatásod, amit jobb lenne, ha nem vetítenél ki arra, hogy éppen min dolgozik a Lucasfilm és miért döntenek egyes dolgokról úgy, ahogy. ;) Ez annyit ért, mintha én meg azt mondanám, hogy márpedig Plagueis a sorozatban főszereplő lesz, és ezért rejtegetik, hogy majd abban debütálhasson az ifjú Palpatine oldalán.

 

Grogu csak egy báb volt az esetek nagyon-nagy többségében. Egyszer megcsinálták, aztán az egész sorozatban vígan használhatták a helyszínen, élőben. Egy CGI karakter meglakotása ennél jóóóóval bonyolultabb, időigényesebb és költségesebb. És egy muun báb sem lehet, mert nagyon kilógna a lókáb. Beöltözött emberrel sem helyettesítő, mert a muunok magasabbak és jóval vékonyabbak egy embernél (fizikai képtelenség, hogy egy ember ilyen magasan ennyire vékony legyen, pláne a feje). Nem véletlen volt az ep2-3-ban is tisztán CGI. És ezt azzal sem válthatod ki, hogy köpenyt teszel rá, mert mások az arányok.

Thrawn-t meg ne keverjük ide. Thrawn-hoz csak egy kis kék bőrfesték meg piros kontaktlencse kell, aztán szevasz. Totál más kategória.

 

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Csak hát ugye ez a találgatás egyelőre teljesen alaptalan. Fogalmunk sincs és ha fontos szereplő lesz akkor meg nagyonis érthető, hogy ódzkodnak a faj bejelentésétől.

Igen, találgatás. És akkor ez baj? Minden rajongó próbál találgatni, hogy mi jöhet és mi nem és azt is sokam próbálják kitalálni, hogy milyen formában.  Mindenki tehet ilyen kijelentéseket és ez nem bűn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Én örülnék, ha nem muun lenne. Sosem tudtam a külseje alapján komolyan venni a karaktert. Hiába az egyik leghatalmasabb Sith ever. Akkor is úgy néz ki, mint egy botsáska. Tudom, egyedül vagyok ezzel a véleményemmel :D

 

Lehet pont az élőszereplős szereplése segítene, hogy változzon a véleményed róla. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 10. 22. - 22:56, Darth Revan9 írta:

Igen, találgatás. És akkor ez baj? Minden rajongó próbál találgatni, hogy mi jöhet és mi nem és azt is sokam próbálják kitalálni, hogy milyen formában.  Mindenki tehet ilyen kijelentéseket és ez nem bűn.

Ha épp azt kell mérlegelni hogy egy Lucasfilmes döntésnek van-e értelme akkor célszerű, ha az ember nem a saját találgatásai alapján ítéli meg a helyzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Én örülnék, ha nem muun lenne. Sosem tudtam a külseje alapján komolyan venni a karaktert. Hiába az egyik leghatalmasabb Sith ever. Akkor is úgy néz ki, mint egy botsáska. Tudom, egyedül vagyok ezzel a véleményemmel :D

Nem vagy egyedül, én sem csíptem sosem azt, hogy muun volt. Persze nyilván lehet az is, és ahogy fentebb írták, talán pont egy élőszereplős sorozat javítana a megítélésén, még akkor is, ha ebbe a fajba tartozik, de nem szomorkodnék, ha nem muun lenne. Bár amennyire tudom, még egy legendákból átemelt karakter faját sem változtatták meg. Ráadásul James Luceno a Darth Plagueis című könyvében Lucas javaslatára tette meg muunná Sidious mesterét.

Szóval itt akadály tényleg csak az lehet, ha nagyobb időintervallumban akarnák szerepeltetni élőszereplős sorozatban és ott CGI-jal kellene megoldani. Bár, ha azt nézem, hogy mennyi mozifilm miőségű CGI-t használ a Disney a sorozataiban, talán ez sem akkor akadály már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 10. 23. - 19:13, kdani20 írta:

Én örülnék, ha nem muun lenne. Sosem tudtam a külseje alapján komolyan venni a karaktert. Hiába az egyik leghatalmasabb Sith ever. Akkor is úgy néz ki, mint egy botsáska. Tudom, egyedül vagyok ezzel a véleményemmel :D

Én nagyon nem örülnék neki, ha nem muun lenne. Én csak muunként tudtam komolyan venni. A Legendákban a muun származás - amit Lusas javasolt - kitűnően be van építve a háttértörténetébe és a Sithek hatalmának növekedésébe is. Ezt nagyon nagy hiba lenne - véleményem szerint - megváltoztatni. Amennyiben mégis szerepelni fog Plagueis az Acolyte-ban, vagy akármelyik másik sorozatban és megváltoztatják a faját, akkor az a sorozat nálam borítékolhatóan egy vaskos mínusszal fog indítani.  Akármilyen tökéletesre fogják megcsinálni egy ilyen dolog nagyon szúrná a szememet és csak viszonylag jónak tudnám értékelni legjobb esetben is.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: @Darth Revan9 a Thrawn Ascendence trilógia első könyvében sanszos, hogy félre van fordítva az Atya és helyette Családfő szerepel a könyv egyik kulcsfejezetében. Ezek az angol hivatalos titulusok:

 

image.png

 

A magyar könyv elején is van egy "jelmagyarázat" és a felső Atya-ként van fordítva, az alsó Családfőként. A könyv egyik kulcsfejezetében Thalias a Patriarch-kal (tehát az Atyával) beszélgetett a kontextus alapján és nem pedig Patriellel (Családfő), ahogy az a fejezetben fordítva lett. Van még ezekbe beleszólásod? Illetve az a benyomásom, hogy a könyvben párszor máshol is Családfőnek fordították a Patriarchot pedig a könyv eleji definíció alapján Atyának kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

akkor az a sorozat nálam borítékolhatóan egy vaskos mínusszal fog indítani

Melyik nem indult vaskos mínusszal? :D TBB ugyebár... Nálad a könyvek a kánon a többi az EU.

  • Nem értek egyet 1
  • Vicces 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Donát írta:

Más: @Darth Revan9 a Thrawn Ascendence trilógia első könyvében sanszos, hogy félre van fordítva az Atya és helyette Családfő szerepel a könyv egyik kulcsfejezetében. Ezek az angol hivatalos titulusok:

 

image.png

 

A magyar könyv elején is van egy "jelmagyarázat" és a felső Atya-ként van fordítva, az alsó Családfőként. A könyv egyik kulcsfejezetében Thalias a Patriarch-kal (tehát az Atyával) beszélgetett a kontextus alapján és nem pedig Patriellel (Családfő), ahogy az a fejezetben fordítva lett. Van még ezekbe beleszólásod? Illetve az a benyomásom, hogy a könyvben párszor máshol is Családfőnek fordították a Patriarchot pedig a könyv eleji definíció alapján Atyának kellett volna.

A Thrawn: Chiss Birodalom nem az én hatásköröm, semmilyen beleszólásom nincs az ügyben. Ezt a trilógiát másnak adták oda átnézésre. Ha a Patriarch Atya és a Patriel Családfő, akkor ezek már így is maradnak. Már kijött a trilógia második könyve is. Nem hiszem, hogy ezek után változtatnak ezen. Kár, hogy az amit említettél nem lett kiszúrva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Donát írta:

Más: @Darth Revan9 a Thrawn Ascendence trilógia első könyvében sanszos, hogy félre van fordítva az Atya és helyette Családfő szerepel a könyv egyik kulcsfejezetében. Ezek az angol hivatalos titulusok:

 

image.png

 

A magyar könyv elején is van egy "jelmagyarázat" és a felső Atya-ként van fordítva, az alsó Családfőként. A könyv egyik kulcsfejezetében Thalias a Patriarch-kal (tehát az Atyával) beszélgetett a kontextus alapján és nem pedig Patriellel (Családfő), ahogy az a fejezetben fordítva lett. Van még ezekbe beleszólásod? Illetve az a benyomásom, hogy a könyvben párszor máshol is Családfőnek fordították a Patriarchot pedig a könyv eleji definíció alapján Atyának kellett volna.

Sőt, nekem most esett le ~15 év után, hogy a régi EU könyvekben Thrawn rangja a Syndic, és nem a keresztneve. :D

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.