Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Nos, így már másabb, de még mindig lehet egy jó regény. Akkor gondolom ez is a hotelt fogja népszerűsíteni.

 

Szerk: most láttam, hogy a Jyn Erso életét bemutató Lázadás Hajnala című könyv írónője, Beth Revis írja majd a regényt.:o

Igen, ő az írója. :)

 

Ezzel bizonyossá vált, hogy a korábban "Misbehaving" kódnevű könyv ezt takarta. Csak nem Ben Solo fogantatásának leszünk tanúi? :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Borítékolható, hogy Széthasadt Birodalom képregénnyel ellentmondás lesz. A leírás szövege alapján legalábbis.

 

"Set just after the events of Star Wars: Return of the Jedi, the story begins on the forest moon of Endor, where Han proposes in the elation of the rebel victory against the Empire. After a ceremony at the site of the victory celebration at the end of the film, the newlyweds depart for a honeymoon aboard the Halcyon starcruiser, the luxury vessel at the heart of the new Star Wars: Galactic Starcruiser experience at Disney World Resort."

 

Márpedig a képregény alapján a ceremónia másnapján még Han támadás vezet egy megmaradt birodalmi bázis ellen. Úgyhogy klassz lesz ez megint...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viccnek szántam. :P

 

5 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Borítékolható, hogy Széthasadt Birodalom képregénnyel ellentmondás lesz. A leírás szövege alapján legalábbis.

Azért remélem, hogy időrendben picit odébb leszünk. A Széthasadt Birodalom 3. és 4. része között van egy kisebb időugrás. Utóbbiban nem is emlékszem, hogy Hanék felbukkannak-e, szóval erre az időszakra pont megfelelő egy nászút. Gondolom nem egyből házasodnak, hanem a harcok közepette valamilyen előkészületet csinálnak. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Whill írta:

A The Courtship of Princess Leia az egyik legborzalmasabb EU könyv, és ez lényegében a kánon megfelelője lesz. Reméljük, hogy annál jobban fog sikerülni. :)

A Szökevényeket a jobb Új Köztársaság regények között tartják számon. Abban szerepelt Dathomir is. Nem tudom, hogy milyen lesz ez az új változat, de egyelőre olyan érdektelennek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Szökevényeket a jobb Új Köztársaság regények között tartják számon. Abban szerepelt Dathomir is. Nem tudom, hogy milyen lesz ez az új változat, de egyelőre olyan érdektelennek tűnik.

Egyáltalán nem. Az egy jó húzás volt, hogy behoztáka a Dathomirt és az éjnővéreket, de ezt leszámítva totális katasztrófa. Han és Leia teljesen karakteren kívül viselkednek, mintha más karaktereket olvasnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Viccnek szántam. :P

 

Azért remélem, hogy időrendben picit odébb leszünk. A Széthasadt Birodalom 3. és 4. része között van egy kisebb időugrás. Utóbbiban nem is emlékszem, hogy Hanék felbukkannak-e, szóval erre az időszakra pont megfelelő egy nászút. Gondolom nem egyből házasodnak, hanem a harcok közepette valamilyen előkészületet csinálnak. :D

Közben alaposan átolvastam a megjelent interjút, és a képregényt is átfutottam. Az írónő az interjú során említi is a Széthasadt Birodalmat. 

Az első és második rész közt (leírtan) 17 nap telik el, így akár ide is el lehetne helyezni egy rövidebb történetet.

Sőt, nagyon, nagyon, nagyon, de nagyon még akár az első rész közben is bele lehetne magyarázni, bár itt sokkal korlátozotabban lehetne. Mert amit én a ceremónia másnapjának gondoltam, az igazából nincs kimondva sehol. Azt látjuk, hogy Poe szülei... szeretik egymást a ceremónia éjszakáján, aztán arra kelnek, hogy Han kiabál. Szóval egy maximum pár napos történet akár még ide is beilleszthető nyakatekert módon. Hacsak a párbeszédekben nem hangzik el más. Bevallom tényleg csak átfutottam, nem volt kapacitásom rendesen elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Whill írta:

Egyáltalán nem. Az egy jó húzás volt, hogy behoztáka a Dathomirt és az éjnővéreket, de ezt leszámítva totális katasztrófa. Han és Leia teljesen karakteren kívül viselkednek, mintha más karaktereket olvasnék.

Szerintem a megítéléséhez az is hozzátesz, hogy katasztrofális a magyar fordítása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Bence1997 írta:

Idén novemberben jön egy ilyen is. A könyv elmeséli majd a SW történelmét a High Republic előtti koroktól kezdve egészen az Első Rend legyőzéséig. :)

 

star-wars-timelines-cover-tall-v1.jpg

Ebben lesz új információ, vagy csak az eddig ismerteket meséli el?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy bármi lenne novemberig. Szerintem az alap dolgokról (Száz éves háború, sithek létrejötte, Bane és a sith birodalom bukása, Mandalori háború, Tarre Vizsla, stb.) lesz pár mondat, egy-két kép és ennyi. A lényeges dolog itt az ismert dolgokról lesz.

 

Én is feleslegesnek érzem. Ez is olyan, hogy X évente kell kiadni egy újat, mert egy csomó újdonság jelenik meg majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, ati írta:

Én esetleg a legendák vonalon tudnék egy ilyet elképzelni, mivel az már lezárult, kerek egész, ott talán lenne értelme.

Csak kicsit kellemetlen lenne, amikor az író eljutna odáig, hogy hogyan halt meg Shaak Ti vagy Even Piell. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tartalmaz új infókat - főleg a régi korokat illetően - akkor van létjogosultsága ennek a kiadványnak (a Legends-érában a referenciakönyvek azért nagy általánosságban ilyenek voltak), máskülönben ott van a Wookieepedia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nekem is pont ez jutott eszembe. Az ötlet jó, de fölösleges ezt most megvenni. Remélhetőleg pár év múlva kiadnak megint egy hasonlót.

Igen. Én kb. a 20-as évek második felére tartanám jobb ötletnek. Mondjuk 2027-re, az 50 éves évfordulóra. Addigra a Köztársaság Fénykora főbb eseményei lemennek, és sanszos, hogy a poszt-Endor tv-sorozatok nagy része lemegy, és már konkrétabb eseményeket látunk az eredeti és a folytatás trilógia között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen. Én kb. a 20-as évek második felére tartanám jobb ötletnek. Mondjuk 2027-re, az 50 éves évfordulóra. Addigra a Köztársaság Fénykora főbb eseményei lemennek, és sanszos, hogy a poszt-Endor tv-sorozatok nagy része lemegy, és már konkrétabb eseményeket látunk az eredeti és a folytatás trilógia között.

2019 egyébként pont egy alkalmas időpont lett volna erre. Lezárult a Skywalker saga, lezárult a Rebels, lezárultak az ep 4-5 közötti képregények, a High Republic és a Mandoverse meg még nem indult el. Ezek után tényleg az lenne logikus, ha a 20-as évek második felében csinálnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Whill said:

2019 egyébként pont egy alkalmas időpont lett volna erre. Lezárult a Skywalker saga, lezárult a Rebels, lezárultak az ep 4-5 közötti képregények, a High Republic és a Mandoverse meg még nem indult el. Ezek után tényleg az lenne logikus, ha a 20-as évek második felében csinálnák.

Hát igen, oda tényleg jobban illett volna egy ilyen összefoglaló jellegű enciklopédia. Nem tudom miért most adják ki. Ha meg lemegy a HR és a Mandoverse akkor csinálhatnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem fog idén sem megállni a papírár emelkedés, ugyanolyan, vagy még nagyobb áremelkedés fog jönni. Szerintem készüljünk fel arra, hogy mégis csak 5500-6000 közé fognak emelkedni a Star Wars regények, a képregények pedig olyan 6500-7000 között fognak mozogni, hiába van az  1 évig csak itt kapható rendszer, 10%-os előrendeléssel. Per pillanat nem tudom elképzelni, hogy maradnának a jelenlegi alapárak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 minutes ago, Darth Revan9 said:

Lehet, hogy nem megy fel addig.  A 7000 szerintem a legrosszabb eset. Az valószínűbb, hogy 6000 fölé fog menni az alapár valamikor az év második felében.

Akkor lehet a nyáron megveszem gyorsan azt, amit eddig nem vetten meg. De a 7000, de még a 6500 is húzós lenne nekem. Még a 10%-os kedvezménnyel is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Lehet, hogy nem megy fel addig.  A 7000 szerintem a legrosszabb eset. Az valószínűbb, hogy 6000 fölé fog menni az alapár valamikor az év második felében.

Posta költséggel bőven több lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem fog idén sem megállni a papírár emelkedés, ugyanolyan, vagy még nagyobb áremelkedés fog jönni. Szerintem készüljünk fel arra, hogy mégis csak 5500-6000 közé fognak emelkedni a Star Wars regények, a képregények pedig olyan 6500-7000 között fognak mozogni, hiába van az  1 évig csak itt kapható rendszer, 10%-os előrendeléssel. Per pillanat nem tudom elképzelni, hogy maradnának a jelenlegi alapárak.

És ez most már permanens lesz? Azt gondolom, hogy visszacsökkenni már nem fognak az árak, de mostantól folyamatos emelkedéssel kell számolni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Whill írta:

És ez most már permanens lesz? Azt gondolom, hogy visszacsökkenni már nem fognak az árak, de mostantól folyamatos emelkedéssel kell számolni?

Sajnos ebben az évben biztos, és most azt jelzik előre, hogy 2023 első felében is ez lesz. Talán 2023 nyarán állnak be az árak. Csökkenni nem fognak, de talán akkorra már nagy emelkedés sem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.