Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Celebration panelek (érintőleg a publishing és a Köztársaság Fénykora)

 

Máj. 26, Csütörtök

 

   11am - Lucasfilm Studio Showcase

 

   1pm - Lucasfilm Publishing

 

   3pm - The High Republic

 

Máj. 27, Péntek 

 

   12:30pm - Lucasfilm Publishing - Behind The Page

 

   6:30pm - Behind The Audiobook: Making an Original Star Wars audio-drama

 

 

Máj. 28, Szombat

 

   2:30pm - Tales Of The Jedi Reveal

 

   4:30pm - Marvel Star Wars Comics

 

   6:30pm - Del Rey: Behind The Scenes

 

 

A Tales of the Jedi hivatalosan is animációs sorozat lesz Filoni vezetése alatt, azonban a Visions-höz hasonlóan minitörténeteket fog elmesélni, nem egységes, nem 20-40 perces részek lesznek, kifejezetten "short"-ként írták le a részeket :/

Egyébiránt majdnem minden panelnél új bejelentésekre számíthatunk. 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezekről már itt beszéltünk. Itt számunkra ha jól látom, csak a csütörtöki nap 1pm-kor kezdődő panelja lesz érdekes - itthon ez este 10 kor kezdődik majd. Remélem bőségesen elárasztanak bennünket infókkal könyvek terén. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Legjobb kánon könyvek a moly szerint 2022-ben. 85%-ig mentem csak el.

A Köztársaság Fénykora Viharfellegek 94% 22 értékelés
Thrawn Chiss Birodalom Államérdek 92% 22 értékelés
Sötét tanítvány 91% 85 értékelés
Thrawn 91% 112 értékelés
Leia, az Alderaan hercegnője 91% 59 értékelés
A Köztársaság Fénykora A Jedik fénye 90% 53 értékelés
Elveszett csillagok 90% 105 értékelés
Mester és tanítványa 90% 84 értékelés
Fenyegető sötétség 90% 35 értékelés
Dooku, az elveszett Jedi 89% 56 értékelés
Thrawn Chiss Birodalom A káosz ébredése 89% 55 értékelés
Vérvonal 87% 75 értékelés
Zsivány Egyes 87% 85 értékelés
Ahsoka 86% 159 értékelés
Thrawn Árulás 86% 80 értékelés
Az Erő nyomában 86% 32 értékelés
Katalizátor 86% 75 értékelés
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Jedik fénye és a Fenyegető sötétség egy kicsit lejjebb csúszott. Ahogy a később csatlakozó olvasók bejöttek és értékelték, úgy jöttek velük a kritikusabb olvasók is.

A kánonban látszódik, hogy a Köztársaság Fénykora regények mellett Zahn művei, illetve Claudia Gray és Cavan Scott írásai tudtak csak abszolút népszerűséget szerezni. A többi ehhez képest fasorban sincs velük. A Skywalker kora regényváltozata is jól lecsúszott egy év alatt, most 82%-on áll, pedig 89-90% körül indult és sokáig úgy nézett ki, ott is marad, így felveszi a versenyt A Sithek bosszúja regény változatával.

A másik, amit megfigyeltem, hogy több Legendák cím olvasottsága folyamatosan nő, a kánonban sokkal kevesebb könyv - talán csak a legnépszerűbbek - olvasottsága nőtt meg az elmúlt időkben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 hours ago, Darth Revan9 said:

A Legendák vonalon a Darth Plagueis népszerűsége pedig töretlen, elképesztő ez a 160-as értékelés és a 93%. Vajon lesz-e olyan kánon könyv, mely eléri ezt?

Elég durva, bár én nem olvastam ezt a regényt. Nincs egy kicsit esetleg túlértékelve? 

 

On 5/8/2022 at 2:10 AM , kdani20 said:

Érdekes, hogy A Jedik fénye így lecsúszott. :/

Közben meg az Államérdek ilyen magas helyen van, pedig az szerintem egyáltalán nem volt olyan jó, mint A káosz ébredése.

Én nem szégyenkeznék egy 4.helyért.:D Azért szerintem ez még egy nagyon jó helyezés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Elég durva, bár én nem olvastam ezt a regényt. Nincs egy kicsit esetleg túlértékelve? 

 

Én nem szégyenkeznék egy 4.helyért.:D Azért szerintem ez még egy nagyon jó helyezés. 

Szerintem abszolút nincs túlértékelve. Nemzetközi szinten is az egyik legnépszerűbb és legolvasottabb cím lett. Én magam 4-szer olvastam el eddig. És szerintem lesz még újraolvasás.

De minden népszerű könyvnél találkozni fogsz olyan véleményekkel, melyek szerint az adott könyv, vagy könyvszéria túlértékelt. Én már találkoztam olyanokkal, akik túlértékelték a klasszikus régi Thrawn-trilógiát, a Republic Commando-t, a Darth Bane-t, Kenobit,...stb. És olyanokat is, akik szerint túlértékeltek a kánonból Claudia Gray, Timothy Zahn, vagy éppen újabban a Köztársaság Fénykora regényei is. Tehát ez nézőpont kérdése és mindig az adott egyén dönti el, hogy mennyire ért egyet az értékeléssel. Sok könyvnél én se értek egyet.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még nem jártam úgy, hogy ha elkezdek egy Star Wars könyvet, akkor félbehagynám, ha nem tetszik. Pedig volt ilyen érzés bennem, sajnálatos, hogy pont az új kánon könyveinél fordult ez elő. Pl. Alphabet osztag, Fekete Torony, Thrawn: Árulás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan: Pár évvel ezelőttig én is úgy voltam hogyha egy filmet vagy egy könyvet elkezdtem akkor nem hagytam félbe. De újabban arra jutottam, hogy túl értékes az idő és még úgyis hogy a félbehagyásnál benne van a pakliban hogy ha végig maradtam volna akkor végül jól szórakoztam volna, mégis muszáj rostálni mert jómagam azt vettem észre hogy túl sok időm megy el nekem kevésbé tetsző filmek nézésére vagy könyvek olvasására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Akinek megvan a "Skywalker Kora Képes Útmutató" meg tudná mondani a "Vertical Tionese writing..."-gal kezdődő teljes megjegyzés pontos fordítását?

Így fordították:

Matt Corbet függőleges itoni írása az "Ami van, az anélkül van" mondását magyarázza.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Revan: Pár évvel ezelőttig én is úgy voltam hogyha egy filmet vagy egy könyvet elkezdtem akkor nem hagytam félbe. De újabban arra jutottam, hogy túl értékes az idő és még úgyis hogy a félbehagyásnál benne van a pakliban hogy ha végig maradtam volna akkor végül jól szórakoztam volna, mégis muszáj rostálni mert jómagam azt vettem észre hogy túl sok időm megy el nekem kevésbé tetsző filmek nézésére vagy könyvek olvasására.

Ez igaz. Lehet, hogy pont ezért nem fogom talán sohase elolvasni az Alphabet osztag 2. és 3. részét, hiszen már az első rész se nagyon tetszett. Talán a Végső dobás regény és a két Bizonyos szemszögből is kimarad. Tényleg túl kevés az idő és még sok más jó könyv is van. És persze nem csak Star Wars könyvek vannak.

1 órával korábban, MissKarrde írta:

 

De. Sosem értettem, miért tetszik annyira sok rajongónak. 

Én a régi Thrawn-trilógiával és az X-szárnyúakkal vagyok így. Főleg az X-szárnyúakkal. Ha abból a sorozatból a Lidérc osztag a legjobb rész, akkor sanszos, hogy nem kérek a Stackpole regényekből, pedig most esélyes, hogy újra kiadják őket a Legends Essential Collecion-ben magyarul is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Emlékeim szerint te Luceno egyik regényét sem szereted igazán, nem?

 

Igen, nem vagyok nagy rajongója. Biztosan csak Luceno stílusa nem jön be nekem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét téma volt a hírekben a könyváremelés, és a papírválság. Év végéig újabb 20-30%-os emelés is előfordulhat.

Ezek szerint továbbra is esélyes lehet az 5500-6000 közötti SW regény alapár, a képregény pedig ennél is jóval drágább lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://www.libri.hu/konyv/star-wars-the-mandalorian-2-evad-regeny.html

 

Jön A mandalori második évadának regényváltozata. Sajnos a Kolibri tervezett Köztársaság fénykora regényéről semmi hír, ahogy a klónháborús antológiáról sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

https://www.libri.hu/konyv/star-wars-the-mandalorian-2-evad-regeny.html

 

Jön A mandalori második évadának regényváltozata. Sajnos a Kolibri tervezett Köztársaság fénykora regényéről semmi hír, ahogy a klónháborús antológiáról sem.

Mondták, hogy az év második felében lehet ezekből valami. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
1 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem az is jó nagy durranás volt. Elég sok mindent lelepleztek azon. 

Persze, de azért arra nagyjából Celebration nélkül is számíthattunk, hogy a High Republicban milyen sorrendben jönnek a dolgok. Csak a címeket nem tudtuk. Tavaly volt nagy durranás, amikor egy teljesen átlagos nagyon egyszer csak bejelentették a Shadows of the Sith-et, a Brotherhoodot és a Padawant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A Csillaghullás lesz az utolsó olyan Star Wars regény, mely 4990-es alap fogyasztói áron jön ki. A Fergeteghajtó és a Járulékos veszteség már 5490 forintért jön ki.

A drágulás ősszel lehet, hogy tovább megy még. Most hallottam, hogy több kiadó ősszel hatalmas áremelésekre kényszerül, a korábbi 5000 körüli könyvárak 6000-re vagy a fölé mennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.