Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Eskü, évek óta nem költöttem annyi pénzt könyvekre, mint az elmúlt hónapokban, de lassan minden könyv megvan, amit a polcomon akartam tudni. Mondjuk azért a Szukits is bekaphatja a kékerest. A Testvériségről lecsúsztam, de előjegyezhető volt. Meg is tettem, erre ma látom, hogy nédmá, újra kapható, de már csak 25 darab van. Üzenetet küldeni erről, ja azt nem, a hülye előjegyzője találja ki maga. :fuckoff: Szerencse, hogy ma akartam leadni a rendelésem a Thrawn-trilógiára, így bár a pénztárcám felsikított, hozzácsaptam azt is. :yeah:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezt én sem láttam. Mondjuk én most a képregényes lemaradásomat akarom pótolni. Még 12 kötet kb az ami hiányzik a gyűjteményemből. De emellett még ott van a fentebb említett Testvériség, illetve a két novellás kötet is, a Fény és Élet Meséi és a Jedi visszatér 40. évfordulójára kiadott Bizonyos szemszögből is. Ott fogok még hagyni a Szukitsnál olyan 70.000-ret. És a számlámon most kb 80.000 forint van :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 04. 08. - 15:29, Dzséjt írta:

Mondjuk azért a Szukits is bekaphatja a kékerest.

Bár én naprakész vagyok, de ezzel tökéletesen egyetértek. Csókolják be, amíg gondolom. Alig várom, hogy az utolsó csomag is megjöjjön, aztán már állítom is be a kikövetést. Ezzel az árulással elvágták magukat, direktbe tőlem egy forintot nem látnak többé.

Ugyanitt hobbi társfordító kerestetik! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 04. 10. - 22:52, kdani20 írta:

Bár én naprakész vagyok, de ezzel tökéletesen egyetértek. Csókolják be, amíg gondolom. Alig várom, hogy az utolsó csomag is megjöjjön, aztán már állítom is be a kikövetést. Ezzel az árulással elvágták magukat, direktbe tőlem egy forintot nem látnak többé.

Ugyanitt hobbi társfordító kerestetik! :D

Így van. Lehet ezt akármennyire csűrni-csavarni, a Szukits nagyon kicseszett az olvasókkal. Se a High Republic, se a képregénysorozat nem lett befejezve. Most ott van sok rajongónál két félkész, erősen hiányos sorozat, amikre elköltöttek százezreket. Ezek után miért vegyek tőlük WoW, vagy akármilyen más sorozatot, amikor mindig ott lesz a veszély, hogy egyik pillanatról a másikra elvágják? Annyi pozitívum van ebben, hogy végre kikövethetem a Szukits összes oldalát, nem leszek telespammelve HIHETETLEN LEÁRAZÁS üzenetekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként így a cég számolhat vele, hogy jelentősen csökkenni fog a bevétele. Nem hiszem, hogy a többi univerzumhoz kapcsolódó vagy egyéb könyv pótolni tudja a kiesést, amit az SW jelentett. Lehet, hogy magasabb lesz az árrésük, de a profit összege viszont összemegy. Ez a reàlis forgatókönyv. Biztos átgondolták ezt, de nem lesz könnyű a jövő évük. Az ideit még jól megdobja a sok rajongó előrehozott vásárlása. Lehetséges, hogy idén annyit kaszàlnak, ami elég tartalékot jelent jövőre is, 2 évnél tovább meg úgysem lehet kis hazánkban tervezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Pildi írta:

Egyébként így a cég számolhat vele, hogy jelentősen csökkenni fog a bevétele. Nem hiszem, hogy a többi univerzumhoz kapcsolódó vagy egyéb könyv pótolni tudja a kiesést, amit az SW jelentett. Lehet, hogy magasabb lesz az árrésük, de a profit összege viszont összemegy. Ez a reàlis forgatókönyv. Biztos átgondolták ezt, de nem lesz könnyű a jövő évük. Az ideit még jól megdobja a sok rajongó előrehozott vásárlása. Lehetséges, hogy idén annyit kaszàlnak, ami elég tartalékot jelent jövőre is, 2 évnél tovább meg úgysem lehet kis hazánkban tervezni.

Tavaly is bőven nyereségesek voltak az OPTA szerint, ha jól emlékszem. Így volt? Elég érthetetlen ez az egész dolog....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Tavaly is bőven nyereségesek voltak az OPTA szerint, ha jól emlékszem. Így volt? Elég érthetetlen ez az egész dolog....

2022-ben azok voltak. Hogy 2023 milyen volt, az junius elején derül ki, addig kell feltölteni a beszàmolót minden cégnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem egy nagyjából húsz évvel ezelőtti korszakra. A LAP-ICS Apuila utolsó aktív éve 2002 volt, akkor több SW könyvet kihoztak. 2003-ra tolódott Az álmok bolygója. 2003-ban és 2004-ben folyamatosan ment a hitegetés, hogy összeszedik magukat és folytatják. 2003 vagy 2004 karácsonyára beígérték az X-szárnyúak 7. kötetét illetve a Fejvadászháborúk 2. kötetét. Ezt még karácsonyi könyvkatalógusban is reklámozták. Aztán 2005-re vált csak világossá, hogy nem fogják folytatni, kiadták még A Sithek bosszúja regényváltozatát és azzal befejezték. De erről soha nem adtak ki hivatalos közleményt. És az utolsó 2-3 évben volt jó pár hamis ígéret is a folytatással kapcsolatban. Ahelyett, hogy már 2002-ben bejelentették volna, hogy ennyi volt, még húzták három évig a dolgot, Három év alatt 6 könyvet kiadtak - ebből négyet 2002-ben és utána csendben eltűntek.

 

2010-ben a Semic nagyon megcsúszott a megjelenésekkel. Ez 2010 őszén volt. Gyanús volt, hogy valami baj van. 2010 végén meghirdettek újabb előfizetői akciókat 2011-re nyereményekkel együtt. Öcsém győzködött is, hogy fizessünk elő a Star Wars-ra, mert így olcsóbb lenne, ő meg talán kap majd figurát. Én viszont nem álltam kötélnek, mert sejtettem, hogy valami nincs rendben. Elindult a 2011-es év. Star Wars-ból egy füzet megjelent jókora késéssel. Aztán hónapig csend. Ment a hitegetés, hogy összeszedik magukat és késésekkel folytatják. Aztán valamikor 2010 tavasz végén derült ki, hogy felszámolás alá került a Semic óriási adósságok miatt. Az előfizetők bottal üthették a pénzüket, csupán 1 duplafüzetet kaptak meg a tervezett hatból. Öt másik árát elbukták.

Az árulás szóról inkább ezek jutnak eszembe.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Azért nem kell démonizálni a Szukitsot. Befejezik és kész. Teljesen korrektek. Nyilván lehet kritizálni az elmúlt évek üzletpolitikáját (ezt magam is megtettem), de azért mégiscsak majd 20 évig megbízható kiadó volt, és mindent kiadtak, amit lehetett. Most jó előre bejelentették hogy vége, de a már leszerződött címeket kiadják. Itt nem lett átverve senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó egy oldalt elolvasva, és a korábbi posztokra emlékezve szerintem itt senki sem nevezte árulásnak azt, amit a Szukits tett, és nem is démonizálta. A felhozott kritikák pedig abszolút jogosak. Nem csak az üzletpolitikai része. Az korrekt volt tőlük, hogy időben szóltak, így legalább megadták a minimális esélyt arra, hogy mindenki megpróbáljon minél több dolgot beszerezni, amit még szeretne a polcán tudni. Félév mondjuk ilyen árak és fizetések mellett lóf*sz és estifény ahhoz, hogy mindent megszerezzen az ember, de mégis csak több esély, mintha egyik pillanatról a másikra lőtték volna le az egészet. Az mondjuk egy másik kérdés, hogy még így is volt pofájuk árat emelni a kifutó termékeiken, kábé azt üzenve, hogy "na még egyszer utoljára nyerészkedünk kicsit rajtatok", de ez már egy másik sztori.

Az tény, hogy hosszú-hosszú éveken át biztosítottak Star Wars matériát, ugyanakkor annak színvonala, ahogy ezt biztosították, egyre rondább, ocsmányabb lett, a kiszállítástól a s*ggtörlésen kívül másra nem igazán alkalmas kuponjaikon át a rémes honlapjukig és a vásárlók tájékoztatásáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd arra kíváncsi leszek, hogy az új könyvár megkötéses rendszer hogyan fogja általánosságban befolyásolni a kiadók terjesztési stratégiáját és árképzését. Ha ezt megszavazzák, akkor tök mindegy ki veszi át a SW könyveket, sajnos az újdonságokra csak minimális 10%-os kedvezményt adhat egy évig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 02. 23. - 18:32, Iqvi írta:

Kiváncsi vagyok mennyiben fog újat hozzáadni a Birodalom történetéhez, vagy csak az eddigi ismeretek összegzője lesz. 

Beaumont Kin írta. :D Érdekes lesz. Ha kijön magyarul megveszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megrendeltem én is a Szukitstól amik érdekeltek(Kylo képregény, az EP3 utáni Darth Vader képregény, A vörös penge felemelkedése , illetve a Testvériség regénye). Az egyik regény a Testvériség még nem jelent meg csak május 8.-án fog. Azt írták utána fogják az összeset egyben kiszállítani. Az kb mennyi idő a megjelenés után? Még sosem rendeltem a Szukitstól azért kérdezem.

Maga szerintem a megrendelés nem vészes. Kb 6-7 perc alatt végeztem a regisztrációt is beleszámítva. Bár kétségtelen hogy a megrendelési űrlapok eléggé elavultak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem olvastalak volna titeket hogy milyen negatív volt a sok vélemény a rendelési rendszerről, nem hinném el ami történt. Ugye kedden rendeltem meg a csomagot. Mivel a Testvériség megjelenése május 8.-ára van datálva, arra számítottam hogy majd május 10-11.-én jelentkeznek. Legnagyobb meglepetésemre másnap jött a Szukits-tól az e-mail hogy a csomagom rövidesen elkészül és kiszállításra kerül. Mondom hogy hisz az egyik regény csak 2 és fél hét múlva jelenik meg. Másnap, azaz tegnap pedig regel 8 elött perccel jött az MPL-től az sms és az e-mail hogy az általam megadott postára mehetek a csomagért. Közben az Index-en azt olvastam hogy az MPL nem vállal felelősséget a hamis csomagokért. Mondom magamban biztos nekem is az jött hizs az egyik termék még meg sem jelent, meg ilyen gyorsan kizárt hogy a postán legyen, merthogy csak rosszat olvastam a rendelési rendszerükről(Szukits). Tegnap mentem a postára a csomagért abban a biztos tudatban hogy átvertek. Odaérek kihoz a manus egy ksi dobozt, mondom mielött kifizetem nyissuk már ki. Azt nem lehet. Na jó mondom legyen lutri. Nem hittem el hogy ebben a kis dobozban elfér 2 könyv és két képregény. Mindegy kifizettem majd hazavittem. Teljesen meg voltam róla győződve hogy valami papirgalacsinok lesznek csak benne. Nem volt súlyos a doboz sem.

Hát legnagyobb örömöre minden megvolt hiánytalanul. Az évezred rejtélye hogyan lehetett a csomagban a Testvériség ami csak később fog megjelenni, de benne volt.

Amitől még hátast dobtam az a képregények minősége. Mind a papíré, mind a festéké, mind a keményfedélé. Én szoktam hivatkozni ,egyfajta minőségdefinicióként ,arra hogy nyugati minőség. Hát ez az.

Egyszerűen jó fogni, nem nyaklik-nyeklik, érzem azt hogy a pénzemért kaptam valamit.

Szóval én most a Szukits rendszeréről csak szuperlativuszokban tudok beszélni. Az hogy a rendelés után 2 nappal már nálam van a megrendelt csomag az komolyabb webáruházaknak sem megy ám.

A sors rettenetese iróniája hogy annyira elégedett vagyok velük hogy innentől rendelnék tőlük gondolkodás nélkül, erre most hagyják abba.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Az évezred rejtélye hogyan lehetett a csomagban a Testvériség ami csak később fog megjelenni, de benne volt.

Egyszerűen, a Szukits honlapján nem reális információ az, hogy a könyv május 8-án fog megjelenni. Valójában 2022-ben (novemberében?) jelent meg kis hazánkban (ha fellapozod a könyv elejét, az infóboxban láthatod is). Azóta hol kapni, hol nem. Én is március elején jegyeztem elő, aztán két és fél hete, amikor megrendeltem a Thrawn-trilógiát, véletlen vettem észre, hogy újra kapható (amiről nem kaptam e-mailt). Akkor gyorsan megrendeltem én is. Azóta el is kezdtem olvasni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már posta, nekem most egy olyan tapasztalásom volt a rendszerrel, hogy nem hittem a szememnek mikor olvastam az értesítő sms-t és e-mailt. Ugyanis én a múlt héten megrendeltem négy darab Star Wars képregényt, ebből hármon 50%-os kedvezmény volt. Ám a kiválasztott posta helyett ami Istenmezején van, a csomagot az értesítő szerint Budapestre. a Harrer Pál utcába szállították ki :angry:. Úgy, hogy a két település között van vagy két óra út légvonalban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.