Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Teljesen ledöbbentett, hogy ezt így hirtelen minden előzetes nélkül bejelentették. Számítottam rá, hogy lesznek megszorítások (drágulás, kisebb példányszám, kevesebb könyvek évente, stb.), de erre nem. Egy ideje fontolgattam az angol nyelvű ebookra való átállást, a magyar kiadáshoz azért ragaszkodtam csupán, mert jobban szeretem fizikailag a kezemben tartani a könyvet. Ettől függetlenül ez a hír nagyon elszomorító, és a tudat, hogy itt Európa kellős közepén ennyire nincs már kereslet Star Wars-könyvekre. Meg az, hogy olyan sorozatok, mint a High Republic vagy a 2020-as képregények most már örökké hiányosan fognak tátongani a polcokon. De a könyvkiadónak elsősorban teljesen érthető módon a profit a célja, és ha egy könyvkiadás veszteséges, akkor értelemszerűen nem érdekes, hogy egy adott sorozat hiányos-e vagy sem. Egy korszak zárult ma le.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Darth Cupsy said:

Hát ez szívás.

 

Egyébként ezt akkor se tudná megoldani/átvenni egy kiadó, akár egy kisebb, ha húzna egy merészet és csak SW-t adna ki?

 

Vajon azzal se tudtak volna kijönni a sz*rból, ha csak könyveket adnak ki eztán?

Jó nagy bajban kellett lenniük ha teljesen leállnak vele. Ezen szerintem már a csak könyvre való visszaállás sem segíthetett volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Whill írta:

kereslet Star Wars-könyvekre.

Szerintem kereslet lenne csak pénz nincs.

Amúgy én ennek egy megoldását látnám, előbb utóbb úgy is az lesz minden nyomtatott kiadvánnyal, ez pedig a digitális tartalom fogyasztás, erre halad a világ. Csak nézzetek meg egy nagyobb áruház újságos/magazinos részlegét (ahol még van), és emlékezzetek régen, hogy néztek ki azok a polcok és hogy néznek ki ma, azok a magazinok amik eltűntek jó párnak weboldala van helyette. Nem klasszikus kiadók lesznek, hanem virtuálisak, weboldalakkal, ahol megvásárolhatsz könyveket, aztán ott olvashatod őket, illetve lesz előfizetéses model, na és persze reklámok. A reklámokból befolyt összeg finanszírozhatja a jogokat vagy legalábbis jó részét, kevesebb lesz a cég költsége, mert nem kell fizikálisan előállítani semmit, így olcsóbb árazással is tudnak profitot termelni és ezáltal esetleg többen választják a legális tartalom fogyasztást a torrent helyett.

Képzeljetek el egy Disney+-t csak könyvekkel.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Szukits a saját üzletpolitikájával dőlt be. Nem fogták fel, hogy az emberek nagyrésze még ma sem tudatos vásárló. Legtöbbük bemegy egy könyvesboltba egy kiadós plázázás során, meglátja, hopp, van egy új SW könyv, lekapja, megveszi. Na ezt nem tehették meg, mert a Szukits x éve csak a saját felületén forgalmazza a könyveket brutális kiszállítási áron, minimális előrendelési akciókkal. Ha bevállalták volna a kereskedelmi árrést (ami persze fáj, tudom), sokkal több könyvet eladhattak volna a Libriben, Lírában, book24-en stb. Így viszont tényleg csak a keménymag vásárolta a könyveket, az meg édeskevés, pláne egy olyan beszükített piacon, mint a magyar. De a Szukits még olyan könyves eseményeken sem volt soha jelen, mint a Könyvhét vagy a Könyvfesztivál...

 

Kizártnak tartom, hogy a Tuan pl. többet kaszálna a Warhammer-könyvekkel. De azok mégis jönnek és bizony ott vannak pl. a Libri polcain. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Szerintem a Szukits a saját üzletpolitikájával dőlt be. Nem fogták fel, hogy az emberek nagyrésze még ma sem tudatos vásárló. Legtöbbük bemegy egy könyvesboltba egy kiadós plázázás során, meglátja, hopp, van egy új SW könyv, lekapja, megveszi. Na ezt nem tehették meg, mert a Szukits x éve csak a saját felületén forgalmazza a könyveket brutális kiszállítási áron, minimális előrendelési akciókkal. Ha bevállalták volna a kereskedelmi árrést (ami persze fáj, tudom), sokkal több könyvet eladhattak volna a Libriben, Lírában, book24-en stb. Így viszont tényleg csak a keménymag vásárolta a könyveket, az meg édeskevés, pláne egy olyan beszükített piacon, mint a magyar. De a Szukits még olyan könyves eseményeken sem volt soha jelen, mint a Könyvhét vagy a Könyvfesztivál...

 

Kizártnak tartom, hogy a Tuan pl. többet kaszálna a Warhammer-könyvekkel. De azok mégis jönnek és bizony ott vannak pl. a Libri polcain. 

Pont azért tértek át saját terjesztésre, mert a nagy terjesztők - korábban az Alexandra, most pedig a Libri és Líra - nagyon nagy árrést nyeltek be és késve fizettek, -már ha fizettek (itt most az Alexandrára gondolok elsősorban). Azzal a struktúrával jóval kevesebb könyv jelenhetett meg. Hosszabb távon pedig sokkal hamarabb bekövetkezett volna az összeomlásuk, talán már az Alexandra bukásakor. Meg lehet nézni a 2007 nyár végétől a 2008 nyár elejéig tartó időszakot. 4 új Star Wars regényt tudtak kiadni összesen. 2009-ben, 2010-ben pedig még annyit se. Téves az az elképzelés, hogy a terjesztőknek nagy mennyiségben oda kell adni mindent.

És nem csak a Szukits állt rá a saját terjesztésre. A Delta Vision már hosszú évek óta nem adja ki a könyveit a nagy terjesztőknek. A Kingpin is elkezd majd erre ráállni, Bejelentették, hogy több kiadványukat már csak tőlük lehet majd megrendelni, ki tudja mikor állnak rá majd ők is a saját terjesztésre.

A Warhammer könyvek más fogyasztói csoportot képeznek és mások a körülmények is. Egyébként nem tudjuk, hogyan áll a Tuan szénája. Ők is egy franchise-ra nyomultak rá nagyon - a Warhammerre. Nem tudjuk, hogy ez nem üt-e majd vissza.

Felhoznám példának a Kolibrit. Ők a Libri csoport tatjai. A könyveik ott vannak a Libri áruházakban. És mégis mennyire visszafogták a Star Wars-t. És milyen nagy mértékben akcióztak ők is. Ma meg alig adnak ki. Meglepő volt, hogy azt a pár junior regényt bevállalták az elmúlt években.

 

 

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Végül is sovány vígasz, hogy az üzletpolitikájuk a hibás, ha végül az olvasók sz*vják meg. A Szukits nem ment tönkre, csak nem foglalkoznak többé ezzel az univerzummal, vagyis itt csak egy vesztes lesz: az SW-t szerető olvasó.

Azt azért még meglátjuk, mi lesz velük. Mi volt, amit még kiadtak a Star Wars-on kívül az elmúlt időkben? Warcraft, Alien, Marvel regények. Az elmúlt tizenvalahány évben hogy eltűntek az egyéb kiadványok - Dűne, Asimov, szakácskönyvek, egyéb horror, thriller könyvek.... Most, pont a Star Wars-szal állnak le, ami az elmúlt években aktívan megmaradt.

 

Abban van igazság, hogy az emelkedő árak, emelkedő szállítási költségek minden bizonnyal nagyon lecsökkentették a vásárlók számát. És ez egy ördögi spirált eredményezett. Rixon jól összefoglalta az ezzel foglalkozó videójában. A válságok miatt árat emeletek, így a vásárlók csökkentek, de ezek után példányszámot kellett csökkenteni, ami újabb áremelkedéshez vezetett, ami meg újabb fogyasztás csökkenéshez. És ez így mehetett hosszú ideig.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Pont azért tértek át saját terjesztésre, mert a nagy terjesztők - korábban az Alexandra, most pedig a Libri és Líra - nagyon nagy árrést nyeltek be és késve fizettek, -már ha fizettek (itt most az Alexandrára gondolok elsősorban). Azzal a struktúrával jóval kevesebb könyv jelenhetett meg. Hosszabb távon pedig sokkal hamarabb bekövetkezett volna az összeomlásuk, talán már az Alexandra bukásakor. Meg lehet nézni a 2007 nyár végétől a 2008 nyár elejéig tartó időszakot. 4 új Star Wars regényt tudtak kiadni összesen. 2009-ben, 2010-ben pedig még annyit se. Téves az az elképzelés, hogy a terjesztőknek nagy mennyiségben oda kell adni mindent.

És nem csak a Szukits állt rá a saját terjesztésre. A Delta Vision már hosszú évek óta nem adja ki a könyveit a nagy terjesztőknek. A Kingpin is elkezd majd erre ráállni, Bejelentették, hogy több kiadványukat már csak tőlük lehet majd megrendelni, ki tudja mikor állnak rá majd ők is a saját terjesztésre.

A Warhammer könyvek más fogyasztói csoportot képeznek és mások a körülmények is. Egyébként nem tudjuk, hogyan áll a Tuan szénája. Ők is egy franchise-ra nyomultak rá nagyon - a Warhammerre. Nem tudjuk, hogy ez nem üt-e majd vissza.

Felhoznám példának a Kolibrit. Ők a Libri csoport tatjai. A könyveik ott vannak a Libri áruházakban. És mégis mennyire visszafogták a Star Wars-t. És milyen nagy mértékben akcióztak ők is. Ma meg alig adnak ki. Meglepő volt, hogy azt a pár junior regényt bevállalták az elmúlt években.

 

A 2007-2010 közötti helyzet merőben más volt. Egyrészt ott volt a gazdasági világválság, másrészt pedig a Pro-Book esete, amely bezavart akkor a hazai kiadási jogokba, emiatt állt évekig a SW könyvkiadás itthon. Az Alexandra esete valóban botrányos volt, de leginkább a saját kiadóit szivatta meg, viszont a másik két könyvterjesztőre (főleg a Libri) egyáltalán nem jellemző, hogy nem fizetne. Igen, az árrés nagyon magas (több mint 50%), de cserébe jóval több vásárlóhoz juttatja el a könyveket. Ami a Delta Visiont és a Tuant illeti, legalább nekik van saját könyvesboltjuk, ahol nem kell számolni az elavult kiszállítási machinációval irreálisan magas költségeken. A Kolibri azért fogta vissza a SW könyvek kiadását, mert az elején a kiadások mögött semmiféle koncepció nem húzódott meg és jól befürödtek. Tényleg kiadtak minden hülyeséget, foglalkoztatót, évkönyvet, maszkos kivágós borzadályokat, ezeket azonban nem vitték. Ha normális ifi regényekre utaztak volna, szerintem más lett volna a helyzet. De ez nem meglepő, a Libri és Kolibri könyvkiadóknál néha egészen hajmeresztő, hozzá nem értésről tanúskodó stratégiák vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A 2007-2010 közötti helyzet merőben más volt. Egyrészt ott volt a gazdasági világválság, másrészt pedig a Pro-Book esete, amely bezavart akkor a hazai kiadási jogokba, emiatt állt évekig a SW könyvkiadás itthon. Az Alexandra esete valóban botrányos volt, de leginkább a saját kiadóit szivatta meg, viszont a másik két könyvterjesztőre (főleg a Libri) egyáltalán nem jellemző, hogy nem fizetne. Igen, az árrés nagyon magas (több mint 50%), de cserébe jóval több vásárlóhoz juttatja el a könyveket. Ami a Delta Visiont és a Tuant illeti, legalább nekik van saját könyvesboltjuk, ahol nem kell számolni az elavult kiszállítási machinációval irreálisan magas költségeken. A Kolibri azért fogta vissza a SW könyvek kiadását, mert az elején a kiadások mögött semmiféle koncepció nem húzódott meg és jól befürödtek. Tényleg kiadtak minden hülyeséget, foglalkoztatót, évkönyvet, maszkos kivágós borzadályokat, ezeket azonban nem vitték. Ha normális ifi regényekre utaztak volna, szerintem más lett volna a helyzet. De ez nem meglepő, a Libri és Kolibri könyvkiadóknál néha egészen hajmeresztő, hozzá nem értésről tanúskodó stratégiák vannak.

Sajnos a jelenleg, a könyvpiacot sújtó válság össze sem hasonlítható a 2008-as válsággal és a 2017-es Alexandra válsággal. Ugyanis a jelenlegi krízis sokkal súlyosabb, mint az említett két válság könyvpiacra gyakorolt hatása. Lehet, hogy lesznek még kiadók, akik jelentkezni fognak mellbevágóan rossz hírekkel az olvasók számára.

Maga a Kolbiri SW könyvekkel foglalkozó munkatársa is nyilatkozott arról, hogy szerinte visszaesett a Star Wars könyvek irániti érdeklődés.

És most mondok valamit, amit három hónapja tudtam meg. A Disney-nek és a Kolibrinek még 2020 előtt volt egy komolyabb konfliktusa, ami finom fogalmazva is elég súlyos volt... És milyen meglepő, hogy pont 2019-től fogták vissza a Star Wars kiadást.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Sajnos a jelenleg, a könyvpiacot sújtó válság össze sem hasonlítható a 2008-as válsággal és a 2017-es Alexandra válsággal. Ugyanis a jelenlegi krízis sokkal súlyosabb, mint az említett két válság könyvpiacra gyakorolt hatása.

 

Igen, és erre még rátett egy komoly lapáttal a Szukits öngyilkos üzletpolitikája. Ilyen ínséges időben önkéntesen kivonult a könyvpiac 80%-át lefedő offline könyvkereskedésből (Libri+Líra+maradék). Minden kiadó súlyos döntéseket kénytelen meghozni (rálátásom van a szakmára), de olyat egyik se hozott (hozhatott) meg, hogy nem forgalmazza a könyveit a két legnagyobb terjesztőnél. A jelenlegi hazai viszonyokat tekintve ez egyenlő az öngyilkosságal.

 

Igazából, nem lennék meglepve, ha ez a mostani döntés a Szukits végét is jelentené. A "Top 20 eladás az elmúlt 30 napban" kategóriában 16 SW-cím szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A Kolibri azért fogta vissza a SW könyvek kiadását, mert az elején a kiadások mögött semmiféle koncepció nem húzódott meg és jól befürödtek. Tényleg kiadtak minden hülyeséget, foglalkoztatót, évkönyvet, maszkos kivágós borzadályokat, ezeket azonban nem vitték. Ha normális ifi regényekre utaztak volna, szerintem más lett volna a helyzet. De ez nem meglepő, a Libri és Kolibri könyvkiadóknál néha egészen hajmeresztő, hozzá nem értésről tanúskodó stratégiák vannak.

Plusz azért ott volt a Szukits, aki a komolyabb felnőtt és ifjúsági regényeket szállította. A SW a jelek szerint rétegirodalom, de a junior még a rétegen belül is egy réteg. Nyilván még kevesebben vették meg a junior tartalmakat, nem beszélve az ilyen maszkos, kifestős ökörségekről. 

 

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Disney-nek és a Kolibrinek még 2020 előtt volt egy komolyabb konfliktusa, ami finom fogalmazva is elég súlyos volt... És milyen meglepő, hogy pont 2019-től fogták vissza a Star Wars kiadást.

 

Hát, nem tudom, de szerintem a Kolibri már 16-17 körül is gyengén szállított érdemi említésre méltó tartalmat. Valahol Az ébredő Erő utántól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Igen, és erre még rátett egy komoly lapáttal a Szukits öngyilkos üzletpolitikája. Ilyen ínséges időben önkéntesen kivonult a könyvpiac 80%-át lefedő offline könyvkereskedésből (Libri+Líra+maradék). Minden kiadó súlyos döntéseket kénytelen meghozni (rálátásom van a szakmára), de olyat egyik se hozott (hozhatott) meg, hogy nem forgalmazza a könyveit a két legnagyobb terjesztőnél. A jelenlegi hazai viszonyokat tekintve ez egyenlő az öngyilkosságal.

 

Igazából, nem lennék meglepve, ha ez a mostani döntés a Szukits végét is jelentené. A "Top 20 eladás az elmúlt 30 napban" kategóriában 16 SW-cím szerepel.

Mondom, példának hozom a Delta Visiont. Már nem is tudom hány éve, 2020 előtt döntöttek úgy, hogy a Librit, Lírát kihagyják. A Kingpin nemrég hozott egy döntést, mi szerint a Lapkeres terjesztést előbb korlátozzák, majd befejezik.

Az sem megfelelő megoldás, hogy mindent készletet a terjesztőknek odaadnak. Az Alexandra bukása után ez is egy öngyilkos üzletpolitika. Az talán megfelelőbb, hogy csak minimális mennyiséget adnak oda a nagy terjesztőknek, hogy legalább reklámban menjen, ez, meg az megjelent.

De itt másról is szó volt. Nem csak a terjesztéssel, kiszállítás emelkedésével volt gond. Nagy volt a lemorzsolódás az elmúlt években és ez nem csak az emelkedő árak, meg kiszállítás miatt történt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztatónak egy face komment részlet:

 

"ez azt jelenti, hogy majd leszerződik egy másik kiadó a Lucasfilm könyvkiadós részlegével, ahogy ez a múltban már máskor is megtörtént... Valhalla páholy, Lap-Ics Aquila, Pendragon... Mindig volt más, most is lesz más. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Biztatónak egy face komment részlet:

 

"ez azt jelenti, hogy majd leszerződik egy másik kiadó a Lucasfilm könyvkiadós részlegével, ahogy ez a múltban már máskor is megtörtént... Valhalla páholy, Lap-Ics Aquila, Pendragon... Mindig volt más, most is lesz más. "

Csak a mikor nem mindegy. 

Meg a mire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Csak magamból kiindulva: részben azért is álltam le az SW kiadványok vásárlásával mert nem voltak a könyvesboltokban. A Szukits online áruháza meg kritikán aluli.

Így van, az új oldal biztosan nem könnyített a helyzeten. Az előző sokkal átláthatóbb volt. Főleg most, hogy négy képregénysorozat fut egyszerre, és össze-vissza jelennek meg (pld. a Vader két kötettel előrébb tart a többinél), egyre nehezebb volt követni, hogy mi az amit előrendeltem/előjegyeztem/kiszállítás alatt van/stb.

 

11 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mondom, példának hozom a Delta Visiont. Már nem is tudom hány éve, 2020 előtt döntöttek úgy, hogy a Librit, Lírát kihagyják. A Kingpin nemrég hozott egy döntést, mi szerint a Lapkeres terjesztést előbb korlátozzák, majd befejezik.

Az sem megfelelő megoldás, hogy mindent készletet a terjesztőknek odaadnak. Az Alexandra bukása után ez is egy öngyilkos üzletpolitika. Az talán megfelelőbb, hogy csak minimális mennyiséget adnak oda a nagy terjesztőknek, hogy legalább reklámban menjen, ez, meg az megjelent.

De itt másról is szó volt. Nem csak a terjesztéssel, kiszállítás emelkedésével volt gond. Nagy volt a lemorzsolódás az elmúlt években és ez nem csak az emelkedő árak, meg kiszállítás miatt történt.

A Kingpintől azért nem mertem még soha semmit rendelni, mert rengeteg horrorsztorit olvastam arról, hogy a postán hogyan bánnak a képregényekkel és a postaládába konkrétan belegyűrik őket. Remélem legalább a Pókember lapkeres terjesztése megmarad, az már lassan 4 évtizedet képes volt átvészelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

Így van, az új oldal biztosan nem könnyített a helyzeten. Az előző sokkal átláthatóbb volt. Főleg most, hogy négy képregénysorozat fut egyszerre, és össze-vissza jelennek meg (pld. a Vader két kötettel előrébb tart a többinél), egyre nehezebb volt követni, hogy mi az amit előrendeltem/előjegyeztem/kiszállítás alatt van/stb.

Sajnos a képregénysorozatok közül a vásárlók többsége csak pár címet vett aktívabban. Tehát a többség nem követte a párhuzamosan futó történetek mindegyikét.

1 órával korábban, Whill írta:

A Kingpintől azért nem mertem még soha semmit rendelni, mert rengeteg horrorsztorit olvastam arról, hogy a postán hogyan bánnak a képregényekkel és a postaládába konkrétan belegyűrik őket. Remélem legalább a Pókember lapkeres terjesztése megmarad, az már lassan 4 évtizedet képes volt átvészelni.

Sajnos azt hallottam, hogy pontosan ezt tervezik. Engem a Batman és DC vonal érdekel. Ott még végigmegy ez a mostani szezon, aztán azoknál is át szeretnének állni a csak tőlük rendelhető rendszerre. Egyik ismerősöm rendel a Kingpintől folyamatosan. Ő mondta, hogy a Kingpines csomagolások nagyon jók, szépen védik a képregényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, Darth Revan9 said:

Sajnos a képregénysorozatok közül a vásárlók többsége csak pár címet vett aktívabban. Tehát a többség nem követte a párhuzamosan futó történetek mindegyikét.

1 hour ago , Whill said:

Ezt azért meg is lehet érteni, egyrészt anyagilag is érthető ha valaki csak a Star Warst meg a Vadert vette, de ismertség szempontjából is. Hiszen mind a Fejvadászok mind pedig az Aphra egy réteg tartalom volt a kérpegényt vásárlók rétegén belül is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rohadt sok a tartalom, nem is olcsó mindent megvenni, illetve tekintélyes idő is követni mindent. Lehet jobban fog járni a következő kiadó, ha csak a könyvekre koncentrál, a képregényeket meg esetleg vihetné másik kiadó.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Csak magamból kiindulva: részben azért is álltam le az SW kiadványok vásárlásával mert nem voltak a könyvesboltokban. A Szukits online áruháza meg kritikán aluli.

Sokszor én is legszívesebben könyvesboltba vásároltam volna mert így megspórolom a hatalmas postaköltséget. Párszor előfordult, hogy voltak kiadványai a Libriben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 minutes ago, Darth Cupsy said:

Rohadt sok a tartalom, nem is olcsó mindent megvenni, illetve tekintélyes idő is követni mindent. Lehet jobban fog járni a következő kiadó, ha csak a könyvekre koncentrál, a képregényeket meg esetleg vihetné másik kiadó.

Igen, ez facebookon is szóba jött. Végülis ha a fordításban együtt tudna majd működni az a két kiadó - ha így lesz - amik a kaidást viszik akkor ez ellen semmi kifogásom nem lenne. Képregények kiadására talán még az omnibus formátum lenne egy opció, ami teljes sorozatokat tartalmaz, de nem kellene évente többször megjelentetni, csak maximum két három alkalommal. De erre sem sok az esély az ára miatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az nem megvalósítható, hogy úgy lennének a könyvek, mint jelenleg a videójátékok? Nem lenne kizárólagos joga egy kiadónak a könyvek felett, hanem csak egy-egy könyvre szerződnének és akkor több kiadó adhatna ki egyszerre SW-t, akkor összességében lehet több könyv jöhetne ki. Rajongói szempontból nézem csak, nem tudom jó biznisz lenne-e ez a kiadóknak.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 minutes ago, Darth Revan9 said:

Az biztos, hogy a következő kiadó jóval kevesebb kiadványt fog hozni.

Azt remélem, hogy ha lesz új kiadó akkor legalább a Köztársaság Fénykorának a harmadik fázisát kiadják. Méltatlan lenne félbehagyni azt a sorozatot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt vettem észre, a SW könyvek (egy-két kivételtől eltekintve) már nem annyira mérvadók a Disney-érában. De az is lehet, hogy én változtam és már kevésbé kötnek le? Nem tudom, de már olyan grandiózus történeteket nem lehet olvasni, amely ambíciójuknál fogva történetmesélésben felveszi a versenyt a filmek történéseivel. A könyvek most már javarészt kiegészítő történések, amelynek persze meg van a pozitív oldala is (sőt). Kivétel ezalól a HR, a 3. fázis elkaszálását én nagyon sajnálom. De ott van annyira érdekfeszítő számomra a sztori, hogy angolul nekiveselkedjek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney property-kben gondolkodik, tehát, ha egy kiadó a felnőtt regényeket tovább akarja vinni, akkor a Disney elávrja, hogy azokat tartsák is folyamatosan. És egy ilyen propertyt tudomásom szerint csak egy kiadónak adnak oda. Pl. X vigye a felnőtt regényt, y meg a junior regényeket.

 

@Nute Gunray rátapintott az egyik lényegi problémára az előbb. Sajnos az új SW könyvek marginálisak, hiszen a kánonban elsősorban a filmek, sorozatok viszik a nagy dolgokat. Ez alól most kivétel a Köztársaság Fénykora. A magyar törzsvásárló közönség jó része azokból áll, akik a 90-es évektől a 2010-es évek elejéig tartó időszakban szoktak bele a könyvek vásárlásába, és ők más típusú történetekhez szoktak. A kánon könyvek többsége nem nyújtja azt a nagyszabású élményt, mint a régiek egy jó része. A régi időkben jobban lehetett érezni, hogy a könyvek, képregények jobban felveszik a versenyt a filmek történetmesélésével. A kánon könyvek többségében pedig sok az ilyen side-quest jellegű történet. Inkább kiegészítő történeteket meséltek el jobban. És e miatt jelentős lemorzsolódás következett be.

Plusz a mozgóképes tartalmak száma jelentősen megnőtt. Azért biztos voltak olyanok, akik elvoltak az elmúlt évek sorozat áradatával és nem érezték szükségét, hogy könyveket, képregényeket aktívan vegyenek.  Pláne ilyen árak mellett...

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.