Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

7 perccel korábban, ByRoT írta:

Hát ez így korrekt volt. Azért ezt nem gondoltam volna. És ki tudja át-e veszi valaki a hazai SW könyvek/képregények kiadását.

Úgy látom, hogy ha akarunk még SW-t magyarul olvasni, jobb ha megcsináljuk magunk....

Ilyen mennyiségű anyagot nem tudunk lekezelni így páran. 400 oldalas regények nem férnek bele szerintem egyikünk idejébe sem. A Kobalt századot anno lefordítottam, és nem tudom mennyi lehetett, 250-300 oldalas volt talán, de egy évig fordítottam. Az, hogy néhány képregényt, novellát lefordítunk, még oké, de regényeket nem tudunk csinálni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tartom kizártnak, hogy a KF harmadik fázisának könyveire keresztet lehet vetni. Mire egy új cég átveszi, az is évekbe telhet. Addigra már itt lesz A Mandalori és Grogu, az Új Jedi Rend film. Majd ahhoz adnak ki regényeket. Vagy az is lehet, hogy addigra egy új KF-hoz hasonló projekt jön és mind a Disney-Lucasfilm, mind az új partner majd azt akarja kiadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez szomorú. Pedig reméltem, hogy egyszer leszek olyan anyagi állapotban, hogy be tudjam gyűjteni a magyarul megjelent képregényeket. Hát előbb ment csődbe az SW magyar kiadása. Sajnos nem lepődtem meg. Ebben az országban, ezekben az időkben, ilyen körülmények között ez már k*rva messze van a meglepőtől.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Jobb esetben is évek fognak eltelni. Most erősen kétlem, hogy van olyan kiadó, akik a nehézségek mellett egy ilyen drága franchise-t bevállalnak. Rossz esetben a Disney olyan magas jogdíjat követel majd az új jelentkezőktől, hogy el is állhatnak tőle.

Igen, én is ettől félek, hogy most évekig állni fog a kiadás, miközben az angol tartalmak száma folyamatosan nő. Ha a legendák kiadása most végleg meg is szűnik, amit őszintén nem sajnálok, akkor sem fogjuk megközelíteni a kánonban a lemaradást, Képregények esetében ez pedig még nehezebb lesz, mert azért könyvek terén nem álltunk olyan rosszul.

 

31 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem tartom kizártnak, hogy a KF harmadik fázisának könyveire keresztet lehet vetni. Mire egy új cég átveszi, az is évekbe telhet. Addigra már itt lesz A Mandalori és Grogu, az Új Jedi Rend film. Majd ahhoz adnak ki regényeket. Vagy az is lehet, hogy addigra egy új KF-hoz hasonló projekt jön és mind a Disney-Lucasfilm, mind az új partner majd azt akarja kiadni.

Nem lehetett volna esetleg tovább életben tartani a kánon kiadását azzal, hogy a legendák gyűjteménynek - ami ráadásul keményfedeles volt - el sem kezdik a kiadását? Ezzel azért mind jogdíj, mind pegi anyagköltség szempontjából spóroltak volna.

 

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ostoba voltam, hogy abban reménykedtem, talán mégis rendbe jönnek a dolgok.

Ezt azért egyikünk sem tudhatta. Azokból a jelekből amik eddig voltak, maximum a kiadványcsökkentésre lehetett következtetni hosszú távon, nem pedig a teljes befejezésre. 

 

32 perccel korábban, kdani20 írta:

Ilyen mennyiségű anyagot nem tudunk lekezelni így páran. 400 oldalas regények nem férnek bele szerintem egyikünk idejébe sem. A Kobalt századot anno lefordítottam, és nem tudom mennyi lehetett, 250-300 oldalas volt talán, de egy évig fordítottam. Az, hogy néhány képregényt, novellát lefordítunk, még oké, de regényeket nem tudunk csinálni. 

A könyvek fordítása az szerintem is lehetetlen. Marad az angol rendelés/olvasás és a képregény fordítás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem lehetett volna esetleg tovább életben tartani a kánon kiadását azzal, hogy a legendák gyűjteménynek - ami ráadásul keményfedeles volt - el sem kezdik a kiadását? Ezzel azért mind jogdíj, mind pegi anyagköltség szempontjából spóroltak volna.

Nem, mert a Legendák már jobban fogyott az utóbbi időben. Nem ezen múlt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyet nem értettem eddig se de most aztán pláne: a képregényeket miért csak keményfedeles, gyüjtői tehát összefüzött kiadásokban adták ki? Nálunk milliószor gazdagabb helyeken is az alap a puhaboritású egyenfüzetek. Az ilyen keményfedeleseket a gyüjtőknek, tehát egy vékony rétegnek szokás kiadni mindenhol a világon, nálunk meg ez volt az egyetlen opció. Miért? Totál nem a magyar pénztárcákra lett ez igy kitalálva, de eddig letudtam magamban azzal hogy talán a Szukits olyan számokat lát, amiket én nem és azok megmagyarázzák, hogy ezt miért igy kell. De igy hogy bezártak most olyan mintha csak hülyék lettek volna. Már elnézést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2010-es években a képregények kiadása terén az olvasók megkövetelték a lehető legjobb minőséget. Keményfedél, és a lehető legjobb papírminőség. A kiadó csupán követte az akkor aktuális fogyasztói trendeket. Egyébként nem lett volna sokkal olcsóbb puhában se. Olyan 500-700 forinttal kevesebb árat tudnék csak elképzelni a puha után. A jogdíj is kőkeményen magas volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem csak a kötésről van szó, hanem arról, hogy több füzet volt egyben kiadva. Látható a külföldi szájtokon is: egyesével kiadva ki lehet adni elég olcsó köteteket. Ha nem kell egyszerre egy nagy összeget kipengetni hanem lehet egyesével kis darabokban is vásárolgatni akkor többen veszik. Ez igy megy mindenhol a világon. Az meg nyilván nem érv, hogy "ezt akarták a rajongók" hisz láthatóan nem akarták. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na egyébként ezt se gondoltam volna. Már azt hittem, hogy többé nem nagyon fogok képregényeket vásárolgatni. Talán elvétve egyet kettőt. De mivel lehúzzák a rolót most kb. 60 ezres tételben rendeltem. Testmozgásnak se lesz utolsó elhozni ezt a csomagot. Vagy 14 képregényt rendeltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bomarr írta:

De nem csak a kötésről van szó, hanem arról, hogy több füzet volt egyben kiadva. Látható a külföldi szájtokon is: egyesével kiadva sokkal olcsóbbak a kötetek. Ha nem kell egyszerre egy nagy összeget kipengetni hanem lehet egyesével kis darabokban is vásárolgatni akkor többen veszik. Ez igy megy mindenhol a világon. Az meg nyilván nem érv, hogy "ezt akarták a rajongók" hisz láthatóan nem akarták. 

A gyűjteményes kiadások felé tolódott el a piac az elmúlt években. Ezt csinálta a legtöbb hazai kiadó is. Infinity, Fumax...stb. A Kingpin is egyre inkább átállt a vastagabb, több füzetet tartalmazó kiadványok kiadására. Nem, Magyarországon sajnos a füzetes formátumnak leáldozott. Tehát a füzetes forma vált egyre veszteségesebbé. Pl. Batman sincs már füzetesben, csak gyűjteményesben. A Kingpin másik DC sorozata a DC univerzum szintén csak gyűjteményesben jelenik meg. Ha jól tudom, a többi Marvel kiadványuknál is a több füzetet tartalmazó kiadások vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tudod mi lenne gyönyörű? Most mindenki bevásárol, aztán meg kijönnek azzal hogy mégse szűnik meg. :D Szép kis aratás lenne.

Hát, inkább ez az átverés, mint, hogy évekre megszűnjön a magyar kiadás :D

 

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A gyűjteményes kiadások felé tolódott el a piac az elmúlt években. Ezt csinálta a legtöbb hazai kiadó is. Infinity, Fumax...stb. A Kingpin is egyre inkább átállt a vastagabb, több füzetet tartalmazó kiadványok kiadására. Nem, Magyarországon sajnos a füzetes formátumnak leáldozott. Tehát a füzetes forma vált egyre veszteségesebbé. Pl. Batman sincs már füzetesben, csak gyűjteményesben. A Kingpin másik DC sorozata a DC univerzum szintén csak gyűjteményesben jelenik meg. Ha jól tudom, a többi Marvel kiadványuknál is a több füzetet tartalmazó kiadások vannak.

Igen, ez így van, de a Kingpin kötetei nem olyan méretben voltak mint a Szukits képregényei. Méretcsökkentéssel és a keményfedél elhagyásával sem lehetett volna jelentősebbet spórolni?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Használd a múltidézés gombot (+)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Igen, ez így van, de a Kingpin kötetei nem olyan méretben voltak mint a Szukits képregényei. Méretcsökkentéssel és a keményfedél elhagyásával sem lehetett volna jelentősebbet spórolni?

De pontosan a Kingpines kiadványok többsége a Szukits-kiadványok méretével egyezett meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kdani20 írta:

Ilyen mennyiségű anyagot nem tudunk lekezelni így páran. 400 oldalas regények nem férnek bele szerintem egyikünk idejébe sem. A Kobalt századot anno lefordítottam, és nem tudom mennyi lehetett, 250-300 oldalas volt talán, de egy évig fordítottam. Az, hogy néhány képregényt, novellát lefordítunk, még oké, de regényeket nem tudunk csinálni. 

Értelemszerű, a kommentem a keserűségnek szólt, hogy azzal is jobban járnánk valszeg, ha mi kezdjük el fordítani, mert megvan az esélye, hogy jó ideig leáldozott a magyar SW kiadásoknak.

Viszont megmondom őszintén, hogy a kedvem is elment a fan fordítástól is, úgyhogy az is lehet hogy befejezem. Pedig a 2. számot most akartam volna valamelyik nap kihozni a THR Adventures 3. fázisából.

Egész egyszerűen annyira feltorlódna így a munka, ráadásul alig csináljuk páran, hogy ezzel lépést már nem lehet tartani. Itt már nem arról lesz szó, hogy pl: nem jelent meg a THR aktuális fázisából pár képregény és novella. Hanem a konkrét fázis nem fog megjelenni. Egyszerűen annyi lesz, hogy úgyse érjük utol sosem. Így az egésztől a kedvem is elment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nálam akkor továbbra is marad az angolul olvasás. Ha más nem veszi át az SW-t, akkor másnem AI-al lehet fordíttatni könyveket. DeepL-el leteszteltem az Eye of Darkness prológusát, teljes mértékben olvasható, nyelvtanilag rendben van, félrefordítás nem igazán van benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tudod mi lenne gyönyörű? Most mindenki bevásárol, aztán meg kijönnek azzal hogy mégse szűnik meg. :D Szép kis aratás lenne.

Ez nekem is eszembe jutott. Bár a magyar könyvpiac állapota alapján nem valószínű, hogy ilyet lépnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.