Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

De nem tudják megoldani a kiadók, hogy alacsonyabban tartsák. Ez van. Vagy belenyugodnak az olvasók ezek árakba, és igyekeznek megfizetni, vagy ha nem ez történik, akkor jönnek majd a csődök és kevesebb kiadó, kevesebb könyv lesz.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez utóbbit tartom sajnos én is valószínűbbnek, mint, hogy az emberek 6000-7000Ft-ért vegyenek egy könyvet. Én ezután még jobban fogok szelektálni, és csak az akciók során veszek már könyvet. Bár szerencsére most be vagyok tárazva hosszú távra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Bence1997 írta:

Már nem azért, de ha tényleg eddig felviszik a könyvek árait, akkor én már nem vásárolok tőlük. Még a 4-4500 oké volt, bár ha 2-3 könyvet vett az ember, máris 10k fölött vagyunk és azért az életben vannak fontosabb dolgok is, mint hogy egy SW könyvet vegyek majd meg közel 7000 forintért. A HR könyveket így is angolul olvastam el, ezután is maradok ennél.

 

szerk.: mondjuk aláírom, utoljára a szukitstól valamikor 2020-ban vettem valamit (talán a Mester és tanítványát?), azóta hébe-hóba a Mammutba betérve a Libriben vásároltam. De már ott se vettem könyvet lassan 2 éve.

Akkor ezek szerint te már akkor se vásároltál tőlük, amikor még nem kezdtek el emelkedni a könyvárak (2021-től és kb. minden kiadónál). Akkor minek is kelted itt a hangulatot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De nem tudják megoldani a kiadók, hogy alacsonyabban tartsák. Ez van. Vagy belenyugodnak az olvasók ezek árakba, és igyekeznek megfizetni, vagy ha nem ez történik, akkor jönnek majd a csődök és kevesebb kiadó, kevesebb könyv lesz.

A piac majd szelektál. Aki nem bírja az csődbe megy és így van rendjén. A népszerű könyveknek lesz piaca, főleg ha emberi áron adják és nem nyerészkednek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A piac majd szelektál. Aki nem bírja az csődbe megy és így van rendjén. A népszerű könyveknek lesz piaca, főleg ha emberi áron adják és nem nyerészkednek.

Igen, a népszerű könyveknek lesz piaca. Viszont ha egy népszerű világ, vagy sorozat könyvei leállnak egy lehetséges csőd miatt, akkor a következők fognak végbemenni:

1. Szünet lesz. Időbe telik, mire egy új kiadó színre lép és megfelelő ajánlatot tesz a jogtulajdonosnak. Ilyen esetekben a jogtulajdonosok szigorúbbak szoktak lenni az új partnerrel. Sokszor még többet is elkérnek a jogdíjakért. Szünet terén el tudok képzelni éveket is akár, és akkor adott világ könyveiből semmi sem jön. Lásd 2000-es évek.

2. Mennyiségben jóval kevesebb lesz. A legtöbb kiadó le van kötve sok más kiadvánnyal is. Ha egy másik sorozatot, világot átvesznek, akkor biztos, hogy nem tudják tartani a korábbi nagyobb mennyiséget. Reális az, hogy az adott népszerű világ köteteiből csupán harmad, vagy negyedannyit adnak ki, azt is jó nagy csúszásokkal. Esetleg egyes kiadványtípusok el is tűnhetnek. Pl. képregény. A magas előállítási költségek miatt.

Bónusz tényező. Ami korábban népszerű kiadványnak számított, annak a népszerűsége idővel megkophat. Mindig is voltak és vannak lemorzsolódások a könyves világoknál is. Ami népszerű volt 10, 20, 30 éve, annak népszerűsége egy idő után megfakulhat.

Plusz emberi ár? Mint említettem, el lehet felejteni az 5.000 alatti borítóárakat. Főleg a legnépszerűbb franchise-oknál, ahol a jogdíj is extrém magas. X év múlva más kiadó sem fogja ezeket olcsóbban adni, sőt!

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell aggódni, mert az ilyen nagy mértékű kedvezmény különbségek is megszűnnek mindenhol szép lassan. Nem csak áremelések vannak és lesznek, hanem kedvezmény csökkenésekre is lehet számítani az egész könyvpiacon.

És előbb--utóbb minden kiadó behozza a lemaradását az áremelésben.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy @Ody Mandrell írja a piac meg fogja oldani. Egy-két éven belül realizálódni fognak az árak. Minél magassabra emelik valaminek az árát(ami teljesen érthető a kiadók részéről

hisz a költségek is emelkedtek, veszteséggel meg senki nem akar árulni), annál kevesebb ember fogja megvenni. Ott fog állni az eladhatlan könyvrengeteg, emiatt kevés újakat

fognak kiadni, kevesebb nyomda- és papírmegrendeléssel, így azon költségek is le fognak menni.

Lsd használtautó-piac. 2021-ben a chiphiány az ellátási láncok zavarai brutálisan megdrágították az új autókat, illetve nagyon elhúzódott a várakozási idő

akár egy másfél évre az új autók esetében. A következmény az lett hogy az 1-2 éves használtautók árai az egekbe szöktek, hisz aki nem akart várni az újra az vett

1-2 évest. Majd minden használt autó ára felment. Ma viszont telitődött a piac, sőt túlkinálat van így esnek a használt autók árai is.

Ez lesz a könyvekkel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvek árai nem fognak esni x év múlva. Ezt nem tudom elképzelni. Legalábbis az új könyvek esetében biztos nem. Sőt, bizonyos könyvekből egy idő után utánnyomás sem lesz. Ilyen esetekben a használt könyvpiacon ezek ára is fel fog menni.

A mennyiség valószínűleg csökkenni fog, a kínálat csökkenhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

A könyvek árai nem fognak esni x év múlva. Ezt nem tudom elképzelni. Legalábbis az új könyvek esetében biztos nem. Sőt, bizonyos könyvekből egy idő után utánnyomás sem lesz. Ilyen esetekben a használt könyvpiacon ezek ára is fel fog menni.

A mennyiség valószínűleg csökkenni fog, a kínálat csökkenhet.

 

Most jutott eszembe hogy a könyveknél van még jogdíj is. Ha azt nem csökkentik(már pedig miért tennék) akkor az fix lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Máshol is téma volt nemrég a teljes könyvpiacon tapasztalható áremelés. Előkerültek példák is. Az elmúlt kb. 2 évben 25-30%-os áremelést hajtottak végre a kiadók a borítóárakon. Ez az új kiadású, illetve az utánnyomásos könyvekre érvényes, amikből még maradtak példányok, azokon régi árak szerepelnek több esetben. Szóba kerültek a kiszállítási díjak is. A Book24 megszüntette tavaly a 15.000 forint fölötti ingyen kiszállítás rendszerét. Lehet hallani arról, hogy több könyvpiaci szereplő fontolgatja az ingyen kiszállítás teljes eltörlését, és vagy a kiszállítási díjak emelését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 02. 05. - 0:44, Darth Revan9 írta:

Máshol is téma volt nemrég a teljes könyvpiacon tapasztalható áremelés. Előkerültek példák is. Az elmúlt kb. 2 évben 25-30%-os áremelést hajtottak végre a kiadók a borítóárakon. Ez az új kiadású, illetve az utánnyomásos könyvekre érvényes, amikből még maradtak példányok, azokon régi árak szerepelnek több esetben. Szóba kerültek a kiszállítási díjak is. A Book24 megszüntette tavaly a 15.000 forint fölötti ingyen kiszállítás rendszerét. Lehet hallani arról, hogy több könyvpiaci szereplő fontolgatja az ingyen kiszállítás teljes eltörlését, és vagy a kiszállítási díjak emelését.

Még mindig nem érted. Az a baj, hogy nincs alternatíva. A Book24 eltörölte az ingyen szállítást. Jó, de Szukits kapcsán nem az volt a gond, hogy van szállítási költség, hanem, hogy drága, és nem kínál alternatív szállítási módokat.

De ha már Book24, legyen.

Foxpost - 990 Ft

Packetta - 990 Ft

GLS csomagpont/automata - 1890 Ft

Házhozszállítás (GLS) - 1890 Ft

 

Minden esetben van választási lehetőség, hogy banki utalással fizetsz, valamelyik rendszeren keresztül utalsz, VAGY utánvét. Te döntesz.

 

VS

 

Szukits MPL - 2499 Ft + 399 Ft utánvételi díj (előrendelt termék esetén kötelező) = 2898 Ft (Akár csomagpont, akár automata, akár házhoz)

 

És a teljesség igényéhez, a másik fórumon a fő téma, hogy a leárazások olyan kiadványokat érintenek, amiket egyeseknek (előrendelőknek) még ki sem szállítottak a folyamatos dátumcsúsztatások miatt, plusz ugyanez a vásárlókör drágábban jut hozzá ezen kiadványokhoz, mint egy "mezei olvasó".

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is van négy HR regényem a kosaramban a szukits-nál, de egyszerűen nincs ingerenciám megrendelni, mert olyan magas a postaköltség is, hogy az botrány. Mi kerül egy sz*ros MPL kiszállításon majd' 3000 forintba? Még ha lenne más alternatíva azt mondanám ok, de Szegeden nincs más csomagküldő cég, vagy mi van? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, kdani20 írta:

Még mindig nem érted. Az a baj, hogy nincs alternatíva. A Book24 eltörölte az ingyen szállítást. Jó, de Szukits kapcsán nem az volt a gond, hogy van szállítási költség, hanem, hogy drága, és nem kínál alternatív szállítási módokat.

De ha már Book24, legyen.

Foxpost - 990 Ft

Packetta - 990 Ft

GLS csomagpont/automata - 1890 Ft

Házhozszállítás (GLS) - 1890 Ft

 

Minden esetben van választási lehetőség, hogy banki utalással fizetsz, valamelyik rendszeren keresztül utalsz, VAGY utánvét. Te döntesz.

 

VS

 

Szukits MPL - 2499 Ft + 399 Ft utánvételi díj (előrendelt termék esetén kötelező) = 2898 Ft (Akár csomagpont, akár automata, akár házhoz)

 

És a teljesség igényéhez, a másik fórumon a fő téma, hogy a leárazások olyan kiadványokat érintenek, amiket egyeseknek (előrendelőknek) még ki sem szállítottak a folyamatos dátumcsúsztatások miatt, plusz ugyanez a vásárlókör drágábban jut hozzá ezen kiadványokhoz, mint egy "mezei olvasó".

De értem, de nem tudok vele mit kezdeni. Ez van. Nem tudom megváltoztatni a rendszerüket és nem tudom olcsóbbá tenni a kiszállítást, ez nem az én hatásköröm, tudod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre sohasem gondoltam volna. Azt még elképzelhetőnek tartottam, hogy mondjuk megfelezik a kiadványok számát, és emelik az árat, de hogy végleg befejezzék? Ez teljesen letaglózott.

 

Vajon mennyi ideig fog tartani, hogy egy másik kiadó felkarolja a Star Wars kiadását újra magyarul? 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki rákérdezett az okokra. Ezt válaszolták neki:

A 2020 óra tartó gazdasági válság és infláció miatt. Amit a háború tovább mélyített. A fa és a papír ára egekben, így a könyvek gyártása is. Plusz az SW jogdíj sosem volt olcsó, lásd Lego. Ezek együttese miatt a könyvek ára drasztikusan megemelkedett, emiatt az emberek jó része inkább online veszi már meg ezeket ebookként 50%-al olcsóbban. Sok esetben az angol nyelv sem akadály már. Az olvasás áttevődött a digitális térbe.

 

Egy másik kérdezőnek pedig ezt felelték:
Ennek összetett okai vannak, hosszú, több hónapos mérlegelés előzte meg ezt a döntést.
Olyan ponton szállunk ki, aminél több dolgot is letudunk zárni. Lezárjuk:
- A Hagyatékot
- A Vörös uralmat
- A AKF (THR) második fázis regényeit
- Bizonyos szemszögből trilógiát
- A Legendák Legjobb Történetek Old Republic könyveket
- És a fentiből megjelenik a Kirajzás/Túlélők keresése is, tehát minden LLT Thrawn kötetet kiadtunk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legrosszabb az, hogy rengeteg futó sorozatot hagynak parlagon. Köztársaság fénykora harmadik fázis el se fog kezdődni, második fázis képregények nem jelennek meg, Star Wars, Darth Vader, Fejvadászok, Doctor Aphra, Dark Droids crossover, ezek mind olyanok amiket ha szerencsénk van is csak évek múlva fogunk magyarul olvasni. 

 

4 perccel korábban, Bence1997 írta:

Valaki rákérdezett az okokra. Ezt válaszolták neki:

A 2020 óra tartó gazdasági válság és infláció miatt. Amit a háború tovább mélyített. A fa és a papír ára egekben, így a könyvek gyártása is. Plusz az SW jogdíj sosem volt olcsó, lásd Lego. Ezek együttese miatt a könyvek ára drasztikusan megemelkedett, emiatt az emberek jó része inkább online veszi már meg ezeket ebookként 50%-al olcsóbban. Sok esetben az angol nyelv sem akadály már. Az olvasás áttevődött a digitális térbe.

 

Egy másik kérdezőnek pedig ezt felelték:
Ennek összetett okai vannak, hosszú, több hónapos mérlegelés előzte meg ezt a döntést.
Olyan ponton szállunk ki, aminél több dolgot is letudunk zárni. Lezárjuk:
- A Hagyatékot
- A Vörös uralmat
- A AKF (THR) második fázis regényeit
- Bizonyos szemszögből trilógiát
- A Legendák Legjobb Történetek Old Republic könyveket
- És a fentiből megjelenik a Kirajzás/Túlélők keresése is, tehát minden LLT Thrawn kötetet kiadtunk

Ebook kiadás sem érte volna meg? Bár én nem szeretem, mert fizikális számomra az igazi könyv, de mégis jobb lett volna mint a semmi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harmadik fázist még kiadhatja egy másik cég is. Kétlem, hogy egy nagyobb kiadó ne repülne rá a jogokra. 

 

Egyébként nevetséges, hogy ebben trágya országban már alig lehet kapni valamit. Az SW mozgókép után a könyveken a sor. :angry:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Iqvi írta:

Erre sohasem gondoltam volna. Azt még elképzelhetőnek tartottam, hogy mondjuk megfelezik a kiadványok számát, és emelik az árat, de hogy végleg befejezzék? Ez teljesen letaglózott.

 

Vajon mennyi ideig fog tartani, hogy egy másik kiadó felkarolja a Star Wars kiadását újra magyarul? 

Jobb esetben is évek fognak eltelni. Most erősen kétlem, hogy van olyan kiadó, akik a nehézségek mellett egy ilyen drága franchise-t bevállalnak. Rossz esetben a Disney olyan magas jogdíjat követel majd az új jelentkezőktől, hogy el is állhatnak tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A harmadik fázist még kiadhatja egy másik cég is. Kétlem, hogy egy nagyobb kiadó ne repülne rá a jogokra. 

Én most nem igazán tudok hinni ebben, de remélem, igazad lesz.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.