Ugrás a kommentre

Star Wars GY.I.K.


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 5 héttel később...

Nekem is lenne pár kérdésem, amit tőlem szoktak az osztálytársak kérdezni, és én meg nem tudok kielégítően válaszolni rájuk:

1) Obi-Wan az ANH-ba honnan tudja, hogy Darth Vader gonoszkodik?

2) A Halálcsillag ugyanebben a részben, miért nem lövi ki a Yavint majd a holdat?

3) Ugyancsak a Halálcsillaghoz kapcsolódik az, hogy a császári elit csapat egyik tagja sem tudott volna beszólni a Halálcsillagnak, hogy fiúk, itt ezek a lázadók fel akarják robbantani az erőművet, nyomjatok egy kis zöld sugarat az Endorra?

4) Az ANH-ban miért nem látunk nem emberi fajú lázadót sem?

5) Miért nem hallunk a későbbiekben Naboo-ról?

6) Milyen fajhoz tartozik Yoda?

7) Luke-nak miért ismerős a Dagobah?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is lenne pár kérdésem, amit tőlem szoktak az osztálytársak kérdezni, és én meg nem tudok kielégítően válaszolni rájuk:

1) Obi-Wan az ANH-ba honnan tudja, hogy Darth Vader gonoszkodik?

2) A Halálcsillag ugyanebben a részben, miért nem lövi ki a Yavint majd a holdat?

3) Ugyancsak a Halálcsillaghoz kapcsolódik az, hogy a császári elit csapat egyik tagja sem tudott volna beszólni a Halálcsillagnak, hogy fiúk, itt ezek a lázadók fel akarják robbantani az erőművet, nyomjatok egy kis zöld sugarat az Endorra?

4) Az ANH-ban miért nem látunk nem emberi fajú lázadót sem?

5) Miért nem hallunk a későbbiekben Naboo-ról?

6) Milyen fajhoz tartozik Yoda?

7) Luke-nak miért ismerős a Dagobah?

1) Pletykás népek élnek a Tatooine-on, és hát Vader elég híres gonosztevő, eljut a híre a legkisebb porfészekre is.

2) Mert gondolom nem lehet kétszer egymás után tűzelni gyorsan.

3) A Császár alapból kizárta annak lehetőségét hogy a Lázadók túléljék az Endori ütközetet.És a csata hevében se tudtak telefonálgatni ide-oda a Birodalmiak, ráadásul ki akarná felrobbantani saját magát?

4) Ezt nem lehet megmagyarázni, akkor még nem gondoltak bele Lucasék.

5) A Naboo az egy parányi bolygó, nincs befolyása.De az EpVI-an feltűnik.

6) N/A

7) Szerintem a látnoki képességei miatt megálmodta egyszer ezt a helyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

N/A gondolom, hogy nem ismert.

 

A 2-es kérdés érdekes. Ha az egyiket kilövik, a másik van olyan közel hozzá, hogy a robbanás végett az is elpusztulna. Megfontolandó lett volna ez a lépés a Birodalomnak. :) Bár ugyanabba a problematikába szaladtak, mint néhány évvel később. Nem hitték volna, hogy a lázadók ilyen sikerrel járnak. Nem hiába, hinni a templomban kell...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4) Az ANH-ban miért nem látunk nem emberi fajú lázadót sem?

Nekem úgy rémlik, hogy a többi részben is csak elvétve látunk 'idegen' Lázadókat. Ha jól tudom az EU annak idején ezt meg is magyarázta. Először a lázadás valóban csak maroknyi volt (az ep.4 felvezető szövegéből tudjuk, hogy még győzni se tudtak soha) és csak olyan bolygók támogatták, mint az Alderaan, amit többségében emberek laknak. Aztán az Alderaan felrobbantásával a Birodalom átlépett egy küszöböt: több milliárd ártatlan élet kioltása után a lázadás kiszélesedett és a Jedi visszatérben ezért láthatjuk, hogy immáron több rendszerből áll a Felkelők Szövetsége. Igaz ekkor sem túl széleskörü: egyetlen igazán nagy új támogatójuk a Mon Calamarik, akik egy egész hajó-flottával szálltak be a buliba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért nem lőtték szét a Yavint, mert gázbolygó, és a robbanás őket is elsöpörte volna.

 

Miért lett volna jó, hogyha a Halálcsillag szétlövi az Endor bolygót? Hiszen a pajzsgenerátor is felrobbant volna ez esetben, és ugyanott lettek volna a birodalmiak, ahol a part szakad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Naboo-t később találta ki Lucas, ezért nem hallunk róla az eredeti trilógiában. Igaz, hogy a SE-ben feltűnik egy pillanatra, de azért az mégiscsak más (és persze vannak még egyéb pontatlanságok is mondjuk a Sithek bosszúja kapcsán. Mert abban is volt azért olyan momentum, ami nem egyezik a Jedi visszatérben elmondottakkal).

De akkor ehhez kapcsolódóan azt is fel lehetne vetni, hogy miért nem említik meg soha Amidala nevét a régi trilógiában. Erre is ugyanaz a válasz, mint a fenti kérdésre :)

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is lenne pár kérdésem, amit tőlem szoktak az osztálytársak kérdezni, és én meg nem tudok kielégítően

1. DARTH Vader. Sith. Biztos nem a jó tündér... Beállt Palpatine mellé, szóval valószínűleg csinált egy-két rossz dolgot.

 

2. Ahogy már írták, a Yavin hatalmas gázbolygó. Itt a hangsúly a gázon van. Annak nincs szilárd felszíne, így nehéz lenne szétlőni...

 

3. Ja! Majd beszól: "fiúk! robbantsátok már fel a bolygót a s*ggem alatt!" :D Ja és persze ott volt a pajzsgenerátor is, ami a lényeget képezte, hisz az adta a Halálcsillag védelmét. Szóval ha Palpi felrobbantja a bolygót, akkor öngyilkosságot követ el.

 

4. Mert akkor még nem volt. Az EPIII kivágott jeleneteiben látunk nem emberi fajú lázadót?

 

5. Lásd alább. A Naboo -nak nincs jelentősége az EPIV-V-VI -ban. Elég, hogy látjuk az Jedi végén.

 

6. Ezt már sokan kérdezték, senki se tudja. Szerintem Lucas sem. :)

 

7. Azért ismerős neki Dagobah, amiért Leia emlékszik az anyjára. :D "Az Erő által sokmindet látsz meg" - by Yoda

 

8. Ha ezek a válaszok nem elegendőek az osztálytársaidnak (kivéve Yoda), akkor nem is akarnak válaszokat. Egyébként ezek mind a történetből fakadnak. Nem ismerik eléggé az SW-t. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) Obi-Wan az ANH-ba honnan tudja, hogy Darth Vader gonoszkodik?

2) A Halálcsillag ugyanebben a részben, miért nem lövi ki a Yavint majd a holdat?

3) Ugyancsak a Halálcsillaghoz kapcsolódik az, hogy a császári elit csapat egyik tagja sem tudott volna beszólni a Halálcsillagnak, hogy fiúk, itt ezek a lázadók fel akarják robbantani az erőművet, nyomjatok egy kis zöld sugarat az Endorra?

4) Az ANH-ban miért nem látunk nem emberi fajú lázadót sem?

5) Miért nem hallunk a későbbiekben Naboo-ról?

6) Milyen fajhoz tartozik Yoda?

7) Luke-nak miért ismerős a Dagobah?

1. Erre a Sötét Nagyúr című könyvben van egy alternatíva. Abban Obi-Wan Anchorhead-ben üldögélve, egy kocsmában hallja a hírekben, hogy Darth Vader vezetett egy támadást a wookiee-k bolygója ellen. És mivel az ep3-ban Obi hallotta, hogy Sidious Darth Vadernek szólította Anakint, így nem volt nehéz összeraknia a képet. Szerintem ez elég jó magyarázat, mert szvsz a messzi-messzi Galaxisban is van híradó :)

2. Donát válasza tetszetős. Lehet felmérték, hogy ha azt a bolygót szétlövik, a lökéshullám őket is elkaszálná. Jóval nagyobb volt, mint az Alderaan, ráadásul gázbolygó. Lehet a robbanás túlért volna a hatásos lőtáv minimális pontján.

3. A pajzsgenerátor elpusztulása előtt hülyeség lett volna szétrobbantani az Endort, mivel megszűnik a pajzs és tette egy szívességet a Lázadó flottának. Utánna meg már fölösleges lett volna elpusztítani, hiszen a Falcon és néhány vadászgép percekkel később már az állomás belsejében radázott. Amúgy, ahogy Oldi írta, a könyvben Palpatine kiadta a parancsot, és ezt le is forgatták. Legalábbis azt, hogy Jerjerod végül meggondolja magát. Plusz, ha megnézzük a filmet, a szuperlézer a csata végére már az Endor felé áll. Míg a flotta megérkezésekor pont az ellenkező irányba állt. Szóval, a HCs elkezdett ráállni, csak ráfoghatjuk, hogy nem maradt idő (illetve, a könyv szerint Jerjerod meggondolta magát).

4. Bomarr-ral értek egyet - no meg így az EU-val. Az ANH idején a lázadók még a nyitószöveg alapján kevesen lehettek. Plusz, az ep3-ban láthattuk is, hogy pl. az utapauiakat elkezdték letartóztatni, és valószínűleg a wookie-k is hasonló sorsra juthattak. Szóval valószínűleg idegenek tekintetében elég durva volt az elnyomás (ezt még az is jelzi, hogy a Birodalmi flottában csak emberek voltak). Az EU szerint Palpatine rasszista is volt, bár ez ütközik a filmekkel, mivel ott az első tanítványa sem volt ember, hát még a cinkosai. Plusz, egészen az endori csatáig a lázadók kis sejtekbe tömörülve ténykedett, hogy ne lehessen egyszerre elpusztítani mindenkit. Még Vader mondja is az ep6-ban, hogy a Lázadók a Sullust-nál összegyűltek. És ezen sejtek közül a Yavini volt a legnagyobb, legerősebb (később meg a Hoth).

5. Ahogy Ody mondta, minek beszéljenek olyan bolygóról, ami nem kerül szóba? De nagyon sok bolygóról nem szólnak: Coruscant, Tatooine (ep5), Utapau, Mustafar, Geonosis, Bespin (ep6), Kamino, Alderaan (ep5-6), stb.

6. Ugyanabba, mint Yaddle :D

7. Megérezte az Erőn át. Yoda mondta neki később, hogy az Erő által távoli világokat is megláthat, mint ahogy később Bespint is látta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha olyasmire emlékeznék, hogy Yoda esetleg a Whill fajba tartozhatott, ők voltak ugyebár azok, akik a Whill-krónikák révén elérték a jedis halhatatlanságot. Vagy valami hasonló. :)

Jaja, erre én is emlékszem. Valamikor az ep3 idején beszéltek erről. De azt hiszem, ezt végül elvetették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, a Sötét Nagyurat nem olvastam, így azt nem tudtam elmondani nekik.

Azt tudtam - és elmondtam nekik - hogy Palpatine rasszista volt, s ők épp ezért mondták, hogyha Palpatine gyűlölte meg ölte a más fajba tartozókat, akkor miért nem álltak már az elején be a lázadókhoz. (zárójelben jegyzem meg, hogy Thrawn-nal mi a helyzet? Ő admirális volt a Birodalomban)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert Palpatine nem csak rasszista volt, de erőteljesen korlátozta az idegen fajok lehetőségét (legtöbbszőr csak rabszolgaként hagyhatták el az anyabolygót). Persze, ez csak EU, valójában valószínűleg az áll a háttérben, hogy nem volt elég pénz a maszkokra, így csak az ep6-ban lettek idegenek is lázadók.

Vagy ők egyszerűen nem a Yavin-Hoth sejthez tartoztak, és ezért nem láttuk őket.

 

Thrawn tipikus esete annak, mikor az EU szembe megy önmagával. Amúgy, ő elméletben lenyűgözte Palpatine-t páratlan stratégiai érzékével.

 

De a rasszizmust én alapból teljes mértékben kizártnak tartom, egyetlen karakter miatt, aki még csak nem is EU: Darth Maul. Ő idegen volt, Sidious mégis a tanítványául fogadta. Ha gyűlölné az idegeneket, akkor valószínűleg ember lett volna az első tanítványa is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kantinában nyüzsögtek a maszkos idegenek, szóval szerintem ez koncepció volt. :)

Tény, bár a Cantinás idegenekre is panaszkodtak a készítők, hogy sok jelmezt nem tudtak rendesen megcsinálni, illetve néhányat kölcsön is kellett kérni (pl a jó öreg farkasembert :D ). Plusz, míg a Cantinában nyüzsögtek, az utcán már csak rodit és trandoshant lehetett látni és azokat sem sűrűn (főleg, mivel minden rodi Greedo volt, és minden trandoshan fene tudja hogy hívták, de az is mind egyforma). Szóval az isten tudja. De az is igaz, hogy az ep5-ben sem voltak a Lázadásban, és ott azért már volt pénz... viszont ott meg az mond ellent, hogy a Bespinen sem nyüzsögnek az idegenek, csak a kis disznópofák.

Végül is, csak az ep6-ban sikerült összehozni azt az idegenmennyiséget, amit aztán az ep1-2-3 is hozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a rasszizmust én alapból teljes mértékben kizártnak tartom, egyetlen karakter miatt, aki még csak nem is EU: Darth Maul. Ő idegen volt, Sidious mégis a tanítványául fogadta. Ha gyűlölné az idegeneket, akkor valószínűleg ember lett volna az első tanítványa is.

Én azért Mault mindenképpen kivenném a többi idegen fajból. Szerintem attól még lehetett Palpatine rasszista, hogy az első tanítványa idegen volt. Gondolom, nem véletlenül választotta őt ki, biztos olyan adottságokkal rendelkezett, amelyek másoknál alkalmasabbá tették arra, hogy a tanítványa legyen.

(csak egy kissé távoli történelmi példa: Hitler is rasszista volt, és mindenki tudja, hogy Eva Braun meg...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is, csak az ep6-ban sikerült összehozni azt az idegenmennyiséget, amit aztán az ep1-2-3 is hozott.

Valószínűleg Lucas a szükségből csinált történetet. :) A Cantina-n kívül technikai okok miatt nem volt több idegen, aztán ezt utána szépen beleszőtte a történetbe azzal, hogy Palpatine rasszizmusa miatt nem tudtak érvényesülni az idegenek a Birodalomban. Mert amikor meg a köztársasági idők kerültek terítékre, a lehetőségei is megváltoztak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a Star Wars-ban is nácik flangálnak?

Huhh erről volt valahol egy hosszú fórumos beszélgetés, talán a SW.hu -n valahol. Arra emlékszem csak, h az én elképzelésem mi volt :) (hogy az idegenek a sokféleéget képviselik a Birodalom "egyféle van, ezt kell szeretni" jellegével szemben)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh erről volt valahol egy hosszú fórumos beszélgetés, talán a SW.hu -n valahol. Arra emlékszem csak, h az én elképzelésem mi volt :) (hogy az idegenek a sokféleéget képviselik a Birodalom "egyféle van, ezt kell szeretni" jellegével szemben)

Ez teljesen megállja a helyét. :) Csak a színvilágot hasonlítsd össze az első három és a második három filmben. Az előbbi csupa szín, a formák és a fajok végtelen változatosságával, az utóbbi meg csupa szürke, fehér és fekete, és az élőlények között jóformán csak emberek szerepelnek benne (pár illusztris kivételtől eltekintve, akik mind a lázadók oldalán állnak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma voltam konzultáción bent a suliba és megmondtam a válaszokat az osztálytársaknak. Naggyából elfogadták :)

Viszont egyikük előállt még egy kérdéssel, amivel megint cikis helyzetbe hoztak engem, mert én se tudom a választ.

Ha a szellemes visszatérést meg kell tanulni (mint ahogy Yoda mondja Obi-Wannak az EPIII végén) akkor Anakin hogy tud az EPVI végén mégis megjelenni méghozzá fiatalon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.