Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Vannak emberek, akik ha haza térnek a munkából, akkor örülnek, hisz otthon a család fogadja őket. A feleség és a gyermekek látványa valamilyen szinten megnyugvást ad a léleknek. Persze ehhez egy jó családi környezet is kell, ahol nincs veszekedés és utálat. Egy Jedi ezt nem érezheti, hisz egyedül van, otthon csak a magány veszi körbe, persze ilyenkor az Erőhöz fordul vagy meditál, de az nem ugyan az. Szerintem a rossz dolgokat, melyeket az utunk során tapasztalunk sokkal jobb úgy feldolgozni ha valaki áll az ember mellett. Jó, a Jedik mások mivel ők az Erőből táplálkoznak, de azért nekik is szükség van egy olyan társra aki meghallgatja őket, és ha tud segít. Anakin esetében az volt a gond, hogy az érzéseit nem merte megosztani Padme-val, sem olyannal aki valóban segített volna neki. Így az csak gyűlt benn, aminek a vége ugye egy elég tragikus esemény lett.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka egy picit speciális eset, mivel tinédzser, ezért egy év alatt is sokat változhat, mint pl. egy hasonló korú ember. Ez mondjuk az emberhez való hasonlóságot támasztaná alá inkább, de az átlag 94 év sem ugrik el annyira az emberek átlag életkorától. Már ha a SW-ban is kb. annyi az emberek átlag életkora, mint a Földön :D

Igen, ez is azt támasztja alá, hogy a togruták átlagéletkora nagyjából megegyezik az emberével. Így pedig aligha élhetnek több száz évig.

 

A lentebb tárgyaltakhoz meg annyit, hogy szerintem ez a Jedik ne ragaszkodjanak, ne legyen családjuk dolog nekem annyira nem jön be. Értem az okát, de ugyanakkor így hiányzik belőlük egy olyan vonás, amitől az "ember" teljes lesz, Hiába képesek agyban felfogni a család, stb. iránti szeretetet, attól még nem érezhetik, és így nem is képesek úgy igazán másokat a teljes valójukban látni. Fejben talán értik, de az nem ugyanaz, mint beleérezni. Persze ennek megvan a maga nagyobb kockázata, mint ahogy lentebb már elhangzott.

Van benne valami. Obi-Wan is említi ennek kapcsán a TCW-ben a lélek örök szomorúságát. Végső soron a Jedik is érző- élőlények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csak úgy eszembe jutott valami. A Sith-ek 1000 éven át bujdokoltak és szervezkedtek, hogy legyőzzék a Jediket (végre bosszút álljanak), a Jediknek meg huszonévbe telt ugyanez (a bosszút leszámítva) :)

Lúzer banda :cool:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak úgy eszembe jutott valami. A Sith-ek 1000 éven át bujdokoltak és szervezkedtek, hogy legyőzzék a Jediket (végre bosszút álljanak), a Jediknek meg huszonévbe telt ugyanez (a bosszút leszámítva) :)

Lúzer banda :cool:

:D

Az mellékes, hogy a Jedik több ezren voltak a kiirtásukkor, a Sith-ek pedig csak ketten? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D

Az mellékes, hogy a Jedik több ezren voltak a kiirtásukkor, a Sith-ek pedig csak ketten? :P

A Sith-eknek jól szervezett és paranccsal is ellátott haderejük volt erre, a lázadó sereg meg nagyjából azt se tudta, mi fán terem a Sith az egy szem Luke-ot és társait kivéve :P Csak az emberekre mentek :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith-eknek jól szervezett és paranccsal is ellátott haderejük volt erre, a lázadó sereg meg nagyjából azt se tudta, mi fán terem a Sith az egy szem Luke-ot és társait kivéve :P Csak az emberekre mentek :P

Szóval egy jól szervezett sereggel könnyebb legyőzni több ezer (!) Jedit szerte a Galaxisban, mint kettő, azaz kettő (!) Sith-et, akik egy helyen voltak, a legnagyobb jóindulattal nevezve sem biztonságban. Értem én. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval egy jól szervezett sereggel könnyebb legyőzni több ezer (!) Jedit szerte a Galaxisban, mint kettő, azaz kettő (!) Sith-et, akik egy helyen voltak, a legnagyobb jóindulattal nevezve sem biztonságban. Értem én. ;)

 

Csakhogy amikor már ketten voltak egy helyen volt 2 Jedi(illetve az egyik még igencsak zöldfülü), míg a Sith-eket egy hatalmas hadsereg is védte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két Sith mindig is több ezer katonával volt felvértezve és azokkal irtották ki a Jediket. Vagy a droidhadsereget, vagy a klón hadsereget, vagy a birodalmi hadsereget használták. Saját kezűleg három Sith együtt véve összesen hat Jedit ölt meg a filmekben. Sidious kinyírta Windut, Kolart, Tiint és Fistot, Maul meg Qui-Gont. Vader meg megölte Bent, akivel mondjuk könnyű dolga volt, mert feláldozta magát, szóval őt meg annyira nem számolnám. És még így sem voltak képesek kiirtani a Jedi lovagokat, ugye, mert - akikről biztosan tudunk - maradt kettő, Ben és Yoda, majd jött Luke, akit még akkor sem tudtak kinyírni, mikor össze voltak zárva vele. Hát gratula.

Ezzel szemben az összes Sith-tel egy Jedi végzett, nem egy mögöttük álló hadsereg. Mault Obi-Wan, Tyranust és Sidioust Anakin, Vadert Luke pusztította el.

Ja és persze, a Lázadók Szövetsége sokszorosan alul szervezettebb volt, és sokkal-sokkal kevesebben voltak, mint a Galaxist uraló Első Galaktikus Birodalom. És a Lázadók valójában Jedik nélkül voltak képesek győzelemre, hiszen ha Luke elbukik az Endornál, attól Han még felrobbantotta a pajzsgenerátort, Wedge és Lando pedig szétrobbantotta a II. Halálcsillagot, amin ott voltak a Sith-ek. És legjobb tudomásom szerint, egyik sem volt Jedi lovag, de még Erőhasználó sem. :)

Szóval a megállapítás helyes, lúzer egy banda ez a Sith népség. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez túlzó, Dzséjt. Sididous egy az egyben gyakorlatilag bárkit meg tudott volna ölni Yodán kívül. Windut is kinyírhatta volna, még a karddal (később ugye levillámozta). Obi-wannal is végezhetett volna, ha Yoda őt küldi, Luke-ot is képes lett volna megölni (tudom, Luke eldobta a kardját, de aligha hiszem, hogy karddal lett volna esélye Palpatine ellen). Ráadásul Sidious 1 vs 4 szituációban is képes volt győztesen kikerülni a végén, és ez akkor is igaz, ha szűk helyen voltak a Jedik.

 

Maul két Jedi ellen egyszerre állta meg a helyét, és az egyiket meg is ölte, a másik is csak óriási szerencsével ölte meg egy abszolút vert helyzetből, mert Maul elbízta magát.

 

Dooku is megölhette volna Obi-wan és Anakint, még az EpII-ben, csak megjött Yoda. Később már kikapott Anakintől, de csak akkor, amikor az a Sötét oldalt használta ellene. Obi-want Dooku az EpIII-ban is úgy dobálgatja, ahogy akarja.

 

Vader teljesen egyenlő ellenfele volt Obi-wannak, csak ő is elbízta magát.

 

Sidious abszolút nem volt lúzer, csak a végén elvakította a magabiztosság, úgyhogy szerintem elmondhatjuk, hogy a Sith-ek nem lúzerek, csak az elbizakodottság a gyengéjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz a jediknek nem kellett mással foglalkozni, mint hogy ki kell nyirni a sitheket. Ehhez képest a sitheknek olyan mellékprojektek felett is bábáskodniuk kellett mint a galaxis irányitásának az átvétele. A jediknek könnyű mert ők nem akarnak uralkodni, igy rábizhatják ezt a részt a Lázadók Szövetségére és a majdan alakuló új Szenátusra, ami vagy jó lesz vagy korruptabb mint valaha de nem jedi irányitotta.

 

Az pedig oké, hogy a sithek nem nagy jedi irtók, nade a jedik se nagy sith irtók... hogy is van ez... bemegy egy maroknyi jedi tanácstag és elvéreznek egyetlen sith keze által. Ki a lúzer? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadert Luke pusztította el.

Tudtommal Vader nem halt volna bele abba, hogy Luke levágta a protézisét. Viszont egy Erő-villámmal már más a helyzet. Szerintem a két Sith egymást nyírta ki.

 

Egyébként a Sith-eknek annyiból könnyebb dolguk van, hogy a düh valóban erőt ad nekik. Ezt szerintem már mindenki tapasztalta, hogy így van. Obi-Wan is csak dühből tudta megölni Mault, higgadtan már pillanatok alatt kiütötte őt Dooku (kétszer is), Anakin is csak haragjában tudta legyőzni Dookut (bár elsőre még így sem sikerült, mert esztelenül támadt), ahogy Luke is dühből tudta úgy lerohanni Vadert, hogy harcképtelen legyen. Persze van ellenpélda is: Obi legyőzte a tomboló Vadert, bár valószínűleg csak azért, mert hátrányos helyzetben volt - de a filmes párbajok többségére nem ez a jellemző. Ha nagyjából azonos szinten vannak a párbajozó felek, biztosra veszem, hogy mindig az nyer, aki a haragját használja. (tudom, most úgy beszélek, mint egy Sith :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal Vader nem halt volna bele abba, hogy Luke levágta a protézisét. Viszont egy Erő-villámmal már más a helyzet. Szerintem a két Sith egymást nyírta ki.

Átvitt értelemben Luke ölte meg Darth Vadert, Palpatine már csak Anakin Skywalkerrel végzett. Ha Luke ráolvasása nincs, Darth Vaderként Anakin sosem vágta volna bele a kukába Sidioust. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átvitt értelemben Luke ölte meg Darth Vadert, Palpatine már csak Anakin Skywalkerrel végzett. Ha Luke ráolvasása nincs, Darth Vaderként Anakin sosem vágta volna bele a kukába Sidioust. :)

Átvitt értelemben már világos dolog, de szerintem legtöbbünknek a "meghal" szó kapcsán először az életfolyamatok megszűnése ugrik be, nem a lelki átalakulás. :)

 

A lentebb írtakról mit gondoltok? A düh használata tényleg minden esetben felvértezi az Erő-használót? Csak mert Yoda szerint a sötét oldal nem erősebb, ennek viszont ellent mondanak a lentiek. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átvitt értelemben már világos dolog, de szerintem legtöbbünknek a "meghal" szó kapcsán először az életfolyamatok megszűnése ugrik be, nem a lelki átalakulás. :)

 

A lentebb írtakról mit gondoltok? A düh használata tényleg minden esetben felvértezi az Erő-használót? Csak mert Yoda szerint a sötét oldal nem erősebb, ennek viszont ellent mondanak a lentiek. :hmm:

De ezért használtam az elpusztít, nem a megöl/meghal szót. ;)

 

Inkább csak arról van szó, hogy aki dühös, abban olyan érzelmek dominálnak, ami korlátlanul felhasználja az erejét. A Jedikben is ott ez az erő, csak ők megálljt parancsolnak neki. Mondjuk úgy, hogy mindkét fél egy Ferrari Californiát vezet, csak míg a Sith-ek őrültek módjára tökig nyomják a gázt, a Jedik betartják a sebességhatárt. Mindkettő ugyanolyan kocsit vezet, mégis más módon érik el a céljukat. Ha elérik, mert a Sith-eknél nagyobb az esélye, hogy szétmázolódnak valahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átvitt értelemben már világos dolog, de szerintem legtöbbünknek a "meghal" szó kapcsán először az életfolyamatok megszűnése ugrik be, nem a lelki átalakulás. :)

 

A lentebb írtakról mit gondoltok? A düh használata tényleg minden esetben felvértezi az Erő-használót? Csak mert Yoda szerint a sötét oldal nem erősebb, ennek viszont ellent mondanak a lentiek. :hmm:

 

Harcban egyértelműen kiderül, hogy a sötét oldal erősebb. Dookunak nem voltak ellenfelei Anakin és Obi-wan az Ep 2-ben. Ok Anakin még padawan volt. Viszont az ep3-ban Dooku két Erőhasználattal kiiktatta Kenobit(az elsővel nyakon ragadta és eldobta, a másodikkal meg ráomlasztotta a hídat). Azaz felmerül az is hogy a Jedik nem nagyon tudnak védekezni az Erővel való támadás ellen. Ha megfigyeljük a filmeket a Sith-ek a harc közben használják az Erőt úgy hogy a környező tárgyakat hajigálják az ellenfelek felé, vagy fojtogatnak. A Jedi ilyenkor rákényszerül hogy ezen támadások ellen védekezzen(persze nem tud), és nem a harcra koncentrál.

Azaz igazad van, hogy a düh erőt ad a harchoz,az Ep3-ban ha Anakin nem használja a dühét(azaz a Sötét oldalt), nem biztos hogy nyer Dooku ellen.

A fentiekből Yoda kivétel ő düh nélkül is baromi jó a harcban és az Erővel való támadásokkal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harcban egyértelműen kiderül, hogy a sötét oldal erősebb.

Szerintem úgy helyesebb, hogy a harcban erősebb a sötét oldal. Yodának igaza volt, hogy mindent összevetve nem erősebb mint a világos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban az lehet a helyzet, hogy mindkét oldal használói azonos szintet képviselnek harc terén (persze a saját képzettségükhöz képes), a Sith-ek mégis bizonyos fokú előnyt élveznek ilyenkor, épp azért, amiket ti is írtok. A Jedik már csak elveiknél fogva sem alkalmazhatnak olyan támadásokat, amikkel a Sith-ek előszeretettel élnek, és agresszív stílusuknak köszönhetően ezek sokkal hatásosabb formái az Erőnek egy harcban, mint a világos oldali eszközök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az EP III.-ban Obi-wan és Vader harca erre rácáfol. Ott Obi egész jól helyt állt. :) Pl védte Vader erőlökését is.

Vader akkor még friss ropogós sith volt. :D Nyilván később lett hatalmasabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most miért ne alkalmazhatna például egy jedi villámokat vagy hasonlót? Jedi Academyben sőt Kotorban is lehet használni pár Sith techinkát, úgy hogy közben a világos oldalon maradsz.

Szerintem erre egyszerű a válasz: a Jedik nem használhatják a sötét oldalt, különben egyre inkább letérnek az általuk helyesnek vélt útról. :)

 

Vader akkor még friss ropogós sith volt. :D Nyilván később lett hatalmasabb.

És azt az aprócska tényt sem szabad elfelejteni, hogy Vadert Obi tanította, ami nem utolsó szempont. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.