Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt, ha jobban bele gondolok akkor igazad van, mivel a Darth Bane-ről szóló könyvben is olvastam, hogy Bane azért lett olyan erős, mert sokat tanult. Lehet, hogy csak a megszállottság miatt gondolta úgy, hogy csak két Sith-nek kell lenni, ahhoz, hogy erősek legyenek.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak a megszállottság miatt gondolta úgy, hogy csak két Sith-nek kell lenni, ahhoz, hogy erősek legyenek.

Nem, hanem azért, mert a Sithek uralkodásra vágynak leginkább, tehát, hogy ők legyenek a vezérek, így egymással harcoltak, nem pedig ellenségük ellen. Ezt kellett megváltoztatni. Ha 2 sith van, akkor máris jobb a helyzet, hisz az egyikük uralkodik, míg a másik tanul tőle. Ha a tanítvány erősnek érzi magát, kihívja a mesterét. Ha legyőzte, ő uralkodik és neki lesz tanítványa, nem veszt, akkor tanul tovább (vagy meghal :D ) és ez ciklusban addig folytatódik, míg le nem győzte a mesterét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem találtam megfelelőbb topicot, úgyhogy ide írom - emiatt nem akartam újat nyitni. :)

 

Szerintetek az hülyeség, hogy Shaak Ti a 66-os parancs és a TFU cselekménye (BY 2) között bizonyos időszakot hibernálva töltött? Abból gondoltam erre, hogy egy 57 éveshez képest meglehetősen fiatalnak tűnt - 25, legfeljebb 30 évesnek. Ezt pedig nehezen lehet arra fogni, hogy jól tartotta magát. :)

Ahsokánál kiderült, hogy a togruták sem öregednek gyorsabban az embereknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, a TFU EU, ahol alaposan át is alakították szegény Shaak Ti küllemét - célzok ez alatt a ruhájára -, másrészt idegen, akár 1000 évig is elélhet. Ahsokáról nem igazán vehetünk példát, hiszen életéből össz-vissz legfeljebb egy évet ismerünk (és azért ezt alatt az egy év alatt jelentősen megváltozott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, a TFU EU, ahol alaposan át is alakították szegény Shaak Ti küllemét - célzok ez alatt a ruhájára -, másrészt idegen, akár 1000 évig is elélhet. Ahsokáról nem igazán vehetünk példát, hiszen életéből össz-vissz legfeljebb egy évet ismerünk (és azért ezt alatt az egy év alatt jelentősen megváltozott).

Bakker, egy humanoid hogy élhetne már 1000 évig? Ekkora baromságot is rég olvastam már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bakker, egy humanoid hogy élhetne már 1000 évig? Ekkora baromságot is rég olvastam már.

Olvass több sci-fit, vagy legalább nézz több sci-fit, ha az olvasás nem menne, és talán, de csak talán, rájössz, hogy ami humanoid, az nem egyenlő az emberrel, és talán, de tényleg csak talán, képes leszel elrugaszkodni ostoba, begyepesedett, idióta nézeteidtől.

Mert ugye, gyengébbek kedvéért, a sci-fi jelentése science-fiction, vagyis van benne némi fikció. A Star Wars meg szimpla fantasy, úgyhogy még tudománynak sem kell benne lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvass több sci-fit, vagy legalább nézz több sci-fit, ha az olvasás nem menne, és talán, de csak talán, rájössz, hogy ami humanoid, az nem egyenlő az emberrel, és talán, de tényleg csak talán, képes leszel elrugaszkodni ostoba, begyepesedett, idióta nézeteidtől.

Mert ugye, gyengébbek kedvéért, a sci-fi jelentése science-fiction, vagyis van benne némi fikció. A Star Wars meg szimpla fantasy, úgyhogy még tudománynak sem kell benne lennie.

Szóval azért, mert van lekkuja (látszólag ennyiben különbözik tőlünk), máris képes 900 évvel tovább élni egy embernél. Értem én. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval azért, mert van lekkuja (látszólag ennyiben különbözik tőlünk), máris képes 900 évvel tovább élni egy embernél. Értem én. ;)

 

Nem csak ennyiben különbözik. Sokkal jobb például a tér látása, legalább is Ahsoka esetében biztosan, hisz ha ez nem lenne, akkor Anakint sem tudta volna megmenteni. Azon kívül a hallása is sokkal jobb, így ha egy kisebb állatot meghall maga körül, akkor nyomban elgondolkodik, hogy meg egye e. Sok olyan lény van a Star Wars világában mely hasonlít az emberre, de mégis rengeteg dologban különbözik. Tehát sosem a hasonlóság a lényeg.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, a TFU EU, ahol alaposan át is alakították szegény Shaak Ti küllemét - célzok ez alatt a ruhájára -, másrészt idegen, akár 1000 évig is elélhet. Ahsokáról nem igazán vehetünk példát, hiszen életéből össz-vissz legfeljebb egy évet ismerünk (és azért ezt alatt az egy év alatt jelentősen megváltozott).

A tugruták átlagéletkora 94 év körül van (legalábbis a wookieepedia szerint). Annak, hogy Ahsoka egy év alatt jelentősen megváltozott azt kéne alátámasztania, hogy gyorsabban öregszik az embereknél, Shaak Ti-t figyelembe véve viszont pont az ellenkezőjéről van szó.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tugruták átlagéletkora 94 év körül van (legalábbis a wookieepedia szerint). Annak, hogy Ahsoka egy év alatt jelentősen megváltozott azt kéne alátámasztania, hogy gyorsabban öregszik az embereknél, Shaak Ti-t figyelembe véve viszont pont az ellenkezőjéről van szó.

Sajnos nem vagyok togrutaológus, de ezt én betudom annak, hogy a TFU-ban egy szexi, fiatal Shaak Tit akartak, míg a TCW-ben Ahsoka fejlődését egy nagy ugrással tudták csak ábrázolni. Szerintem nem kell ennek különösebb jelentőséget tulajdonítani, mert nem fogunk túl sok togrutát végigkísérni az életén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Sky Sötét Nagyúr hozzászólása azt is bizonyítja, hogy még a togruták között is lehet különbség. Hasonlítanak egymásra de ezek szerint belül mégis különböznek. De, had érveljek egy egyszerű példával, hátha DhenSter is elfogadja azt itteni magyarázatot.

 

Gondolom elég sokan ismerik itt is a Dragon Ball nevű japán anime-t. Ebben mint majdnem minden műben vannak emberek. Egyszer egy öreg harcos, név szerint Son Gohan talált az erdőben egy csecsemőt, akit befogadott és Son Gokunak nevezett el. No már most, Goku külsőre ugyan olyan volt mint egy ember, de csak külsőre, illetve még már tulajdonságban, de ebbe most nem megyek bele. A lényeg az, hogy bár Goku ember szerű volt, mégis rengeteg mindenben különbözött. A feneke felett neki volt egy kis farkinca szerű nyúlvány, mely olyan mint a macskák farka. Ez neki extra erőt adott, ha pedig teliholdkor mélyen a holdba nézett, akkor óriás majommá változott. Így az ereje is hatalmasabb lett. Egy idő után, ha elég erősség vált, akkor Szuper Csillagharcossá tudott átváltozni. Ilyenkor arany haja lett, és még nagyobb erővel bírt.

 

Ezzel a kis ismertetővel arra akartam utalni, hogy bár Goku külsőleg hasonlított az emberre, belsőben teljesen el tért attól. Hisz számos olyan képesség volt, mely egy embernek nem. Ha ezek után sem értesz velünk egyet, akkor neked tényleg hiába magyaráz az ember.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

off

 

DhenSter... tőled nem nagyon olvastam még értelmes vagy nem pökhendi hozzászólást. Kicsit gondolkozz el miket írsz és milyen hangnemben.

 

on

 

Yoda is meglehetősen humanoid, jó nála több az eltérés szemre, mint egy ember és a togruta között... de úgy van, ahogy Dzséjt is mondja... nem vagyunk togrutaológusok. Simán élhet több száz évig egy togruta, alkalmasint 1000 évig is akár. Miért ne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mint ismert, van három viszonylag nagy Jedi rend korszak.

 

1. Darth Bane idején, az az Hoth Jedi Mester életében. Ami hát elég rég volt.

 

2. Anakin gonosszá válás idején, az az a mit a filmből is láttunk, meg persze kicsivel előtte ami van.

 

3. És egy, amit lényegében Luke hozott újra létre, mivel Darth Vader és Darth Sidious kis híján ki irtotta azt.

 

Arra lennék kíváncsi, hogy ki melyik korszak Jedi rendjét tartja az ideálisabban.

 

Én személy szerint, a harmadikat. Luke új törvényei alapján már engedett a Jediknek a ragaszkodás. Ami minden faj számára nagyon fontos. Több szeretet ad, ha valaki a szerelméből vagy a gyermekeiből merít erőt. Persze ilyenkor a bukás veszélye is nagyobb, hisz ha megölik egy adott Jedi családját, akkor a harag is sokkal nagyobb. De ennek ellenére én úgy vélem, hogy inkább a harmadik verzió jön be jobban.

Ti mit gondoltok erről?

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra sem támogatom, hogy a Jediknek megengedtessen a kötődés. Egy ekkora hatalommal bíró egyénnél sosem jön ki jól, ha elvakítják az érzelmei.

Na hét, valamiben egyetértünk Donát :)

Nekem sem tetszik, a Jedi Visszatér után korszak. Sem a Jedi rendben, se a politikában. Valamint az se jön be, hogy Luke-nak felesége és gyermekei vannak. Ez számomra(!) ellentmond azzal, hogy a Jedi a közért van.

 

Szkipi: Nekem Bane előtti kor jön be, pontosabban Revan kora, azaz a Mandalóriai és Sith háborúk. :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen már én is gondolkoztam, de a mai napig nem sikerült konkrétan állást foglalnom. Két oldala van a dolognak, láthattunk érveket mindkettő mellett, és ellen. Ott van Anakin, akit épp a kötődése vezetett a sötét oldalra. Ugyanakkor ott van Luke, akit segítettek ugyanezek az érzelmek.

 

SZKipi: Háromnál jóval több korszakra bontható a Jedi Rend története. :) A két legfőbb a "Régi" és az "Új " Jedi Rend, azaz a Luke előtti és Luke ideje alatti, illetve utáni éra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért jött jól, mert Vader az apja volt. De ha belegondolsz, egy normális Jedi rendszerben egyetlen Jedi sem lehetne egy másik Jedi gyermeke.

Így van. Plusz tudtommal egyetlen Jedi, a Kiválasztott számára volt problémás a kötődés és annak tiltása, így itt sem feltétlenül az elvekkel volt a baj, hanem ezen Jedinek a speciális kezelésével, ami nagyon kellett volna, de hiányzott. Anakinnal félrement valami, amit Luke helyre hozott.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Plusz tudtommal egyetlen Jedi, a Kiválasztott számára volt problémás a kötődés és annak tiltása, így itt sem feltétlenül az elvekkel volt a baj, hanem ezen Jedinek a speciális kezelésével, ami nagyon kellett volna, de hiányzott. Anakinnal félrement valami, amit Luke helyre hozott.

Csak az a gond, hogy Luke a saját tapasztalatai alapján alakíthatta újjá a rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért jött jól, mert Vader az apja volt. De ha belegondolsz, egy normális Jedi rendszerben egyetlen Jedi sem lehetne egy másik Jedi gyermeke.

Persze, én is inkább hajlok a filmekből megismert séma felé, azaz hogy a Jediknek tilos a kötődés, de ha belegondolunk, Luke Rendje is fennmaradt, sőt szinte a semmiből újjászületett az ellenkező elvek alapján. Tehát valamilyen szinten ez a felfogás érvényesülni tudott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ismert, van három viszonylag nagy Jedi rend korszak.

 

1. Darth Bane idején, az az Hoth Jedi Mester életében. Ami hát elég rég volt.

 

2. Anakin gonosszá válás idején, az az a mit a filmből is láttunk, meg persze kicsivel előtte ami van.

 

3. És egy, amit lényegében Luke hozott újra létre, mivel Darth Vader és Darth Sidious kis híján ki irtotta azt.

 

Arra lennék kíváncsi, hogy ki melyik korszak Jedi rendjét tartja az ideálisabban.

 

Én személy szerint, a harmadikat. Luke új törvényei alapján már engedett a Jediknek a ragaszkodás. Ami minden faj számára nagyon fontos. Több szeretet ad, ha valaki a szerelméből vagy a gyermekeiből merít erőt. Persze ilyenkor a bukás veszélye is nagyobb, hisz ha megölik egy adott Jedi családját, akkor a harag is sokkal nagyobb. De ennek ellenére én úgy vélem, hogy inkább a harmadik verzió jön be jobban.

Ti mit gondoltok erről?

Ennél differenciáltabb egy kicsit a dolog. A Bane előtti korszak még sokkal több periódusra osztható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden kornak meg van a maga gondolkodása. A különböző korokban más és más elv szerint gondolkodnak az emberek. Van, hogy az ősrégi dolgokon is változtatnak, ami ugyan nem nagy változás, de még is másabb lesz tőle a nagy egész. Itt is ez van, Luke úgy érezte, hogy egy kicsit változtatnia kell a képen ahhoz, hogy az ősrégi Jedi rend fent maradhasson. Vagy mondjuk ugyan ezt érezte Kaan Sith Nagyúr is aki felhagyott a régi tanokkal, hogy a sajátját létrehozza. Más kérdés, hogy szinte semmit sem ért el vele...

 

 

Ennél differenciáltabb egy kicsit a dolog. A Bane előtti korszak még sokkal több periódusra osztható.

Azok a korok, melyeket leírtam csak felületes pontok. Ha úgy tetszik, akkor talán ez a három legnagyobb kor.

 

Legalább is szerintem!!!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke úgy érezte, hogy egy kicsit változtatnia kell a képen ahhoz, hogy az ősrégi Jedi rend fent maradhasson.

At egy: az "ősrégi Jedi rend" teljesen kihalt, Luke nem mentette meg a Jedi rendet, hanem teljesen újrateremtette.

At kettő: Mivel Luke szinte nem is ismerte a régit, nem hiszem hogy ezek a változtatások mind teljesen szándékosak voltak, és amikor mégis szándékosak voltak, szerintem azért változtattak hogy fenn tudjon maradni a rend. Például ottvan a ragaszkodás szabálya, amit szerintem azért változtattak meg, mert nem volt utánpótlás, és erőhasználót könnyebb "csinálni" mint keresni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

At egy: az "ősrégi Jedi rend" teljesen kihalt, Luke nem mentette meg a Jedi rendet, hanem teljesen újrateremtette.

At kettő: Mivel Luke szinte nem is ismerte a régit, nem hiszem hogy ezek a változtatások mind teljesen szándékosak voltak, és amikor mégis szándékosak voltak, szerintem azért változtattak hogy fenn tudjon maradni a rend. Például ottvan a ragaszkodás szabálya, amit szerintem azért változtattak meg, mert nem volt utánpótlás, és erőhasználót könnyebb "csinálni" mint keresni.

Az egyes válasszal nem igen értek egyet, a Jedik rengetegen voltak, tehát teljesen azért nem hallhattak ki. Igaz nagy horderejű vadászat indult utánuk, de a világűr hatalmas így simán el lehet bújni. Például ott van Yoda, ő is elbújt.

 

A kettes ponttal részben értek egyet, mivel amikor Yoda tanította Luke-t akkor számos információt elmondhatott neki, amit ő ha akart fel is használhatott. Az utolsó mondat szerintem is így lehetett, hisz a sokasodás miatt szükség volt a kötődés szabály eltörlésére.

 

A Luke által létrehozott új Jedi rend számomra hasonlít egy kicsit a Sith rend változására. Nem tudom már, hogy melyik topikban írta valaki, hogy a Sith rend sok idő alatt megváltozott és megújult, ami azt eredményezte, hogy majdnem 20 évig uralkodtak és rengetek Jedi halálát okozták. Valahogy ugyan ezt érzem a Luke vezette Jedi rendel kapcsolatban is.

Ők is megváltoztak és megújultak.

 

 

 

Mivel nem érkezett utánam hozzászólás és nem akarok duplázni, ezért ide írok.

 

Tudtok nekem olyan Jedi-t írni, akinek rossz gyermekkora volt, de mégis a fény ösvényén járt és Jedi lett?

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tugruták átlagéletkora 94 év körül van (legalábbis a wookieepedia szerint). Annak, hogy Ahsoka egy év alatt jelentősen megváltozott azt kéne alátámasztania, hogy gyorsabban öregszik az embereknél, Shaak Ti-t figyelembe véve viszont pont az ellenkezőjéről van szó.

Ahsoka egy picit speciális eset, mivel tinédzser, ezért egy év alatt is sokat változhat, mint pl. egy hasonló korú ember. Ez mondjuk az emberhez való hasonlóságot támasztaná alá inkább, de az átlag 94 év sem ugrik el annyira az emberek átlag életkorától. Már ha a SW-ban is kb. annyi az emberek átlag életkora, mint a Földön :D

 

A lentebb tárgyaltakhoz meg annyit, hogy szerintem ez a Jedik ne ragaszkodjanak, ne legyen családjuk dolog nekem annyira nem jön be. Értem az okát, de ugyanakkor így hiányzik belőlük egy olyan vonás, amitől az "ember" teljes lesz, Hiába képesek agyban felfogni a család, stb. iránti szeretetet, attól még nem érezhetik, és így nem is képesek úgy igazán másokat a teljes valójukban látni. Fejben talán értik, de az nem ugyanaz, mint beleérezni. Persze ennek megvan a maga nagyobb kockázata, mint ahogy lentebb már elhangzott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.