Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A Disney ezt is megcsinálta? Vajon most hány ember gyerekkorát teszik tökre? :D 

Meglepően pozitívak a vélemények a különböző oldalakon és frászbug csoportokban is. Van egy hely, ahol kábé az az alapvetés, hogy csak az első két Alien-film létezik, és még ott is jókat írnak a Romolusról.

 

35 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Amúgy fostak, hogy a FOX felvásárlása után a Deadpool és az Alien is ki lesz herélve.... de minimum a 18+-os korhatárt bukják a Disney érában készült filmek, hát nem bukták (bár a Romulus nálunk 16-os besorolású, azért vannak benne húzós jelenetek!) Véleményem szerint a Disney égisze alatt készült el ezeddig a legvérgőzösebb és leg elborultabb (tényleg 18+-os) Deadpool film és a Romulus sem volt piskóta! Szóval ennyit arról, hogy a Disney nem mer véres és brutális lenni.... DEHOGYNEM!

Sajnos az emberek hajlamosak megfeledkezni arról az apróságról, hogy anno a Starship Troopers-t is egy olyan stúdió készítette el részben, ami a Disney tulajdonában állt (Touchstone Pictures). Pedig aztán ahhoz képest az Alien-franchise visszafogott a fejlékelésekkel. Sőt igazából nem is nagyon értem ezt a nagy "tocsogjon a vérben" hozzáállást. Persze kell vér, ha az ember fején vagy mellkasán öklömnyi lyukat ütnek, ugyanakkor a sokak által a sorozat legjobb filmjeként jellemzet Aliens-ben péládul mindössze két véres jelenet van. Amikor a fészekben megszületik egy lény, és amikor a pilóta, Ferro vére ráfröccsen a hajó ablakára. És ez az egyetlen rész, amiben egyáltalán nem mutatnak fejlékelést, de még a mellkasrobbantás is úgy lett leforgatva, hogy ruha takarja a nő mellkasát, így nem látni belső szerveket, cafatokat, csontdarabokat, és még a vér sem spriccel szét úgy, mint a többi filmben, ami azért picit vicces (az Alienben vagy az Alien Resurrectionben a közelben állók nyakig véresek lettek, a jelenetet néző tengerészgyalogosokra egy csepp sem fröccsent).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt!

És Jóóó!

Izgalmas, újít, utal, megrémiszt, elborzaszt, jók a technikai dolgok. jó a látvány, jó a hangulat. Minden eddigi Alien filmből vesz egy kicsit és mégis egyedi marad!

Uraim, sikerült!

Nekem tetszett!

 

Majd beszélgetünk róla, @Dzséjt véleményét nyilván extrán várom a témában.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@csoli1138 hogy tetszett a ...

 

Spoiler

Prometheus vonal a filmben? Szerintem a fekete lötyi behozatala és egyfajta magyarázata zseniális volt!

Na meg Ash... izé ... Rook! Ááááá!

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Riddick írta:

@csoli1138 hogy tetszett a ...

 

  Spoiler elrejtése

Prometheus vonal a filmben? Szerintem a fekete lötyi behozatala és egyfajta magyarázata zseniális volt!

 

Tetszett, kimondottan örültem neki,

Spoiler

még a Prometheus zenei témája is feljött és tetszettek a Nostromo roncsai is, meg, hogy ki lett mondva a Weyland társaság keresi, hajtja ezt a sz@rt. Persze ezt tudtuk.

Ash(Bocs Rooker) is jó volt, csak a cgi ott nagyon kilógott nekem, de nem minden megvilágításban. Tarkin szinvonalán mozgott, de az már 8 éves mutatvány. Hihetetlen, hogy még mindig nem az igazi.

Az új newborn az alien4-et idézte undorban, csak másképp, tényleg a belem fordult ki itt is, és a terhes nő meggyalázása is egy undorítóan mocskos húzás, az avp-R ugrott be.

Maga a dög pedig nyilván direkt Tervező-jegyeket mutatott, nem is kicsit. Szóval ez a film is össze vissza eszkalálta az Alien-biológiát, így ezen a vonalon méltó utóda a Promi/Covi duónak.

Apropó a sima xenót itt először láttuk egy új állapotban születése után be volt bábozódva. Azt hiszem összességében ez is bejött!

Az inkubációs idők nagyon rövidek voltak a fimben, de ezt már nem rovom fel többet egy alkotásnak sem.

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, csoli1138 írta:

Tetszett, kimondottan örültem neki,

  Spoiler elrejtése

még a Prometheus zenei témája is feljött és tetszettek a Nostromo roncsai is, meg, hogy ki lett mondva a Weyland társaság keresi, hajtja ezt a sz@rt. Persze ezt tudtuk.

Ash(Bocs Rooker) is jó volt, csak a cgi ott nagyon kilógott nekem, de nem minden megvilágításban. Tarkin szinvonalán mozgott, de az már 8 éves mutatvány. Hihetetlen, hogy még mindig nem az igazi.

Az új newborn az alien4-et idézte undorban, csak másképp, tényleg a belem fordult ki itt is, és a terhes nő meggyalázása is egy undorítóan mocskos húzás, az avp-R ugrott be.

Maga a dög pedig nyilván direkt Tervező-jegyeket mutatott, nem is kicsit. Szóval ez a film is össze vissza eszkalálta az Alien-biológiát, így ezen a vonalon méltó utóda a Promi/Covi duónak.

Apropó a sima xenót itt először láttuk egy új állapotban születése után be volt bábozódva. Azt hiszem összességében ez is bejött!

Az inkubációs idők nagyon rövidek voltak a fimben, de ezt már nem rovom fel többet egy alkotásnak sem.

 

Spoiler

Lényegében a film választ adott arra, amit eddig csak találgattunk. A fekete lötty egy az egyben a xenomorph DNS-e! Pont! 

A Prometheusban is az lehetett, nem hiszem, hogy ez most egy másik fekete lötty! A Tervezők is kivonták a dögök esszenciáját, és mindenféle kísérletre használták. David pedig valóban nem az eredeti alkotója a xenóknak, hanem csak visszafejtette kísérletei során a lehető legközelebbi állapothoz, az eredeti xenóhoz! (Azt láthattuk a Covenant-ban!)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem én is. Gondoltam írok róla. De aztán eszembe jutott @Dzséjt belémkötése. Hogy mit írtam pár napja, hónapja, éve. Őróla is lehetne ilyet felhozni, hogy mit mondott évekkel ezelött.

De az nem gáz hisz ő a felsőbbrendü csávó aki técedhetelen logikával lealázza a fórum tagjait. A NAGY @Dzséjt. A MASTER, Aki még azt is tezolja mikor elmondtamn miért tetem azt amit és nem lájkolja, han em le sem szarja.

No nem baj. Legakább nem megy el a drágs időm arra hogy beírjam a filmről a véleményemet.pedig lenne mit, de majd @Dzséjt megmondja a tuttit. Hogy nekünk hogy tetszen. Majd beírom oda a vélerménym ahol nem azt kapom hogy 3000 éve mit írtam Néha ilyen eseteikben eszembe jut hogy mi a f*szt keresek ezen a fórumon, mikor csak b*sztatva vagyok..

Ráadásul @Dzséjt b*szogatása azért is gusztustal mert pár hete már beírtam hogy megnézem a filmet és akkor a LEGENDA nem szólt be.

Harmadjára ma meghalt Akain Delon és az baromira MEGVISLET.

Szóval @Dzséjt mondd már meg hogy miért kell ezeréves írásokat megemlíteni? Hogy ne évezzem az új filmet, hiogy felsőbbrendübbnek érezd magad velem szemben? Ezt élvezed?

Pontosan tudod hogy az akkor volt most meg most van.

Rengeteg jót tudnék írni az új filmről de elvetted a kedem. Hálistennek délután a valódi barátaimmal megbeszéltük. Valaha te is az voltál, de most csak alázol. de innetől figyelek. Bármit fogsz írni és nem úgy lesz a jövőben könyörtelenelünl felhasználom ellened. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pöpecre sikerült az Alien: Romulus, nekem simán az egyik kedvencem lett a franchise-ból az Aliens mellett. :clap:

Spoiler

A hangulat zseniális. Álvareznek sikerült megragadnia mind az Alien fenyegetően klausztrofób és horrorisztikus atmoszféráját, mind az Aliens pörgősségét, dinamikusságát és akció-orientáltságát. Mindezt ügyesen összekötve a Prometheusra és Covenantre való visszautalásokkal, és az Alien: Resurrectionre való erőreutalással. Az arctámardók talán még sosem voltak ennyire fenyegetőek. Tetszett, hogy a xenomorph-ok életciklusának eddig nem látott elemeit is megismerhettük (pl. amikor színt váltott a frissen napvilágot látó mellkasrobbantó, ami aztán később bebábozódva igyekezett gyors növekedésnek indulni). Az egyik kedvencem a zéró gravitációs xeno irtás volt, amikor a kiontott vér/sav a levegőben keringve nehezítette a főszereplők dolgát - kreatív és látványos volt. :cool:

 

Csak mellékes megjegyzés, de Rain jeleneteinél szinte végig az járt a fejemben, hogy Cailee Spaeny mennyire tökéletes Ellie lett volna a The Last of Us sorozathoz, főleg a játék második részének adaptációjához... De Aileen Wu is egy felnőtt Levre emlékeztetett, szintén az említett franchise-ból. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Riddick írta:

Miért volt nevetséges?

Hát....
 

Spoiler

Az a szülés a végén, vagy minek is nevezzem...xD, meg amilyen gyorsan kifejlődött az a humanoid - alien izé, hát az instant baromság....... 
Teljesen nevetséges a film vége, és ez senkinek nem tűnt fel......!? 

 

Ezzel a befejezéssel kb. semmi értelme a filmnek...pedig amúgy nem lenne rossz ALien film. :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie, @Dzséjt!

A rossebegyemeg! Pedig mindkettőtök véleményét szívesen olvastam volna. Ráadásul Ti ha jól érzem ez évek alatt, közelebbi barátok is vagytok.

Na mindegy remélem lehiggadtok, mert a film megérné a véleményeket és a diskurzust.

 

@Cpt. Rex

Az inkubációs idők következetlenségeit illetve a növekedési stádiumok eltérését már a korábbi felvonások során el kellett engedni, nem biztos, hogy jó lett volna, ha kiírogatják, hogy 12 órával később, vagy nem tudom. Amióta az Alien biológiába próbálunk belegondolni, szenvedünk, pláne a Prometheus óta, de ez a film csiszolt ezen, amúgy meg sci-fi horror elemekkel, így én megengedem neki, hogy történjen úgy ahogy akar. Ha valami túl gyorsan felnő, hozzá is adhat a sokkhoz, próbáld így felfogni.

Az Alien 4 csodaszép lénye, például kifejletten született. De az anyja egy Emberklón-xeno hybrid királynő volt, hát van ezen mit agyalni? Én azt mondtam 97-ben, hogy "a qrva@nyádderondavagy!, valaki nyírjon ki minél előbb és ne álmodjak veled, ha lehet! :) Ez még idén is működik!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Cpt. Rex Az azért volt így, mert az előző filmek már lefektették, hogy így kell lennie.

Spoiler

Ahogy a Prometheusban láthattuk és a Covenantban ki is mondták, az A0-3959X.91 – 15-ös kemikália extrém gyors mutációt és növekedést eredményez, és a Z-01 bizony ennek a kemikáliának egy változata. És elég egyértelműen ez teremtette azt a lényt a végén, ahogy Big Chap kivételével az összes lényt, amit a filmben láttál. Ezért voltak az itteni arctámadók ugyanúgy gyorstüzelésűek, mint a Covenantban létrehozott társaik, ezért fejlődött ki Navarróban is olyan gyorsan a lény, mint a Covenant-ban az Oramból és Lope-ból kikelt praetomorph-ok. És a film végi mutáns is a Z-01-es kemikáliának hála olyan gyorsan fejlődő, ahogy a deacon, a neomorphok, stb.

Sőt így, hogy kiderült, hogy a fekete lé alapja a xenomoprh faj, lényegében arra is magyarázatot kaptunk, hogy hogyan jött létre a newborn az AR végén. Emberi génkeresztezés során a fekete kemikália dolgozott a királynőben is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@Cpt. Rex Az azért volt így, mert az előző filmek már lefektették, hogy így kell lennie.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ebbe a filmbe nem kellett volna behozni a Prometheus vonalat. Részemről lezártam ezt. 

Az utcsó 15 perc igy kuka nálam.....befejeztem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés azokhoz, akik már látták a Romulust és eléggé otthon vannak az Alien franchiseban (itt most virtuálisan @Dzséjt-re nézek, de bárkitől szívesen veszem a segítséget): melyik filmeket érdemes megnézni az új rész előtt, amihez szorosan kapcsolódik? Próbáltam utánanézni a neten, de valahol azt írják, hogy a Covenant nem fontos előtte, van ahol meg azt, hogy igen... Korábban láttam amúgy az összes filmet a franchiseból (a Covenantot még moziban is), de már elég homályosak bizonyos részletek és mivel hétvégén lenne esedékes a mozi, addig lenne idő pár film újranézésére. Előre is köszi. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Wilde PrometheusAlien: Covenant és az Alien. A Covenant tényleg nem a legfontosabb, de azért ott elhangzik pár dolog, amik segíthetnek jobban megérteni a Romulus bizonyos aspektusait.

Amúgy mind a hat korábbi filmre, sőt még az Alien: Isolationre is vannak utalások, de a fenti három az, ami fontos hozzá, a többihez inkább csak easter egg formájában kapcsolódik a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Wilde

Én a gyakorlatban is megtettem az újrázást és jó volt a sztori abban a sorrendben, amit felettem Dzséjt írt. Javaslom tartsd be, nem is a szoros kapcsolódások, hanem hangulat és a kronológia végett.

És mikor hazaérsz, mehet az Aliens!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit Rex kifogásol, nekem sem jött be annyira, de közel sem olyan szinten, hogy teljesen elrontsa a filmélményt. Hozzá hasonlóan jobban örültem volna, ha az eredeti filmekhez igazodtak volna ilyen téren, nem pedig az újakhoz, de hát ez van... Kicsit bassza a csőrömet, de ez azért mégiscsak egy Alien film, és lássuk be, korábban azért ennél cifrább dolgokat is képesek voltunk/kényszerültünk lenyelni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Amit Rex kifogásol, nekem sem jött be annyira, de közel sem olyan szinten, hogy teljesen elrontsa a filmélményt. Hozzá hasonlóan jobban örültem volna, ha az eredeti filmekhez igazodtak volna ilyen téren, nem pedig az újakhoz, de hát ez van... Kicsit bassza a csőrömet, de ez azért mégiscsak egy Alien film, és lássuk be, korábban azért ennél cifrább dolgokat is képesek voltunk/kényszerültünk lenyelni. 

Spoiler

Igazából a film utolsó harmada egy az egyben Alien 4: Feltámad a Halál utalás, csak Prometheus/Covenant-ból levezetett módon (fekete lötty). Szóval bár egy Promi/Covenant/Alien4 mixtúra ilyen módon a film utolsó harmada, ettől függetlenül én az Alien 4 utalást éreztem erősebbnek ott az Újszülöttel! És igen, annyiban egyetértek, hogy ahogy az Alien 4 esetében is egy ilyen "húdefuraszintemárkellemetlen" érzése volt az embernek az Újszülött láttán, nálam ugyan ez az érzés jött elő a Romulus esetében is a film végén... de nálam ez nem negatív felhanggal! És bár annó az Újszülöttől nem, a Romulus 'Újszülöttjétől' konkrétan befostam!

Az meg, ha valaki ennyire utálja a Prometheus vonalat (Rex), nos hát sajnálatos, de el kell fogadni, hogy igenis a kánon része a Promi és a Covenant is! (Sőt, ahogy már annyiszor írtam, remélem, hogy valamikor csak megkapjuk a Scott-féle előzmény trilógia záró epizódját is!!!)

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából én külön örülök annak, amit átvettek a Prometheusból/Covenantból, mert így rendbe tettek valamit, amit nem igazán szívleltem ebből a vonalból. Ezzel felértékelődött nálam picit az a két film is.

Spoiler

Vagyis nem David alkotta meg a xenomoprh-okat, hanem csak újraalkotta, és maga a fekete anyag valójában a xenomoprh-okbóé származik, belőlük szintetizálták a Mérnökök, meg most az emberek.

Amúgy ez a film baromi sok dologra reflektál, ami már régóta ott volt a háttérben, de most először mondták ki ténylegesen filmben.

Spoiler

Példának okáért végre kimondták, hogy amikor egy arctámadó belepetézik valakibe vagy valamibe, a xeno DNS elkezd beépülni a gazdaszervezet DNS-ébe. Ezt régóta tudjuk, az Alien Resurrection könyvben szerepelt először, sőt a script-ben is benne volt, mert ez adott magyarázatot arra a rejtélyre, hogyan tudták Ripley véréből a xeno királynőt is klónozni. De a filmbe sajnos csak annyi került be, hogy Ripley-ből vett vérmintából klónoták Ripley 8-at és 7 húgát, de az már kimaradt, hogyan hozták össze a királynőt, amitől nem vettek vért.

És az, hogy a xenókban ott van biolgóiailag a fekete lé, tök jó adalék, mert ez arra is magyarázat, hogyan képesek átírni valakinek a DNS-ét. Úgy, hogy van bennük egy anyag, ami spontán és gyors génmutációt okoz.  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tegnap a MÁV (csak a "szokásos" magas minőségű szolgáltatás), a Disney (Acolyte törlés) és a PC-m (megdöglött) nem b*szott volna ki velem, megírtam volna, de azóta nem sok kedvem volt még gépelgetni nagyobb mennyiségben. Még ülepedik, azért tanulmányozom is, mert jönnek az infók. A héten valamikor tető alá hozom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.