Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A dupla epizód akkor is egy baromság és bizony a TFN fórumán is fogják a fejüket a rajongók. Valahogy nem kerek ez az egész. Abban lehet ráció, hogy a szüneteket a rajongók felhergelésére iktatják be, majd a szünetet követően a várakozás miatt megnő a nézettség, de én úgy látom, hogy a 2 milliós néző az átlag, amit tart is a sorozat. Ezzel a taktikával csak annyit érnek el, hogy sokan meg fogják unni a felesleges várakozást és azt mondják....majd megnézem egyben DVD/BR lemezen amikor megjelenik. (És nekik lesz igazuk)

 

Azt látni kell, hogy a Cartoon Network pont azért lett kiválasztva, mert a CW nem tudna "normális" csatornán versenyre kelni a Született szajhák vagy éppen a Doktor Ház és többi ótvar nézettségével, nem beszélve a sportműsorokról. A Cartoon Network egy biztonságos csatorna, mert máshol már levették volna a műsort, annyira számít a heti nézettség ingadozása. A Terminator The Sarah Connor Chronichles sorozatnak (imádtam) is relatíve alacsony volt a nézettsége a Vészhelyzet, CSI Miami, Los Angeles, Wasington, New York, Budapest tucat sorozatok mellett.

 

Elképzelhető, hogy pont Lucas ötlete a sorozat ilyettén történő elnyújtása...sose tudhatjuk, mire jár az öreg feje.

Bár inkább arra gondolok, hogy ilyen öltönyös fiatal ivarérett marketingesek döntenek, akiknek lövésük sincs a dolgok menetéről.

 

Azt tudom, hogy rajongás ide vagy oda...a CW is csak egy sorozat, és mivel a tévében megy, így az általános TVs törvények vonatkoznak rá.

Ha valami sorozat, de nem sorozatként fut heti rendszeres (előre kalkulálható) időponttal, akkor az egy idő után bukni fog minőségtől függetlenül.

 

Ugye nem kell felhoznom példaként a Serenityt....a televíziózás szégyene, hogy beszüntették azt a minőségi sorozatot.

És mindenki megnyugtatására, a Battlestar Galactica is csak a fejesek miatt lett 4 szezonos a tervezett sokkal több helyett.

Sarah Conort is kinyírták, mert a nézettség kevés volt.

 

Ha így haladunk, szomorú napok jönnek CW téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért nem hinném, mert a TCW -t egy ember cége csinálja és nem egy stúdió projekt. Lucas max. átviszi máshova. Baj akkor lenne, ha senki nem harapna rá. Ez szerintem elképzelhetetlen. Ha más nem is, de a FOX tuti lecsapna rá. Meg azért nem árt jóban lenni Lucassal, hisz az élőszereplős sorozat azért rengeteg lét hozhat a konyhára. Nem egyszerű dolgok ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is jobban szeretnék hetente látni egy-egy epizódot.

Arról nincs valami hír, hogy nálunk mikor fogják kezdeni?

Csak annyi biztos, hogy az RTL lesz megint a zászlós hajó. Semmi további infó nincs.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak annyi biztos, hogy az RTL lesz megint a zászlós hajó. Semmi további infó nincs.

 

Én a magyar Cartoon Network-ön kezdődő vetítési dátumot ismerem, ami február 13. (péntek), este 7 óra. Az RTL Klubon tavaly is előbb volt a premier, úgyhogy gondolom, idén is így lesz. Jó esetben már február elején láthatjuk/hallhatjuk a szinkronos részeket.:rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez az 1 hónapos szünet elég kemény lesz, február és március között. Tényleg nem értem, mire jó ez... logikus magyarázatot pedig meg sem próbálok keresni rá. Tavaly érdekes módon le tudták adni rendszeresen, egymás után a részeket egy évadfelező szünettel, idén viszont már nem 1 hét maradt ki két epizód között, most pedig egy hónap...

USA-ban sok minden közbe jöhet, ami miatt kimarad 1-2 hét egy sorozat ciklusa során (elnöki beszéd, baseball meccs, stb.), na de nem 1 hónap. Ráadásul úgy, hogy nem rég már volt egy karácsonyi szünet, illetve előtte is kimaradt 1-2 hét. Azt nem hinném, hogy a CN-en sok jobban futó műsor lenne a TCW-nél, de még ha akad is ilyen, biztos nem amiatt maradnak ki a részek. Pont azért lett a CN-re szállítva a sorozat, mert más csatornákon nem veheti fel a versenyt a 8768 helyszínelővel és a 600 ezer nyomozós meg kórházas sorozattal... ahogy Zééé is írta.

Szóval elég gáz, hogy nem képesek visszatérni a heti 1 rész leosztásba, mert ennek így tényleg nem lesz jó vége.

 

Szerintem megint az lesz, hogy 2 darabban nézem meg a dupla részt, annyival is kevesebbet kell várnom. Én megoldom magamnak a heti 1 részes leosztást, de tudom, sokan nem olyan türelmesek mint én, és egyszerre nézik meg mindkét részt. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt látni kell, hogy a Cartoon Network pont azért lett kiválasztva, mert a CW nem tudna "normális" csatornán versenyre kelni a Született szajhák vagy éppen a Doktor Ház és többi ótvar nézettségével,

Szerintem kedvenc sagánk "csupán" animációs sorozata még nem jogosít fel minket, hogy más sorozatokat meg így ledegradáljunk :rock:

Hiába, a világ nem az SW körül forog :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

zt látni kell, hogy a Cartoon Network pont azért lett kiválasztva, mert a CW nem tudna "normális" csatornán versenyre kelni a Született szajhák vagy éppen a Doktor Ház és többi ótvar nézettségével,

 

OFF

 

Többi ótvar... tudod mi az ótvar, haver... inkább nem mondom ki. Gondolkodjál már, mielőtt leszólsz olyasmiket, amihez közöd sincs...

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kedvenc sagánk "csupán" animációs sorozata még nem jogosít fel minket, hogy más sorozatokat meg így ledegradáljunk :rock:

Hiába, a világ nem az SW körül forog :D

Pontosan, meg azért azt el kéne fogadni, hogy a TV-zés is üzlet, amit nem a kisebbség (nem az a kisebbség :D) közízlése irányít. Ugyanúgy, mint a mozi. A Doktor House és társai nem véletlen nézettek, azok a közízlés képviselői, a többség, akik nélkül a TV-társaságok csődbe jutnának, és akkor TCW sem lenne. Ami pedig nem hoz pénz, annak takarodnia kell.

A Terminator: SCC nekem is tetszett, de attól függetlenül ritka gagyi széria volt, ami mind a filmekkel, mind önmagával nagyon hamar ellentmondásba került (tipikusan olyan sorozat, mint a legtöbb moziból készült: Szökevény, Total Recall, stb.). A TCW pl. csak animációs jellege ellenére lazán alázza azt a szériát.

Ami meg azt illeti, ami nem tetszik, az még nem lesz egyből sz*r, Zééé. Egy dolog minősége és az ízlésünk nem fedi egymást. Attól, hogy te nem szereted a Született Feleségeket, Doktor House-t, a sprotot, stb, azok még nem rosszak, és én példának okáért személyes sértésnek venném, ha egy hozzád hasonló a te indokoddal a TCW javára döntve törölné a House-t (vagy fordítva), aki mindkét szériát imádja. És szerintem még vannak így páran. Szóval nem kéne végletekben gondolkodni...

A szüneteknek nyilván van oka, és nem az, hogy tönkretegyék. Túl jól hozza a nézettséget, és valószínűleg sokat is hoz a konyhára. "Csak egy animációs" sorozat gyerekeknek, és veri a Stargate Universe-t, példának okáért ez nem semmi, szerintem. Nem is akárhogy, a legnagyobb nézettséget produkáló SGU1x03 - Air III 2.447 millió nézőt hozott, és ez volt hosszú idő óta a legnézettebb Stargate epizód. Elég jól látható, hogy a TCW 2x01-02 2,58 milliós nézettsége hogyan alázza meg a Stargate Universe-t. Szóval na, kérem, ilyenek mellett valaki azt feltételezi, hogy ki akarják nyírni a sorozatot? Mikor ez az adat még a Foxon (ami ugye országos csatorna) futó Dollhouse-t is veri?

 

Lucas a Warner -el szerződött, de akár maradt volna a Fox -nál...

Na és vajon minek a leányvállalata a Cartoon Network? A Time Warnernek, melynek az egyik másik leányvállalata a Warner Bros. :) Szóval nem csak azért megy a Cartoon Networkon, mert nem volt jobb csatorna :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off:

 

Nem akarok hosszas fejtegetésbe menni, hogy a Született ?Feleségek? mennyire rombolja a közerkölcsöt, legyen elég annyi, hogy nagyon.

Mind a Sex és New York, mind pedig a Született Feleségek egy olyan nyugati ideológiát közvetít, ami élesen szembeáll a hagyományos keresztény (magyar) erkölccsel és családszeretettel.

 

Ezekben a sorozatokban a nő mint Önfenntartó jelenik meg, akinek a családra mint funkcióra semmi szüksége nincsen hiszen egyenrangú ha nem egyenrangúbb mint a férfi, a kapcsolatra pedig úgy tekintenek mint a tesi vágyak kiteljesedésére.

 

Hogy mennyire rosszak ezek a sorozatok és milyen mértékben hatottak az amerikai közerkölcsre, azt jól példázza a burjánzó szingli szemlélet amit maga a sorozat közvetít. Egy olyan liberális lobbi műve, aki a társadalmat nem pusztán megváltoztatni hanem az alapját képező családszemléletet és a férfi nő struktúra totális eltörlését tűzte zászlajára.

Nagyon elkeserítő, hogy ez a szemlélet teret hódít és látni lehet a hatást hazánkban is, csak meg kell nézni a válási statisztikát. Mert bizony olyan értékek kerülnek közvetítésre, hogy a házasság intézménye elavult, az csak egy papír, és hogy a nő a szingli létbe beleszült gyermeket egymaga is legalább olyan jól tudja nevelni, mint társas párkapcsolatban.

 

A másik közvetített motívuma a Született baromságoknak az elanyagiasult gondolkodásmód, melyben minden és mindenki a pénz körül forog. És az anyagi, testi élvezetek nihilje sokkal fontosabb mint a lelki fejlődés, így spirituális gondolatokkal nem is nagyon találkozunk. Olyan gondolatok viszont megjelennek, hogy egy 10 szobás lakás az kevés, abban nem érzed jól magad egyedül...sőt ha igényes vagy, legalább 3 fürdőszobával rendelkezel mert az egy mellékhelység olyan derogáló.

A másik vezérerő a sorozatban a magamutogatás. Minden szereplőnek lelki problémája van, de kifelé a rendíthetetlen és sebezhetetlen nő képét sugallja. Pedig a hagyományos, normális családszemléletben a női gyengeség nem szégyen, de egy nihilikus, elanyagiasult kifelé minden fontosabb társadalomban ezt a képet kell sugározni.

 

A sorozat olyan mértékben rombol, hogy csak egy végtelenül ostoba ember nem képes ésszel felérni, hogy nincs benne semmi pozitív erkölcsi mondani való...ezeknek az embereknek azt kívánom, hogy 40 év múlva, amikor már végleg megszűnik a család intézménye, és a nők spermabankból válasszák ki gyermeküket, szóval ezek a sorozatfüggő emberek menjenek oda a sok család nélküli árvához és mondják a szemükbe, a Sex és New York meg a Született Feleségek egy csodálatos értéket közvetítő sorozat volt és örülök drága gyermekem, hogy így hatott a társadalomra.

 

Az, hogy határozott véleményt formálok ezekről a sorozatokról az azért van, mert számomra még mindig a keresztény erkölcs a követendő és azt nem tekintem túlhaladottnak...mint ahogy a házasság sem CSAK egy papír...aki mást állít az sajnos végtelenül egyszerű és butítható!

 

Vita lezárva.

 

ui.: Minden részét nézi anyum a sorozatnak...így én is jól ismerem, sajnos. És örülök hogy vannak olyan emberek akik szerint én nem kicsit idegesítő vagyok, mert számomra ez annak a pozitív megerősítése, hogy sikerrel megyek szembe a buta ösznépi elvtelen, végletekig demagók és elbutított tömegek által vallott buta liberális szemlélettel. Ezt nevezhetjük amúgy gerincnek is, mert az életemet ennek megfelelően is élem. Szóval köszönöm kedves Donát!!!

 

On:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Zééé, nem érted, mi a baj. Nem konkrétan ezzel a sorozattal kapcsolatban reklamáltunk, amit itt szerintem senki nem néz, de amit látom, te igen :rock: , momentán gőzöm sincs, miről szól, nem is érdekel, hanem úgy általában az SW-n kívüli többi sorozat leszólását nem tudtuk szó nélkül hagyni :D A konkrét példa lényegtelen.

Amúgy az emberek nem az ilyen sorozatok miatt válnak :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

USA-ban holnap adják a 2x11-et (Lightsaber Lost), majd rá egy hétre lesz egy újabb dupla rész: 2x12 (The Mandalore Plot) és a 2x13 (Voyage of Temptation). Viszont ez után 1 hónapig megint semmi, és a 2x14 (Duchess of Mandalore) csak Március 5-én lesz látható. :rock:

 

A magyar adásról csak annyi tudok, hogy február 13-án 19:00-kor lesz a 2. évad magyar premiere a magyar CN-en. Valószínűleg az RTL Klubon hamarabb...:D

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

USA-ban holnap adják a 2x11-et (Lightsaber Lost), majd rá egy hétre lesz egy újabb dupla rész: 2x12 (The Mandalore Plot) és a 2x13 (Voyage of Temptation). Viszont ez után 1 hónapig megint semmi, és a 2x14 (Duchess of Mandalore) csak Március 5-én lesz látható. :rock:

 

A magyar adásról csak annyi tudok, hogy február 13-án 19:00-kor lesz a 2. évad magyar premiere a magyar CN-en. Valószínűleg az RTL Klubon hamarabb...:D

Nagyon köszönöm szépen.

 

Ez az óriási szünet elképesztő. :P Remélem ezen változtatni fognak majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem! Az Inside the World of Attack of the Clones című könyv szerint halt meg (az olyan, mint a Fantasztikus gépezetek, csak a helyszínekkel foglalkozik), de a későbbi EU-k sem vették figyelembe azt. De ez le van írva az első oldalon az epizód leírásban...

 

 

Nem emlékeztem a konkrét címre, de azt tudtam, hogy valami gyenge EU-s kiadvány volt. Ha Lucas ennyire 'figyelembe vette', nem lehet túl hiteles. Bár köztudott, hogy Lucast aztán tényleg hidegen hagyja az EU. Példának okáért tudtommal 'A gonosz útvesztőjében' is benne van némileg a keze, valamint a CW rajzfilmben is, mégis 2 párhuzamos sztorit alkot. Arra várok, hogy a TCW végén készítsenek egy 3. párhuzamos történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar adásról csak annyi tudok, hogy február 13-án 19:00-kor lesz a 2. évad magyar premiere a magyar CN-en.
Ez nem igaz. Február 13-a nagyon nem péntekre esik, hanem szombatra. A magyar CN oldalon a tavalyi időpont van kint. Az ideiről még nincs hír, mikor lesz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb részcímek kerültek ki a wookiera!

 

És hol a Day One? Engem az érdekel nagyon... :D Vagy az csak kamu volt?

Már tegnap felkerültek a második évad topikjába. :D

 

 

Na és vajon minek a leányvállalata a Cartoon Network? A Time Warnernek, melynek az egyik másik leányvállalata a Warner Bros. :D Szóval nem csak azért megy a Cartoon Networkon, mert nem volt jobb csatorna :D
Erre akartam célozni a beírásommal. :D

 

 

USA-ban holnap adják a 2x11-et (Lightsaber Lost), majd rá egy hétre lesz egy újabb dupla rész: 2x12 (The Mandalore Plot) és a 2x13 (Voyage of Temptation). Viszont ez után 1 hónapig megint semmi, és a 2x14 (Duchess of Mandalore) csak Március 5-én lesz látható. :D

 

A magyar adásról csak annyi tudok, hogy február 13-án 19:00-kor lesz a 2. évad magyar premiere a magyar CN-en. Valószínűleg az RTL Klubon hamarabb...:D

Nem egészen így van, javítanálak. Holnap lesz a Lightsaber Lost, aztán jövőhéten a Mandalore Plot majd azután dupla rész (Voyage of Temptation és Duchess of Mandalore). Eztán lesz a szünet, melyet a Senate Murders követ március 5 -én.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem igaz. Február 13-a nagyon nem péntekre esik, hanem szombatra. A magyar CN oldalon a tavalyi időpont van kint. Az ideiről még nincs hír, mikor lesz.
Igen, az még a tavalyi dátum. A mostaniról semmit se tudni. Szerintem az RTL a második évadot nem tudja majd a délelőtti gyereksávban sugározni.

 

Egyébként az a hír is felmerült, hogy azért vannak a szünetek, mert a LFA még nincs teljesen kész a részekkel. Most is dolgoznak rajtuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.