Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Llew. Darth Revan9: Nem értitek az egészet ahogy látom. Nem az a lényeg hogy nektek mi tetszik hanem mi a hivatalos. Tőlem jobban tetszhet nektek csaj könyvei, sőt mindenki szerint, de mivel nem hivatalos hanem egy érdekesség az sw világáról hivatkozási alapnak nulla.

Megmondom őszintén hogy azt untam meg hogy mióta megy a sorozat állandóan arról megy a vita ha az EU-tól eltérnek hogy az nem úgy volt. Mikor a Lucasfilm meg mi is ezerszer(hányszor kell még elmondani hogy megértsétek) hogy a könyvek a képregények különálló részek. Vagy úgy gondoljátok, hogy a Thrawn-trilógia a hivatalos ep 7-8-9? Luca megengedte hogy írjanak könyveket az univerzumban de nem mondta hogy azok hivatalosak.

Ezért marhaság azon filózni hogy egy csaj mit írt Mandaloréról. Ok nektek tetszik én nem is olvastam(nem is érdekel). De a hivatalos Mandalore-történet a TCW ha tetszik nektek ha nem.

Hogy miért olvasok EU-t? Mert némely regény nagyon jó. Pl a Bane-trilógia. De ha egyszer Bane-ről lesz valami hivatalosan és az nem olyan lesz mint a 3 könyvben akkor hiába tetszett nekem a könyv az "igazi" a hivatalos történet lesz.

Lucas az atyja ,soha nem írt marhaságot. Simán elfogadom őt mert ugyanúgy jár az agyunk az sw-ről. A prequelről is hány könyv jelent meg? Lucas meg írt egy saját Anakin-történetet a többi ment a kukába.

Llew azt meg mondd már meg hogy ha boszorkány-bolygó lehet az sw-ben akkor mikulás miért nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a probléma ugyanúgy megmaradt, úgy hogy inkább hagyjuk. :) Köszi a próbát.

 

A 3. verzió sajnos már így néz ki. Itt nincs fekete szegély alul garantáltan.

De másodlagos fénykard sincs. :para:

Bár nekem az első is megteszi. Lehet választani. Amúgy szívesen, nem tesz semmit.

epguide411-3.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a TCW-n elég sok ember dolgozik, akik elég sokat átvesznek az EU-ból szerintem nyugodtan kizárhatjuk, hogy ne tudtak róla hogy mi van és mi nincs regényben vagy akárhol kidolgozva.

 

Íráskor pedig ötleteket rengeteg helyről merít az ember: az EU pedig nagyon adja magát, mert az is SW. Ráadásul a Lucasfilm tulajdonai pont ugy mint a TCW és ha azaz ukáz, hogy nyugodtan lehet meríteni, farigcsálni, átgyúrni ha éppen úgy jobbnak látják akkor meg is fogják csinálni. Ha lenne rá igény felsőbb körökben hogy valamiféle EU-komptabilis cucc szülessen, nyilván nem ilyen részek születnének, de nincs ilyen szándék. Innentől pedig író függő, hogy ki akar alkalmazkodni és ki nem a régi írásokhoz. Nem gondolnám, hogy ez lenne az igényesség mércéje. Valószinüleg azért is persze mert az általam olvasott SW könyveknél a legjobbak is egy közepes ponyva szintjéig jutottak (az itt érintett könyveket nem olvastam) igy mélységesen meg tudom érteni, ha egy írónak semmi kedve totálisan elmerülni az SW könyvekben és minden részletében igazodni hozzájuk.

Szerintem nem zárhatjuk ki. Az alább le is írtam miért nem.

Az Eu-val kapcsolatos álláspontoddal nem értek egyet. A 6 filmnek ehhez joga volt, a TCW-nek nem. Ez az álláspontom nem fog megváltozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem zárhatjuk ki. Az alább le is írtam miért nem.

Az Eu-val kapcsolatos álláspontoddal nem értek egyet. A 6 filmnek ehhez joga volt, a TCW-nek nem. Ez az álláspontom nem fog megváltozni.

De ettől még a hivatalos álláspont az marad, hogy a 6 film és a TCW az alapvető kanon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prequelről is hány könyv jelent meg? Lucas meg írt egy saját Anakin-történetet a többi ment a kukába.

Tudtommal nem jelentek meg ilyen témájú könyvek, emlékszem annak idején a Marvel Star Wars képregényeknél is voltak ilyen kezdeményezések, de egy Obi-Wan történetnél többet nem engedtek meg nekik és okkal. Semmi nem ment a kukába. Mellesleg ahogy Revan is fogalmazott az SW Könyvek topikban, összemosták a TCW és a Karen Traviss féle Mandalore nézetet, hogy elférjenek egymás mellett. És megint elment egy olyan irányba ez a vita, ami nem volt célom. Egyszerűen csak azzal a stratégiájával nem értek egyet a dolgoknak, hogy mi értelme volt Henry Gilroynak kiadni ezeket a képregényeket, ha két három évvel később feldolgozzák őket és mennek a kukába? Mellesleg az EU-nak igen nagy hatása van a filmekre, Darth Maul duplaélű fénykardjának ötlete Exar Kuntól származik, ami jóval az EPI. előtt megjelent, Quinlan Vos és Aayla Secura is úgy lettek átemelve a képregényekből, szóval azért nem lehet őket ilyen mértékben lekezelni. Tény, hogy a TCW a legmagasabb szintű EU, ezt mindenki elfogadja. Én csupán azt nem értettem, hogy ha már létrehoznak egy új fajt, jelen esetben ezt a kecskefejű valamit, akkor miért adják neki a zygerriai nevet, ha már egyszer volt ilyen korábban az EU-ban és máshogy nézett ki. A válasz egyszerű, mert tartalmaznia kell valami újdonságot a képregényhez képest, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen csak azzal a stratégiájával nem értek egyet a dolgoknak, hogy mi értelme volt Henry Gilroynak kiadni ezeket a képregényeket, ha két három évvel később feldolgozzák őket és mennek a kukába?

Henry Gilroy ezen annyira berágott, hogy ő írta a soron következő szálat. :D Legalább is ha jól tudom ő jegyzi, de ez hamarosan kiderül. A TCW pedig hivatalosan nem EU, de ez is már ezerszer le lett írva. Az, hogy egyesek annak tekintik teljesen más dolog. Ez olyan, mint hogy van aki szerint az EPI-II-III is EU.

 

Érdekesség, hogy Gilroy az első évad után kiszállt a TCW csapatból mert talán valami nézeteltérése akadt. Ellenben nem tűnt el, csak ritkán ír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew. Darth Revan9: Nem értitek az egészet ahogy látom. Nem az a lényeg hogy nektek mi tetszik hanem mi a hivatalos. Tőlem jobban tetszhet nektek csaj könyvei, sőt mindenki szerint, de mivel nem hivatalos hanem egy érdekesség az sw világáról hivatkozási alapnak nulla.

Megmondom őszintén hogy azt untam meg hogy mióta megy a sorozat állandóan arról megy a vita ha az EU-tól eltérnek hogy az nem úgy volt. Mikor a Lucasfilm meg mi is ezerszer(hányszor kell még elmondani hogy megértsétek) hogy a könyvek a képregények különálló részek. Vagy úgy gondoljátok, hogy a Thrawn-trilógia a hivatalos ep 7-8-9? Luca megengedte hogy írjanak könyveket az univerzumban de nem mondta hogy azok hivatalosak.

Ezért marhaság azon filózni hogy egy csaj mit írt Mandaloréról. Ok nektek tetszik én nem is olvastam(nem is érdekel). De a hivatalos Mandalore-történet a TCW ha tetszik nektek ha nem.

Hogy miért olvasok EU-t? Mert némely regény nagyon jó. Pl a Bane-trilógia. De ha egyszer Bane-ről lesz valami hivatalosan és az nem olyan lesz mint a 3 könyvben akkor hiába tetszett nekem a könyv az "igazi" a hivatalos történet lesz.

Lucas az atyja ,soha nem írt marhaságot. Simán elfogadom őt mert ugyanúgy jár az agyunk az sw-ről. A prequelről is hány könyv jelent meg? Lucas meg írt egy saját Anakin-történetet a többi ment a kukába.

Llew azt meg mondd már meg hogy ha boszorkány-bolygó lehet az sw-ben akkor mikulás miért nem?

Látom te nem érted. A tetszési indexet és a hivatalosságot egy kalapban kezeled. Ahogy elnézem úgy véled a hivatalos KELL, hogy tetsszen mindenkinek. Miért ne hivatkozhatnék rá, ha tetszik? Törvény tiltja? illegális dolog, börtönbe kerülök miatta? Hadd hivatkozzak már rá ha tetszik, tudtommal szabad országban élünk és mindenki saját maga formálja ki az ízlését. Nehogy már a mesék világában is szabályrendszer határozza meg, hogy mit kötelező szeretni.

Én meg mit mondjak? Ennyi erővel mondhatnám azt is, hogy én meg kezdem unni, hogy előjönnek egyes emberek, akik ilyen állásponttal jönnek: figyu, ez a hivatalos, kötelező ezt szeretni, ha nem szereted, akkor nem vagy fan. Persze nem pont így gondoltad, de hasonló a dolog. De nem mondom, hogy kezdem unni, mert mindenkinek megvan a dolgokról a saját álláspontja és jogában áll kifejteni, ha kulturált keretek között teszi. Nem gondolom, hogy a Thrawn trilógia EP 7-8-9, és rengeteg Jedi visszatér utáni EU még csak nem is létezik a számomra, mert nem tetszik.

Szerintem nem marhaság azon filózni, hogy Traviss mit írt. Az ő elképzelése is passzol a filmekhez, és nagyon jól felépített. Jó, a TCW-s Mandalore a hivatalos. És? Törvénybe van iktatva, hogy az tetsszen?

És most ne gyere nekem azzal, hogy ennyi erővel vessük el a prequelt is, mert tudod, hogy nálam a 6 film az alap. Csak hát A Sith-ek bosszúja az Episode 3 és nem az Episode 155, ezért nem fogadom el a TCW minden elemét hivatalosnak, csak, ami tetszik, vagy amit később össze tudok mosni a hivatalos állásponttal. Az EU-ból is csak azt fogadom el, ami kompatibilis a 6 filmmel és az én tetszési indexemmel. Az EU-ban is számos olyan dolog van, ami elvileg nem ütközik a hivatalos canonnal, de mivel nem tetszik elvetem.

A Bane dologról meg nem tudok mit mondani. Ha így akarod kezelni, kezeld így, szíved joga. Szerintem így viszont feleslegesen dobod ki a pénzt a könyvekre, de hát te tudod.

Feltételezem, ha Lucas előállna egy olyan abszurd dologgal, hogy Anakin és Obi-van meghalnak a sorozat végén és klónoznák őket, akkor gondolom azt is elfogadnád.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ettől még a hivatalos álláspont az marad, hogy a 6 film és a TCW az alapvető kanon.

 

 

Ez a lényeg.

 

Ettől még az én álláspontom az, hogy csak a 6 film az alapvető kánon, a TCW nem. Nekem meg ez a lényeg.

És ez nem olyan, mint akik szerint az EP 1-2-3 is EU, mert a Star Wars sagát a 6 filmmel érzem kereknek, és Lucas nem változtatta meg A Sith-ek bosszújától A Jedi visszatérig az epizód számozást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, lehet, hogy a TCW nem számít EU-nak, de a canon szinteken akkor is a filmek alatt helyezkedik el. Ami pedig Henry Gilroy részvételét illeti, szerintem továbbra sincs a TCW alkotógárdájában, de mivel az eredeti képregény történetét ő írta, gondolom ezért is az ő neve kerül majd oda.

 

Revan, ezen kár filózni, hogy ami nem tetszik, azt nem veszed figyelembe, mert attól még, hogy valami nem tetszik, canon marad. :) Kérdés, hogy milyen szinten, ugyebár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túltárgyaltuk. Totál félre van értve az egész, elbeszélünk egymás mellett. Hivatkozni azért nem ildomos az EU-ra mert akkor a totális káosz jön. Vagy elfogadjuk teljesen hogy az sw része vagy nem. Itt elég sokan nem fogadják el, mégha nekem is vannak olyan könyvek amik simán beleférnek. Ha nincs határ akkor az sw-ről való beszélgetések káoszba fognak torkollani. Nem véletlenül van ez a szabály.

A fentiekben nem azt írtam le hogy az van előírva mi tetszhet neked és mi nem. Remélem világos. Ne lássunk bele olyat ami nincs ott. Különben remélem nincs itten harag vagy ilyesmi mert annyit nem ér.

A TCW-t azért nem tartom EU-nak mert mostanra már teljesen egyértelmű hogy arra hivatott amire a filmekben nem volt lehetőség. A klónháborúk bemutatására. Hogyan jutottak el a klónok a 66-os parancsig, milyen csatákban vett részt Obi-wan és Anakin stb..? A filmekkel nem ütközik.

Amit írtál az jó példa. Lucas biztos nem fog kitalálni ilyen marhaságot(Anakin klónozása). Eddig sem tett ilyet(ezért is kedvelem őt) ezután sem fog. A réc megrezeghet akkor ha Darth Maul feltámad.

 

Kiskósa: Hát valami volt '99 elött mert sokan azért ábrándultak ki a prequelből ,mert nem volt benne Z-95-ös vadászgép. Ezek szerint valaki anno írt egy olyan történetet mely a Köztársaság idején játszódott. Jómagam az EP3 előtt 4 forgatókönyvet olvastam el, persze mind hamis volt.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, lehet, hogy a TCW nem számít EU-nak, de a canon szinteken akkor is a filmek alatt helyezkedik el. Ami pedig Henry Gilroy részvételét illeti, szerintem továbbra sincs a TCW alkotógárdájában, de mivel az eredeti képregény történetét ő írta, gondolom ezért is az ő neve kerül majd oda.

 

Revan, ezen kár filózni, hogy ami nem tetszik, azt nem veszed figyelembe, mert attól még, hogy valami nem tetszik, canon marad. :) Kérdés, hogy milyen szinten, ugyebár.

Olyan álláspont is lehetséges, hogy canon és nem fogadom el, mert nem tetszik.

De igazad van kár ezen filózni. Hagyjuk is most már. Mindenkinek megvan úgyis a saját maga álláspontja.

A lényeg az, hogy Cheenek hála Traviss mandi koncepciója nem került a kukába, és összemosva létezik a jelenlegi TCW-vel. Így már visszahelyezhetem a TCW-s mandi szálat az infinitesről a régi helyre. Habár jobb lett volna, ha nem módosul, de most már mindegy.

Zárjuk le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa: Hát valami volt '99 elött mert sokan azért ábrándultak ki a prequelből ,mert nem volt benne Z-95-ös vadászgép. Ezek szerint valaki anno írt egy olyan történetet mely a Köztársaság idején játszódott. Jómagam az EP3 előtt 4 forgatókönyvet olvastam el, persze mind hamis volt.

Tényleg? Erről nem hallottam. És csak azért az egy idióta vadászgép miatt? Na de sebaj, így utólag már örülhetnek, mert bele került a TCW-be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túltárgyaltuk. Totál félre van értve az egész, elbeszélünk egymás mellett. Hivatkozni azért nem ildomos az EU-ra mert akkor a totális káosz jön. Vagy elfogadjuk teljesen hogy az sw része vagy nem. Itt elég sokan nem fogadják el, mégha nekem is vannak olyan könyvek amik simán beleférnek. Ha nincs határ akkor az sw-ről való beszélgetések káoszba fognak torkollani. Nem véletlenül van ez a szabály.

A fentiekben nem azt írtam le hogy az van előírva mi tetszhet neked és mi nem. Remélem világos. Ne lássunk bele olyat ami nincs ott. Különben remélem nincs itten harag vagy ilyesmi mert annyit nem ér.

A TCW-t azért nem tartom EU-nak mert mostanra már teljesen egyértelmű hogy arra hivatott amire a filmekben nem volt lehetőség. A klónháborúk bemutatására. Hogyan jutottak el a klónok a 66-os parancsig, milyen csatákban vett részt Obi-wan és Anakin stb..? A filmekkel nem ütközik.

Amit írtál az jó példa. Lucas biztos nem fog kitalálni ilyen marhaságot(Anakin klónozása). Eddig sem tett ilyet(ezért is kedvelem őt) ezután sem fog. A réc megrezeghet akkor ha Darth Maul feltámad.

 

Kiskósa: Hát valami volt '99 elött mert sokan azért ábrándultak ki a prequelből ,mert nem volt benne Z-95-ös vadászgép. Ezek szerint valaki anno írt egy olyan történetet mely a Köztársaság idején játszódott. Jómagam az EP3 előtt 4 forgatókönyvet olvastam el, persze mind hamis volt.

Semmi baj. Mindenkinek más az álláspontja és az ízlése a dolgokkal kapcsolatban. Nem vagyunk egyformák, és ez így van jól. És az is rendben van, hogy ütköztetjük a véleményünket. Ha mindenki 100%-osan egyformán gondolkodna a Star WArs-ról, akkor nem is tudnánk miről beszélgetni. :)

Csak bennem van mindig egy olyan érzés, hogy ki kell állni a saját igazam és ízlésem mellett.

Nincs harag, béke van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew. Darth Revan9: Nem értitek az egészet ahogy látom. Nem az a lényeg hogy nektek mi tetszik hanem mi a hivatalos. Tőlem jobban tetszhet nektek csaj könyvei, sőt mindenki szerint, de mivel nem hivatalos hanem egy érdekesség az sw világáról hivatkozási alapnak nulla.

Szerintem túltárgyaltuk. Totál félre van értve az egész, elbeszélünk egymás mellett. Hivatkozni azért nem ildomos az EU-ra mert akkor a totális káosz jön.

Lassan írom, hogy te is megértsd:

Nemmm hiiivvaatkooozttaaammm seeemmmmiiiirrrreeee.

 

Valaki említette, hogy szerinte előnyösen változtatnak az EU-n, erre én - a mandaloreok kapcsán -, megjegyeztem, hogy szerintem meg nem. Pont, ennyi.

Ezek után részemről csak azért kerültek szóba a könyvek újra, hogy Ody-val tudassam, nem egészen úgy voltak a dolgok a szerzővel, ahogy ő gondolja.

Ekkor jöttél te a, de nem hivatalos megállapításoddal. Te kezdtél el egy tök más témát belevinni az írókról szóló kb. lezárt beszélgetésbe, vagyis te beszélsz el mi mellettünk, és nem fogod fel még most sem, hogy nem is arról volt szó. Ilyen körben irreleváns, hogy mi a hivatalos vagy sem.

 

Mellesleg ismét csak megerősítetted, hogy veled igazából energiapazarlás vitázni:

Ezért marhaság azon filózni hogy egy csaj mit írt Mandaloréról. Ok nektek tetszik én nem is olvastam(nem is érdekel).

vs. a könyvek topikban

Engem leginkább a Republic Commando-sorozat érdekel

Nem vagy véletlenül a Matolcsy rokona? ;)

 

 

 

De ettől még a hivatalos álláspont az marad, hogy a 6 film és a TCW az alapvető kanon.

Erre csak egy bölcs szavait tudom idézni:

"Azt nem láthatod. A jövő mindig mozgásban van." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új Kidnapped trailer:

 

Köszi :)

 

Nektek is feltűnt, hogy csak a nőnemű togrutának volt hosszú a lekkuja, a kormányzónak, és a másik férfinak viszont még rövidebbek mint Ahsokáéi voltak a sorozat elején? Nemi jelleg volna a togrutáknál a fejcsápjaik hossza? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :)

 

Nektek is feltűnt, hogy csak a nőnemű togrutának volt hosszú a lekkuja, a kormányzónak, és a másik férfinak viszont még rövidebbek mint Ahsokáéi voltak a sorozat elején? Nemi jelleg volna a togrutáknál a fejcsápjaik hossza? :hmm:

Behatóbban nem tanulmányoztam eddig őket, de érdekes lesz felfedezni a kultúrájukat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem vagy véletlenül a Matolcsy rokona? ;)

 

Ez hogy jön ide? A fórumon tilos politikát említeni. Amúgy nem.

Képzeld elsőre megértem a dolgokat. Persze neked furcsa hogy valaki szeret valamit és nem köt bele mindenbe. A lényeg hogy nálam eljutottál Quarron-szintre(nem emiatt hanem az állandó tcw-fikázás miatt a részeknél) úgyhogy megkérnélek hogy ignoráljuk egymást. Én sem írok a te véleményedre, te se az enyémekre ok? Hisz te vagy az ész aki megmondja a tutit. A fennhéjázó hangnemedre meg azért nem írok csúnyát mert már nem számítassz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végig benne volt, de ez itt OFF.

Te magad írtad, hogy a negyedik évadtól már majdnem minden Lucas ötlete. Tehát akkor az első 3 évadban nem volt minden az övé. Azt viszont jó lenne tudni, hogy melyik volt tényleg az ő ötlete az első 3 évadban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hogy jön ide? A fórumon tilos politikát említeni. Amúgy nem.

Képzeld elsőre megértem a dolgokat. Persze neked furcsa hogy valaki szeret valamit és nem köt bele mindenbe. A lényeg hogy nálam eljutottál Quarron-szintre(nem emiatt hanem az állandó tcw-fikázás miatt a részeknél) úgyhogy megkérnélek hogy ignoráljuk egymást. Én sem írok a te véleményedre, te se az enyémekre ok? Hisz te vagy az ész aki megmondja a tutit. A fennhéjázó hangnemedre meg azért nem írok csúnyát mert már nem számítassz.

Tényleg nem kötekedésképpen mondom, meg nem is ismerem azt a Matolcsy nevű illetőt, csak hallottam már a nevét, de gondolom arra gondolt, hogy azt írtad, hogy nem olvastad mit írt "az a csaj", azaz Karen Traviss a Mandalore-ról és nem is érdekel. Ellenben utána azt írtad, hogy téged leginkább a Republic Commando sorozat érdekel, ami mellesleg a kérdéses mű, ugyanis Karen Traviss írta és a sorozatban előhaladva egyre nagyobb hangsúlyt fektetett a mandalori kulturára és konkrétan ezt érte olyan kellemetlen retcon a TCW részéről és mellesleg Llew nagy rajongója ezeknek a köteteknek, legalábbis nekem úgy tűnik. Gondolom ezért írta, mert egy kicsit önmagaddal kerültél ellentmondásba. De tényleg ne vedd támadásnak, amit írok, eszem ágában sincs téged kritizálni vagy valami, csak gondoltam megmagyarázom. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hogy jön ide? A fórumon tilos politikát említeni. Amúgy nem.

Képzeld elsőre megértem a dolgokat. Persze neked furcsa hogy valaki szeret valamit és nem köt bele mindenbe. A lényeg hogy nálam eljutottál Quarron-szintre(nem emiatt hanem az állandó tcw-fikázás miatt a részeknél) úgyhogy megkérnélek hogy ignoráljuk egymást. Én sem írok a te véleményedre, te se az enyémekre ok? Hisz te vagy az ész aki megmondja a tutit. A fennhéjázó hangnemedre meg azért nem írok csúnyát mert már nem számítassz.

Arra szándékoztam - láthatóan hiába - utalni vele a szavaid idézését követően, hogy te is saját magadnak mondtál ellent. Ami elég kétségessé teszi a szavaid súlyát.

Te kezdtél olyan kérdésben kioktatni, ami nem is volt téma. Ezek után nem kéne megsértődni.

Nem tudom mi az a Quarron-szint, valami hivatalos rajongó mérő dolog? Nem mintha számítana. Az állandó fikázásról meg annyit, hogy az eheti rész kapcsán így kezdem:

Jó rész volt.

Aztán írtam pár pozitívumot, meg persze negatívumot is, vagy nem tetsző részletet, mert számomra az, hogy szeretek valamit, az nem jelenti, hogy nem látom a hibáit. A TCW-nek pedig vannak, mondjuk az is igaz, hogy azt hiszem már ki is esett a szeretem kategóriából. Nem rossz, még nézem, de már nincs meg a friss részek várakozása kapcsán a lelkesedés.

 

 

Ezek szerint nem volt érthetetlen.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán akarok belefolyni, de kár ebből vitát generálni. :) Mindenki máshogy áll az SW-hez. Valaki mindent elfogad, valaki csak szelektíven, bizonyos EU műveket (mint jómagam is), valaki kizárólag csak a 6 filmet, és TCW-t (de van, aki még ez utóbbit se). Úgyhogy mindig lesznek olyanok, akiknek nem fog tetszeni az EU ilyen-olyan átírása. A mandalore-esetben még úgy, ahogy jogosnak érzem ezt, de ahogy a könyves topikban már leírtam, erre is van - még ha kicsit erőltetett is - magyarázat. Szerintem Lucasék beleőrülnének, ha minden egyes EU-művet át kéne nyálazniuk, ha valamit be szeretnének hozni a TCW-be. És bár valóban nem mindig fair húzás egy-egy 20 perces rész kedvéért remekül megírt regényeket áthúzni (ami szerintem nem igazán történt meg), de ez mégiscsak Lucas "játszótere", azt csinál vele, amit akar. Eddig nem csalódtam benne, ezután is bízom benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:nana: Neked is megismétlem, hogy Frenkie EU vagy nem EU beleszólása vitt el ebbe az irányba egy más alapról indult beszélgetést. Én meg ilyen vagyok, hogy - főleg, ha a hangulatom is olyan, akkor - felveszem a kesztyűt. Az, hogy ezt valaki számára nem tetsző stílusban teszem az egyéni szoc probléma (az enyém is, meg az övé(k) is :D ).

Nem kötekedés :roll: (tényleg :)), de a vita generálás az pont az, amit te csinálsz, hogy egy kvázi lezárt témát összefoglalás gyanánt újra feldobsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nem kötekedésképpen mondom, meg nem is ismerem azt a Matolcsy nevű illetőt, csak hallottam már a nevét, de gondolom arra gondolt, hogy azt írtad, hogy nem olvastad mit írt "az a csaj", azaz Karen Traviss a Mandalore-ról és nem is érdekel. Ellenben utána azt írtad, hogy téged leginkább a Republic Commando sorozat érdekel, ami mellesleg a kérdéses mű, ugyanis Karen Traviss írta és a sorozatban előhaladva egyre nagyobb hangsúlyt fektetett a mandalori kulturára és konkrétan ezt érte olyan kellemetlen retcon a TCW részéről és mellesleg Llew nagy rajongója ezeknek a köteteknek, legalábbis nekem úgy tűnik. Gondolom ezért írta, mert egy kicsit önmagaddal kerültél ellentmondásba. De tényleg ne vedd támadásnak, amit írok, eszem ágában sincs téged kritizálni vagy valami, csak gondoltam megmagyarázom. :)

Szerintem Frenkie nem tudott arról, hogy a Republic Commando regényekben van benne az EU-s mandalóri dolog, ezért írhatta, hogy érdekli ez a regény ciklus, mert az egyik kedvenc játéka. Úgy tudom azt, hogy érdekli a RepCom regény széria még a vita kirobbanás előtt írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Frenkie nem tudott arról, hogy a Republic Commando regényekben van benne az EU-s mandalóri dolog, ezért írhatta, hogy érdekli ez a regény ciklus, mert az egyik kedvenc játéka. Úgy tudom azt, hogy érdekli a RepCom regény széria még a vita kirobbanás előtt írta.

Tudom, ezért magyaráztam meg neki a dolgot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.