Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

James Arnold Taylor elárult pár dolgot a még talonban lévő TCW részekről, egy IGN interjúban.

 

"Obviously, everyone was assuming we’d see a Season 6 in the traditional sense, right?

 

Taylor: Yeah, we recorded Season 6, basically, the whole season. So yeah, your assumption is, “Okay, it’s going to run as a season.” But now knowing all of the things that we did, I just really want to make sure that all those get out there. I think my biggest -- I don't even know the right word -- but maybe "issue", was calling it “bonus content.” I think that could really make people feel like, you know, bonus content we think of as extras on a DVD or little snippets on the web. But we don’t think of it as maybe a full episode or as a DVD release on its own or a season anywhere. So I think perhaps if they consider changing the wording of it to just “more Clone Wars” and “finishing the saga of The Clone Wars,” that will appease fans maybe a little bit more than just the name that they came up with immediately."

 

Tehát a hatodik évad szinkronügyileg már dobozban van. Ez is azt jelenti, hogy az utolsó pillanatig (1-2 hónappal ezelőttig) nem tudták mi lesz a sorozat sorsa. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont annyira már nem jó hír, hogy 'The Clone Wars team at Lucasfilm will be disbanded imminently' sem a TCW 'befejezése', sem az új sorozat szempontjából sem. :(

A sz*rba már. Minden jó hírre 2 rossz jön. Komolyan fontolgatom egyébként, hogy írok nekik levelet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az itt a fő gond, hogy még maguknak az illetékeseknek sincs halvány fogalmuk se arról mi lesz.

Nagyon úgy tűnik, hogy a TCW kaszája is váratlanul érte még a bennfenteseket is.

Ezek után nem tudom miben bízhatunk. De igazából semmiben. Majd ha hivatalosan bejelentenek vmit, vagy már a képernyőre került, akkor ok, addig kb. vaktában lövöldözés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Levélírásra magam is gondoltam, de mivel kissé korlátozott vagyok, maradnék a magyar nyelvnél, de ahhoz meg nem találtam passzoló email-címet (már ha egyáltalán létezik). Az IC meg amúgy sem épp a segítőkészségéről híres.

 

Az itt a fő gond, hogy még maguknak az illetékeseknek sincs halvány fogalmuk se arról mi lesz.

Nagyon úgy tűnik, hogy a TCW kaszája is váratlanul érte még a bennfenteseket is.

Itt kire gondolsz? A Di$ney vagy a Lucasfilm illetékeseire?

A baj ezzel csak az, hogy ha most széjjel eresztik a stábot, akkor már soha nem lesz több ilyen (minőségű/témájú) sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt kire gondolsz? A Di$ney vagy a Lucasfilm illetékeseire?

Kb. mindkettőre. A TCW-sek az utolsó pillanatig úgy tudták, hogy lesz 6. évad. Legalábbis nagyon így tűnt a nyilatkozatokból és az elkészült munkákból.

De a Disney-nél se látom azt a tudatos viselkedést és kommunikációt. Eléggé csapkod mindenki össze-vissza. Az ilyeneknek meg nagyon ritkán szokott jó vége lenni. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mintha érdekelné őket egy percig is az a levél. Örülhetsz, ha egyáltalán veszik a fáradtságot, hogy elolvassák. Sam Witwert én is nagyon tisztelem. Főleg, mert maga is rajongó és látszik rajta, hogy szereti a Star Warst és élvezi is, amit csinál. Ezért végzett olyan minőségi munkát. (Bár ez majdhogynem az egész stábra igaz.)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Taylor nem rég írt egy ilyet is a Twitteren: Between phone calls about Star Wars Weekends and interviews about Star Wars, Clone Wars is alive and well in my life today!

 

Tehát, nem kell aggódni, a TCW még "él", valahogy...

 

Egyébként itt van Iger e-mail címe, ha esetleg levelet akarnátok írni neki: robert.a.iger@disney.com

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mintha érdekelné őket egy percig is az a levél.

Ebben soha nem is kételkedtem ;)

Azt sem tudom, hogy mennyire számított volna, ha a petíciót nem kétezren írják alá, hanem mondjuk minden tizedik néző. Lehet, hogy semmit. Ki tudja.

 

Kb. mindkettőre. A TCW-sek az utolsó pillanatig úgy tudták, hogy lesz 6. évad. Legalábbis nagyon így tűnt a nyilatkozatokból és az elkészült munkákból.

De a Disney-nél se látom azt a tudatos viselkedést és kommunikációt. Eléggé csapkod mindenki össze-vissza. Az ilyeneknek meg nagyon ritkán szokott jó vége lenni. :para:

Ebbe nekem nincs belelátásom. Csapkodást nem látok, talán csak annyit, hogy mindent próbálnak kiirtani, ami az eredeti trilógia előtti időszakról szól.

Tényleg érdekelne, hogy Gyuri bácsi miért adta el a céget, miért hagyja félbe, amit elkezdett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Taylor azt is mondta az IGN interjúban, hogy amit felvettek a 6. évadból, abban többet szerepel az Obi-Wan & Anakin páros és kifejezetten előtérbe kerül a "testvériségük", továbbá szó esik az 5. évad fináléjában lezajlott eseményekről is. Kíváncsi lennék hogyan hat Ahsoka távozása Kenobi és Skywalker kapcsolatára... Tehát előbb még a sorozat maradék részeit valahogy ki kéne adniuk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy oldal, amin keresztül gyorsabban eljuttathatjuk a levelünket a Disney-hez, még ha nem is az USA-ban élünk:

http://11thirtyeight.com/savetheclonewars

 

Fú, hát ezek a savetheclonewars.com-on nem viccelnek. Komoly kampány van. :) Még küldenek a levelekhez Ahsoka féle Silka-gyöngysorokat is. Nagyon drukkolok nekik!

 

https://pbs.twimg.com/media/BFxi-T9CEAAJvT-.jpg:large

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz is összeszedni, micsoda jóstehetséggel vagyok megáldva.

 

2 hete sincs, hogy írtam, hogy az LucasFilmAnimation le lesz építve, az embereket ki fogják rugdalni. Azt is írtam, hogy az LFA egy kolonc a Disney nyakán, mert van saját animációs részlege és jobban szereti a munkák egy részét kiszervezni.

Erre a lenti hír (csak a lényeget ollózom ki!)

 

"One source familiar with developments at Lucasfilm told me that the changes at Lucasfilm Animation go beyond The Clone Wars team. This individual described a dramatic downsizing of the entire division and said that Disney planned to place future Star Wars TV projects in the hands of its existing television operation. While the source did not name names, it appears likely that veterans of the animation division and The Clone Wars in particular may be leaving the company."

 

Röviden: a forrás beszámolt róla, hogy a változások a LucasFilm egészét érintik, a TCW csapatot leépítik és a Disney azt tervezi, hogy a jövőbeni Star Wars TV projectek gyártásával azokat a csoportokat bízza meg, akik jelenleg is TV filmeket készítenek a Disney számára. A forrás állítja, hogy így az animációs mag és a TCW csapata végleg elhagyhatja a céget.

 

Ez számomra az jelenti, amit korábban is írtam, hogy bezár a bazár, viszlát LFA. Dave Filoninak meg lehet határozott idejű szerződése, ezért egy ideig kényszerből marasztalják, de Ő is el fogja hagyni a hajót.

 

A 6. évad szinkronjával kapcsolatban is helyre kell rántani a dolgot. Egy animációs filmnél a szinkron az ELSŐ (!) amit felvesznek. Az animátorok a kész szinkronhoz igazítják a szájmozgást, ellenkező esetben baromi nehéz lenne a munkájuk, hiszen forgatókönyv alapján nem tudják kitalálni a mondatok hosszúságát. Minden animációs film a szinkronnal indul. Ezt a szinkront megkapják az animátorok és megmérik a hosszúságot, majd ahhoz igazítják a szájmozgást. Ez sosem történik fordítva, hiszen a karakterek mimikáját is a szinkronmunka alapján hozzák létre, nem találomra. Ezért is van az, hogy amikor a TCW stábját mutogatják, akkor nem képernyő előtt szinkronizálnak. Velük már 1 éve felvették a 6. évad szinkronját....nincs ebben semmi különleges, minden animációs film esetében így megy a munka. Szóval nem 2 hónapja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy oldal, amin keresztül gyorsabban eljuttathatjuk a levelünket a Disney-hez, még ha nem is az USA-ban élünk:

http://11thirtyeight.com/savetheclonewars

Köszi neki is állok. És mivel így az ölünkbe hullott egy ilyen lehetőség, szeretnék megkérni itt mindenkit, aki akar tenni valamit, hogy írjon egy pár sort! Lehet, hogy nem fog érni semmit, de legalább próbálkozzunk! Veszteni nem nagyon van mit. Akiknek gondja van az angollal, én szívesen vállalom, hogy lefordítok néhány levelet, ha megírjátok magyarul. Csak szóljatok PM-ben.

 

Ody, esetleg kiraknád ezt a linket a hírportálra is?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik rendes levelet akarnak írni, azoknak itt vannak a címek, amikre elküldhetik:

 

Disney Studios

500 S Buena Vista St

Burbank, CA 91521

Attn: Bob Iger

 

Lucasfilm

P.O. Box 29901

San Francisco, CA 94129-0901

Attn: Kathleen Kennedy

 

Köszi neki is állok. És mivel így az ölünkbe hullott egy ilyen lehetőség, szeretnék megkérni itt mindenkit, aki akar tenni valamit, hogy írjon egy pár sort! Lehet, hogy nem fog érni semmit, de legalább próbálkozzunk! Veszteni nem nagyon van mit. Akiknek gondja van az angollal, én szívesen vállalom, hogy lefordítok néhány levelet, ha megírjátok magyarul. Csak szóljatok PM-ben.

 

Ody, esetleg kiraknád ezt a linket a hírportálra is?

 

Valóban, nem ártana kirakni. Már sok külföldi fórumon kinn van egy-egy ezzel kapcsolatos felhívás.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a Disney ilyen esetekben volt, hogy már meggondolta magát:

 

In the list, there are two examples of Disney changing their minds. Once about cancellation of an animated show and once about what extras to include on an anime DVD.

 

Kim Possible, a Disney channel animated series about a teenage crime fighter voiced by Christy Carlson Romano, was saved by the fans for a fourth and final season.

 

"Kim Possible fans organized a letter-writing campaign to save the show, and it was brought back for a fourth and final season." Source: tvtropes.com

 

SaveKimPossible.com tells the story of how they reached out to Disney via online email petitions and hand written letters, which eventually lead to the renewal for another season of the show.

 

Another success story was for the fans of Princess Mononoke.

"When Disney/Buena Vista put out their release plans for the home video and DVD release of Princess Mononoke fans were upset that the DVD would not include a subtitled Japanese track. A letter writing campaign and petition mobilized by the Naussica.net mailing list sucessfuly convinced them otherwise; apparently they had no idea there was a demand for it." Source: tvtropes.com

Both of these campaigns were in the days before social media.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"One source familiar with developments at Lucasfilm told me that the changes at Lucasfilm Animation go beyond The Clone Wars team. This individual described a dramatic downsizing of the entire division and said that Disney planned to place future Star Wars TV projects in the hands of its existing television operation. While the source did not name names, it appears likely that veterans of the animation division and The Clone Wars in particular may be leaving the company."

 

Röviden: a forrás beszámolt róla, hogy a változások a LucasFilm egészét érintik, a TCW csapatot leépítik és a Disney azt tervezi, hogy a jövőbeni Star Wars TV projectek gyártásával azokat a csoportokat bízza meg, akik jelenleg is TV filmeket készítenek a Disney számára. A forrás állítja, hogy így az animációs mag és a TCW csapata végleg elhagyhatja a céget.

Ahogy tegnap próbáltam körbeírni, ez a hír két dolgot jelent, egyrészt így az új sorozatot nem a TCW-team fogja készíteni, másrészt nem lesznek teljesen új TCW részek sem. S így egy worst case scenario látszik beteljesülni.

Azaz, ha nem a TCW-team készíti majd az új sorozatot (már ha lesz egyáltalán valami, s nem hülyítés volt csak), akkor minőségileg egyértelműen különbözni fog a TCW-től. Egyrészt azért, mert a Di$ney saját csapata készíti, így szvsz nem fogják a már létező modelleket újrahasznosítani, hanem újat gyártanak mindenhez, másrészt ez minőségileg is rosszabb lesz, mint a TCW volt. Ezzel tán az utolsó remény is elveszni látszik arra, hogy egy EP3-EP4 közötti sorozat jöjjön.

A másik dolog, hogy teljesen új TCW részek sem lesznek. Ezt úgy értem, hogy a múlt hétfői bejelentés szerint még készülnének új epizódok, amik lezárnák a főbb történeti szálakat. De egy-egy részre hat hónap gyártási időt mondtak korábban, s ha teljesen új részek készülnének, akkor azt nehezen lehetne megvalósítani ötöd akkora stábbal ennyi idő alatt. Tehát vagy eredetileg a hatodik évadba kerültek volna ezek a részek, vagy már félkész állapotban voltak, s most csak befejezik őket, de akkor nem zárnak azok le semmit, vagy ... ez is csak néphülyítés volt, s nem lesz semmilyen bónusz tartalom.

 

A 6. évad szinkronjával kapcsolatban is helyre kell rántani a dolgot. Egy animációs filmnél a szinkron az ELSŐ (!) amit felvesznek. Az animátorok a kész szinkronhoz igazítják a szájmozgást, ellenkező esetben baromi nehéz lenne a munkájuk, hiszen forgatókönyv alapján nem tudják kitalálni a mondatok hosszúságát. Minden animációs film a szinkronnal indul. Ezt a szinkront megkapják az animátorok és megmérik a hosszúságot, majd ahhoz igazítják a szájmozgást. Ez sosem történik fordítva, hiszen a karakterek mimikáját is a szinkronmunka alapján hozzák létre, nem találomra. Ezért is van az, hogy amikor a TCW stábját mutogatják, akkor nem képernyő előtt szinkronizálnak. Velük már 1 éve felvették a 6. évad szinkronját....nincs ebben semmi különleges, minden animációs film esetében így megy a munka. Szóval nem 2 hónapja.

Ez így is volt: ahogy JAT elmondta valahol, a hatodik évad hangját tavaly nyáron vették fel. A bizonytalanságot az a pletyka okozta, ami szerint decemberben új Ahsoka-Anakin szöveget vettek volna fel a Wrong Jedihez, de ez azóta részben vagy egészében hamisnak bizonyult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gunji....sajnos valóban, ez semmi jót nem jelent. A TCW stáb repül, bár egy részüket bizonyára már el is bocsájtották. Ha valaki elolvasta JAT búcsúlevelét, maga is azt írta, hogy már egy ideje más projecteken melózik és amikor a piros levelet készhez kapta, már régen tudta, hogy el lett küldve a cégtől. Azt is megemlítette, hogy éppen amikor a levél megérkezett, Ő már egy stand-up showal turnézott USA szerte és tudja, hogy neki könnyebb a helyzete, mert számos más munkákban is érdekelt, de azért fájó szívvel bontotta ki azt a bizonyos piros borítékot. Szóval a TCW stáb szinkroncsapata már régen szélnek lett eresztve, maximum néhány mondatos utószinkronok miatt látogattak be a stúdióba. Az valóban nagy csapás, hogy a tapasztalt TCW animátorok is húzhatják a nadrágot....az meg még szomorúbb, hogy a Disney nem számol az LFA-val és inkább "saját" műhelyére bízza a további munkálatokat. Ugye a hírben az van, ahhoz a csoporthoz teszi át a további TV terveket, akik jelenleg is a Disney animációs/TV-s programjain dolgoznak. Én ezt vártam, hiszen ez a racionalizálás....számítottam rá, hogy az LFA fel lesz számolva, és bizonyos vagyok benne, hogy Filoni alatt is rezeg a léc. Ne tápláljatok hiú reményeket.

 

Hogy milyen lesz a további animációs Star Wars? Bizonyosan minőségben meg sem fogja közelíteni a TCW szintjét....az a hatalmas innováció ki lett hajítva az ablakon. :(

 

Az LFA egy sikertörténet és kukázva lesz....p.csába! :cry:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok..kezd csömöröm lenni. Infók, félinfók, Disney stb. Engem csak egy valami érdekel.

Mit kapunk még a TCW-ból és mikor?

Mindent Lucas adott abba a kézbe amelyikbe akarta. Meg van a magam negatív véleménye, de úgysem lehetek befolyással semmire.

Beletörődtem.

Az 5. évadot szinkronnal és a maradék részeket szeretném még megnézni az episode VII előtt.

Ez egy öregember hozzáállása, de kész, elfáradtam..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen felesleges és szánalmas is lenne. Ezeket az embereket a pénz érdekli. Én is magasról tennék a rajongók sirámaira. Azért a LFA lebombázása picit engem is megdöbbentett.

Tudod mi a szánalmas? Hogy itt keseregsz, "énmegmondtam"-ozol, "Pénz beszél, kutya ugat"-ozol, és ha van valami, aminek akárcsak légyfingnyi esélye is van, hogy segítsen, egyből elveszed mindenki másnak is a kedvét még a próbálkozástól is az ilyen hozzászólásaiddal. Bocsi, de már kezd nagyon elegem lenni. Ha még megpróbálni sem vagy hajlandó, akkor légy szíves ne is nyavalyogj itt, mert az tényleg felesleges!

 

Még egyszer mondom mindenkinek: ha van aki szeretne levelet írni az illetékeseknek az ügyben, de nem tud annyira angolul, én szívesen lefordítom akár mindenkiét! Csak tényleg, aki akar tenni valamit az ügyben, az ÍRJON! Itt a link próbálkozni nem kerül semmibe! Még ha tényleg hasztalan is lesz, de legalább elmondhatjuk, hogy megpróbáltuk!

 

És ellentétben azzal, amit Zééé állít igenis lehet értelme! Igen, a Di$ney-t valóban a pénz érdekli. De éppen ezért, ha elég sokan dörömbölünk, van rá esély, hogy rájönnek, hogy tényleg van még a TCW-ből mit kisajtolni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felesleges írni...de aki akar, az írjon. Ugyanakkor most egy új hír került megtárgyalásra, hogy a Disney saját stúdióhoz teszi át a Star Wars centrikus TV projecteket és dobbantanak az LFA emberei. Ha még sokáig csináljuk ezt, hogy a Disney nevét kiejteni nem lehet negatív kontextusban, mert az máris nyavajgás, valakit tökön bökök. HA lesz pozitív hír, akkor azt pozitívan lehet kommentálni, de ez most egy újabb "hogynemba..ameg a Disney már megint az anyját" hír. Erről nem én tehetek és akárhány rossz hír érkezik, minden esetben leírom a hír tartalmi részét. Abszolút nem izgat, hogy ez egyeseknek fáj, engem a tények érdekelnek és az objektivitás. Nem fogok írni a Disneyinek mert 31 évesen talán már eléggé ismerem, hogyan működik a világ. A mikulásnak is feleslegesen írtam. Az meg sokkal kiábrándítóbb, ha egy fórum úszik a rózsaszín nyáltengerben. Egy fórum hangvétele legyen kemény, határozott és tárgyilagos, mert ez a nyálashomi stílus, hogy demajdbiztos minden jó lesz, szerintem leveri a saga színvonalát. Ez itt nem volt divat korábban, de most, hogy a Disney belerakott a ventillátorba, mindenki anyámasszony katonája lett. Nyugtatják itt egyesek a másikat, a 3. meg mikulásnak akar levelet írni. Ez egy topik és az egyetlen dolog, az egyetlen funkciója, hogy a híreket annak valós tartalmában egymással megosszuk. Ez a közösségépítés, amiben a saga eddig faszán teljesített...de ha most átmegyünk nyáltengerbe. Komolyan mondom, most igen sok rossz hír fogja elárasztani a netet. A következő a DArk Horse képregénykiadó bokáig történű leültetése lesz, mert a Marvel tuti, hogy vissza fogja venni a jogokat. ÉS még lesz egy csomó hasonló hír, ami alánk fog rakni rendesen. Vagy az van, hogy ezeket a híreket ide leírjuk, vagy elfóliázzuk magunkat, fogjuk a másik virtuális kezét és borogatunk, miközben meditációs zenét hallgatunk. Ha egyszer rossz hír van, hát rossz hír van....írni meg nem fogok, jövő héten kell kifizetnem a kocsim biztosítását, egy évre előre....ez is egy rossz hír, a biztosítónak sem írok, hogy ugyanmááá adjon már egy kis kedvezményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.