Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__3950041-clone-wars-bol-lesz-6-evad__oldal-1

A legutolsó választ nézzétek meg!!!!!

Nem tudom igazat ír-e az ürge, bár nekem nagyon sántít a dolog...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de ha visszafogottan szeretném kifejezni magam, akkor is csak azt tudnám mondani, hogy egyáltalán nem bánnám, ha soha nem jönne ki ez a sorozat.

Nem vagy egyedül. Nagyon remélem, hogy ez az elvetemült baromság sohasem jelenik meg. Megy a Disney szidalmazás, miközben Lucas ilyeneknek adott zöld utat... Örülök, ha a Disney szerint ez nem illik a képbe. Szerintem sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre csak azt tudnám elképzelni magyarázatnak, hogy a DICE a Battlefronthoz a TCW elemeit is felhasználja, és talán olyan anyagokhoz jutottak hozzá, amik a ki nem adott részekhez tartoznak.

Viszont, ami nekem sántít itt igazán. Egy, a koma fogalmazása és helyesírása erősen megkérdőjelezi, hogy bárki is privát interjúra engedné egy E3-on. Khm... Pláne egy rajongói honlap szerkesztőjét? Ráadásul egy noname, elég gányúl festő fan-weblap szerkesztőjét?

Másrészt, a DICE bár dolgozik a Battlefronton, még nagyon az elején járnak, így ha tervbe is van véve a TCW használata (márpedig miért ne lehetne, rengeteg helyszín és eszköz van benne, amit fel lehet használni), akkor sem tudhatják, épp mire lesz szükségük, és ha kaptak is ilyen anyagokat, azt ömlesztve.

Negyedrészt: na majd pont egy nonanem, a Star Warshoz köze nincs fan-honlapnak a noname szerkesztője az, akinek az egész világon elárulta a DICE (akinek mind a fan-laphoz, mind a TCW-hez csak igen-nagyon laza kapcsolata van - az ME-nek a Frostbite 3-at adják, a TCW elemeit talán használják), hogy mikor és milyen formában jelenik meg a 6. évad... AHA!

Harmadrészt, a Battlefront 2015. nyarán jelenik meg, az ep7 idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy, a koma fogalmazása és helyesírása erősen megkérdőjelezi, hogy bárki is privát interjúra engedné egy E3-on. Khm... Pláne egy rajongói honlap szerkesztőjét? Ráadásul egy noname, elég gányúl festő fan-weblap szerkesztőjét

Azt mondja a koma hogy 20 db Mass Effect trilogy-ban volt egy kártya ami feljogosítja a tulajdonosát egy ilyen interjúra és hogy ő olyan szerencsés volt hogy szerzett egyet. Amúgy nagyon mondja a gyerek hogy igaza van... De nem tudok hinni neki. Bár igaza lenne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondja a koma hogy 20 db Mass Effect trilogy-ban volt egy kártya ami feljogosítja a tulajdonosát egy ilyen interjúra és hogy ő olyan szerencsés volt hogy szerzett egyet. Amúgy nagyon mondja a gyerek hogy igaza van... De nem tudok hinni neki. Bár igaza lenne...

Aha, hát hogyne! Ajándék, ami sehol sem volt meghirdetve, amit a google-vel sem lehet visszakeresni, és a legfontosabb tényező: kérdezhetsz egy olyan fejlesztőcsapatot, akiknek SEMMI közük a Mass Effect játékokhoz. Linkkel a csávó, de keményen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben én is biztos vagyok, de hogy ez a kiinduló álláspont, hogy a rajongók 1%-át kitevő Apple használók azért magasabb szintűek mert Apple, az nonszensz. Persze lehet, hogy egyáltalán nem így lesz, de már a felvetés is agyvízforraló.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben én is biztos vagyok, de hogy ez a kiinduló álláspont, hogy a rajongók 1%-át kitevő Apple használók azért magasabb szintűek mert Apple, az nonszensz. Persze lehet, hogy egyáltalán nem így lesz, de már a felvetés is agyvízforraló.

 

Erre nem is lehet mit írni. Apple mint a superior platform... :lol: Ebből maximum annyi lehet igaz, hogy elsőként mint exkluzív tartalom, ott lesz elérhető. Az, hogy a Rebels is ezen az Apple TV marhaságon debütál majd, kizárt. Bár, ha a cél a rajongók 1 százalékának a megszólítása, akkor igen. :D

 

Amit a TCW-vel művelnek, az már vicc kategória és szerintem érdemtelen a sorozathoz. Megcsúfolták a sorozatot, megalázták a rajongókat. Semmi szükség nem volt a törlésére, nyugodtan adhatnák agyba - főbe, a nézettsége stabil volt és az is maradt volna. Nonszensz, értelmetlen és dühítő döntés és ha a megmaradt részeket tényleg ilyen szánalmasan ostoba formában akarják majd leadni, akkor erőszakolja meg az ánuszukat egy felajzott hegyi gorilla.

 

szerk.: Aki nem tudná (én se tudtam), ez az Apple TV valójában egy dekóder, tehát egy ketyere, amit meg kell vásárolni. Nem arról szól a hír, hogy akinek van iOS rendszert futtatni képes apple szutyka (telefon, tablet stb.) az majd nézheti, hanem akinek van Apple TV készüléke, az tudja majd nézni. Így azért.......sokkal kreténebb az ötlet!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit a TCW-vel művelnek, az már vicc kategória és szerintem érdemtelen a sorozathoz. Megcsúfolták a sorozatot, megalázták a rajongókat. Semmi szükség nem volt a törlésére, nyugodtan adhatnák agyba - főbe, a nézettsége stabil volt és az is maradt volna. Nonszensz, értelmetlen és dühítő döntés és ha a megmaradt részeket tényleg ilyen szánalmasan ostoba formában akarják majd leadni, akkor erőszakolja meg az ánuszukat egy felajzott hegyi gorilla.

 

Teljesen egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

@Ody:

Tudtommal az a szitu, amit Nute is írt. Tehát a TCW nem egyenrangú a filmekkel, ellenben az összes többi EU-nál magasabb rendű.

OFF

Lucas azt nyilatkozta, hogy a filmek és a TCW az ő gyermekei. Ezek után számomra irreleváns, hogy Chee(aki ugye letette a névjegyét már hülyeségből) vagy más mit talál ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Lucas azt nyilatkozta, hogy a filmek és a TCW az ő gyermekei. Ezek után számomra irreleváns, hogy Chee(aki ugye letette a névjegyét már hülyeségből) vagy más mit talál ki. :)

Ez maximum a te véleményed. A hivatalos besorolás az, amit én is írtam, és ezt a Lucas Licensing dolgozta ki. Lucas sem mondott más, hiszen a TCW magasabban jegyzett, mint az EU (de a filmekkel nem egyenértékű).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El kell szomorítsalak, de nem az én véleményem, hanem Lucas maga nyilatkozta egy kérdésre válaszolva anno. Az, hogy azóta ki mit dolgozott ki az sajnos nem érdekel. Egyébként be is raktam ide a mondatait, nem is egyszer, de mintha a falnak írtam volna, azóta is mindig előjön ez a kérdés. Ha érdekel visszakeresheted. Egyébként azért nem mindegy a dolog, mert amikor pl. a filmek világáról beszélünk nem mindegy mit veszünk számításba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El kell szomorítsalak, de nem az én véleményem, hanem Lucas maga nyilatkozta egy kérdésre válaszolva anno. Az, hogy azóta ki mit dolgozott ki az sajnos nem érdekel. Egyébként be is raktam ide a mondatait, nem is egyszer, de mintha a falnak írtam volna, azóta is mindig előjön ez a kérdés. Ha érdekel visszakeresheted. Egyébként azért nem mindegy a dolog, mert amikor pl. a filmek világáról beszélünk nem mindegy mit veszünk számításba.

Attól, hogy Lucas szerint a TCW is az ő gyermeke, attól még nem lesz feltétlenül egyenértékű a filmekkel. Nem arról van szó, hogy szándékosan ignoráltuk volna az írásod, hanem egyszerűen a hivatalos álláspont nem az. ;)

Legalábbis én akárhol olvastam a kanonizálásról, a TCW mindenhol C-Canon, míg a filmek G-Canon. Magyarul a TCW mindent felülír, ami nem a filmekben történt. Ha viszont ellentmondás van, akkor értelemszerűen a filmbeli történések tekintendők valósnak. Szerencsére ez a "vita" nagyrészt csak elvi, mert a TCW-ben ügyeltek arra, hogy ne legyen inkonzisztens a filmekkel. Ha pedig neccesebb dolgokat feszegettek (pl. Maul), akkor figyeltek rá, hogy vázolják hogyan lehetséges a filmbeli történésekhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy Lucas szerint a TCW is az ő gyermeke, attól még nem lesz feltétlenül egyenértékű a filmekkel. Nem arról van szó, hogy szándékosan ignoráltuk volna az írásod, hanem egyszerűen a hivatalos álláspont nem az. ;)

Legalábbis én akárhol olvastam a kanonizálásról, a TCW mindenhol C-Canon, míg a filmek G-Canon. Magyarul a TCW mindent felülír, ami nem a filmekben történt. Ha viszont ellentmondás van, akkor értelemszerűen a filmbeli történések tekintendők valósnak. Szerencsére ez a "vita" nagyrészt csak elvi, mert a TCW-ben ügyeltek arra, hogy ne legyen inkonzisztens a filmekkel. Ha pedig neccesebb dolgokat feszegettek (pl. Maul), akkor figyeltek rá, hogy vázolják hogyan lehetséges a filmbeli történésekhez képest.

A TCW minden, csak nem C-Canon, hanem 1-el magasabb szintű, azaz T-Canon, míg a filmek valóban a G-Canon szinten állnak. Tehát a TCW sohasem volt és soha nem is lesz egyenrangú a filmekkel. De ez szerintem magától értetődő. Tény, hogy Lucas ezt a sorozatot is a saját gyermekeként tekinti, hiszen rengeteg ötletet és munkát beleölt, hogy olyan jó legyen, amilyen. (Kár, hogy véget ért, még mindig sajnálom.) Továbbá nagyrészt neki és a Star Warst őszintén szereplő alkotógárdának köszönhető, hogy ennyire szervesen kapcsolódik a filmekhez és ennyire jól beleillik az összképbe. Ha a valóságban a rangja nem is ugyanaz, mint a filmeké, ugyanazt a tiszteletet mindenképpen megérdemli! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW minden, csak nem C-Canon, hanem 1-el magasabb szintű, azaz T-Canon, míg a filmek valóban a G-Canon szinten állnak.

Természetesen. Jó, hogy direkt megnéztem több helyen és figyeltem mindenre, aztán csak sikerül elírom... :pfff: Még csak most kezdődött újra az egyetem, de úgy tűnik ez is elég ahhoz, hogy full hülye legyek. :D Sorry a tévedésért, végül is csak a lényeget csesztem el. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindegy? A Disney-é a Star Wars, mostantól ők a hivatalos álláspont, innentől kezdve (sajnos?) már Lucas szava sem ér többet, mint mondjuk Ian McDiarmidé (azért McCallumot nem írom le, mert neki minden szava aranyat ér :lol: ). Az ep7-tel a C-canon nagy része alapból lezuhan N-canonra, bár szvsz a Disney úgyis a kukába vágja ezt az egész marhaságot (régen talán még volt haszna, hogy segítette az írókat - mert ugye eredendően ez a regények, képregények íróinak készült mankóként, nem az EU rajongóknak igazuk bizonygatására ;) -, de érzésem szerint a TCW felbátorodásával egyre inkább elvesztette a jelentőségét, az ep7 után pedig teljesen értelmetlen lesz a léte).

Az, hogy a Disney jelöli ki most a hivatalos utat, elválik, mit jelent. Az EU-val kapcsolatos álláspontjuk ismert... A TCW-vel kapcsolatban még kérdéses, már ha nem vesszük szigorúan az EU-ba be. Szerintem ez főleg akkor fog kiderülni, amikor elindul a Rebels. Ha abban folytatódnak a TCW-ben félbehagyott szálak, megjelennek TCW-s szereplők, akkor elmondhatjuk, hogy azt nem ignorálta (teljesen?) a Disney. Viszont Lucasnak itt már nincs szava. Ő a szülő, aki most már teljesen elengedte gyermekét, hagyta kirepülni a fészekből, innentől kezdve maximum azt mondhatja el, milyen volt az a gyermek fiatal korában. És néha adhat még atyai tanácsot, hogyan élje életét a gyermek.

 

Amúgy, én Lucas szavára sem vagyok hajlandó adni egy jó ideje, mert az öreg sűrűn változtatja a véleményét. Mi sem bizonyítja jobban ez a 2008-as Total Film interjú. Azt kérdezték tőle, hogy örül-e, hogy tovább szövik a Star Wars sztoriját, miután ő távozott. Mai ismereteink fényében elgondolkodtató a válasz, ami Lucas szavahihetőségét illeti...

 

"I've left pretty explicit instructions for there not to be any more features. There will definitely be no Episodes VII-IX. That's because there isn't any story. I mean, I never thought of anything. And now there have been novels about the events after Episode VI, which isn't at all what I would have done with it. The Star Wars story is really the tragedy of Darth Vader. That is the story. Once Vader dies, he doesn't come back to life, the Emperor doesn't get cloned and Luke doesn't get married..."

 

Nem lesz ep7-9, mert nincs mit elmesélni? Tényleg, Mr. Lucas? :D

Bár néhány dolog azért jól hangzik a készülő filmekkel kapcsolatban (no feltámadás, nő Luke-prücsök), mint írtam: Lucasnak ebbe már nincs beleszólása. Vagy megfogadják, amit mond, vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mára elég komolyan kétkedni kezdtem benne, hogy látjuk-e még őt mozgóképen azt követően, hogy lesétált a lépcsőn... az új trilógiát és a spin offokat ki is lőném (talán nem kell magyaráznom, miért), a Rebels pedig... kezdeti lelkesedésem, és optimizmusom a sorozat kapcsán a TCW karaktereit illetően szinte teljesen szertefoszlott, miután kijelentették, hogy valószínűleg az EU dolga lesz lezárni a függőben maradt szálakat. Olyannyira köddé vált az optimizmusom, hogy legfeljebb 5%-ra tippelem annak valószínűségét, hogy Ahsoka bárminemű szerepet kap az új sorozatban. Az ő "funkciója" kimerült a TCW-ben (noha a karakterben természetesen még sok lehetőséget látok), így kétlem, hogy a Disney előveszi a rivális csatorna "sztárját", csak mert kedvelik páran (igen, SW-s fanbázisban elég kevés ilyen illetőt ismerek). Bár ha nincs normális ötlet a történetének folytatására, nem is kell erőltetni. Az EU-ból előbb-utóbb úgyis megtudjuk, mihez kezdett, mit lett vele, stb. Ugyanez vonatkozik Maulra, Mandalore-ra és a többiekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyannyira köddé vált az optimizmusom, hogy legfeljebb 5%-ra tippelem annak valószínűségét, hogy Ahsoka bárminemű szerepet kap az új sorozatban. Az ő "funkciója" kimerült a TCW-ben (noha a karakterben természetesen még sok lehetőséget látok), így kétlem, hogy a Disney előveszi a rivális csatorna "sztárját", csak mert kedvelik páran (igen, SW-s fanbázisban elég kevés ilyen illetőt ismerek).

Na most, egyrészt, te ismered az SW-s fanbázis minden tagját, hogy ilyen messzemenő következtetést tudsz levonni?

Másrészt, mi az, hogy konkurens csatorna sztárja, ezért nem veszik elő? A Star Wars 100% a Disney-é, azt csinálnak innentől kezdve a Star Wars karakterekkel, járművekkel, bolygókkal, házakkal, eszközökkel, zenével, képi- és hanganyagokkal, amit akarnak. Ebbe senki sem szólhat bele, még Lucas sem. Ahsoka nem a Cartoon Networké vagy a Warneré. Ennek a két társaságnak csak VETÍTÉSI joga volt a produktumokra, mint ahogy jelenleg még a Foxnak is megvannak eme jogai az ep1-6-ra, de emiatt nem fog Luke kimaradni az ep7-ből, mondván, hogy a konkurens filmstúdió filmjében szerepelt... :roll:

 

Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy a Rebels is EU. A gondolatmenetet folytassátok. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most, egyrészt, te ismered az SW-s fanbázis minden tagját, hogy ilyen messzemenő következtetést tudsz levonni?

Másrészt, mi az, hogy konkurens csatorna sztárja, ezért nem veszik elő? A Star Wars 100% a Disney-é, azt csinálnak innentől kezdve a Star Wars karakterekkel, járművekkel, bolygókkal, házakkal, eszközökkel, zenével, képi- és hanganyagokkal, amit akarnak. Ebbe senki sem szólhat bele, még Lucas sem. Ahsoka nem a Cartoon Networké vagy a Warneré. Ennek a két társaságnak csak VETÍTÉSI joga volt a produktumokra, mint ahogy jelenleg még a Foxnak is megvannak eme jogai az ep1-6-ra, de emiatt nem fog Luke kimaradni az ep7-ből, mondván, hogy a konkurens filmstúdió filmjében szerepelt... :roll:

 

Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy a Rebels is EU. A gondolatmenetet folytassátok. ;)

Na most, szerintem elég evidens, hogy az általam ismert SW fanbázisra gondoltam (bár szerintem ezt Te is pontosan tudod), de ha nem volt az, akkor most korrigálnék. ;)

Másrészt, a Disney miért kaszálta el a TCW-t? Nem volt sikeres? Szerintem nyugodtan nevezhető annak, főleg animációs kategóriában. Nem lettek volna további ötletek? Aligha, mivel minimum néhány évadnyi folytatást terveztek az alkotók. Valószínűbb, hogy a Disney inkább saját szériába óhajt kezdeni, saját karakterekkel, új lehetőségekkel, ahelyett, hogy megvásárolnák a jogokat, és egy olyan illetőt reklámozzanak, akit jó, ha a potenciális Rebels nézők 10-20%-a ismer (és nem biztos, hogy kedvel is). Luke és Ahsoka meg "némileg" más karakterek a kibővített Saga-ban (filmek + TCW) betöltött szerepüket illetően, így olyan összehasonlítani kettejüket, mint egy nexut és egy banthát.

Egyébként én is tisztában vagyok vele, hogy a TCW, illetve majd a Rebels is EU (T-canon), de talán szintén evidens volt azok számára, akik két kategóriát különböztetnek meg: "A Star Wars"-t és "az EU"-t, hogy a C-kanonra gondoltam. Szándákosan nem mentem bele a besorolásokba, de épp Te voltál az, aki szerint "Nem mindegy?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.