Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A sorozat idén is Emmyt nyert csak úgy mint tavaly! :clap:

Ehhez csak gratulálni tudok! :clap:

 

Jön a sorozat 4K felbontásban!

 

Erre nem tudok mit mondani, max hogy; egyék vigyék.. angol nyelvű cikk révén nem is olvastam el, így nem tudom milyen formátumon jelenik meg így.

De mivel én a 106-os plazmán HD és full HD köt sem látom a különbséget 2.5 méterről így egy jó ideig nem tervezem a szettem lecserélését,

melyre a beruházást is maga az SW-SAGA BD ihlette. Mivel ezt is megléptem, így nem utasítom el a 4K-t örökre, de legalább 10 év szerintem nekem..

Egyébként egy TCW-hoz nem tudom mit adhat hozzá hisz sem egy hajszál sem más hasonló nincs benne így képileg nem tartom túl indokoltnak a felbontás tovább növelését.

Vagy csak arról szól ez, hogy minél közelebb üljünk a tv-hez mert még onnan is éles. Egyelőre sznobságnak érzem a 4K-t..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4K az a HD -n belüli még jobb felbontás. Részletesebb kép, több színspektrum, szóval jobb. A Netflix -en fog jönni, szóval take it easy. Zééé tud többet erről az eljárásról, hátha ír róla Neked. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, de ezeket tudtam.

Inkább az érdekelne, hogy fel tudja-e fogni még a szemünk a különbséget, azaz mi a szemünk felbontása?

Nem véletlenül mentem bele a nézési távolságba, mert úgy tudom, hogy egy bizonyos távon túl már mindegy milyen a kép és nem csak az-e a különbség, hogy ez közelebbről nézve is éles.

Valamint, hogy a TCW-hoz tud-e hozzátenni ez ("ténylegesen")?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4K valójában a 3D legnagyobb vetélytársa. Arról van szó, hogy a 3D TV-k nem váltották be a piaci reményeket. A 3D egy macerás dolog és mivel 1-2 évvel ezelőttig nem tudták megoldani, hogy a szűrő a szemüveg helyett a képernyőre kerüljön, az idétlen szemüveg hátráltatta az ilyen technika elterjedését. Ma már kaphatóak szemüveg nélküli 3D tévék is, ahol a képernyőt polarizálják. (A képernyő szűrője inteligensen tudja szétválasztani a jobb és bal szemnek sugárzott képet.) Másik probléma a betekintési szög, az alacsony felbontás és a kevés képkockaszám. Persze sokan vettek 3D TV-t, de a technika nagyon gyerekcipőben jár és szinte bizonyos, hogy senki nem gubbaszt otthon idétlen rózsaszín, kék, piros szemüvegben a TV előtt. A 3D képe elmosott, a mozgás többnyire fodroz. A technika minimális feltétele a HD felbontás és az is felezve jelenik meg, ami annyit tesz, hogy a felbontás szemenként feleződik. Aztán ott a képfrissítés problémája, hiszen ma a legtöbb film 24 (NTSC esetében 23/PAL-SECAm esetében 25) képkockával készül. Az ideális a 3D esetében 48 frame lenne. A 4K TV-k esetében a kép tűéles, csak ez a felbontás egyszersmint feleslegessé is teszi a 3D-t. A 4K - 8K már olyan minőségű képet ad, hogy az saját jogán lesz 3D-s. Ez egy kicsit furcsa, de úgy kell elképzelni, mintha az ablakon bámulnál kifelé. Utána már nem vágysz 3D-s élményre, mert a sík 4K - 8K felbontás önmagában valósághű képet közvetít. Másik probléma maga a konverzió. Ahhoz, hogy 3D-ben nézz valamit, sztereó kamerával kell forgatnod, mert az utólagosan konvertált felvétel egyszerűen bénán néz ki. A 3D akadálya nem az, hogy nincs elég 3DBluRay a piacon, hanem az, hogy nincs elég 3D-s TV adás, az emberek pedig olyanok, hogy ami mainstream, azt eszik. Sokkal egyszerűbb átállni a 4K-s nagyfelbontású adásszórásra, mivel a HD rendszer már ki van építve, de nagyon macerás dolog lenne a Híradót és az egyéb közéleti, sport stb. műsorokat 3D-ben rögzíteni, ezért is inkább a 4K-8K adásminőség fog elterjedni, ami önmagában is csodálatos képet jelent.

 

A 3D-t a stúdiók azért találták ki, mert a házimozi elterjedésével esett a mozizás iránti igény. Elterjedtek a nagyképernyős TV-k, az internet magával hozta az "ingyenes" filmeket, minekután már senki nem vágyott méregdrága mozijegyre, pláne nem rezgő és szemcsés képre, recsegő-pattogó hangra, böfögő, mobiltelefonnal baszkuráló parasztokra. A 3D-t vevőcsalogatónak találták ki, hogy olyan élményt kínáljanak, amire az otthoni TV-k nem voltak képesek. (korábban ezért találták ki a szélesvásznú filmeket is) Mára azonban a XXI. század technikája hamarabb jelenik meg az otthonokban, minhogy azt a szórakoztatóipar ki tudná sajátítani. Ma már tömgtermelés van és a gyártók nem a mozisok és a stúdiók kegyeiért versenyeznek, hanem a vásárlók matéria iránti igényeit igyekeznek minél hamarabb kielégíteni. Míg a mozik és a stúdiók azon matyiztak, hogy a 3D-t agyba - főbe eröltessék, addig a konzumer piacon megjelentek a LED-es projectorok, a HD tévék és mostanra már a 4K-s tévék. Lucas terve az volt, hogy digitalizálja a mozizást, hogy csökkentse azt az átfutási időt, ami az analóg technika, a digitális konverzió, majd az analóg mozis vetítőkre történő visszabutítás között történik. Az is tervbe volt véve, hogy a mozik egy digitális stream-re lettek volna kötve, digitális vetítőkkel felszerelve. Minden filmet egy központi szerveren tároltak volna és a mozik digitális disztribúció során jutottak volna hozzá az anyaghoz. Ez a szükségszerű fejlődés a moziknál nem jött el, ugyanakkor a konzumer piacon a net ezt a struktúrát már régen megvalósította. Mi úgy nézük a filmeket, olyan körülmények között, amire a mozik még ma sem képesek, mert a digitális terjesztés a moziknál nem lett kiépítve. Valószínüleg a sok összetevős lobbiérdek gátolja ezt az egyébként szükségszerű fejlődést, de erre nincs rálátásom. Az interneten a film egy perc alatt eljut a fogyasztóhoz, míg a moziknál a digitális disztribúció hiánya miatt még mindig tekercsekkel (jobb esetben merevlemezekkel) rohangálnak. Nincs egységes digitális hálózat, amire a mozik rá lennének kötve, így gyakorlatilag a filmek mozis terjesztése még mindig a 80-as 90-es évek mezsgyéjén mozog. Megállapodások, szerződések, számozott kópiák, felesleges pepecselés minden film bemutatója előtt, minekután te egyszerűen letöltöd a film HD rippjét és élvezed tökéletes minőségben a nagyképrenyős készülékeden. A 4K-s filmeken megint a mozik fognak szívni, mert a TV társaságok már régen 4K-ban fognak sugározni, amikor a mozigépész még mindig a tekercseket fogja befűzni a vetítőbe. Nyilván sok moziban vannak már digitális vetítők, így nem lenne akadálya annak, hogy 4K-ban 48 frame sebességben sugározzák az anyagot, de amíg a diitális stream nem kerül kiépítésre (ez megállapodás és nem technika kérdése!!!) addig a mozik maradnak hátrányban és eröltetik továbbra is a már régen halott 3D-t, miközben a nép már 4K-ra vágyik és a nép igényét az LG, SONY, Samsung ki is fogja elégíteni!

 

A 4K-8Ks tartalmat nem BluRay-re szánják, hanem digitális terjesztésre. Semmi szükség rá, hogy megvedd a méregdrága BR-lemezt, ha streamen, NetFlix-ről egy pillanat alatt le tudod tölteni. Ez a fizikális terjesztés megmarad kuriózumnak, de a tartalom terjesztése a gigabájtokban mért méret miatt szépen átvándorol a netre. Ezen sokat spórolnak a stúdiók, hiszen kiesik a logisztikai költség. Így lesz ez a játékok esetében is, ezért eröltetik annyira, hogy a konzolok csak netes hozzáférés mellett működhessenek. Ma még nem így van, de az Xbox One majdnem olyan lett, hogy a működéshez fel kellett volna lépned a Microsoft hálózatára. Ez jogilag aggályos volt, ezért nem valósult meg. Értsd; ha egy játékot fizikálisan megvásárolsz, annak a működését nem köthetik másodlagos szolgáltatás (internet) igénybevételéhez, csak ha azt a játék saját jogán követeli meg. Ez nem olyan mint a benzin - kocsi viszonya, hanem olyan, mintha valaki a benzin - kocsi viszonyához kötelezően társítana egy olyan másodlagos szolgáltatást is, ami egyébként nem szükséges a működés biztosításához, tehát a vásárló jogai sérülnének.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mivel én a 106-os plazmán HD és full HD köt sem látom a különbséget 2.5 méterről így egy jó ideig nem tervezem a szettem lecserélését,

 

HD és full HD között nincs különbség, mert a kettő egy és ugyanaz! :D (Értem mire gondoltál, 720p vs 1080p) HD ready és Full HD között van csak különbség.

 

720p 1,280×720 921,600 Progressive 23.976, 24, 25, 29.97, 30, 50, 59.94, 60, 72

1080i 1,920×1,080 2,073,600 Interlaced 25 (50 fields/s), 29.97 (59.94 fields/s), 30 (60 fields/s)

1080p 1,920×1,080 2,073,600 Progressive 24 (23.976), 25, 30 (29.97), 50, 60 (59.94)

1440p 2,560×1,440 3,686,400 Progressive 24 (23.976), 25, 30 (29.97), 50, 60 (59.94)

 

Ultra high-definition

 

2000p 2,048×1,536 3,145,728 Progressive 24

2160p 3,840×2,160 8,294,400 Progressive 60, 120

2540p 4,520×2,540 11,480,800 Progressive

4000p 4,096×3,072 12,582,912 Progressive

4320p 7,680×4,320 33,177,600 Progressive 60, 120

 

Ultra high definition television 3840 × 2160 1.78:1 (16:9) 8,294,400

Ultra wide television 5120 × 2160 2.37:1 (21:9) 11,059,200

WHXGA 5120 × 3200 1.60:1 (16:10) 16,384,000

DCI 4K (native resolution) 4096 × 2160 1.90:1 (256:135) ~17:9 8,847,360

DCI 4K (CinemaScope cropped) 4096 × 1716 2.39:1 7,028,736

DCI 4K (flat cropped) 3996 × 2160 1.85:1 8,631,360

 

Bizonyára az OT új kiadása már 4K szkennelést kap (reméljük, hogy a PT-is), a TCW esetében meg nincs szó parasztvakításról, hanem ott eleve ilyen felbontásban dolgoztak, így minden pénzügyi ráfordítás nélkül fel lehet tenni a NetFlixre.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HD és full HD között nincs különbség, mert a kettő egy és ugyanaz! :D (Értem mire gondoltál, 720p vs 1080p) HD ready és Full HD között van csak különbség.

 

Köszi Zééé, értjük egymást..:)

Ja és jó lett a cikked is, de én magam mindig az ismeretségi körömből indulok ki és összesen 4 embert ismerek -magammal együtt-, aki értené miről van szó.

Családon belül is tudok olyat aki nem tudja cd és dvd közt a különbséget, (bd-t ne is említsük..) a 3d tv tulajdonos mostoha-apám képtelen felfogni a kétféle szélesvászon mivoltát( 2,35-1 vs. 1,85:1) mindig szencségel'; hogy mé' nem teljes képernyős...reménytelen. Még akik töltögetnek netről az Ő nagy részük is csak avi-t és soknak gőzük sincs miaz a torrent. Egy csomót ismerek akik HD tv-t vettek és nem értik miért csúnyább a kép, mert csak átdugták a koax-ot a régi katódsugárcsövesből és azt remélték a többi már a tv dolga és minden gyönyörű lesz. Fogalmuk sincs, hogy a digitális tv-zés nem jelenti feltétlenül a HD-tv-zést. stb stb stb, abbahagyom.. szóval szerintem az emberek nagy része ilyen.

Mikor jutunk el oda, hogy valóban valmami általánosodottabb tartós dolog kiforrjon?

Mert az 5 évenkénti formátumváltás-kényszer és pixelnövekedés már lassan nekem sem követhető, mi lesz a többiekkel akiket a téma sem érdekel?

(Bocs az egyre inkább off-ért)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Zééé, értjük egymást..:)

Ja és jó lett a cikked is, de én magam mindig az ismeretségi körömből indulok ki és összesen 4 embert ismerek -magammal együtt-, aki értené miről van szó.

Családon belül is tudok olyat aki nem tudja cd és dvd közt a különbséget, (bd-t ne is említsük..) a 3d tv tulajdonos mostoha-apám képtelen felfogni a kétféle szélesvászon mivoltát( 2,35-1 vs. 1,85:1) mindig szencségel'; hogy mé' nem teljes képernyős...reménytelen. Még akik töltögetnek netről az Ő nagy részük is csak avi-t és soknak gőzük sincs miaz a torrent. Egy csomót ismerek akik HD tv-t vettek és nem értik miért csúnyább a kép, mert csak átdugták a koax-ot a régi katódsugárcsövesből és azt remélték a többi már a tv dolga és minden gyönyörű lesz. Fogalmuk sincs, hogy a digitális tv-zés nem jelenti feltétlenül a HD-tv-zést. stb stb stb, abbahagyom.. szóval szerintem az emberek nagy része ilyen.

Mikor jutunk el oda, hogy valóban valmami általánosodottabb tartós dolog kiforrjon?

Mert az 5 évenkénti formátumváltás-kényszer és pixelnövekedés már lassan nekem sem követhető, mi lesz a többiekkel akiket a téma sem érdekel?

(Bocs az egyre inkább off-ért)

Igazad van!

 

Egyébként a mai fiatalok már nem is tudják, mi is volt az a híres videókorszak és hogy mi idősebb filmrajongók (én most lesze 32 éves) milyen minőségben néztük a filmeket anno a 80-as években. Fekete - fehér TV az még hagyján, de hogy a filmek is többszörösen terheltek voltak hangsávok tekintetében, hiszen néha lehetett hallani az angol eredetit, majd az NSZK (német) szinkront és arra lett rákeverve a magyar narrátor unott hangja. Őszintén szólva az élvezeti értéke számunka akkor is 100 %-os volt, mert még nem rendelkeztünk viszonyítási alappal. Korábban már leírtam, hogy Magyarországon az első hivatalosan forgalomba hozott képmagnókat a Skála árulta, török videók voltak, valami Dimas vagy Diras. De már előtte is lehetett feketén beszerezni a feketepiacról. (Ody? ;) ) Olyan drága készülékek voltak a feketepiacon, hogy telket lehetett venni az árukból. Amikor persze valutával már ki lehetett menni Bécsbe, ömlöttek befelé az olcsó videók és megindult a videózás hőskora. 88-ban a szüleim is kimentek, akkor kaptam meg az első kvarcjátékomat és persze vettek egy lejátszót is. A VHS minőségére sosem lehetett azt mondani, hogy "kristálytiszta kép és hangminőség", de akkor is volt már egyfajta verseny a minőségben. Főleg a videóban elhelyezett fejek száma határozta meg a nívót, de az a képminőségen valójában nem sokat lendített. Bejöttek a 4 és 6 fejes magnók is, persze az analóg technika és a 125x másolt VHS kazetták gyűrött és elkoszolódott szalagjából még azok sem tudtak tökéletes élményt varázsolni. De nem is volt rá szükségünk, mert önmagában kuriózum volt, hogy az M1-2 délutáni adása helyett akár egy Knight Rider epizódot is megnézhettem Sanyi bácsi frissen kölcsönadott kazettájáról. És persze meg kell említenem, hogy a videó sem másért, mint a bűnös élvezetek miatt terjedt el, hiszen ki ne látott volna narrátoros NSZK szexfilmet.

Az első illegálisan behozott és csakis a kölcsönzőkben terített tékás Star Wars VHS kazik voltak az úgynevezett Guild - trilógia. Ennek a kiadásnak az volt a különlegessége, hogy itt láthattuk (hallhattuk) első ízben magyarul a JEdi Visszatért. Ezek hivatalosan nem jelentek meg, mert nem is kerülhettek hivatalosan forgalomba, hiszen itt a vasfüggöny mögött az ilyen tartalom tiltott volt. További érdekesség, hogy az OT három filmje közül csak a Birodalom Visszavág kapott mozis szinkront, a Jedit az Új Reményhez (nekünk Csillagok Háborúja) hasonlóan csak feliratosan adták le a mozik. Saját véleményem szerint ez pártutasításra történt, hogy a nyugati métely minél kevesebb magyar fület szennyezhessen be. Tehát a guildes kazikon első ízben hallhattuk és láthattuk szinkronizálva a filmeket és egészen 1995-ig várnunk kellett a hivatalos, jogilag tiszta megjelenésre (THX).

 

http://www.starwarsklub.hu/12_video_dvd/video_dvd_010/sw_klub_dvd_video_010_guild.htm

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van!

 

Egyébként a mai fiatalok már nem is tudják, mi is volt az a híres videókorszak és hogy mi idősebb filmrajongók (én most lesze 32 éves) milyen minőségben néztük a filmeket anno a 80-as években. Fekete - fehér TV az még hagyján, de hogy a filmek is többszörösen terheltek voltak hangsávok tekintetében, hiszen néha lehetett hallani az angol eredetit, majd az NSZK (német) szinkront és arra lett rákeverve a magyar narrátor unott hangja. Őszintén szólva az élvezeti értéke számunka akkor is 100 %-os volt, mert még nem rendelkeztünk viszonyítási alappal. Korábban már leírtam, hogy Magyarországon az első hivatalosan forgalomba hozott képmagnókat a Skála árulta, török videók voltak, valami Dimas vagy Diras. De már előtte is lehetett feketén beszerezni a feketepiacról. (Ody? ;) ) Olyan drága készülékek voltak a feketepiacon, hogy telket lehetett venni az árukból. Amikor persze valutával már ki lehetett menni Bécsbe, ömlöttek befelé az olcsó videók és megindult a videózás hőskora. 88-ban a szüleim is kimentek, akkor kaptam meg az első kvarcjátékomat és persze vettek egy lejátszót is. A VHS minőségére sosem lehetett azt mondani, hogy "kristálytiszta kép és hangminőség", de akkor is volt már egyfajta verseny a minőségben. Főleg a videóban elhelyezett fejek száma határozta meg a nívót, de az a képminőségen valójában nem sokat lendített. Bejöttek a 4 és 6 fejes magnók is, persze az analóg technika és a 125x másolt VHS kazetták gyűrött és elkoszolódott szalagjából még azok sem tudtak tökéletes élményt varázsolni. De nem is volt rá szükségünk, mert önmagában kuriózum volt, hogy az M1-2 délutáni adása helyett akár egy Knight Rider epizódot is megnézhettem Sanyi bácsi frissen kölcsönadott kazettájáról. És persze meg kell említenem, hogy a videó sem másért, mint a bűnös élvezetek miatt terjedt el, hiszen ki ne látott volna narrátoros NSZK szexfilmet.

Az első illegálisan behozott és csakis a kölcsönzőkben terített tékás Star Wars VHS kazik voltak az úgynevezett Guild - trilógia. Ennek a kiadásnak az volt a különlegessége, hogy itt láthattuk (hallhattuk) első ízben magyarul a JEdi Visszatért. Ezek hivatalosan nem jelentek meg, mert nem is kerülhettek hivatalosan forgalomba, hiszen itt a vasfüggöny mögött az ilyen tartalom tiltott volt. További érdekesség, hogy az OT három filmje közül csak a Birodalom Visszavág kapott mozis szinkront, a Jedit az Új Reményhez (nekünk Csillagok Háborúja) hasonlóan csak feliratosan adták le a mozik. Saját véleményem szerint ez pártutasításra történt, hogy a nyugati métely minél kevesebb magyar fület szennyezhessen be. Tehát a guildes kazikon első ízben hallhattuk és láthattuk szinkronizálva a filmeket és egészen 1995-ig várnunk kellett a hivatalos, jogilag tiszta megjelenésre (THX).

 

http://www.starwarsklub.hu/12_video_dvd/video_dvd_010/sw_klub_dvd_video_010_guild.htm

 

Na hogy újra "on" legyünk leírom, hogy én még a tcw részei közül is nem egyet vhs-sel rögzítettem, főleg az első 2 évadnál, mert akkor még nem is jártam ide és volt, hogy sokat kellett várni(max pár nap/1hét :)) míg elkészült egy-egy szinkronos avi. Azóta is hadrendben van nálam egy (szerintem kb) utolsó generációs 6 fejes LG videómagnó. És lehet, hogy ha nem lennék otthon, még rebels első epizódja is megéri, hogy vhs-en legyen egy újranézés erejéig. Jó ez ma talán már túlzás, mert albundy villámgyors, de eszembe jutott. Ilyenek vagyunk "MI" a jó 80-as évekből. Én konkrétan a Jedi évében születtem, úgyhogy senki ne merje mondani, hogy az egy öreg film. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Én ezt az animációs sorozatot egy közepesebb 7-re értékelném 10-es skálán. Pontosabban az első 5 évadot, ugyanis a 6-ikat még nem láttam.

Nem volt rossz, bár volt benne 1-2 olyan történés, aminél a fejemet csóváltam. De azért akadt olyan is, aminél helyeslően bólintottam. Valójában az 1. meg a 2. évad tetszett igazán, a következő 2 már kicsit unalmas és elvont lett a számomra. Az 5. szerintem pazar évad lett, csak (talán) az utolsó epizódban, amikor Darth Sidious kínozza Darth Maul-t, és még mondja is neki, hogy megkíméli az életét, nagyot csodálkoztam. Maul-nak meg kellett volna halnia a Sith-ek bosszúja előtt (mivel abban nem kap szerepet), és akkoriban még váltig állították, hogy ez az évad lesz az utolsó. Gondoltam, itt valami nem oké, az biztos. Aztán berendelték a 6. évadot, akkor már mindent megértettem.

Kíváncsi vagyok az utolsó évadára, próbálom megszerezni, ám mind hiába... Egyébként azt le se fordították magyarra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok az utolsó évadára, próbálom megszerezni, ám mind hiába... Egyébként azt le se fordították magyarra?

 

The Clone Wars 6. évad + Felirat

 

Amúgy

Darth Maul-t ne keresd a 6. évadban ;) . Az ő történetét egy képrgényben fejezik be. Bővebb infóért menj a Képregények topic-ba.

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mivel nekem nincs Cartoon Network-öm, ezért nem tudtam ott nézni a sorozatot. Hallottam valahol olyat, hogy az epizódokat nem sorrendben adták le. Igaz ez? Mert ha igen, akkor szinte nincs is értelme a CN-en nézni a sorozatot... Mert ha mondjuk meghal egy szereplő a keddi részben, zavarba jöhet a néző, ha például a pénteki epizódban ismét feltűnik az a szereplő...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért jársz jobban, ha letöltöd és eredeti nyelven nézed. :) Nem mintha szinkronellenes lennék, de speciel a TCW-t tényleg csak angol nyelven szabad nézni. Egyébként ha az ember le akarja darálni a teljes sorozatot, most már érdemes kronológiai sorrendben, hiszen azóta már a teljes sorrendet ismerjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letöltöttem szinkronosan, és ledaráltam az összes évadot a 6-ikat kivéve.

Mi tart vissza a 6-ostól? csak nem a szinkronhiány?

Egyébként, ha már így egy nagy friss élményként abszolváltad a sorozatot, megkérdezném, hogy melyik történetszál, vagy rész tetszett a legjobban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem a szinkronhiány, jelenleg is nézek nyolc sorozatot, majd egyszer elkezdem a TCW 6. évadát is. :)

Történetszálak közül a Naboo bolygón játszódó események tetszettek, valamint az űrbéli csaták. De leginkább az a történetszál tetszett a legjobban, amikor Anakin, Aayla Secura, Ahsoka, meg egy csomó köztársasági lezuhan egy bolygón, amit ilyen kicsi majomszerű lények népesítenek be. Nem jut eszembe a bolygó neve, de a szál az első évadban volt.

Meg a Mandalore-i szál sem volt rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem a szinkronhiány, jelenleg is nézek nyolc sorozatot, majd egyszer elkezdem a TCW 6. évadát is. :)

Történetszálak közül a Naboo bolygón játszódó események tetszettek, valamint az űrbéli csaták. De leginkább az a történetszál tetszett a legjobban, amikor Anakin, Aayla Secura, Ahsoka, meg egy csomó köztársasági lezuhan egy bolygón, amit ilyen kicsi majomszerű lények népesítenek be. Nem jut eszembe a bolygó neve, de a szál az első évadban volt.

Meg a Mandalore-i szál sem volt rossz.

 

Aha. Érdekes, hogy az első 2 évadból emeltél ki dolgokat. A Mandalore szálat én is kiemelten kezelem, de én egybe értékelem a belecsatlakozó Maul-os eseményekkel.

Ezen kívül:"Boba bosszúja, Mortis, Umbara,Obi/Hardeen, Young Jedi és az általad még nem látott 6.évados Yoda szál" amik igazán emlékezetesek.

 

Bár a történetszálak is többféleképp értékelhetőek, mert ha végignézzük pl a Ventress-es részeket vagy a klónos(Fives-Echo) epizódokat az is kiemelendő karakterfejődéseket és nagy élményt nyújtanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekiálltam a nagy TCW újranézésnek, ezúttal (sztori) időrendben. Sokáig még nem jutottam el, de azt kell mondjam, hogy már az 1. évadban meglepően mély témákat pendítettek meg. Korántsem olyan bugyuta és gyerekes ez a sorozat, mint amilyennek sokan (na nem innen a fórumról) le akarják festeni. Mondjuk Jar-Jar, ill. a droidok bohóckodása néha már túlzás (no meg "Skyguy"), de ezeken kívül semmi nem utal arra, hogy bármivel komolytalanabb lenne a filmeknél.

 

Tudom, hogy milyen fajsúlyos és remek szálak jönnek majd évadról évadra, de a Toydaria (Yoda-val) és a lurmenek története engem még mindig lenyűgöz. Előbbinél hihetetlenül üdítő, hogy már az S1E1-ben milyen szinten jelenik meg a SW egyik esszenciája az Erővel és jedi elvekkel, Yoda-val. Utóbbinál pedig a filozófiai tartalom remek és nagyon elgondolkodtató.

 

Az öreg lurmen főnök, a fia és a jedik közti beszélgetések önmagukban az egész Klónháború lényegét összefogják. Tökéletes utalás arra, miért is vesz részt a Jedi Rend a hadviselésben és mennyire kivitelezhetetlen egy galaktikus háború közepén a harc nélküli küzdelem. Lehetetlen a béke oltárán feláldozni mindent és mindenkit, mert akkor már a békességnek se lesz semmi értelme, hisz nincs ki élvezze.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha. Érdekes, hogy az első 2 évadból emeltél ki dolgokat. A Mandalore szálat én is kiemelten kezelem, de én egybe értékelem a belecsatlakozó Maul-os eseményekkel.

Ezen kívül:"Boba bosszúja, Mortis, Umbara,Obi/Hardeen, Young Jedi és az általad még nem látott 6.évados Yoda szál" amik igazán emlékezetesek.

 

Bár a történetszálak is többféleképp értékelhetőek, mert ha végignézzük pl a Ventress-es részeket vagy a klónos(Fives-Echo) epizódokat az is kiemelendő karakterfejődéseket és nagy élményt nyújtanak.

Azért emeltem ki az első két évadból dolgokat, mert azok tetszettek a legjobban. A következő kettő már nagyon nem jött be, az ötödik viszont ismét nagyon pazar lett.

A hatodik évadot mindenképp elkezdem, ha jól hallottam, abban nem szerepel Ahsoka, aminek én végképp örülök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.